PDA

Prikaži potpunu verziju : Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?


Mare13
6.9.2018, 23:30
Pozdrav, interesuje me, koja vam je najudobnija tastatura koju ste koristili za višečasovno kucanje?

Najudobnija u smislu, da vam je visina/dubina tastera odgovarala, taj neki sam osecaj pri kucanju. Meni je npr najvise odgovarala ona najobicnija, Genius YU, nije ni 1000 dinara bila, valjda zato sto ima te tastere, izmedju plitkih i normalnih, ne znam kako se zovu, i nemam pojma iz kog razloga sam na njoj imao osecaj da brze kucam.

Razmisljam sta da kupim, ne bih opet tu Genius, pa bih razmotrio neke vase predloge. Cenovni rang do 5000 din

sasa022
7.9.2018, 3:11
Imaj na umu da je navika cudo... Ako si navikao na Genius i ona ti odgovara , trazi istu ili slicnu.

Nisam daktilograf , ali cini mi se da znam koliko je nezgodno kada su tasteri previse plitki i mekani ( kao na vecini laptopova )
i kada predjes na tastaturu na kojoj tasteri nisu istog oblika i rasporeda kao na onoj na koju si navikao.
( razmaknuti - zbijeni , izboceni - ravni - malo udubljeni , Enter nije istog oblika )

Najvise volim klasicne tastature koje su dolazile/dolaze uz brend konfiguracije ( npr. Compaq 166516 - poslala je u penziju nekoliko mojih kompova i jos uvek je ispravna , HP KU-0316 )
Neunistive su , mogu da se koriste godinama , a polovne sasvim ispravne i one nekoriscene iz starih zaliha mozes kupiti za par €.

water wizard
7.9.2018, 3:30
ja sam navikao na plitke tastere ne baš kao laptop, ali pliće od tih klasičnih koje mi sad izgledaju kao da kucam po kucaćoj mašini...
imam microsoft wireless laser keyboard 6000.. prezadovoljan...:)

Relja
7.9.2018, 7:12
Genesis Thor. Ako nisi sam u kancelariji, možda neće biti najbolji izbor. :)


Tema:

https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=105893&page=2

lobanja
7.9.2018, 9:19
ja vec 15 godina koristim neku Logitech Deluxe Keybord Y-SU61 koja je posle toliko godina pocela da bledi (slova se izbrisala). Tokom godina pokusavao sam da je zamneim sa HP,MS,Genesis cak i novijim Logitech tastaturama ali bi se veoma brzo vratio na ovu,jednostavno mi sve odgovara i zao mi je sto nemogu novu vise da pazarim. Jos jedna stvar je da novije tastature nedolaze sa wrist supportom koji mozes da skines ili drzis zavisnosti od preference.
Ovih dana ce da mi stigne novi pokusaj, Red Dragon Kumar K552 RGB koja je dosad najskuplja tastaura za koju sam dao pare pa cemo da vidimo kako ce ta pocetna mehanicka da se pokaze(ironicno skuplja je od celog kompa na koji ce biti nakacena).
Preferiram IBM model M hod ali toga vise nema a i ako se nadje kosta dosta,nisam bas obozavatelj laptop(plitkih tastera) tako da sretno u potrazi za svojim sledecim svetim gralom (ja sam u istoj dilemi).
Trenutno kosrtistim neku sugavu MS IDUSTRIAL KB-01 i mrzim je iz dubine duse,mlohava je,tasteri su klimavi,jadna u svakom slucaju ima da je bacim kroz prozor cim mi dodje nesto pristojno) i jos je YU sto mi ide na zivce

R.L.
7.9.2018, 17:36
Nikad prezaljena Logitech UltraX Premium Y-BL49A (http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-ultrax-premium-920-000173/comp_comp_keyboard/31/629). Plitki tasteri, bez razmaka izmedju tastera, nista slicno nisam koristio ni pre ni posle. :( Da je ima u prodaji, uzeo bih 5 da imam do kraja zivota.

Partybreaker
7.9.2018, 18:36
Nikad prezaljena Logitech UltraX Premium Y-BL49A (http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-ultrax-premium-920-000173/comp_comp_keyboard/31/629). Plitki tasteri, bez razmaka izmedju tastera, nista slicno nisam koristio ni pre ni posle. :( Da je ima u prodaji, uzeo bih 5 da imam do kraja zivota.

Prati oglase, ako ti nije mrsko da uzmeš polovnu, naleti poneka slična (https://www.kupujemprodajem.com/Kompjuteri-Desktop/Tastature/tastatura-logitech-ps2-ispravna-58641767-oglas.htm).

@Mare13

Što se tiče udobnosti - na poslu imam ovakvu (https://i.ebayimg.com/images/g/ZJ0AAOSwzJ5XeuWs/s-l1600.jpg) prilično bazičnu Dell tastaturu i prilično je ok za kucanje, a verujem da mogu da se nađu na svakom ćošku.

Kod kuće Logitech MK520 (https://www.logitech.com/en-us/product/wireless-combo-mk520) komplet - isto jako udobno za kucanje. U principu bilo šta što je iole plitko odgovara.

Inače, pre ovog Logitech-a sam jurio Omega Cassiopeia u koju sam se kleo (https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=56564) (može isto po oglasima da se nađe), ali me je baš povoljno uletela Logi kombinacija, pa reko ajde da promenim malo. :)

Akumu
7.9.2018, 18:58
Imam takvu Logitech kod keve i ćaleta, radi već desetak godina.

Lično koristim Dell SK-8135, ali razmišljam da je zamenim za neku mehaničku, najviše zbog toga što nema backlight. Dobra mi je, udobna, ima medijske tastere, što mi je jako bitno, samo ta svetla fale.

Aibo
7.9.2018, 20:25
Meni najviše prijaju plitki tasteri koji gore imaju flat površinu i reaguju jednako gde god da pritisnem na njoj. Trenutno koristim ovu Canyon (https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71azQ3Ejt3L._SL1500_.jpg) i smeta mi samo što nisu svi tasteri pune veličine. Idući put ću isto ovaj tip birati ali normalne dužine i svi tasteri pune veličine da budu - npr. ovako (https://static.komputronik.pl/product-picture/6/KLA4TECHKV300H-1.png).

Dubok hod i mehanički tasteri me lično ne rade. A najviše ne volim vrlo jeftine tastature sa klimavim tasterima koji škripuckaju, pogotovo ako ih ne ubodeš u centar.

Mare13
7.9.2018, 22:18
Sto ljudi, sto ćudi sto bi se reklo, svako voli drugacije tastere :D

Hvala na predlozima i sugestijama pogledacu sve. Prosto je nemoguce izabrati sam, udjem u neki online shop milion tastatura ima

Mickie
13.9.2018, 10:33
Thinkpad