PDA

Prikaži potpunu verziju : 12/2006 „Sinhronizacija Slavko Tatić”


oluja
1.12.2006, 11:36
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.

Pročitajte pravila foruma.

Dushan
1.12.2006, 12:07
Apsolutno se slazhem sa Kuzmom, poshto nijedan od navedenih crtanih filmova nisam video najmanje 5-6 godina, ti crtaci su chak mozhda jedina lepa stvar koju vezujem za detinjstvo (rodjen sam 1990., pa shvatate o chemu pricham).

Covenant
1.12.2006, 12:12
Fina kolumna/tema konacno,posle niza smorova i .... da ne upotrebim neki ruzniji izraz;)

Denis
1.12.2006, 12:27
Da li je moguce skinuti zvuk sa starih video traka i ubaciti ga na sliku sa DVD diska (izbaciti engleski) i tako sacuvati legende za buducnost?

nighthawk
1.12.2006, 15:10
Ziveo Kuzma, jos samo da ova akcija uzme maha.

Master Neo
1.12.2006, 15:19
Evo sad procitah Qzminu rubriku... Vrh vrhova! Delim potpuno isto misljenje. Cak sam tako nesto napisao, u temi omiljeni crtaci, ili tako nesto. Dakle: Trazite crtace! Odma`! Ili pocnimo da skupljamo pare da podmitimo Nikolu Simica, da snimi opet glas! @ Quzma: Nikola bi garantovano snimio ponovo glasove! Provereno! Pa pogledaj samo u kakvim serijama glumi: Ljubav, navika panika, Agencija SiS... Time to react!

Wolverine
1.12.2006, 15:26
Jadan Voja mislio da...:eek:
Kolumna je ubedljivo VRH!

Covenant
1.12.2006, 16:23
Mada istina lupa Kuzma za Samurai Jack-u pitanju je odlican crtac;)

cyberserbia
1.12.2006, 16:28
I moje misljenje jeste da je ova kolumna bolja od prethodnih. Nazalost, mnoge kasete su unistene petog oktobra, ali takodje dobar deo je unisten u toku bombardovanja. Sad na RTS-u ide serijal Diznijevih crtaca, sinhronizacija je nova, ali je i to svakako bolje od "crtaca" tipa Ju-gi-o. Pre sam imao neku kasetu, cini mi se da se zvala "Macak Felix i drugari", ali je odavno otisla u out. Sve u svemu, ako akcija uspe bice mi drago:alealeee:

Wolverine
1.12.2006, 16:57
Mada istina lupa Kuzma za Samurai Jack-u pitanju je odlican crtac;)
Slazem se sa tobom! Jack ima neki smek (rimuje se :opanachke ) u nekom post-apocalypse fazonu!

VojaM
1.12.2006, 17:44
Jadan Voja mislio da...:eek:
Kolumna je ubedljivo VRH! Koji Voja? ;)
Inače, to nije bilo baš tako kako je Kuzma napisao, ali u literarnim sastavima dozvoljene su male umetničke slobode, zar ne? ;)

Ako već preturate po svojim i/ili roditeljskim kasetama tražeći neke snimke besmrtnih crtaća, potražite i onog Duška Dugouška u kombinaciji sa Ivicom i Maricom. Ono kada u priču uleti princ iz Snežane i 7 patuljaka i sve se čudi gde je zalutao: "Ivica? Ivica?! Ivica!? Ivica?!!" ;)

E, to ko mi nađe, ima piće od mene :)

Hmmm... u obzir dolazi i crtać "Žaba koja peva" od koje imam samo pesmu "Hello, my baby, hello, my honey" u mp3 obliku. Kad bi neko imao ceo crtać...

Mrka Kapa
1.12.2006, 18:15
Kako nostalgichna kolumna, ali zaista prijatna, meni na zhalost ostali samo Tom i Dzeri :(

Ocelot
1.12.2006, 18:37
@ VojaM

Imenjače, jel može neki dogovor u vezi sa žapcem? :D

DeCoy
1.12.2006, 19:06
Fina kolumna/tema konacno,posle niza smorova i .... da ne upotrebim neki ruzniji izraz;)

E za ovo moram da to dam reputaciju:rofl:

Jos samo da paterfamilias pohvali ovomesecnu Kuzminu kolumnu...

Sta je ovo??? Vlada prednovogodisnje raspolozenje;)

PS. Nemojte da pomislite da se ne slazem da je ovomesecna kolumna OK,mnogo bolja nego par prethodnih,ali samo mi je ovo bilo interesantno:)

DeCoy
1.12.2006, 19:07
Mada istina lupa Kuzma za Samurai Jack-u pitanju je odlican crtac;)

Crtac jeste odlican,ali daleko da je prikladan za decu,a CN upravo najvise i gledaju deca...

holodoc
1.12.2006, 21:01
Evo ja se javljam da dobrovoljno doniram oko 30-40 sati tih starih dobrih crtanih filmova iz moje "lične i personalne" kolekcije. Naravno ako bi bilo koja TV zažmurela na oko pred činjenicom da je u pitanju materijal "za sopstvenu upotrebu". Izuzetan sam ljubitelj ovih starih klasičnih crtaća i ne bi me čak bilo žao ni da se o sopstvenom trošku pridružim ovakvoj jednoj (konačno) dobroj ideji :)

Ozbiljan sam.

edit: Crtani filmovi su u ekstra DivX, Xvid kvalitetu + zvuk je odličan :)

nighthawk
1.12.2006, 21:11
@holodoc

Zasto bi se bilo ko bunio, ti crtaci su bili vlasnistvo RTS-a i evo kako su ih oni sacuvali.

holodoc
1.12.2006, 21:39
@holodoc
Zasto bi se bilo ko bunio, ti crtaci su bili vlasnistvo RTS-a i evo kako su ih oni sacuvali.
Da, ali pretpostavljam da neko još uvek polaže autorska prava na originalan crtać (podlogu) pa bi onda RTS morao da se bakće problemima pravne prirode :)
U svakom slučaju mnogo bolja (i po um zdravija varijanta) nego današnji "Cartoon network". Da sam ja još uvek klinac neznam šta bi mi bilo interesantno da gledam "Ed, Edd & Eddie" crtani i njihovo majstorsko podrigivanje i sl. To bi kao trebalo da bude pogodno po klince?

paterfamilias
2.12.2006, 0:12
Jos samo da paterfamilias pohvali ovomesecnu Kuzminu kolumnu...


Neću da hvalim kolumnu,ali izgleda da MK počinje da pokazuje znake normalnosti posle par meseci snažnih napada ljubavi prema Trećem rajhu,Vermahtu,hvalisanja svojom nikotinskom zavisnošću,i maštanja kako će u budućnosti biti veliki diktator.
Videćemo da li se MK konačno upristojio ili je ovomesečna kolumna samo pauza i predah posle kojeg će MK nastaviti po starom.
Što se tiče crtanih filmova uz koje je MK odrastao oni su uglavnom pravljeni 50 i 60-tih godina 20-veka,a našoj televiziji su se vrteli 70-tih i 80-tih godina,znači 20-30 godina posle njihovog nastanka što znači da su imali određenu vrednost i da su postali klasici.

3LANCER
2.12.2006, 13:22
U potpunosti se slazem sa Kuzmom. CN je smece kanal (osim Megas XLR i Dzoni Bravo koji su odlicni,zabranio bih ih sto vise ne pustaju Skubi Dua), a crtaci izgledaju kao da ih je cratlo dete staro 5 godina.
I ja sam odrastao na tim crtanim filmovima i uzasno mi je zao sto ih vise ne prikazuju (bilo nekad na CN a onda skinuli d abi ubacili neku debilnost od serije). Cak sam imao priliku da cujem Nikolu Simica uzivo kad izgovara "Sefe koji ti je vrag?" :)

******************
BTW Video sam da ima da se kupi na trafikama Cudesna Suma (DVD),ja je imam na kaseti.

Ninoslav
2.12.2006, 14:24
Ja imam oko 13-14 VHS kaseta...

Mapet bebe, Medvedici (HR izdanje), Patak Daca, Duck Tales, i jos mnooogo, mnooogo...

B@NE
2.12.2006, 14:55
E ja imam dosta epizoda Strumfova,pa kao zatreba mogu da posaljem!

Usamljeni Revolveras
2.12.2006, 16:51
Ako već preturate po svojim i/ili roditeljskim kasetama tražeći neke snimke besmrtnih crtaća, potražite i onog Duška Dugouška u kombinaciji sa Ivicom i Maricom. Ono kada u priču uleti princ iz Snežane i 7 patuljaka i sve se čudi gde je zalutao: "Ivica? Ivica?! Ivica!? Ivica?!!" ;)

E ja se secam ovoga, imao sam to snimljeno, ali sam greskom presnimio :( . Inace, Kuzmanovicu svaka cast za ovu kolumnu!:n_klanja: :aplauz: :alealeee:

Igornik
2.12.2006, 18:55
Svaka chast za podsechanje starih dobrih dana...

