PDA

Prikaži potpunu verziju : Slike VELIKIH Formata

kinteC
28.7.2006, 11:44
Verovatno ste 1001 put uzeli neku sliku da bi ste je iskoristili za neki plakat, ili nesto slicno ( u reklamne svrhe) a da se niste zapitali da li je ta slika zasticena copyrights-om ( ovo je srbija, bas nas briga, jel da :P ) Ipak, mene interesuje, da li se mogu naci slike, koje su prilicno kvalitetne, a da su uz to jos i besplatne, dakle, da mogu da se koriste za reklamne svrhe. Ako neko zna, gde se mogu naci takve slike...( nemaju svi para da plate fotografa da im iskljoca ono sto treba... )

Highlander
29.7.2006, 1:31
http://www.sxc.hu/
Stock exchange sajt. Imaju svakakve slike, neke od njih su slobodne za upotrebu, dok za neke moraš da javiš autoru ili da tražiš dozvolu od njega.

Nijedan drugi sajt mi trenutno ne pada na pamet.:icon_scra

oluja
29.7.2006, 12:09
Verovatno ste 1001 put uzeli neku sliku da bi ste je iskoristili za neki plakat, ili nesto slicno ( u reklamne svrhe) a da se niste zapitali da li je ta slika zasticena copyrights-om
Postoji i varijanta da kupis (royalty-free stock photography) kompilacijski/tematski disk sa slikama koje kasnije mozes neograniceno da koristis ili da se pretpatis na slican servis na net-u gde za mesecnu pretplatu mozes da skidas sta zelis... :ciao:

Chivan
10.12.2006, 20:24
Samo da napomenem da je kinteC tražio sajtove sa fotografijama čija je upotreba besplatna, a u cilju pravljenja reklamnih postera.

To nisu sajtovi sa wallpaperima.

Sajtove sa wallpaperima možete naći u ovoj temi (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=40) i u njoj možete ostavljati i svoje linkove ka tim sajtovima.

DorianGrey
10.12.2006, 20:42
Pogledaj ovde, ima dobrih slika :)

http://www.freeimages.co.uk/

Highlander
10.12.2006, 21:59
Izgleda da nisam u toku... ko je ovde pominjao wallpapere?:confused:

Chivan
11.12.2006, 11:59
Izgleda da nisam u toku... ko je ovde pominjao wallpapere?:confused:Oni čije sam poruke prebacio u odgovarajuće forume ili obrisao, pa ih zato ne vidiš. Da ne off-topičimo dalje...

bobi
14.12.2006, 15:55
Momci, treba mi pomoc...

Radim neki promotivni spot za jednu nisku opstinu koja pokriva dobar deo teritorije i van Nisa (ide cak do Aleksinca), te mi trebaju slike velike rezolucije Nisa i okoline nisa (slike, kao sa satelita).

Instalirao sam Google-earth i savrseno bi mi odradio posao da mogu da odzumiram deo koji mi treba i snimim slicicu u visokoj rezoluciji, ali ne mogu da ga snimim u hi res (snimim ga u otprilike 900x600, a treba mi negde oko 5000x5000 :kreza: ).

Neki predlog?

kinteC
14.12.2006, 16:08
mozes da probas da uslikas deo po deo,tj uzmes screenshot, pa da u photoshopu spojis sve te slike...tako mozes celu planetu.... :P

Lucic Nemanja
14.12.2006, 20:03
mozes da probas da uslikas deo po deo,tj uzmes screenshot, pa da u photoshopu spojis sve te slike...tako mozes celu planetu.... :P
Vidimo se za 103457. godina:odoK: .

Lucic Nemanja
14.12.2006, 20:05
Momci, treba mi pomoc...

Radim neki promotivni spot za jednu nisku opstinu koja pokriva dobar deo teritorije i van Nisa (ide cak do Aleksinca), te mi trebaju slike velike rezolucije Nisa i okoline nisa (slike, kao sa satelita).

