PDA

Prikaži potpunu verziju : Adobe Premiere Pro 2.0, pomoc u video montazi


Zebi
7.12.2006, 22:32
Da li Adobe ima mogucnost da u montazi mogu sakriti npr. blurom ili mozaikom, lice nekog coveka ili oci koga ne zelim da pokazem na video snimku.
Ili na primer broj registarske tablice na kolima. cuo sam da to moze ali neznam kako.
Hvala

bobi
7.12.2006, 22:38
Ne, koliko ja znam...
Moraces da taj deo materijala uvezes u After Effects ili Combustion i tamo da mu dodas blur.
Doduse, uvek mozes da stavis neku masku preko, ako mnogo ruzno ne izgleda.

djolepiv
7.12.2006, 23:48
najbolje u after effects-u

Kum Ruzvelt
9.12.2006, 21:57
Ako je moglo u 6.0, valjda moze i u Pro. Doduse, toliko je gubljenje vremena da se isplati samo za kratke sekvence, a i prilicno je neprecizno. Fora je u tome da na na shinu za transparenciju stavis blurovan klip, a probijas ga sa image mate, a za to ti treba bmp u obliku lica, registracije i sl. koju hoces da sakrijes. E sad, ako ti je sakriveni deo pokretan, to je vec komplikacija i moras da radis frame po frame. Npr. radili smo reklamu za taxi, sa skrivanjem registracije, i svaki frame exportujes kao bmp, u Photoshopu napravis masku u obliku registracije, pa onda u Premieru svaki frame probijas tom maskom. Sve u svemu, gubljenje vremena, i ne isplati se preterano.

srlle
14.12.2006, 16:43
Kol'ko se ja secam u premijeru 2.0 mozes da crtas masku u prozora, pa da animiras masku pomocu kifrejmova, al to ti je smaranje.U Combustionu imas opciju tracker ili tako nesto, koja automacki prati deo slike koji si obelezio.Malo je komplikovano dok se ne provali,al sigurno bolje zavrsava posao nego da to radis u premijeru.

DALIBOR
8.2.2007, 15:06
mozes lako dupliras deo snimka koji hoces da blurujes ili vec kockice da stavis mora biti na timelineu traci iznad onda ga kropujes na velicinu koju zelis da pokrijes i na njega primenis efekatblura ili sta vec hoces

galebns
21.2.2007, 1:50
Da ne bih otvarao posebnu temu, postavicu pitanje odve posto je direktno u vezi sa naslovom :) Elem, imam izrenderovano 1500 slicica koje treba spojiti u video sekvencu. 1500 slicica traje oko 1min pri 25fps, e sad mene zanima kako da u Premieru napravim da recimo sekvenca ide do npr. 150. frejma i onda 151. prvo frejm bude "zamrznut" na nekih 2 sekunda pa nakon toga sekvenca nastavi redovno? Pretpostavljam da moze (nisam probao jos) na sledeci nacin, da podelim tih 1500 slicica na delove koji ce trajati onoliko koliki je vremenski razmak izmedju "zamrznutih" frejmova, pa onda izmedju tih delova ubacim statican frejm koji traje 2s. Da li ima neki jednostavniji nacin tipa "e ocu da frejm xyzw bude prikazan sledece 2s pre nego nastavis dalje"? Hvala :ciao:

bobi
21.2.2007, 3:18
Da ne bih otvarao posebnu temu, postavicu pitanje odve posto je direktno u vezi sa naslovom :) Elem, imam izrenderovano 1500 slicica koje treba spojiti u video sekvencu. 1500 slicica traje oko 1min pri 25fps, e sad mene zanima kako da u Premieru napravim da recimo sekvenca ide do npr. 150. frejma i onda 151. prvo frejm bude "zamrznut" na nekih 2 sekunda pa nakon toga sekvenca nastavi redovno? Pretpostavljam da moze (nisam probao jos) na sledeci nacin, da podelim tih 1500 slicica na delove koji ce trajati onoliko koliki je vremenski razmak izmedju "zamrznutih" frejmova, pa onda izmedju tih delova ubacim statican frejm koji traje 2s. Da li ima neki jednostavniji nacin tipa "e ocu da frejm xyzw bude prikazan sledece 2s pre nego nastavis dalje"? Hvala :ciao:
U binu (znači još pre nego li spustiš na timeline sve frejmove) dva puta brzo klikni na 151. frejm, zatim u novom prozoru klikni na duration i ukucaj mu da traje 2 sek.
Na kraju, samo spustiš sve frameove na timeline i izrendaš.

galebns
21.2.2007, 16:34
Bobi hvala na odgovoru :) ali mozda sam trebao napomenuti da sam totalni noob kad je u pitanju Premiere. Problem je sto ja nigde ne vidim frejmove zasebno vec samo celu sekvencu od tih frejmova (uvezene su preko Import Still Image pa cekirano Numbered). Samim tim nisam uspeo da odaberem samo jedan frejm i da njemu produzim trajanje. Mozes li malo pojasniti ili dati link na neki tutorial da te ne smaram? Hvala!