PDA

Prikaži potpunu verziju : Pohvala za majski broj sk 2018


besantesteras
7.5.2018, 10:52
Želeo bih da pohvalim celokupnu redakciju SK, posebno g-dina Kuzmanovića, koji kao da je pročitao moju prošlu temu, a ja kao neki Nostradamus kao da sam pogodio sve, izuzev Igre meseca. Tekst za igru God of War, odn njena recenzija od strane g-dina Kuzmanovića je više nego odličan posebno epilog recenzije koji kaže sledeće: "Zbog svinjske bezobraznosti Nvidije I AMD-a sa oholim i pohlepnim otimanjem para na konto nestašice GPU-a, potpuni prelazak na PS4Pro za AAA igre nameće se kao logičan potez. Ako se odlučite za taj radikalan i ekonomski isplativ korak, nećete pogrešiti ako avanturu na novoj igrački započnete ovom brutalno preteranom igrom." (misli se na #godofwar naravno)
Bravo, bravo, bravo 👏 👏 👏

Poslato sa mog Samsung Note 8 Duo uz pomoć Tapatoka
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180507/362752678637ca09adf189ca15ba1a59.jpg

nameless1
7.5.2018, 12:05
Sada ti život ima smisla!:aplauz: Realno, napisao je glupost- čim se ti slažeš, to je dovoljna potvrda. GTX970 i dalje pruža daleko više frejmova i bolja grafička podešavanja u gotovo svim AAA igrama. PRO me odlično služi za PS4 eksluzive, ali da igram multiplatform igre na njemu, umesto na PC-u, bilo bi kao da skačem sa konja na magarca.;)

Rockstar
7.5.2018, 15:34
Sada ti život ima smisla!:aplauz: Realno, napisao je glupost- čim se ti slažeš, to je dovoljna potvrda. GTX970 i dalje pruža daleko više frejmova i bolja grafička podešavanja u gotovo svim AAA igrama. PRO me odlično služi za PS4 eksluzive, ali da igram multiplatform igre na njemu, umesto na PC-u, bilo bi kao da skačem sa konja na magarca.;)970 je ti negde sa 1060, koja je i dalje preko 300 evra. A gde je RAM, CPU, SSD itd. Sve to stoji, ali sa obzirom da nema posebno zanimljive PC ekskluzive vec duze vreme a PS4 bogami itekako... Pitanje je sta se vise isplati. Naravno, ako gledas samo performanse i ne pitas za cenu, onda nikakav PC tu nema sta da trazi...

nameless1
7.5.2018, 16:43
970 je ti negde sa 1060, koja je i dalje preko 300 evra.

970-cu možeš naći za 200e na kp. Ja sam je platio 350e pre tri i po godine. Znači, nikada to nije bila neka preskupa grafa visoke klase, a i dalje odlično šljaka..

ali sa obzirom da nema posebno zanimljive PC ekskluzive vec duze vreme a PS4 bogami itekako

Možda tebi PUBG (sada je i na Xbox-u, ali je u užasnom stanju), Total War Warhammer 2, Frostpunk, Pillars of Eternity 2 (izlazi sutra), Battletech.. nisu interesantni, ali mnogima jesu. A što se PS4 eksluziva tiče, pa ne vole svi akcione igre iz trećeg lica koje Sony gotovo šablonski štanca. Šta je to specijalno novo i toliko sveže u novom God of War-u? Osećaj "već viđenog" imao sam bukvalno od prvog gameplay trejlera..

Pitanje je sta se vise isplati.

Što se mene tiče, isplati se i jedno i drugo. PC za multiplatform igre (pre svega FPS-ove) i PC eksluzive (crpg-ove, strategije, simulacije).. a PS4 PRO za ekskluzive. Uskoro ću krenuti sa Prey-om; na kompu imam 60fps-a, very high/ultimate podešavanja, miš i tastaturu, plus par modova koji unapređuju osvetljenje, dok bih na PS4 morao da se zadovoljim sa gamepadom i 30fps-a. Thanks, but no thanks! Navikao sam na mnogo bolje..

Naravno, ako gledas samo performanse i ne pitas za cenu, onda nikakav PS4tu nema sta da trazi...