Preporuchujem da se skupe sve te kasete dvd-ji i osim da se prekopiraju u dosta kopija da bekap kolekcija bude data nekoj televiziji uz obechanje da che pushtati crtache celo jutro ...

nighthawk
2.12.2006, 19:11
Ma bolje da se ripuje u divx i stavi negde sa download, najsigurnije je to cuvati na nasim kopmjuterima

Master Neo
2.12.2006, 19:37
Ma bolje da se ripuje u divx i stavi negde sa download, najsigurnije je to cuvati na nasim kopmjuterima
Tako je! Da upload-ujemo na jedno mesto, i da svako od svakoga ima sve, tako da se vise nikad ne desi i da se ne ponovi taj gubitak(naravno sigurno postoje neki crtaci koji su zauvek nestali, ali dajte da spasemo sve sto se moze spasti)

hacker_aca
2.12.2006, 20:30
Podržavam akciju! Takođe da pohvalim Kuzmu za njegovu kolumnu. Imam neke epizode Duška Dugouška, onda neki mali krznati "Skevoksi" (nešto tako se zovu, nisam siguran). Samo mi treba VHS plejer da prebacim u digitalni oblik. Kad nabavim od nekoga, odma' šaljem disk!

Vojo, žao mi je što si bekapovao Sofronija umesto Jozefine.... :D

Mrka Kapa
2.12.2006, 20:36
Imam neke epizode Duška Dugouška, onda neki mali krznati "Skevoksi" (nešto tako se zovu, nisam siguran).
Zvali su se Evoksi, meni ostale njihove slichice iz zhvaka samo....:(

Shlaymara
2.12.2006, 20:38
Zvali su se Evoksi, meni ostale njihove slichice iz zhvaka samo....:(

Kako iz zvaka? Ja imam album sa Evoksima a slicice su se normalno kupaovale...bez zvaka.

Mrka Kapa
2.12.2006, 20:41
Auh, davno je bilo, i ne secam se vise, mozhda su se i ovako kupovale, ostale samo lepe uspomene ;)

Shlaymara
2.12.2006, 20:42
...ostale samo lepe uspomene...

... i nepopunjeni albumi sa slicicama. Imam Snorkijevce, Droide, Evokse i Strumfove

3LANCER
2.12.2006, 20:55
da mi pliz nadjete Duska Dugouska kada je upao u pricu o tri praseta. Kako je to luda epizoda, kad vuk dune i digne kucu u vazduh :D pa pocne da skace od srece, i ono "mi smo uspeli" :D

voodoo_
2.12.2006, 23:04
Bolje pošalji kasetu :)
Ako svako bude grebovao štap&kanap tehnikom, to digitalizovano ima da izgleda ko snimak na mobilnom telefonu :)

Jim Bravura
3.12.2006, 2:06
Sto se same kolumne tice, sve je na mestu i tesko da ovaj put neko moze da se ne slozi sa autorom. Zaista je bila privilegija roditi se 70-tih ili nesto kasnije i svakodnevno uzivati u tim fenomenalnim crtacima i jos boljoj sinhronizaciji. Samo je mozda malo okasnio sa citavom pricom, posto se ovi "novokomponovani" psihodelicni nazovi crtani filmovi prikazuju vec godinama. Neverovatno je kakvo se smece servira danasnjoj deci, pa to je ludnica. To sto nadlezni cute samo govori koliko su (ne)zainteresovani za mentalno zdravlje najmladjih. Ja sam par puta bacio pogled na neke od tih "bajnih" crtaca i 10 sekundi je bio maksimum. Pretilo je ili da razlupam TV ili da dobijem nervni slom. Posto mi se ni jedna varijanta nikako ne svidja, prebacio sam kanal i spasio se muka. Ne bih znao naziv te serije, ali znam da se prikazivala na (gle cuda) b92.

player1
3.12.2006, 2:10
Ne bih znao naziv te serije, ali znam da se prikazivala na (gle cuda) b92.

Da nije mozda Ren i Stimpi?
Ja licno mislim da to uopste nije za deciji uzrast, cak mislim da deluje stetno na decu...

Jim Bravura
3.12.2006, 2:37
Da nije mozda Ren i Stimpi?
Ja licno mislim da to uopste nije za deciji uzrast, cak mislim da deluje stetno na decu...Ne bi me iznenadilo, cim si i ti slicno reagovao. Drago mi je da jos neko deli takvo misljenje, jer to je stvarno bio uzas nad uzasima. Prava mentalna tortura i za one malo starije, a kamoli decicu. To bi trebalo ne zabraniti, nego unistiti sve kopije, a odgovorne strpati iza resetaka na jedno pet godina uz obaveznu "terapiju" :dzavo: pustanja tih istih "crtaca" nekoliko puta na dan i pred spavanje, ne bi li mozda shvatili gde su pogresili. Mada oni to vrlo dobro znaju, ali su im pare otupile savest (ako su je ikad imali).

su27killer
3.12.2006, 19:01
Dobra kolumna, Vojo moze li zamjena ja tebi Duska ti meni Zozefinu :D

6am3 Fana71c
3.12.2006, 19:34
Ne bi me iznenadilo, cim si i ti slicno reagovao. Drago mi je da jos neko deli takvo misljenje, jer to je stvarno bio uzas nad uzasima. Prava mentalna tortura i za one malo starije, a kamoli decicu. To bi trebalo ne zabraniti, nego unistiti sve kopije, a odgovorne strpati iza resetaka na jedno pet godina uz obaveznu "terapiju" :dzavo: pustanja tih istih "crtaca" nekoliko puta na dan i pred spavanje, ne bi li mozda shvatili gde su pogresili. Mada oni to vrlo dobro znaju, ali su im pare otupile savest (ako su je ikad imali).
WOOT WOOT! OMG ne mogu da j3beno verujem! Pa Ren i Stimpy je pored Simpsona najbolji crtani film ikada! Kakvi su samo to fazoni, pa to je za valjanje od smeha! Ej bre, ne znate sta valja.. To da nije za decu mozda stoji, ali i nisu svi crtaci za decu, tako da ne stoje ti ova pljuvanja...:mad:

pil€
3.12.2006, 19:52
WOOT WOOT! OMG ne mogu da j3beno verujem! Pa Ren i Stimpy je pored Simpsona najbolji crtani film ikada! Kakvi su samo to fazoni, pa to je za valjanje od smeha! Ej bre, ne znate sta valja.. To da nije za decu mozda stoji, ali i nisu svi crtaci za decu, tako da ne stoje ti ova pljuvanja...:mad:
aha, stvarno ima zesce fore, und southpark auch! :)

Jim Bravura
3.12.2006, 20:33
WOOT WOOT! OMG ne mogu da j3beno verujem! Pa Ren i Stimpy je pored Simpsona najbolji crtani film ikada! Kakvi su samo to fazoni, pa to je za valjanje od smeha! Ej bre, ne znate sta valja.. To da nije za decu mozda stoji, ali i nisu svi crtaci za decu, tako da ne stoje ti ova pljuvanja...:mad:Jbg, sta da ti kazem, postao si zrtva sistema, tj. rodio si se u pogresno vreme, pa su ti najbolje stvari promakle. Tako da je i tvoja sposobnost procene sta valja, a sta je smece - bitno umanjena. Medjutim, mozda ti pomogne ova Kuzmina akcija :)

player1
3.12.2006, 20:52
WOOT WOOT! OMG ne mogu da j3beno verujem! Pa Ren i Stimpy je pored Simpsona najbolji crtani film ikada! Kakvi su samo to fazoni, pa to je za valjanje od smeha! Ej bre, ne znate sta valja.. To da nije za decu mozda stoji, ali i nisu svi crtaci za decu, tako da ne stoje ti ova pljuvanja...:mad:

Sto jes jes, fore znaju da budu zanimljive, ali taj crtanu uopste, al uopste nije za decu. Ja ga nikada ne bi dao detetu da ga gleda, bar dok ne dobije dvocifren broj godina.

Marsa
3.12.2006, 20:55
Uhu moderator ja ovde vidim :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:

player1
3.12.2006, 20:59
Naprotiv...
Zar nije i deo kolmune prica o tome koji su crtani pogodni za decu?

