PDA

Prikaži potpunu verziju : Svet kompjutera 11/2018


oluja
31.10.2018, 23:45
Novembarski broj "Sveta kompjutera" je od danas na kioscima :D

Nova naslovna strana izgleda ovako:

http://i66.tinypic.com/288ns7t.jpg

Evo i izvoda iz sadržaja:

Huawei Mate 20 Pro
Ovaj telefon je kulminacija dugogodišnjih napora kompanije Huawei u razvoju i optimizaciji novih tehnologija...

NOVE TEHNOLOGIJE - Misija Hayabusa2
U toku je nova misija Japanske svemirske agencije koja istražuje potencijalno opasne asteroide bliske Zemlji...

Microsoft Windows 10 - Octobar 2018 Update
Kada je u najnovijem updateu OS-a glavna stvar Clipboard na steroidima i poluupotrebljiva verzija aplikacije za upravljanje resursima mobilnog telefona, onda je nešto definitivno trulo u državi Danskoj. Nažalost, tanak roster unapređenja Microsoftu ovog puta nije jedini problem, a šta jeste pročitajte u tekstu...

Ubuntu 18.10
Prvo izdanje Ubuntua koje, očišćeno od prošlosti, donosi jedan od najpopularnijih GNU/Linux desktopa današnjice...

Apple iPhone XS, XS Max i XR
Apple je pored modela XS, poboljšanja prošlogodišnjeg flegšipa, na tržište izbacio još dva nova modela, XS Max, kao i nešto jeftiniji model, XR...

IGRA MESECA - Assassin’s Creed Odyssey
Najveći kvaliteti Odiseje su narativ, situacije i likovi koje ćete pratiti i sretati diljem Grčke..

:ciao:

Miodrag Stankovic
2.11.2018, 16:57
Nabavio sam danas novi broj i primetio sam gresku u rubrici "VremenSKa masina" .Naime,kod broja 182 koji je izasao Novembra 1999-e,stoji broj 7182,te me je zbunio,ali sam ubrzo shvatio da je samo jedna cifra vise dodata.Znam da nije namerna greska ali,eto,cisto da ukazem. :D
Inace,valja napomenuti da mi je drago da je ovoga puta na naslovnoj mobilni telefon,za razliku od proslog broja gde je bio spajdermen.Malo osvezenja uvek dobro dodje ;)

N3n0
3.11.2018, 0:06
Zašto nema igara u Phone zone? Baš sam jedva čekao ovaj mesec i naoštrio sam se da probam vaše preporuke iz Phone zonea, kad ono šipak.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka

Relja
3.11.2018, 10:47
O opisu Iphone telefona, skwo (koja te stvari više prati & razume se) kaže da je tekst razočarao. Prethodni tekstovi o Iphone modelima, kao i o drugim telefonima, su obično pružali i objektivnu ocenu utiska, poređenje sa prethodnim modelima, koliko se isplati menjati ako imaš prethodni model koji radi i sl.


U ovom su samo naveli tehničke karakteristike, što se može videti i na sajtu, ko zna engleski.



U smislu: "ok, ispričali ste šta morate, da vidim na drugoj strani utiske... op, kraj teksta!?"

zax.n
4.11.2018, 2:54
Ne znam da li je ovo mesto za ovo ali sam primetio da je kovi broj pogresno da tako kazem skrojen. Stranice su isecene ukrivo i na pojedinim mestima nedostaje cak i deo teksta.
Posto nisam nasao da je jos neko pisao o ovome mozda je samo moj primerak ispao takav.

Miodrag Stankovic
4.11.2018, 9:24
Sada sam upravo pročitao i poslednji test igara u ovom broju.Svaka čast svim autorima tekstova,samo tako nastavite! Detaljno,kristalno jasno i sve lepo opisano.:aplauz:

oluja
6.11.2018, 13:40
Zašto nema igara u Phone zone? Baš sam jedva čekao ovaj mesec i naoštrio sam se da probam vaše preporuke iz Phone zonea, kad ono šipak.

Jednostavno bilo je previse novih telefona da bi ih ignorisali ili ostavili za naredni broj...

Mario Pavićević
7.11.2018, 11:01
O opisu Iphone telefona, skwo (koja te stvari više prati & razume se) kaže da je tekst razočarao. Prethodni tekstovi o Iphone modelima, kao i o drugim telefonima, su obično pružali i objektivnu ocenu utiska, poređenje sa prethodnim modelima, koliko se isplati menjati ako imaš prethodni model koji radi i sl.


U ovom su samo naveli tehničke karakteristike, što se može videti i na sajtu, ko zna engleski.



U smislu: "ok, ispričali ste šta morate, da vidim na drugoj strani utiske... op, kraj teksta!?"
Zasto sto sam nekada ja pisao opise iPhone-a, zna se ko je veliki mag :D