Prilikom kupovine PC-a nikada nisam divljao. Uvek sam gledao da nabavim best buy komponente iz neke više-srednje klase i praksa je pokazala da sam tada miran jedno 5-6 godina. I stvarno ne bolujem od ultra, giga, mega podešavanja. Btw, koliko košta 4K televizor sa funkcionalnim HDR-om koji konzolaši kupuju za njihove PRO konzole? I gde su igre jeftinije, na češćim, većim popustima? Možeš li na konzoli s' lakoćom nabaviti narodnu verziju onih igara za koje nisi spreman da izdvojiš novac?

Zuti Bar
13.5.2018, 20:00
Nikada mi neće biti jasno kako se Kuzmanović od Sony hejtera transformisao u Sony fana. Niti je PS1 svojevremeno bio toliko loša platforma koliko je pisao, niti je danas PS4 Pro idealna mašina za AAA naslove.

code master
14.5.2018, 10:46
Vremena se menjaju:D.

todos
14.5.2018, 20:41
Još samo da ga vidimo sa jabukom u ruci! Hahaha...

Nije on ništa promenio mišljenje, nego se realno prilagodio u ime mnogih koji tuguju zbog nestašica i visokih cena grafičkih kartica.

Poslao bi on mnoge zbog toga u rudnike da kopaju...

doctor
15.5.2018, 13:47
...

Ko ti dade i tastaturu i monitor i pristup internetu. I zašto se ovakvi postovi uopšte dozvoljavaju ovde, nit' je konstruktivno nit' ima veze s mozgom.

I ona prethodna tema mu i dalje stoji otvorena...

Matches Malone
15.5.2018, 22:32
^Ko ti drma kavez? :D

DeCoy
16.5.2018, 1:59
Kako ko? Pa besnitesteras :kreza:

Elem doktore, svako slobodno može da iznese svoje mišljenje, ma koliko ono pogrešno ili ispravno bilo, dokle god ne vređa nikoga.

nameless1
16.5.2018, 10:17
Ko ti dade i tastaturu i monitor i pristup internetu. I zašto se ovakvi postovi uopšte dozvoljavaju ovde, nit' je konstruktivno nit' ima veze s mozgom.

I ona prethodna tema mu i dalje stoji otvorena...

Hehe, dobro da nisi video šta je sve laprdao u podforumu za konzole. Bukvalno od prvog posta počinje sa time kako je on nekakav old school PC igrač; kako je imao x,y računare dok smo svi mi jeli rukama i nogama.. A onda menja ploču, pa kreće sa pljuvanjem, kako je PC gaming njesra, kako je skup, pa je eto, pre par meseci, odlučio da kupi PS4 i 4K televizor (?!) i spoznao Boga.:rofl: Dečko je patološki (novopečeni, ako je verovati njegovoj pričici) fanboy- zeabo je vetra, oblakodera i grejvdigera sve skupa..

doctor
16.5.2018, 17:36
Kako ko? Pa besnitesteras :kreza:

Elem doktore, svako slobodno može da iznese svoje mišljenje, ma koliko ono pogrešno ili ispravno bilo, dokle god ne vređa nikoga.

DeCoy, pls, znam i ti da moraš da se umiješ buretom hladne vode kad lik napiše nešto da ne bi odreagovao kako i treba da odreaguješ.

Ključno pitanje je da li na njegov post može da se povede neka konstruktivna diskusija osim "slažem se" i "ne slažem se"? Ne, jer je u pitanju kao što si i sam rekao samo mišljenje. Dakle, post nema poentu i klasifikuje se kao suvišan, nebitan a na neki način i kao offtopic.

Hehe, dobro da nisi video šta je sve laprdao u podforumu za konzole. Bukvalno od prvog posta počinje sa time kako je on nekakav old school PC igrač; kako je imao x,y računare dok smo svi mi jeli rukama i nogama.. A onda menja ploču, pa kreće sa pljuvanjem, kako je PC gaming njesra, kako je skup, pa je eto, pre par meseci, odlučio da kupi PS4 i 4K televizor (?!) i spoznao Boga.:rofl: Dečko je patološki (novopečeni, ako je verovati njegovoj pričici) fanboy- zeabo je vetra, oblakodera i grejvdigera sve skupa..

Video sam... HP Omen masterrace lmao dođe mi da skočim sa prizemlja na glavu, čisto da me zaboli.

Neutrino
16.5.2018, 17:57
Ključno pitanje je da li na njegov post može da se povede neka konstruktivna diskusija osim "slažem se" i "ne slažem se"? A ovaj forum je inače pun "konstruktivne kritike" :D Pola tema su obične svađe, pola je u fazonu "brate politička korektnost sucks, vratite nam fašizam" a ostatak završi u Trtljaonici na koju odlazi trećina ukupnog broja poruka.