Instalirao sam Google-earth i savrseno bi mi odradio posao da mogu da odzumiram deo koji mi treba i snimim slicicu u visokoj rezoluciji, ali ne mogu da ga snimim u hi res (snimim ga u otprilike 900x600, a treba mi negde oko 5000x5000 :kreza: ).

Neki predlog?
Mozda da skines onaj program.....joj kako se zove.:icon_scra ...nesto world wide ,nisam siguran pa da probas preko njega.Veliki ja oko 170MB pa ti vidi.

Lucic Nemanja
14.12.2006, 20:09
E nasao sam jednu sliku u rezoluciji 2553 x 2176.Jel dovoljno?U svakom slucaju evo linka http://images.google.com/images?svnum=10&hl=en&lr=&imgsz=xxlarge&safe=off&q=Mapa+Nisa&btnG=Search

Shlaymara
14.12.2006, 20:15
E nasao sam jednu sliku u rezoluciji 2553 x 2176.Jel dovoljno?U svakom slucaju evo linka http://images.google.com/images?svnum=10&hl=en&lr=&imgsz=xxlarge&safe=off&q=Mapa+Nisa&btnG=Search

Nesto se smanjio ovaj Nis.:D
Oooo, vidim imate i ski centar:D a uskoro dobijate i novu prugu:rofl:

bobi
14.12.2006, 21:19
@Nemanja
Hvala druze, ali to nije ono sto ja trazim. Ipak bi mi trebalo nesto kao sa Google-eartha gde se vidi teren, i gde mogu da se iskljuce nazivi gradova.

@Kintec
Pa razmisljao sam ja i o tome, al' se pitam sto ovi iz Google-a nisu omogucili takvu jednu prostu opciju, jer ovako cu mnogo tesko da ubodem
Mozda ima neki plugin?

@Shlaymara
Za razliku od vas vojvodjana, mi bar imamo po necemu (niz nesto:D ) da se skijamo :) :rofl:

Shlaymara
14.12.2006, 21:23
Moji komentari su se odnosili na onu sliku koju je postovao lucic. inace na toj slici je neko malo mesto u ceskoj a ne Nis.

bobi
14.12.2006, 21:39
Moji komentari su se odnosili na onu sliku koju je postovao lucic. inace na toj slici je neko malo mesto u ceskoj a ne Nis.
Pazi kad ladno nisam provalio :)
t.j. provalio sam onu trecu (koja ima reljef) da je negde iz Slovacke ili tako nesto, ali za ovu prvu sam bio ubedjen da je Nis sa svojim opstinama.

b.t.w. Zaboravih da napomenem da se ta opstina prostire gotovo do Aleksinca, te da mi treba izmedju ostalog i zbog toga velika rezolucija.
Znate, zahtev je da odradim nesto slicno prognozi sa RTS-a. Ali kod njih se jasno vidi da im je tekstura strechovana i vrlo jadnog kvaliteta, sto bih ja da izbegnem.

Lucic Nemanja
15.12.2006, 0:13
Pa izmodelj teren nisa u 3d max-u:D .Ne bi ti trebalo mnogo:odoK: .

LoneWolf
12.1.2007, 17:11
Momci, treba mi pomoc...

Neki predlog?
pa odradi tu 900x900 i provuci kroz bilo koji scanner i uvecaj kol'ko god 'oces,a kvalitet izgubiti neces..:qliranje:

holodoc
12.1.2007, 17:34
pa odradi tu 900x900 i provuci kroz bilo koji scanner i uvecaj kol'ko god 'oces,a kvalitet izgubiti neces..:qliranje:
Čuješ li ti sebe uopšte šta pričaš? Otkud ti ideja da lupiš ovako nešto???
Jesi li ti ikada čuo za razliku između "piksela" i "tačke štampača". Znači da se uvede sekcija najbisera na forumu ti bi definitivno ovom izjavom bio u vrhu liste za dobijanje "Zlatne jagode":(

TheProphecy
12.1.2007, 18:16
Haha! Zbog ovakvih komnetara i volim ovaj forum :rofl: