PDA

Prikaži potpunu verziju : Java - apdejtovati ili ne?


ZoNi
25.7.2018, 22:56
Imam na kompu (Win7 HP 64-bit) inastaliranu Javu v8 (poslednja). Iskoči mi njen prozorčić koji mi traži apdejt na v10. Ja apdejtujem, a onda nova Java predloži uklanjanje stare (ja to uradim pomoću Java Uninstall Tool-a, jer nije moglo regularnim putem).

E, sad kad sam to uradio, shvatim da mi jedini program zbog koga instaliram Javu - FreeRapid Downloader - više ne radi, jer on valjda traži Javu v8.

Da li da instaliram i Javu 8? Ili da ubijem v10, a da ostavim samo 8?

Interesantno je da na java.com (https://java.com/en/download/manual.jsp) nude za skidanje i instalaciju samo v8 :icon_scra

torivoje
26.7.2018, 19:38
Koristih FreeRapid Downloader od novembra 2009,ali ga proletos batalih samo zbog Jave.Manje se sekiram.
Naravno,moguće je i da sam samo paranoičan.

C64freak
26.7.2018, 21:27
Ja javu nemam na kompu dobrih par godina ako ne koristis neku aplikaciju koja je zahteva nemoj

ZoNi
26.7.2018, 23:11
Haha, stvarno ljudi ovde čitaju samo naslove :D

doctor
27.7.2018, 2:06
Šta će ti taj FreeRapid Downloader ili šta već?

Ljudi stvarno vole da koriste svakakav praistorijski softver i ne žele da se otarase glupih navika. Ima milion drugih programa koji rade to što tebi treba, ima online grabbera, ima Chrome/Ffox pluginova itd.

Javu apdejtuj jer je JRE bušan ko sito i apdejtovi su važni a to smeće ukloni sa računara.

ZoNi
27.7.2018, 8:51
Ima milion drugih programa koji rade to što tebi treba, ima online grabbera, ima Chrome/Ffox pluginova itd.
Daj neke primere za navedene grupe programa, odn. online grabbera ili FF dodataka? Znam da postoje drugi programi, ali mnogi od njih takođe zahtevaju Javu; za online i FF dodatke nisam čuo.

Inače, FRD generalno radi svoj posao odlično, iako je možda "praistorijski" ;)

pera82zmaj
27.7.2018, 9:49
Ja koristim fdm http://www.freedownloadmanager.org/download.htm
Dojadilo mi install/reinstall IDM-a ,koji je meni najbolji ali se placa kao sto znamo.Ali ovo radi posao super,ima u sebi i bittorrent plugin i dzaba je .Ne znam sta da ti kazem..probaj pa vidi..

ZoNi
27.7.2018, 10:14
Koristio sam FDM ranije. Da li on sada podržava skidanje sa file hosting sajtova, kao što su Mega, Zippyshare, Uptobox itd?

Picard
27.7.2018, 11:18
Mipony ti ne odgovara? Koristio sam ga nekada nakon Jdownloader-a i bio mi je dobar.

ZoNi
27.7.2018, 11:50
Mipony je solidan, ali je nekako pretrpan i konfuzan. U svakom slučaju, ako bude moguće, koristiću ipak FRD radije.

torivoje
27.7.2018, 13:40
...U svakom slučaju, ako bude moguće, koristiću ipak FRD radije.

- sistem ti nudi update na v10 zato što je Java JRE 10.0.2 najnovija (ali samo 64-bitna) verzija ; poslednja 32-bitna je Java JRE 8 Update 181
- sistem (x64) ne zna da tebi treba ova starija,jer ćeš je koristiti za x86 aplikaciju
- isključi automatsku proveru nove verzije Jave

- FDM može skoro sve što i FRD,samo je malo neudobniji za rad ; poseduje "Start Manually" opciju (pakovanje linkova u niz,da bi se đuture započelo skidanje)
- ako se odlučiš za FDM, koristi FDM 3.9.7 Lite Version for Windows XP and higher
- meni odlično funkcioniše kombo : Chromium + FDM + Sandboxie ; skidanjac FDM-om bude sendboksovan

- ako odlučiš da ostaneš na FRD-u imaš više opcija za njegovu zaštitu :
1) koristi NVT OSArmor ,ili
2) koristi Malwarebytes Anti-Exploit ß , ili
3) sendboksuj FRD preko opcije "Run any program sanboxed" , ili
4) kombinuj 2+3 (imaš na Wilders-u stara uputstva kako da MBAE proradi pod SBIE) , ili
5) koristi Shadow Defender

- MEGA se najlakše skida preko MegaDownloader-a (ja koristim v1.7)

ZoNi
28.7.2018, 1:13
Obrisao "pravu" Javu potpuno, ubacio jPortable (Java Portable) i sada FRD ponovo radi lepo :)