Neki crtani moze da bude zabavan odrasloj osobi, al ne mora i detetu.
Cak moze da daje i veoma lose poruke deci.

paterfamilias
3.12.2006, 22:50
Ne znam zašto MK toliko kuka za svojim detinjstvom i odrastanjem uz crtaće klasične holivudske produkcije.Jednostavno vremena se menjaju i današnjim klincima se sviđaju drugačiji crtaći a ne bezazleni Sofronije,mačak Silvester i slični junaci.
U vreme kada je MK odrastao,sigurno su postojali kritičari za koje su bili suviše agresivni i nekulturni tadašnji crtaći koji su tada bili novotarija na našim televizijama,a koji se sada smatraju klasicima.
Tada su možda postojala 2 kanala državne televizije koji nisu emitovali non-stop,a program je uređivalo 6 republičkih i 2 pokrajinska tv centra,znači 8 televizija je pravilo nekih 20-tak sati programa,pa je kvalitet bio znatno bolji.U takvim okolnostima bilo je moguće angažovati naše najpoznatije glumce da daju glasove crtanim junacima,jer se i ovom segmentu programa-crtanim filmovima prilazilo sa mnogo većom pažnjom.
Mk svoja sećanja bazira na jednom crtaću emitovanom u nekih 15-tak minuta,posle 19 časova a pre dnevnika-to je ipak i tada bio mali i zanemarljiv deo ukupnog programa.Svi ti crtaći su toliko puta bili emitovani da su ih sva deca znala napamet i da su im vremenom postali dosadni.
Sada možemo kao MK da žalimo koliko god hoćemo, ali treba biti realan i znati da Cartoon network i slične televizije treba da popune 24 h crtaćima i sličnim sadržajima,a ne 10 minuta dnevno kao nekada naš 1 program,i da bi čitavu ovu klasičnu produkciju ispucali za nekih par nedelja.
Kada čovek počne da priča "kako je to nekad bilo" ili "u moje vreme nije bilo ovako",kao što radi MK,to je tipično za nekog čoveka od 50-60 godina,a čoveku sa nekih 30-tak i kusur godina koliko ima Kuzmanović uopšte ne priliči da ovoliko žali za prošlim vremenima.

Rocker
3.12.2006, 23:03
Ne žali on za prošlim vremenima nego za evidentnom degradacijom vrednosti danas koja počinje još od najranijeg detinjstva i tu je skroz u pravu. Sam si rekao za CN, treba ispuniti 24h programom, ma kakav on bio. Kvantitet mesto kvaliteta, to ti je današnji trend svuda! I meni je žao što je to tako.:cool:

Master Neo
4.12.2006, 0:11
Jednostavno vremena se menjaju i današnjim klincima se sviđaju drugačiji crtaći a ne bezazleni Sofronije,mačak Silvester i slični junaci.


Nije tachno! Jednostavno, da nisu prestali da se prave crtaci stare garde, ovi novi ne bi ni bili pravljeni. Deca gledaju ono sto im se ponudi, a posto se oni stari ne emituju, klinci su prinudjeni da gledaju ono sto im se daje, a ovih novih crtaca retko koji je bas za decu, svi su puni stvari neprimerenih njihovom godistu. Uostalom, pola crtaca danasnja deca ne mogu ni da razumeju, jednostavno, animiranoj industriji je ciljna grupa siri krug gledalaca, a ne kao pre, samo deca.

Covenant
4.12.2006, 0:40
Vidim pominje se Ren&Stimpy

Taj crtac je po meni cista bolestina i lepo bi mu pristajala etiketa +18
Jos samo da ekranizuju strip Drunna i da ga puste klincadiji od +8,ala bi to bio sok jer je u pitanju strip sa odlicnim crtezom i...........puno ahmhhhm "adult scena"
Neko je gore pomenuo da je CN s(r)anje-nemate vi pojma,ima tu zaista odlicnih new-age crtaca(iako vise volim old school),ne svi,ali....;)

ivke76
4.12.2006, 1:16
Ono kada u priču uleti princ iz Snežane i 7 patuljaka i sve se čudi gde je zalutao: "Ivica? Ivica?! Ivica!? Ivica?!!" ;)

E, to ko mi nađe, ima piće od mene :)

Hmmm... u obzir dolazi i crtać "Žaba koja peva" od koje imam samo pesmu "Hello, my baby, hello, my honey" u mp3 obliku. Kad bi neko imao ceo crtać...
au cega si se setio :aplauz: podmladio si me bar 20 godina lol

Covenant
4.12.2006, 2:15
"Vestica koja jase na usisivacu!" :D

Sarmatian
4.12.2006, 3:15
Koji Voja? ;)
Inače, to nije bilo baš tako kako je Kuzma napisao, ali u literarnim sastavima dozvoljene su male umetničke slobode, zar ne? ;)

Ako već preturate po svojim i/ili roditeljskim kasetama tražeći neke snimke besmrtnih crtaća, potražite i onog Duška Dugouška u kombinaciji sa Ivicom i Maricom. Ono kada u priču uleti princ iz Snežane i 7 patuljaka i sve se čudi gde je zalutao: "Ivica? Ivica?! Ivica!? Ivica?!!" ;)

E, to ko mi nađe, ima piće od mene :)

Hmmm... u obzir dolazi i crtać "Žaba koja peva" od koje imam samo pesmu "Hello, my baby, hello, my honey" u mp3 obliku. Kad bi neko imao ceo crtać...

I dan danas to refleksno izgovorim kada cujem ime ivica (zbog cega su me ljudi belo gledali nekoliko puta :D ). Vrhunski crtac, imao sam ga na VHS-u ali sam ga presnimio i to davno.

Inace, jedan od najboljih crtaca sa duskom dugouskom je kada se on i daca trkaju jer ucestvuju u kvizu "pobedi svog najboljeg prijatelja", za milion dolara. Ako neko ima taj crtac, bio bih zahvalan

3LANCER
4.12.2006, 12:14
"Vestica koja jase na usisivacu!" :D

:D :aplauz:
Svaka cast za ovo, luda je 101%

VojaM
4.12.2006, 12:56
"Vestica koja jase na usisivacu!" :D
E, to. Ko ima?

VojaM
4.12.2006, 12:58
Dobra kolumna, Vojo moze li zamjena ja tebi Duska ti meni Zozefinu :D
Javi se na LP pa da napravimo barter aranžman ;)

tiberije
4.12.2006, 15:59
Stvarno su ekstra bili Looney Tunes, neki od mojih omiljenih crtaca:

Sofronije - "Sine Nebojsa pa to nikad nece poleteti", "Mali je malo priglup"

Onda one dve macke koje jure misa - "Zasto si sam sebe udario cekicem po glavi", ja to volim ja to volim, K e r o z i n, ovako se ne pise rec voda

Onda macka koji pokusava da uhvati kengura misleci da je mis kako bi inpresionira sina - "Svi ce upirati prstom u men i govoriti ovo je sin onoga oca koga je sredio mis"

Onda brzi gonzales i Spori Rodrigez koji nosi pistolj...

Stvarno klasici

dragomix
4.12.2006, 18:49
Steta sto vise nema tih crtana sa takvom sinhronizacijom. sad se klinci prze na YU-GI-OH, Pokemon... A ustvari deca gledaju sve sto im pustis. Kad bi nasli te stare crtane i pustali im oni bi poceli normalno i da razmisljaju, a ne samo: "koju kartu imas", "vidi ja sam nabavio....", "potezi" i ostali izrazi.

Jerry McLafllin
4.12.2006, 19:55
Smoren ispraznostcu aktuelnog TV programa i inspirisan crtanim filmovima koji se sada prikazuju na televiziji,ponekada razmisljam o starim dobrim briljantno sinhronizovanim crtanim filmovima."Eh kako je to nekada bilo"-pomislim,i kada pokusam da sa nekim podelim impresiju briljantnosti nekadasnjeg u poredjenju sa cemernim psiho-glupostima danasnjice,taj neko me gleda kao da sam pao sa marsa.Gleda me pogledom koji kaze:"Vidi ovog.O cemu on prica?Kakvi crtani filmovi?Kakva fenomenalna sinhronizacija?Kakve gluposti ovaj prica,kao da ima pet godina.Zasto bi to bilo vazno bilo kome,to su samo glupi crtani filmovi?".
Nedavno sam bio u poseti rodbini koja zivi na jugu Srbije i bio sam frapiran njihovim neverovatnim interesovanjem za "Velikog Brata".Gledam ljude kako prilaze trafici i svi do jednog konstatuju:"Eno ga Miki u novom Playboy-u!",devojcice od 12-13 godina kupuju novine u kojima je izasao poster na kome je neki od frikova iz "Velikog Brata" i potpuno euforicno ljube poster!
Ma jezivo!Gledam crtani film:"Sundjer Bob Kockalone" i pitam se da li sam ja poludeo sto mi sve to izgleda ogavno i nenormalno ili mozda neko misli kako je to normalan crtani film?
I onda jednog dana procitam Kuzminu kolumnu i shvatim da nisam sam.Shvatim da postoji jos neko ko oseca divljenje prema necemu sto je nekada bilo i zal za time sto toga vise nema.Prezir prema savremenim tekovinama kontrole uma koji za cilj ima da deciji svet ucini otvorenim za kojekakve psihodelicne gluposti.
Eh,kako je nekada bilo lepo slusati:
"Gresis,ovaj silno gresis sinko!"
"Znas li cemu sluzi palica?Palicom se udara lopta,LOPTA!,decko!Zar nikada nisi igrao bejzbol?" "Nesto nije u redu sa deckom koji ne igra bejzbol"
"Decku bi bio potreban sifonjer da me pronadje" "Daj caci dinju!"
"Vidi,vidi,pa to sisti.Lici mi na orandzadu."

A da ne govorimo o nepravedno zapostavljenim fenomenalnim crtanim filmovima kakav je na primer:"Porodica Salabajzeric".

Bilo je nekih pokusaja ponovne sinhronizacije pomenutih crtanih fimova od strane nekakvih mediokritetskih glumaca ali nakon gledanja tih verzija ostaje osecaj da je jedno umetnicko delo oskrnavljeno.

Znam da su se nedeljom pre podne na novosadskoj televiziji Most jedno vreme prikazivali pomenuti Crtani Filmovi sa Originalnom sinhronizacijom(Nikola Simic,Djuza Stoiljkovic...) pa ukoliko neko ima "veze" na toj televiziji mogao bi pozajmiti te crtane filmove,prekopirati ih i podeliti ih sa svima onima koji bi zeleli da ih ponovo gledaju.

Obi-wan
4.12.2006, 21:14
KUZMA RULEZ
sta reci vise... ja imam 30god i rado bi opet gledao one stare crtace al ....
to je antologija bre:)

nebojsa986
4.12.2006, 21:45
Vojo jel stiglo ista u redakciju ???

G.G.
4.12.2006, 21:55
Dobra kolumna i ideja pre svega. I meni je cesto na pamet padalo kako je steta sto nema vise starih dobrih crtaca sa legendarnim sinhronizacijama. Danasnja deca pojma nemaju ko je Patak Daca ili Elmer Davez ("...milioner, poseduje palatu i jahtu" :D)

Nego interesuje me, kad bi smo Kuzmanovicu poslali te kasete, da li je to samo za licni gusht autora ili je planirana nekakva konkretna akcija koja za cilj ima opste dobro svih nas koji to volimo. Znaci, da li je Kuzmina namera reizdavanje tako prikupljenog materijala, bilo preko neke producentsko izdavacke kuce u vidu DVD-a koji bi se prodavao, bilo besplatna distribucija preko neta - svejedno, ili mu je namera da crtace zadrzi za sebe?

Ako je ovo prvo, onda podrzavam ideju i ukljucicu se u akciju tako sto cu pregledati sopstvenu VHS arhivu kao i kasete mojih poznanika. S obzirom da kvalitet snimaka na tim VHS-ovima narocito nakog grebovanja nece biti sjajan, bolje bi resenje bilo naci kopije doticnih crtaca sa nekog DVD izdanja i ubaciti audio sinhronizaciju sa starih snimaka.

Ako je Kuzmina namera primarno orjentisana zadovoljenju sopstvene potrebe, onda bih mu porucio:
KUZMO BUDI DRUG, PODELI TE CRTACE S NAMA! :ciao:

Jim Bravura
4.12.2006, 22:46
Dobra kolumna i ideja pre svega. I meni je cesto na pamet padalo kako je steta sto nema vise starih dobrih crtaca sa legendarnim sinhronizacijama. Danasnja deca pojma nemaju ko je Patak Daca ili Elmer Davez ("...milioner, poseduje palatu i jahtu" :D)

S obzirom da kvalitet snimaka na tim VHS-ovima narocito nakog grebovanja nece biti sjajan, bolje bi resenje bilo naci kopije doticnih crtaca sa nekog DVD izdanja i ubaciti audio sinhronizaciju sa starih snimaka.
To je to covece :tapsh: , idealno resenje po meni.

Mean_Machine
5.12.2006, 0:18
SVAKA CAST KUZMI.

Master Neo
5.12.2006, 0:43
Ako je ovo prvo, onda podrzavam ideju i ukljucicu se u akciju tako sto cu pregledati sopstvenu VHS arhivu kao i kasete mojih poznanika. S obzirom da kvalitet snimaka na tim VHS-ovima narocito nakog grebovanja nece biti sjajan, bolje bi resenje bilo naci kopije doticnih crtaca sa nekog DVD izdanja i ubaciti audio sinhronizaciju sa starih snimaka.


Gde da nadjes DVD izdanja? Mislim da toga nema. Jedino kucne VHS kolekcije...

SuperG
5.12.2006, 1:04
Gde da nadjes DVD izdanja? Mislim da toga nema. Jedino kucne VHS kolekcije...

Kod nas nema. Na netu ima.

Master Neo
5.12.2006, 1:05
Kod nas nema. Na netu ima.
A prevod, i to je vrlo tesko naci, onu staru dobru sinhronizaciju...

SuperG
5.12.2006, 1:06
A prevod, i to je vrlo tesko naci, onu staru dobru sinhronizaciju...

E to sa VHS-a, k'o sto covek rece... Mada boga pitaj kol'ko ce to da zuji & krci.

Master Neo
5.12.2006, 1:08
E to sa VHS-a, k'o sto covek rece...
Daj boze samo da nadjemo, sve one dobre sinhronizacije. Lako cemo iscistiti zvuk, samo da ga nadjemo. TO ALL: Svi koji nesto nadju da prijave ovde na forum! Pogotovo staru sinhronizaciju Duska i kompanije...

Master Neo
5.12.2006, 1:10
Ne bi bila losa ideja da se jedan dan zaputimo u RTS i da vidimo sta im je ostalo, nemoguce da im je sve izgorelo! Mozda su neke kasete ostale, i mogu da se iskoriste. Vredi probati, sta mislite?

oluja
5.12.2006, 1:43
S obzirom da kvalitet snimaka na tim VHS-ovima narocito nakog grebovanja nece biti sjajan, bolje bi resenje bilo naci kopije doticnih crtaca sa nekog DVD izdanja i ubaciti audio sinhronizaciju sa starih snimaka.
Stari crtaci Warner Brothersa se emituju na satelitu, kanal Boomerang
Hotbird 13E ,10971 H, SR 27500, FEC 3/4, paket TPS, kriptovano u Viaccess 2.3.
Vecina crtaca ima i originalni engleski ton a slika je DVD kvaliteta. :)
Uglavnom idealno za sinhronizaciju zvuka koji nas zanima i kvalitetne slike... :ciao:

http://schedule.cartoonnetwork.com/servlet/BoomerangServlet?action=selectBMDay

BTW. Za one koji proucavaju satelitku televiziju i kriptovanje signala u edukativne svrhe, moguce je cesto naci kljuceve za ovaj kanal ;)

G.G.
5.12.2006, 2:15
Pa, hoce li Kuzma ili ko vec stoji iza toga podeliti crtace koje dobije sa ostalima?
Molim odgovor od strane nekog insajdera iz SK koji je upucen :)

ivke76
5.12.2006, 2:32
BTW. Za one koji proucavaju satelitku televiziju i kriptovanje signala u edukativne svrhe, moguce je cesto naci kljuceve za ovaj kanal ;)
@off
btw sa tps paketom odavno ima problema.menjaju kljucice na 4 min. tako da i u edikativne svrhe nema vajde :dedica:

zone2403
5.12.2006, 3:25
Da li znate da su mnogi od tih crtaca cak ZABRANJENI za prikazivanje u SAD!!!:eek: :boodala: Ceo serijal o Brzom Gonzalesu npr. posto navodno prikazuje meksikance u losem svetlu! I ja sam odrastao uz te crtace pa ne mislim da su meksikanci supesonicni misevi:D !!!

3LANCER
5.12.2006, 9:50
Cuo sam za to. Nedavno su cak zabranili Toma i Dzerija (u Britaniji cini mi se), tojest epizode u kojima junaci puse cigare (npr. epizoda kada Tom igra tenis).

G.G.
5.12.2006, 12:18
Cuo sam za to. Nedavno su cak zabranili Toma i Dzerija (u Britaniji cini mi se), tojest epizode u kojima junaci puse cigare (npr. epizoda kada Tom igra tenis).

Dok je recimo sasvim politicki korektno prikazivati svakakav drustveni olos i seksualno poremecene osobe u emisijama poput Springera i sl.

Licemeri jedni. Po njima stetnije je za decu da vide kako nacrtani macor pusi tompus nego da vide crack-whore trandzu koji kaze da spava sa bratom svoje sestre :tapsh:

oluja
5.12.2006, 15:33
Dok je recimo sasvim politicki korektno prikazivati svakakav drustveni olos i seksualno poremecene osobe u emisijama poput Springera i sl.

Licemeri jedni. Po njima stetnije je za decu da vide kako nacrtani macor pusi tompus nego da vide crack-whore trandzu koji kaze da spava sa bratom svoje sestre :tapsh:
off:
To sto nase televizije prikazuju sve i svasta u bilo koje doba dana ne vazi i tamo,... tako da 99% "mentalnog djubreta" ne mozes da vidis pre sitnih sati.

dragomix
5.12.2006, 16:26
Dovoljno je samo da vidis Velikog Brata i video si vrhunac GLUPOSTI. Ja nemogu da shvatim ljude koji ono gledaju, cure koje vriste za nekim likom iz Velikog Brata, posebne novine o tome... Malo je nas koji bi hteli da se vrate ti stari crtaci na TV ekrane. Isprali su danasnjoj deci mozak sa niskobudzetnim japanskim crtacima, kao i retardi crtace poput Pokemona. Stvarno mi nije jasno kako neko ono moze da gleda, a da mu bude zanimljivo.

rogehpelb
5.12.2006, 17:54
Čekaj kako to da niko nije skontao da se na Mostu (novosadskoj televiziji ako se ne varam) emituju ti isti crtaći sub nedeljom pre 12h ujutro. Davno sam ih gledao pre mesec dana. Nemaju baš sve o kojima pričate ali ipak imaju dobar deo. Što ne nađete nekog da vam nabavi odatle gomilu crtaća.