Videlo je ovo mesto mnogo "specijalaca" (primer (https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=45694)) al' dok ne krenu uvrede i verbalne razmena telesnih tečnosti svako ima pravo da kaže šta misli (osim ako nekoga u mode-eraciji baš nažulja) :D

doctor
16.5.2018, 23:49
Dobro sad, Gavra je specijalan slučaj.
Hvala ti na podsećanju, zaboravio sam na BulmaSoft skroz.

Luka Filipovic
17.5.2018, 1:54
Videlo je ovo mesto mnogo "specijalaca" (primer (https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=45694)) al' dok ne krenu uvrede i verbalne razmena telesnih tečnosti svako ima pravo da kaže šta misli (osim ako nekoga u mode-eraciji baš nažulja) :D

Ne znam kako mi je ovo promaklo za sve ove godine potracenih na forumu.

Seca li se neko nekog xfx platinum 80 frontier napajanja? :rofl:

todos
17.5.2018, 6:15
Meni je nekad davno sad već mislim nekadašnji član simke ostavio najveći utisak. Imalo je tu kroz godine i raznih drugih bolida. Nisam ni ja baš bio cveće.:kreza:

Dimo
17.5.2018, 8:20
Nije Simke bio bolid. Bio je težak na momente i vrlo osjetljiv, ali on je, naprimjer, gurao akciju skupljanja novca za djecu u sirotištu.

Voja je umio sa njim, kao i sa svakim drugim, no... odnijelo vrijeme.

todos
17.5.2018, 9:20
Gurao ali naopako i ja sam dao doprinos toj akciji i nervirao se zbog raznih gluposti koje su proizilazile iz toga. Jesam preterao a nisam baš mislio na njega. I ti dosta znaš o mnogim nekadašnjim a možda i današnjim članovima foruma.
A VojaM je bio i sada jeste legenda za sve nas.

mvasic
17.5.2018, 12:03
Meni pada na pamet Pjanovic... ili onaj lik, što se žalio na fiziku ženskih grudi u GTA5....

Neutrino
17.5.2018, 13:01
Ne znam kako mi je ovo promaklo za sve ove godine potracenih na forumu.Prosto, ti si se registrovao 2010., godinu dana nakon što je BulmaSoft epidemija umo-tvorina harala forumom :D Neki od nas smo ovde (na radost ili nažalost) još od početka (2005.)

Luka Filipovic
17.5.2018, 15:21
Prosto, ti si se registrovao 2010., godinu dana nakon što je BulmaSoft epidemija umo-tvorina harala forumom :D Neki od nas smo ovde (na radost ili nažalost) još od početka (2005.)

Istina, ali sam procitao i "heroje SK foruma" i "zanimljivosti sa SK foruma" :D

player1
17.5.2018, 23:08
A jel se seca neko onog patera, sto je znao da uvek "prokomentarise" Kuzmanovicevu kolumnu?

DeCoy
17.5.2018, 23:45
pater familias aka iuris vulgaris, pogledajte stare teme o Kuzminim kolumnama, poruke su još tamo...

mvasic
21.5.2018, 20:44
Imao je Svet kompjutera pacijente i u predforumsko vreme. Meni je najsimpaticniji bio Laza iz Novog Sada. Hteo da kupi kompjuter, pa trazio savet od SK:

http://pc.sux.org/SK/1988/02/SK_88_02_064.jpg

Neutrino
21.5.2018, 22:48
Imao je Svet kompjutera pacijente i u predforumsko vreme. Meni je najsimpaticniji bio Laza iz Novog Sada. Hteo da kupi kompjuter, pa trazio savet od SK:

http://pc.sux.org/SK/1988/02/SK_88_02_064.jpgČovek prosto nije znao šta je Cray. Velika je razlika između "pacijenta" i proste neobaveštenosti. Plus o računarima se nekada daleko manje znalo.

JohnnyNT
21.5.2018, 23:01
Videlo je ovo mesto mnogo "specijalaca" (primer (https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=45694))

Ja se skoro setih njega, našao njegov YT kanal, snimao je čoveka kako mu kuca na vrata i tražio mu posle odštetu jer mu je navodno mnogo jako kucao i oštetio vrata, pa ga ovaj gađao nečim ispred zgrade, kamenom ili cipelom :kreza: Izgleda da je obrisao sve snimke sa kanala sada, šteta :D