PDA

Prikaži potpunu verziju : Greškom formatirana particija - Povraćaj podataka


VedranCG
25.11.2017, 3:26
Na staroj konfiguraciji pošto mi je stari HDD već bio star 8 godina počastio sam se novim WD Green 500GB 5600 RPM čini mi se .Elem , stari otkačio stavio u fioku i tako je stajao do danas.

Kupio sam u međuvremenu novu konfiguraciju (podaci sa starog HDD su prebačeni na novi WD Green koji je ostao u staroj konfiguraciji). Međutim windows je nešto pobrljavio i odjednom više nisam mogao da uđem u windows . Krenem instalaciju (sa namjerom da bacim windows na formatiranu particiju od 200 GB na WDGreen hdd-u) , izbacuje error code 0x8007045d . Odmah sam znao šta je ali u svoj toj zbrci formatiram greškom sistemsku particiju.

Otkači novi hdd , vadi stari iz naftalina (nema bad sektore i ostalo , sasvim ispravan samo star, zato sam ga i zamijenio) , instalacija prođe sve super .

Ostale podatke sam ,,izvukao,, nisu bili ni obrisani , windows je pobrljavio i to je to . E sad me interesuje kako da spasim podatke sa ove particije koju sam formatirao . Znači samo formatirana nije ništa naknadno (posle toga) pisano po njoj.

Znam da ne treba koristiti previše tih programa i da se oporavak fajlova poželjno vrši na drugom hdd-u odnosno drugoj particiji . Interesuje me koji program da iskoristim ?

Ja sam fotograf i veoma su mi bitne neke od fotografija koje su bile na toj particiji . Ali eto platio sam danak rada u 3 ujutro .

Čuo sam za get data back i zero assumption recovery. Vjerovatno je ovaj prvi ,,bolji izbor,, . Particija je od 126 GB s tim da nije skroz bila popunjena (logično) . Molim vas za savjete.


Izvinite ako je malo konfuzno napisano :( .


Ako je tema trebala da ide u pdf Kvarovi praštajte. Evo magarac proveo toliko na forumu a ne zna đe treba koja tema da ide :paranoia:.

Znam da ni Zero Assumption Recovery ni Get data back nisu free , ali snaći ću se . Interesuje me samo koji je od njih najbolji da ne moram npr. prvo jedan pa drugi i to . Hvala vam puno unaprijed :) .

LoneWolf
25.11.2017, 13:01
O&O recovery je meni radio posao, na telefonima, sd karticama i hard diskovima

VedranCG
25.11.2017, 18:34
O&O recovery je meni radio posao, na telefonima, sd karticama i hard diskovima

Hvala puno na odgovoru , nadam se da ću uspjeti.Skidam , probam , javljam.

VedranCG
25.11.2017, 21:01
Ipak sam se odlučio za Zero Assumption Recovery zahvaljujući mnogim recenzijama i pozitivnim utiscima .

Nije me iznevjerio , sve je vraćeno (u šta nisam ni sumnjao jer po particiji ništa nije pisano od klika na dugme format) . Hvala vam puno i pozdrav.

Sve preporuke za Zero Assumption Recovery.