Za renea i stimpija se donekle slažem da je neumereno bolestan, ali sundjer bob i south park mi ne dirajte, savršeno su normalni u poređenju sa renetom i stimpijem.

Master Neo
5.12.2006, 18:06
Čekaj kako to da niko nije skontao da se na Mostu (novosadskoj televiziji ako se ne varam) emituju ti isti crtaći sub nedeljom pre 12h ujutro. Davno sam ih gledao pre mesec dana. Nemaju baš sve o kojima pričate ali ipak imaju dobar deo. Što ne nađete nekog da vam nabavi odatle gomilu crtaća.

Za renea i stimpija se donekle slažem da je neumereno bolestan, ali sundjer bob i south park mi ne dirajte, savršeno su normalni u poređenju sa renetom i stimpijem.
Ma lako je naci crtane, ali nama treba stara sinhronizacija, sa Nikolom Simicem i Djuzom... Sto se tice ovih navedenih crtaca, mozda je tebi south park ok, ali definitivno nije za decu!

taximetar
5.12.2006, 19:34
Ko je davao glas Silvestru? Ja bih ga stalno vodio po kafanama da frfljamo zajedno i vrištimo od smeha!! A tek medveda Boleta iz one druzine sa ž.stanice : "......eeeeeeeeee a koje nove godine Mile??..." xe xe ...moze biti, moze biti da ova akcija i uspe...

su27killer
5.12.2006, 20:05
South park i Simpsoni su za nas malo odraslije djeca to ne mogu da ukapiraju ionako.

Dushan
5.12.2006, 20:51
Ja nemogu da shvatim ljude koji ono gledaju, cure koje vriste za nekim likom iz Velikog Brata, posebne novine o tome....

Uzmi na uvid chenjinicu da je dobar deo stanovnishtva neobrazovan, zatucan i da im je IQ < 80

pil€
5.12.2006, 21:01
South park i Simpsoni su za nas malo odraslije djeca to ne mogu da ukapiraju ionako.
i bolje je sto ne mogu :kreza: (pogotovo southpark)

dragomix
5.12.2006, 23:34
Uzmi na uvid chenjinicu da je dobar deo stanovnishtva neobrazovan, zatucan i da im je IQ < 80

Lepo receno. Vecina tih ljudi neodvaja oci od Granda, a i gleda spanske serije. Sto se tice crtaca oce li da bude neka razmena preko foruma?

LunaticRS
6.12.2006, 4:42
Samo cu reci da cu uskoro poslati sat i po najboljih crtanih filmova Dushka Dogoushka na adresu SK-a.Kad sam bio mali gledao sam Looney Tunes i Tom and Jerry, a danas sto je za plakati djeca gledaju pokemone, digimone i blejblejdere i ostale japanske mongoloidne crtane filmove.Izuzetak je Dragonball.Quzma kralju!

Master Neo
6.12.2006, 22:02
Samo cu reci da cu uskoro poslati sat i po najboljih crtanih filmova Dushka Dogoushka na adresu SK-a.Kad sam bio mali gledao sam Looney Tunes i Tom and Jerry, a danas sto je za plakati djeca gledaju pokemone, digimone i blejblejdere i ostale japanske mongoloidne crtane filmove.Izuzetak je Dragonball.Quzma kralju!
A jel bi mogao to da encodiras, snimis u .avi formatu i upload-ujes negde, ili narezes, pa se nadjemo da razmenimo crtace?BTW, imas reputaciju ako je ovo stvarno...

Mrka Kapa
7.12.2006, 0:32
Ja se samo nadam da je neko sachuvao legendarnu epizodu sa Dachom (junak 23.-ceg ipo veka) i Gicom : "Jesi li spreman, nestrpljivi pitomche?"
"Spreme-me-me-man sam junachki zapovedniche!"
Ili onu kada je Dach Robin Hud ("Ugledam, i okomim se!") hahaha

hacker_aca
7.12.2006, 0:35
Ili onu kada je Dach Robin Hud ("Ugledam, i okomim se!") hahaha

Zar nije beše "Skočim i okomim se!"?

pirossi
7.12.2006, 2:50
^ nikako!

"Ugledam i okomim se!!!"

zone2403
7.12.2006, 3:02
Ima li neko mozda onaj crtac sa marsovcem kada pokusava da raznese zemlju?
"Zaklanja mi pogled na Veeneruuuu!"
"To bice je ukralo moj eksplozivni svemirski modulator!"

Beagle
7.12.2006, 21:52
Steta bili su to lepi crtaci, al su bili i dobri glumci.

Dushan
7.12.2006, 22:44
Ima li neko mozda onaj crtac sa marsovcem kada pokusava da raznese zemlju?
"Zaklanja mi pogled na Veeneruuuu!"
"To bice je ukralo moj eksplozivni svemirski modulator!"

VRH! :tapsh: :tapsh: :tapsh:

Jim Bravura
7.12.2006, 23:08
Ima li neko mozda onaj crtac sa marsovcem kada pokusava da raznese zemlju?
"Zaklanja mi pogled na Veeneruuuu!"
"To bice je ukralo moj eksplozivni svemirski modulator!"Hehe, to je onaj sa Dacom, junakom 23 i po veka :)

GaVrA
8.12.2006, 2:13
nadam se da nece biti problem da malo proturim reklamu za forum o crtacima? ;)

na ovom sajtu ima dosta linkova:

www.crtaci.co.sr


naravno sinhronizovanih. na forumu ima josh vishe linkova. :) naravno fora je bash sa sinhronizovanim crtacima...;)




pozzzzzzz

Master Neo
8.12.2006, 2:27
nadam se da nece biti problem da malo proturim reklamu za forum o crtacima? ;)

na ovom sajtu ima dosta linkova:

www.crtaci.co.sr


naravno sinhronizovanih. na forumu ima josh vishe linkova. :) naravno fora je bash sa sinhronizovanim crtacima...;)




pozzzzzzz

Vec znamo za taj link, ali dobro sad...

GaVrA
8.12.2006, 2:30
ok ja sam admin na forumu, pa ako znash za forum slobodno svrati, nemoj samo da leechujes... ;)



pozzzzzzzz

Carnex
8.12.2006, 7:56
Nemoj tako o jap Animaciji
Yu-Gi-Oh i pokemoni/Digimoni su reklame za stone igre a ne pravi samodovoljn i animei (mada i sami ostvaruju zavidan profit). DB je tek *****. Ima stvarno dobtih stvari u jap animaciji ali to ovde niko ne uvozi :(

a sada o topicu
"Kada bi imao cetiri noge, duge usi i govorio I-AAAAAAA, sta bi bio?"
"KRETEN!"
:)

Ghost
8.12.2006, 10:24
Hehe, to je onaj sa Dacom, junakom 23 i po veka :)

Ја мислим да је са Душком.Дача је на планети X.:)
Шта је он беше тражио на планети Х?

Master Neo
8.12.2006, 12:13
Ја мислим да је са Душком.Дача је на планети X.:)
Шта је он беше тражио на планети Х?
Nije sa Duskom, vec sa onim svincetom, kako se bese zove... Uglavnom sa njim je na planeti X.

Wolverine
8.12.2006, 18:08
Nije sa Duskom, vec sa onim svincetom, kako se bese zove... Uglavnom sa njim je na planeti X.
Da to je u 23. i po veku! SuperDaca (or smthing)! A prase se zove Gg-ggiiiccccc-ca!

Ghost
8.12.2006, 21:13
Мали марсовац се појављује и у епизоди када душка пошаљу на месец и када Дача са прасетом оде на Планету Х.Баш се сећам да се Дача и марсовац крену рокати свакаквим наоружањем и разнесу планету. :)

Mrka Kapa
8.12.2006, 22:52
Dacha je u toj epizodi krenuo da trazhi glavni sastojak pene za brijanje.
Josh jedan citat iz te epizode:"Sunce mu, dezintegris'o se!"
"Srecan ti rodjendan svemi-mi-mirko jedan!"

Carnex
9.12.2006, 0:18
Duck Dodgers, hero of the 23 and the half century
A Svemirski eksplozivni Modulator je sa duskom Dugouskom. A mali marsovac se zove Marvin the Martian

zone2403
9.12.2006, 2:17
U pravu si Carnex, to je onaj sa Duskom! Dakle ima li neko mozda taj crtac?

