PDA

Prikaži potpunu verziju : Mogu li nase mašine da podrže nove igre?


Belfegor
3.12.2006, 0:55
Ima li jos neko u Srbiji problema sa masinom osim mene?
Koliko dobrih igara niste igrali zbog loseg hardevera i gde treba da radim da bih zaradjivao dovoljno da bih mogao da igram nove igre? Da vas sad vidim:a_bleh:

Srlandand
3.12.2006, 16:40
Od najnovijih igara jedino sto mogu da pokrenem su igre tipa PES i NBA, ostale igre traze sve novije i novije tehnologije, a za njih je potrebno puno para. Npr. novi Splinter Cell. Za tu igru je potrebna masina od barem 1000 evra (procesor brzi od 3Gh, vise od 1Gb rama, bolesno jaka graficka,..), a vecina nas je socijala.

voodoo_
3.12.2006, 17:56
A možete da uzmete i konzolu pa da igrate uvek aktuelne igre 5 godina.

TheProphecy
3.12.2006, 18:05
A možete da uzmete i konzolu pa da igrate uvek aktuelne igre 5 godine.
Upravo tako.Cak je to i jeftinija varijanta.Besmisleno je davati velike pare za komp i koristiti ga izkljucivo za igre.

Phoenix
3.12.2006, 18:44
da upravu ste komp. nije sam namjenjem igrama.
al mislimda mi je dovoljno jak za moje potrebe i nemam puno problema
imam 2.4Gh , 1 Gb RAM-a i 256 Mb graficke dovoljo??

pil€
3.12.2006, 20:56
da upravu ste komp. nije sam namjenjem igrama.
al mislimda mi je dovoljno jak za moje potrebe i nemam puno problema
imam 2.4Gh , 1 Gb RAM-a i 256 Mb graficke dovoljo??
ma jel si ti normalan! dovoljno!?! pa ja bih bio srecan da imam takav komp! :)

3LANCER
3.12.2006, 23:58
Bolji naslov teme bi bio - ima li neko masinu koja moze da potera nove igre?

Master Neo
4.12.2006, 0:28
Ne mogu da shvatim ljude koji kupuju kompjutere od 1000+ eura da bi se igrali... Ili su strasno glupi, ili imaju para za bacanje. Imam krsh ali ipak se nekako borim sa novim igrama. Ne mogu da igram samo par igrica: Oblivion, Splinter cell, Gothic3, i mozda jos koju. Sve ostalo opusteno igram. A komp mi je star vise oko 4 godine, uostalom nisu mi ni bitne igrice u zivotu, kompjuter mi je za neke druge stvari, za koje mi kompjuter od 1000 eura apsolutno nije potreban.

hacker_aca
4.12.2006, 16:01
Ja ne mogu da pokrenem ništa što traži Pixel Shader Support! :mad: Bar dok ne uzmem novu grafičku. BTW, imate moju konfu u profilu. Krivo mi je što Doom 3 nisam fino odigrao. Sve bih procese pogasio samo da bih nekako mrčeno upalio igru a nisam imao ništa drugo da igram. Igra se kretala od nekih 2-3 frejma po sekundi. Glava me je užasno boljela posle igranja. Od 3846 scena što je trebalo na smrt da me preplaši mene je samo uplašilo 8 scena. :paranoia: A prešao sam igru. :to_care:

pil€
4.12.2006, 16:08
Ja ne mogu da pokrenem ništa što traži Pixel Shader Support! :mad: Bar dok ne uzmem novu grafičku. BTW, imate moju konfu u profilu. Krivo mi je što Doom 3 nisam fino odigrao. Sve bih procese pogasio samo da bih nekako mrčeno upalio igru a nisam imao ništa drugo da igram. Igra se kretala od nekih 2-3 frejma po sekundi. Glava me je užasno boljela posle igranja. Od 3846 scena što je trebalo na smrt da me preplaši mene je samo uplašilo 8 scena. :paranoia: A prešao sam igru. :to_care:
cestitam! ;) . znam kako je, imam istu graficku ko ti, a jedino sti je bolje na mom kompu je mozda procesor, 1,77ghz i 512 mb ram-a :D

hacker_aca
4.12.2006, 17:50
cestitam! ;) . znam kako je, imam istu graficku ko ti, a jedino sti je bolje na mom kompu je mozda procesor, 1,77ghz i 512 mb ram-a :D

Pa dobro, procesor i nije nešto mnogo jači ali RAM..... Pa bre, gledam ljude, imaju po 512 RAM-a i lošije im radi nego meni sa 256. :eek: Ipak je tajna u tome što komp držim pod konac kad su u pitanju procesi, programi.... Šta bih tek radio sa 1GB RAM-a.... Snovi. :)

GordoN
4.12.2006, 18:19
Ne mogu da shvatim ljude koji kupuju kompjutere od 1000+ eura da bi se igrali... Ili su strasno glupi, ili imaju para za bacanje. Imam krsh ali ipak se nekako borim sa novim igrama. Ne mogu da igram samo par igrica: Oblivion, Splinter cell, Gothic3, i mozda jos koju. Sve ostalo opusteno igram. A komp mi je star vise oko 4 godine, uostalom nisu mi ni bitne igrice u zivotu, kompjuter mi je za neke druge stvari, za koje mi kompjuter od 1000 eura apsolutno nije potreban.

Pa neki ljudi kupuju racunare po visokim cenama ne da bi MOGLI da igraju novije igrice, nego zbog nekih njihovih hirova da ih odigraju na MAX detaljima.Sto je to tako ,ja ne znam. Licno i ja bih to radio ,kao sto si ti rekao ,da imam para za bacanje. Na mom starom racunaru sa FX5200 toliko sam zeleo da igram Riddick-a (igrica mi se strasno svidela) ,ali nisam mogao jer je toliko stekala i na minimalnim detaljima. E tad sam ja zeleo da imam ekstra racunar samo da bih tu igricu odigrao. Ali na zalost para se nema za bacanje...

dragomix
4.12.2006, 18:35
Meni uopste nije bitan izgled igre. Najvaznija je atmosfera i dozivljaj koji ta igra pruza. Poludeo sam kad sam cuo da SCDA neradi na pixel sharder 2 karticama, ali se kasnije ispostavilo da je i to moguce samo sto ja neznam kako. Gothic III sam batalio jer mi je seckala ko luda. Nijedna igrica u zivotu mi nije tako seckala. Imao sam PS2 i mogu vam reci bolje davati po 200-300 eura svakih 2-3 godine nego kupiti konzolu. Prosto nisam bio navikao na kontrole i na grafiku na televizoru od koje su me oci bolele pa sam batalio PS2 i sad skupljam kintu da uzmem jos 512 RAM-a i novu graficku.

Marko_L
4.12.2006, 18:38
Ja imam sada već malko zastareli Athlon XP 2200+, 256 RAM-a i GEForce 4 grafičku što mi je sasvim dovoljno, jer mi mašina prevashodno služi za programiranje, a od igara mogu glatko da teram sve što je izašlo do 2002.-03. godine, a i neke novije igre koje su isprobane nisu imale problema kada im se malko spuste detalji, recimo NBA Live 2005 sa srednjim podešavanjima radi kao sat i zadovoljan sam time, jer ionako ako igram nešto ili su to male igre ili su stare barem 2-3 godine i više. A što se tiče sadašnjih najnovijih igara, pa igraću ih za 2-3 godine kada sadašnja "aždaja od mašine" postane prosek i bude koštala 3-4 puta manje, i te igre malo pojeftine. To takođe odlično utiče na budžet. Jedostavno smatram da ne treba baciti 1000 evra više samo da bi se igrao. I što je još bolje UFO i Transport Tycon su odnedavno abondonware, pa ni za njih ne moram da plaćam, a odlične su igre. Poetry :)

pil€
4.12.2006, 19:00
evo ja cu bas za novu godinu :icon_mrgr kupiti neku azdaju od 1000€! jedva cekam! od druga cu pokupiti svih njegovih 200 cd-ova i instalirati dok mi ne ponestane mesta na hardu! a tek kad izadje crysis! :D

GordoN
4.12.2006, 19:05
e kad izadje crysis tad ces morati da kupis jos noviju azdahu :D

Ocelot
4.12.2006, 19:06
Nije cilj da pređeš što više igara. Pokušaj da se udubiš malo u neku igru. Nalazi easter eggs, tajne prolaze, drugačije strategije za prelazak nivoa....

dragomix
4.12.2006, 19:11
Treba se uziveti u igru. Misleti da si ti ustvari u ulozi glavnog junaka u stvarnosti. Kvalitetne igre (koje nemoraju biti izvikane kao neke) su to u stanju da urade. Potpuno te dohvate u svoje kandze i onda se covek utripuje i nemoze da stane. Dobre igre su kao dobri opijati(mada neznam igre nisam probao:) ) kad ih jednom probas nemozes da se odvojis od njih.

GordoN
4.12.2006, 19:13
Nije cilj da pređeš što više igara. Pokušaj da se udubiš malo u neku igru. Nalazi easter eggs, tajne prolaze, drugačije strategije za prelazak nivoa....


Malo offtopic...Eto vidis kad si to rekao ,ja na primer toliko volim da odigram prince of persia bilo koji deo po vise puta, eto drugi deo sam presao jedno pet puta i sve na isti nacin i sa istim zavrsetkom, i uvek se setim da igrica ima i drugi zavrsetak ali ga nikad ne odigram . U prvom je moglo navodno da se otkljuca neki prince 3d ili sta vec i koliko god puta sam pokusavao zavrsio sam bez rezultata

...Potpuno te dohvate u svoje kandze i onda se covek utripuje i nemoze da stane...

