PDA

Prikaži potpunu verziju : Nepobedivi IksOks


Stevvan
12.12.2006, 11:09
Evo ljudi napravio sam u Python-u svoj prvi ozbiljniji program 'Nepobedivi IksOks':D. Prvo sam po netu vrsljao i gledao kako je neko drugi to uradio,ali sam na kraju to uradio na neki svoj nacin. E sada bih vas molio da ako mozete da malo odvojite vremena, skinete igricu i ako upecate neki bug(ako uspete da ga pobedite ili on stavi 2 oks u jednom potezu) da mi javite. Evo programa:http://d.turboupload.com/d/1324823/IksOks.rar.html
Savet: Sacuvajte Python25.DLL tako da kada sledeci put saljem exe ne moram i DLL sa njim.

B@NE
12.12.2006, 11:14
Da ovako nesto je pravio i MiljkO aka EclipsE ,sad cu da skinem pa da komentarisem. Napravi podrsku za multyplayer ako nema.

Stevvan
12.12.2006, 11:22
Ahm,nisi me razumeo. Ovde igra igrac protiv kompa koga je nemoguce pobediti. Ali, ajde napravicu jednu multiplayer verziju malo kasnije

B@NE
12.12.2006, 11:29
Ne nisi ti mene razumeo sta sam rekao, i tamo je ista fora igras ga i nema sanse da se pobedi bude inteligentan i nemoguce ga je pobediti. Ali tamo prvo je on easy pa uz par partija je sve jaci i jaci dok nedosgne nivo INTELektualca.

Sto se tice igre svidja mi se gameplay!

napravi podrsku za multy to ti je par linija koda;)


pozz i samo napred

Johnny
17.12.2006, 20:21
Ispravi me ako gresim, ali tvoj program uvek pobedjuje tako sto igra dva uzastopna poteza kada vidi da ce da izgubi? :D
I malo ti je konfuzan interfejs, ja sam stavio da polja odgovaraju rasporedu na numerickoj tastaturi.
p.s. program sam okacio da se vidi na sta sam mislio, inace nema algoritam nego koristi random. :)

mirk
17.12.2006, 21:49
Ispravi me ako gresim, ali tvoj program uvek pobedjuje tako sto igra dva uzastopna poteza kada vidi da ce da izgubi? :D
I malo ti je konfuzan interfejs, ja sam stavio da polja odgovaraju rasporedu na numerickoj tastaturi.
p.s. program sam okacio da se vidi na sta sam mislio, inace nema algoritam nego koristi random. :)

Znači ništa od tvog nepobedivog iks-oks-a:D :D :D

Andross
17.12.2006, 21:58
Pravio sam i ja takozvani "Nepobedivi IksOks" na nekoj krntiji i skoro je nepobediv.Fali mu jos malo dorade pa cu ga postaviti cim ga "iscupam" sa masine.Inace je radjen u C++.I Stevvo ja sam ti vec ukazao na problem "dvostrukog oks-a".

nikola87
17.12.2006, 23:17
E pa i ja bih bio nepobediv da mogu 2 puta da igram:D
Evo sad sam odigrao 2 partije i u prvoj taman da pobedim kompa(ja sav srecan kako nije nepobediv :D) ,kad ono nije nego -komp odigra 2 puta oks,a ja :icon_scra pa onda:n-cc2::n-cc2: :n-cc2: .Vidi da popravis to.

Stevvan
18.12.2006, 15:26
Ne verujem da nisam primetio ovu kombinaciju. Bug ce biti uklonjen.

Stevvan
18.12.2006, 15:44
Ispravi me ako gresim, ali tvoj program uvek pobedjuje tako sto igra dva uzastopna poteza kada vidi da ce da izgubi? :D

Tacno tako:D Neznam kako da uklonim taj bug, ali posto je on 'nepobediv' to nebi trebalo da se desava. Evo ispravke.
Upustvo: exe ubacite u folder gde se nalazio predjasni kako bi igrica funkcionisala

Stevvan
30.12.2006, 18:09
Evo jedan drugi programcic. Gledao sam kako bih napravio koliziju i koliki bi mi to predstavljalo problem. Program radi u konzoli, pa ce biti mali problem da se snadjete, ali ako fokusirate pogled to nece biti tesko:) Jos jedna stvar koja mi se svidja jeste mapa po kojoj se ojekti redjaju po principu slucajnosti. Exe samo kopirajte u onaj folder sa Iks Oks-om da bi igra radila.
P.S. Moze li neki moderator da premesti temu u pravljenje igara???