Nicolas
9.12.2006, 3:10
Koji Voja? ;)
Inače, to nije bilo baš tako kako je Kuzma napisao, ali u literarnim sastavima dozvoljene su male umetničke slobode, zar ne? ;)

Ako već preturate po svojim i/ili roditeljskim kasetama tražeći neke snimke besmrtnih crtaća, potražite i onog Duška Dugouška u kombinaciji sa Ivicom i Maricom. Ono kada u priču uleti princ iz Snežane i 7 patuljaka i sve se čudi gde je zalutao: "Ivica? Ivica?! Ivica!? Ivica?!!" ;)

E, to ko mi nađe, ima piće od mene :)

Hmmm... u obzir dolazi i crtać "Žaba koja peva" od koje imam samo pesmu "Hello, my baby, hello, my honey" u mp3 obliku. Kad bi neko imao ceo crtać...
Znaci 100% imam dobrog drugara cak iz osnovne skole koji ima taj crtani, dusko sa ivicom i maricom i bas cu da vidim da ga kontaktiram nekako. Nista ne obecavam, ne vidjam ga godinama ali znam da 100% ima, i jos dosta toga jer je bio poznat po tome:rolleyes: Na VHS-u.
Ja nazalost imam samo par, i to uglavnom glupave nindza kornjace, sve je to presnimavano, bilo je manjka praznih a dobrih VHS kaseta u vreme onih kriza.
A svaka cast MK za kolumnu. Mene je odusevila, tek sam je sinoc procitao. Izasao je iz onog dark feelinga. Mozda vise voli zimu covek:opanachke

MeisterZ
9.12.2006, 12:49
Kao prvo, pozdravljam sve clanove foruma SK, jer ovo mi je prva poruka. Nesto mi se nije registrovalo, ali ovaj tekst me je povukao da se registrujem i kazem svoje.

Pod jedan, apsolutna je laz i neistina da su kasete sa crtacima unistene. To znam iz pouzdanih izvora. Arhivu stite celicna vrata debela 30 cm, cela je oklopljena, poseduje automatski sistem za gasenje pozara ugljendioksidom => nema boga da im se nesto IKADA desilo. Petog oktobra unistene su samo kasete koje su bile izvadjene iz arhive taj dan, a sanse su astronomski male da je i neki od crtaca bio medju njima. Medjutim, prava za emitovanje tih crtaca su basnoslovno skupa, i zato ih ne gledamo. Sve vece kompanije su nam za vreme sankcija gledale kroz prste, pa je tako i Mikijev zabavnik izlazio (ko ga se seca).

Ja licno imam dosta crtaca na VHSu, a uprkos tome sto imam opremu za prebacivanje VHS->DVD, zasad imam samo tri DVDa crtaca, i to samo sinhronizovanih VornerBrosovih. Daca Robin Hud ("Ugledam i okomim se!"), Daca Neustrasivi, Oskarom ovencani crtac sa Elmerom i Zecom u operi... i jos kamare toga na VHSu. Hocemo li se organizovati, forumasi, i da delimo medjusobno?

Master Neo
9.12.2006, 12:56
Kao prvo, pozdravljam sve clanove foruma SK, jer ovo mi je prva poruka. Nesto mi se nije registrovalo, ali ovaj tekst me je povukao da se registrujem i kazem svoje.

Pod jedan, apsolutna je laz i neistina da su kasete sa crtacima unistene. To znam iz pouzdanih izvora. Arhivu stite celicna vrata debela 30 cm, cela je oklopljena, poseduje automatski sistem za gasenje pozara ugljendioksidom => nema boga da im se nesto IKADA desilo. Petog oktobra unistene su samo kasete koje su bile izvadjene iz arhive taj dan, a sanse su astronomski male da je i neki od crtaca bio medju njima. Medjutim, prava za emitovanje tih crtaca su basnoslovno skupa, i zato ih ne gledamo. Sve vece kompanije su nam za vreme sankcija gledale kroz prste, pa je tako i Mikijev zabavnik izlazio (ko ga se seca).

Ja licno imam dosta crtaca na VHSu, a uprkos tome sto imam opremu za prebacivanje VHS->DVD, zasad imam samo tri DVDa crtaca, i to samo sinhronizovanih VornerBrosovih. Daca Robin Hud ("Ugledam i okomim se!"), Daca Neustrasivi, Oskarom ovencani crtac sa Elmerom i Zecom u operi... i jos kamare toga na VHSu. Hocemo li se organizovati, forumasi, i da delimo medjusobno?
Pa hajde da nesto smislimo. Aj ti narezi jedan master DVD, pa nekom od nas daj, a mi cemo da se organizujemo izmedju sebe i da prerezujemo, moze?
Inache ovom porukom si nam malo povratio nadu da su crtaci mozda preziveli.

ryo-n-gats
9.12.2006, 21:48
Nesto mi se nije registrovalo, ali ovaj tekst me je povukao da se registrujem i kazem svoje.

Ne bih se ni ja registrovao, ali me je zaintrigirala tema (posebno sto je pokrenuto od strane M.K.).
Koliko ja znam, kasete nisu unistene 5. oktobra, vec u vreme rata 1999, i podatak da su unistene 5.10. sam prvi put procitao u SK.

Sto se licence tice, istina je da se ona dobija na odredjeno vreme, i da je do sada verovatno istekla, ali cinjenica je takodje da licenca za crtane filmove pravljene pre 20+, 30+ godina srazmerno mala, i da ne bi novcano predstavljala problem za RTS. Tako da ipak mislim da je materijal ipak unisten.

U svakom slucaju pohvalio bih akciju, eto toliko od mene.

SuperG
9.12.2006, 22:15
Ne bih se ni ja registrovao, ali me je zaintrigirala tema (posebno sto je pokrenuto od strane M.K.).
Koliko ja znam, kasete nisu unistene 5. oktobra, vec u vreme rata 1999, i podatak da su unistene 5.10. sam prvi put procitao u SK.

Sto se licence tice, istina je da se ona dobija na odredjeno vreme, i da je do sada verovatno istekla, ali cinjenica je takodje da licenca za crtane filmove pravljene pre 20+, 30+ godina srazmerno mala, i da ne bi novcano predstavljala problem za RTS. Tako da ipak mislim da je materijal ipak unisten.

U svakom slucaju pohvalio bih akciju, eto toliko od mene.

I ja takodje imam saznanja da su kasete unistene '99. Unistene su sigurno, jer da nisu, RTS ne bi kupovao ove nove crtace od diznija (ima i starih, ali su digitalno remasterizovani).

TheProphecy
10.12.2006, 0:34
Nekoliko puta su na RTS-u objavili da su te kasete unistene jos 1999,a i koliko se ja secam te godine su crtaci i prestali da se prikazuju.Ideja o sakupljanju je sjajna,samo treba osmisliti plan kako to sve sakupiti i kako mi koji nemamo sta da ponudimo da dodjemo do toga.

Master Neo
10.12.2006, 0:47
E da! Pa u pravu ste, sigurno su unistene. Ako ne 5. oktobra, onda sigurno u bombardovanju, jer ako je arhiva bila tamo gde je raketa pogodila...Moze da ima kolika hoces vrata, na 4000 stepeni se sve topi... Pa dvoje ljudi iz RTS-a nisu nikada ni nasli, a kamoli kasete

MeisterZ
10.12.2006, 14:44
Ne znam da li je raketa pogodila arhivu, ali znam da je odlicno ocuvana. Sto ce tice 4000 stepeni, ima automatski aparat za gasenje pozara ugljendioksidom, ne verujem da se to tek tako lako unistava, ne stoji to po policama. Opet, mozda i nisam u pravu.
Bez obzira na vreme od kada su proizvedeni crtaci, i dalje su skupe cene emitovanja. Kvalitet ostaje kvalitet...
Ko je voljan za razmenu, nek mi se javi PMom. Imam dobar deo onog dugometraznog u kome su pojedinacni crtaci (Daca Robin Hud, Daca Neustrasivi iz 23ipo veka, onaj kad Dacu zaebava animator Dusko, Dusko i bik u areni, Hasan seckati itd). Kvalitet boje nije neki, ali je zvuk odlican. Videcu sta jos imam.
Hajte ljudi, nije moguce da sam ja ovde jedini?

TheProphecy
10.12.2006, 21:56
Najbolji nacin sakupljanja je sprovodjenje Kuzminog predloga,odnosno da se sve posalje njima pa nek oni to grebuju i na kraju nek daju predlog kako da i mi dodjemo do toga.Ocigledno da je zainteresovanost velika,steta bi bilo da se nista ne uradi.Jel im neko nesto poslao??

blueboyns
11.12.2006, 5:23
Odlična kulumna!
Ti crtaći su deo života generacija koje su rasle 80-tih. Mi smo redovno prekidali sve u 19:15 i gledali taj jedan dragoceni crtać dnevno :) (dobro omaknuo se poneki i preko dana)

Ali nije sve ni danas djubre: Johny Bravo prva sezona (kasnije su reterdirane, baš zbog dece nije više bilo dvosmislenih fazona :) )
Dexter's Laborotory, Two Stupid Dogs, Samurai Jack (ovo je apsolutno legendaran crtani, ko se malo razume u režiju konta iživljavanje autora na tom polju, naravno sve je to za****ncija)...

Ovi Loony Tunes nisu pravljeni za decu kao što svi ovde izgleda misle. To su crtani pravljeni za bioskopsku publiku da popune vreme izmedju dve projekcije 30-tih i 40-tih godina. Deca većinom ne kontaju fore iz tih crtanih. Zato nam i jesu ovako zanimljivi čak i kad omatorimo ;) Razlika je u tome što se onda i za odrasle moralo imati mere a kamoli za decu, danas toga nema.