To je meni uradio Oblivion iako nisam ocekivao nista posebno , prva igrica koji sam igrao ,cek da izracunam , 11 sati bez prekida, celu noc. A rekord mi je bio nekih sat, dva mozda (ne misleci na Oblivion nego na bilo koju igricu)...

pil€
4.12.2006, 19:13
@GordoN
pa dobro, bar cu moci da pokrenem :D
@Ocelot
pa i jesam, i to za dosta igara. za gta sa znam gde su svi easter eggovi napamet, a za prince of persia ww life upgrade-ovi! nfs most wanted sam presao 2 puta, a frozen throne 4! total war opet prelazim, tako da su me skoro sve igre koje imam smorile. :kreza:
p.s. a bas mi se nesto igraju worms-i :)

Ocelot
4.12.2006, 19:24
Malo offtopic...Eto vidis kad si to rekao ,ja na primer toliko volim da odigram prince of persia bilo koji deo po vise puta, eto drugi deo sam presao jedno pet puta i sve na isti nacin i sa istim zavrsetkom, i uvek se setim da igrica ima i drugi zavrsetak ali ga nikad ne odigram . U prvom je moglo navodno da se otkljuca neki prince 3d ili sta vec i koliko god puta sam pokusavao zavrsio sam bez rezultata

Čovek se začudi, dok igra neku igru više puta, šta je sve prevideo i propustio.

pa i jesam, i to za dosta igara. za gta sa znam gde su svi easter eggovi napamet, a za prince of persia ww life upgrade-ovi! nfs most wanted sam presao 2 puta, a frozen throne 4! total war opet prelazim, tako da su me skoro sve igre koje imam smorile.

Nije valjda da su to jedine igre koje ti se sviđaju? Razmisli koji ti je omiljeni žanr, pa od toga izaberi neku igru sa visokom ocenom. Ako si je već prešao, uzmi sledeću. Ima mnogo sleeper hitova.

dragomix
4.12.2006, 19:24
@GordoN
Nisi onda igrao Total War serijal. Sa njm sam bio u stanju da negasim komp po 2 dana. Ali najjace su ti MMORPG. Kad se pamo utripujes nema prestanka. znam coveka koji je sa dva brata 30 dana bez prestanka igrao WoW na smenu. Svako je dobijao po 8 sati igranja. To je prava moc mada ja mislim da svaki MMORPG moze coveka da zadrzi dugo dugo vremena.

holodoc
4.12.2006, 19:32
Odlazite polako u :offtopic: gospodo! Tema više kači hardver a ne šta ste najviše voleli da igrate ;)

dragomix
4.12.2006, 19:34
Odlazite polako u :offtopic: gospodo!
Malo smo skrenuli sa teme nemoj da nas kaznjavas. Barem nemoj mene danas sam izaso iz corke bio sam baned 2 dana.:n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

SFRJ-Forever [CG]
4.12.2006, 20:18
Upravo tako.Cak je to i jeftinija varijanta.Besmisleno je davati velike pare za komp i koristiti ga izkljucivo za igre.

Ovo nema smisla.
Pogledaj nove igre za XBOX360 i PS3. Svaka kosta od 50 do 60E. I pogledaj za komp, sta kosta 2.5E, nista. Umjesto da na konzoli igram 4-6 igara godisnje ja na kompu igram 15-25 na godinu dana. Izracunaj sta se vise isplati :dedica:
I jos nesto, ja platim mjesecno Flat net paket i mogu skidati filmove, igre, mjuzu, sve za 17E. Sve to ne bi mogao na konzoli da radim.
Da ne spominjem FPS, RTS i RPG na kompu.....

TheProphecy
4.12.2006, 20:22
']Ovo nema smisla.
Pogledaj nove igre za XBOX360 i PS3. Svaka kosta od 50 do 60E. I pogledaj za komp, sta kosta 2.5E, nista. Umjesto da na konzoli igram 4-6 igara godisnje ja na kompu igram 15-25 na godinu dana. Izracunaj sta se vise isplati :dedica:
Da ne spominjem FPS, RTS i RPG na kompu.....
A gde to igre za komp kostaju 2.5e,da odem odmah da kupim 10 komada :).Naravno jasno je da mislis na pirate.Kao sto imas neorginale za kompjuter tako imas i neorginale za konzole.Verovatno je tako,nisam siguran.Ako ne postoje pirati za konzole onda si upravu,ali ako postoje definitivno nisi.Ja sam rekao da je besmisleno davati velike pare za kompjuter i koristiti ga samo za igre,nisam nigde rekao da ga ne treba imati.

voodoo_
4.12.2006, 20:24
@SFRJ: Ne razumem šta hoćeš da kažeš.
Ako kupuješ pirate na kompjuteru, kupovaćeš i na konzoli.
Ako kupuješ originale na kompjuteru, kupovaćeš i na konzoli.
Prema tome, igra za konzolu nije 20 puta skuplja od one za PC. Xbox360 igara na netu ima koliko hoćeš, a ima i za nezvaničnu kupovinu (bar u Srbiji, ne znam kako je u CG).
A ovo šta sve ne može da se radi na konzoli a može na kompjuteru pokazuje da ne pratiš stanje stvari, to sve može da se radi na Xboxu 360 i PS3, a moglo je i na Xboxu 1 bez problema (čak su ljudi kojima je PC previše bučan koristili Xbox za skidanje torenata preko noći pošto je Xbox bio praktično bešuman).
Xbox je koštao ispod 200 evra.

Dakle, molio bih da u raspravi učestvuju samo oni poznaju situaciju i koji su imali dodira sa "obe strane".