Inače idu ovih dana ponovo na Pinku resinhronizovani naravno. Tuga jedna kako to jadno zvuči. :(
Stari glumci su to odradili stvarno nevidjeno dobro. Original su skinuli i glas i karakter, nema apsolutno razlike u odnosu na američki original.

Meni samo nije jasno kako su svi medju ovim mladim glumcima antitalenti, pa ****mu kevu po zakonu verovatnće od toliko njih neko bi trebao da ume da glumi...

Svima koji pomognu da akcija uspe svaka vam čast...

ps
Kuzmo čuvaj se stigao u bioskope Kiriku 2 :)

Mrka Kapa
11.12.2006, 14:45
Pored toga što mladi glumci zvuče strašno netalentovano u odnosu na stare, bar što se tiče sinhronizacije crtaća, čini mi se da je i obrada zvuka očajna. Ponekad se čini kao da likovi govore iz bureta, zvuk bude monoton, bez ikakve reljefnosti, a ponekad se uopšte ne čuje pozadinska atmosfera.
Sećam se jednog priloga, iz jedne muzičke emisije, kada je gost pričao o stranom producentu koji je radio na nečijem albumu u jednom od srpskih studija - uglavnom, bilo je i priče o tome kako je čovek sate i sate proveo samo da bi "izbrusio" zvuk i doveo ga do savršenstva, a da se pri tome nijednom nije požalio na tehničke (ne)mogućnosti, tako da, možda bi produkcijskom delu trebalo ponešto zameriti.

Mario Pavićević
11.12.2006, 15:19
Neko je pomenuo Sundjer Bob-a i on je odlican primer crtanog filma koji je interesantan i deci i odraslima i koji ima jednu od najboljih sinhronizacija koju sam ja ikada cuo.Kada sam gledao englesku verziju Sundjer Bob-a (onaj film ne serija) smorio sam se koliko lose zvuci i kako nema onog smeka nase sinhronizacije.Kuzma ocigledno selektivno pljuje a najgore je sto se ovaj crtani emituje na B92 televiziji koju je pljuvao u proslom broju pa sad i ne sme da ih pohvali:)

fighter
11.12.2006, 16:59
100% se slazem sa Kuzmom.Mislim da imam nekog Sofronija na kaseti pa ako ga nadjem saljem odma!:)

Djura2006
11.12.2006, 18:02
Ako već preturate po svojim i/ili roditeljskim kasetama tražeći neke snimke besmrtnih crtaća, potražite i onog Duška Dugouška u kombinaciji sa Ivicom i Maricom. Ono kada u priču uleti princ iz Snežane i 7 patuljaka i sve se čudi gde je zalutao: "Ivica? Ivica?! Ivica!? Ivica?!!" ;)

E, to ko mi nađe, ima piće od mene :)

Imam ga.:)

LoneWolf
11.12.2006, 19:35
Svaka cast Qzma,ovo je tema kojom bi se trebalo pozabaviti...Znam tipa koji ima kolekciju Teenage mutant ninja turtles koju su "glumile" LEGENDE: DJUZA,SIMIC,N. BLAM,i naravno "magnetoskop" Miodrag Z. Vuckovic...Bo te,koliko gotivim te ljude...:n_klanja:
Vidjecu da posaljemo te epizode,al ocekujemo neku nagradu tipa obezbjedjena kolumna u sk i Qzmina godisnja plata:)
Ej ljudi,UBIH se trazeci na netu Graskograd(The Poddington Peas) pa aj ako ima neko bilo koji snimak neka ga post-uje na web i napise adresu i "...bice u mojim molitvama...":D :n_klanja: Hvala vama i hvala Qzmanovicu sto postoji...Da je jos takvih geekova...Valjalo bi...:tapsh:

LoneWolf
11.12.2006, 19:45
Ne znam zašto MK toliko kuka za svojim detinjstvom i odrastanjem uz crtaće klasične holivudske produkcije.
Kada čovek počne da priča "kako je to nekad bilo" ili "u moje vreme nije bilo ovako",kao što radi MK,to je tipično za nekog čoveka od 50-60 godina,a čoveku sa nekih 30-tak i kusur godina koliko ima Kuzmanović uopšte ne priliči da ovoliko žali za prošlim vremenima.
TISINA!!!Nemoj da pocnem palim roditeljske ovdje:mad: :icon_evil Qzma kritikuje s pravom ove kvazi-megaretard friendly-poke-digi-monster kinesko-japansko-smecharske crtace i svaka mu cast...Sve to se radi iz ciste zelje za profitom,a sjetite se samo (nije to bio tako davno) ex-yu ekipe koja je stvorila prvi pravi X U crtac Letece medvjedice...To je bila prava stvar...Vrh vrhova...Ti koji si ovo napisao ocigledno pljujes iznad sebe i to ti ne valja...Bo te kinez i pikatchu i manga i hentai i yugi oh..Jedino sto valja iz kine je riza:)
Zivio Qzma,krepaj mango i armijo pokemona:dzavo: :alealeee: :dzavo:

LoneWolf
11.12.2006, 19:50
E ja imam dosta epizoda Strumfova,pa kao zatreba mogu da posaljem!
Post-uj negdje na netu ili mi se javi preko PM da ti ostavim adresu pa mi posaljes divx's on dvd's (zavisi koliko toga ima),ako nije problem...Previse bi bilo za download dok ne nabavim wireless...Mozemo i da se dogovorimo ako te zanimaju The Simpsons,SouthPark,starije epizode Turtlesa(sinhronizovano-by Slavko Tatic:))...Tnx anyway,javi i hvala

TheProphecy
11.12.2006, 19:58
Djuro svaka cast!!!

paterfamilias
11.12.2006, 23:18
TISINA!!!Nemoj da pocnem palim roditeljske ovdje:mad: :icon_evil Qzma kritikuje s pravom ove kvazi-megaretard friendly-poke-digi-monster kinesko-japansko-smecharske crtace i svaka mu cast...Sve to se radi iz ciste zelje za profitom,a sjetite se samo (nije to bio tako davno) ex-yu ekipe koja je stvorila prvi pravi X U crtac Letece medvjedice...To je bila prava stvar...Vrh vrhova...Ti koji si ovo napisao ocigledno pljujes iznad sebe i to ti ne valja...Bo te kinez i pikatchu i manga i hentai i yugi oh..Jedino sto valja iz kine je riza:)
Zivio Qzma,krepaj mango i armijo pokemona:dzavo: :alealeee: :dzavo:
Uopšte nisam ljubitelj mange i pokemona,što se mene tiče to je obično smeće.
Ali,šta ima kolumnista SK-a da se bavi toliko tv kritikom,u prošloj kolumni Velikim Bratom a u ovoj crtaćima?
SK se sastoji od 3 celine,hardvera,softvera i igara,a tv kritike neka objavljuju druge novine-"Politika" petkom ima tv barometar gde se kritikuju tv programi.
Mk je počeo da hvata čitaoce na patetiku i nostalgiju za starim dobrim vremenima.

player1
11.12.2006, 23:56
Uopšte nisam ljubitelj mange i pokemona,

A jos manje ljubitelj Kuzme... :to_care:

zone2403
12.12.2006, 3:12
Ja jesam ljubitelj mangi i anima (pa dobro ne bas pokemona i sl.) a verovatno mnogi od vas i ne znaju da vole ove crtace. Secate li se Roboteka i Transformersa? I to su anime!
Nego nazad na temu, zna li neko koliko je dosad crtaca stiglo do SK? Kako napreduje akcija.

VelisQ
12.12.2006, 3:50
Kad vec rece koliko je stiglo, podseti me, da imam nekih starijih VHS sa kornjacama, Tom & Jerry, Cudesna suma i jos nekoliko komada.
Nego seca li se ko kako se zvala ona emisija za decu koja je bila jedina antikomunisticka koja se prikazivala u to vreme (satira of course).
Nesto kao tocak, zvrk, zvono ili nesto sl.

player1
12.12.2006, 7:53
Ja jesam ljubitelj mangi i anima (pa dobro ne bas pokemona i sl.) a verovatno mnogi od vas i ne znaju da vole ove crtace. Secate li se Roboteka i Transformersa? I to su anime!
Nego nazad na temu, zna li neko koliko je dosad crtaca stiglo do SK? Kako napreduje akcija.

Robotek, yes...
Transformersi, malo sutra, to je pravi americki crtani. Pa vidis po stilu crtanja ljudi da nema veze sa anime.

oluja
12.12.2006, 11:44
@Djura2006
Svaka cast, ali delite takve linkove samo preko PM-a...

MeisterZ
12.12.2006, 15:44
E, bio je jutros Pera Detlic, ona originalna sinhronizovana na RTSu, jel video jos neko?

LunaticRS
13.12.2006, 6:54
Samo cu reci da cu uskoro poslati sat i po najboljih crtanih filmova Dushka Dogoushka na adresu SK-a.

Ljudi oprostite mi sto sam se prevario...To sto imam jesu najbolje epizode Bugs Bunny-a ali hladno nisu sinhronizovane.Davno sam ih kopirao na hard disk i davno sam ih pregledao pa stoga grdno pogrijesih.Sorry...:boodala: :boodala: :boodala:

TheProphecy
13.12.2006, 13:04
Svi koji salju bilo sta na adresu sk-a treba da znaju da to nece imati nikakve koristi od toga jer je ocigledno da to oni sakupljaju za sopstvenu upotrebu.Naravno da ce i ovaj post biti obrisan,ali sigurno da ce ga dovoljno ljudi procitati.Pozz

Djura2006
13.12.2006, 13:25
Ja jesam ljubitelj mangi i anima (pa dobro ne bas pokemona i sl.) a verovatno mnogi od vas i ne znaju da vole ove crtace. Secate li se Roboteka i Transformersa? I to su anime!
Nego nazad na temu, zna li neko koliko je dosad crtaca stiglo do SK? Kako napreduje akcija.
Transformersi nisu bili anime!
Dizajni, scenariji, storyboard-i... sve je bilo radjeno u Americi.
Samo je animacija bila uradjena u Japanu zato sto je bilo mnogo jeftinije nego da neki Americki studio radi animaciju.

Ista stvar sa mnogim crtanim filmovima.

Garson
13.12.2006, 13:41
Svi koji salju bilo sta na adresu sk-a treba da znaju da to nece imati nikakve koristi od toga jer je ocigledno da to oni sakupljaju za sopstvenu upotrebu.Naravno da ce i ovaj post biti obrisan,ali sigurno da ce ga dovoljno ljudi procitati.Pozz
A kakva je to "sopstvena upotreba"?:icon_scra

VojaM
13.12.2006, 13:47
Svi koji salju bilo sta na adresu sk-a treba da znaju da to nece imati nikakve koristi od toga jer je ocigledno da to oni sakupljaju za sopstvenu upotrebu.Naravno da ce i ovaj post biti obrisan,ali sigurno da ce ga dovoljno ljudi procitati.Pozz
A šta si ti mislio, da SK osniva sopstvenu TV stanicu?
Drugo, o kakvoj "koristi" ti pričaš? I šta uopšte hoćeš?

TheProphecy
13.12.2006, 14:16
Siguran sam da oni koji salju(ako ih ima),misle da ce se taj materijal na neki nacin sherovati.Malo je smesno da neko placa postarinu i ulaze trud da bi neko to sakupio za sebe,bez obzira o cemu se radilo.Na tu vrstu koristi sam mislio.Vi izgleda zamisljate da svi ljudi dobre volje to rade zato sto jako vole pojedine clanove redakcije SK.Onada najbolje organizujte da vam salju televizore,kompjutere,monitore...:) .Nema potrebe da za tenzijom,nisam mislio nista lose,a ako vam smetaju moji postovi slobodno mozete da mi zapretite banovanjem,iskljucivanjem ili necim trecim i ja cu da se uplasim i pocecu da pisem kako ste fini :opanachke :)

oluja
13.12.2006, 15:44
Siguran sam da oni koji salju(ako ih ima),misle da ce se taj materijal na neki nacin sherovati.Malo je smesno da neko placa postarinu i ulaze trud da bi neko to sakupio za sebe,bez obzira o cemu se radilo.Na tu vrstu koristi sam mislio.Vi izgleda zamisljate da svi ljudi dobre volje to rade zato sto jako vole pojedine clanove redakcije SK.Onada najbolje organizujte da vam salju televizore,kompjutere,monitore...:) .Nema potrebe da za tenzijom,nisam mislio nista lose,a ako vam smetaju moji postovi slobodno mozete da mi zapretite banovanjem,iskljucivanjem ili necim trecim i ja cu da se uplasim i pocecu da pisem kako ste fini :opanachke :)
Ljuti decace... ne budi bukvalista i nemoj sve crno da gledas. Teorija zavere je paranoican nacin zivota, mani se toga, nisi valjda neki politicar? ;)
Niko jos nije poslao ni jednu kasetu u SK (iskreno ni ne ocekujemo) ali se stvorila jedna pozitivna atmosfera izmedju clanova foruma da razmene i sacuvaju jednu jako lepu uspomenu i kvalitetnu stvar od zaborava.

Master Neo
13.12.2006, 15:48
Ajde ovako: Ko je iz BG-a a ima crtace tipa Dusko Dugousko i kompanija sa starom dobrom sinhronizacijom, neka mi se javi na PM, da se lepo dogovorimo i nadjemo svi u gradu i svako svakome prereze ono sto ima, a posle kada budem skupio vecinu, videcu da uploadujem, pa da i ostali van BG-a imaju deo istorije u svojoj kolekciji.:)

ACHTUNG
13.12.2006, 15:52
Sto bi rekao moj nekadasnji asisten iz statike:

NIJE 100 stepeni!:nov_mad2:

Imam celu kasetu Duska Dugousko,nase sinhornizacije.I to najbolje "epizode".
Ali mi ne radi plejer pa je nisam gledao ko zna od kad...

Master Neo
13.12.2006, 15:59
Sto bi rekao moj nekadasnji asisten iz statike:

NIJE 100 stepeni!

Imam celu kasetu Duska Dugousko,nase sinhornizacije.I to najbolje "epizode".
Ali mi ne radi plejer pa je nisam gledao ko zna od kad...
Cuvaj to k'o oci u glavi!:D Vidi da to nekako prebacis u digitalu, pa da nekako razmenimo, ako nista drugo, onda poshtom.

TheProphecy
13.12.2006, 21:17
Ljuti decace...
Ovo mi se dopalo :aplauz:

dragomix
14.12.2006, 23:29
A zasto nebismo slali jedni drugima. Postarina je mala, skoro beznacajna. Ja bi cak i platio nekome da mi posalje neke od tih crtanih filmova, iako znam da vecina nebi prihvatila pare. Ja se zalazem za staru dobru trampu. Ti meni posaljes diskove, a ja tebi crtane filmove, ili ovaj crtani film za onaj crtani film. Evo ja imam Transformers-e, ali su svi na engleskom(imam samo jednu sinhronizovanu epizodu) na tom disku su sve epizode stare generacije(sad ima i nesto novo, Megatron je Tenk... Bljak) pa ako hoce neko da mu posaljem neka javi. Jel se seca neko Robotech-a? Jel ima neko taj crtani?

zone2403
15.12.2006, 2:02
A zasto nebismo slali jedni drugima. Postarina je mala, skoro beznacajna. Ja bi cak i platio nekome da mi posalje neke od tih crtanih filmova, iako znam da vecina nebi prihvatila pare. Ja se zalazem za staru dobru trampu. Ti meni posaljes diskove, a ja tebi crtane filmove, ili ovaj crtani film za onaj crtani film. Evo ja imam Transformers-e, ali su svi na engleskom(imam samo jednu sinhronizovanu epizodu) na tom disku su sve epizode stare generacije(sad ima i nesto novo, Megatron je Tenk... Bljak) pa ako hoce neko da mu posaljem neka javi. Jel se seca neko Robotech-a? Jel ima neko taj crtani?
Za Robotech pogledaj topic Malo Anime, ja imam samo u real formatu, a tamo kolko vidim ima ljudi i koji ga imaju na DVD-u. Takodje imam i T-formers the movie ali isto na engleskom.
Nego da ovo nije malo offtopic, posto koliko sam shvatio ovde se traze stari looney tunes crtaci.

dragomix
15.12.2006, 21:20
Ne samo to, trazi se sve sto je staro i dobro. Ja mislim da Transformers-i spadaju u tu kadegoriju, kao i robotech. Tu mogu jos da spadaju i one stare Nindza Kornjace, kao i svi loony toons crtaci, zajedno sa popajem(stara sinhronizacija, NEPREVAZIDJENO), pera detlic(isto NEPREVAZIDJENO, naravno stara sinhronizacija), vitez koja... Ako nisam upravu ispravite me, ali ja mislim da sve to spada pod isti "kisobran".

firelord
17.12.2006, 1:23
Konacno neka kreativna inicijativa od MK! :) Apsolutno podrzavam, ali, nazalost nisam sacuvao nijedan crtani iz davnina. :( Kakvo je stanje oko autorskih prava prikupljenog materijala?

LoneWolf
18.12.2006, 19:27
Secate li se Roboteka i Transformersa? I to su anime! Da ali to je american anime,a ja sam govorio protiv japanskog anime-a i mange..Japanci su najobicniji trash...To sve ganja da profitira na djecijoj zelji i poistovjecivanju sa crtanim junacima,a djeca nasjedaju na njihove marketinske trikove samo tako...To je ono sto me nervira...

Mario Pavićević
19.12.2006, 15:22
Da ali to je american anime,a ja sam govorio protiv japanskog anime-a i mange..Japanci su najobicniji trash...To sve ganja da profitira na djecijoj zelji i poistovjecivanju sa crtanim junacima,a djeca nasjedaju na njihove marketinske trikove samo tako...To je ono sto me nervira...
Transformersi su nastali po ugledu na japanski anime cak je i par japanaca radilo u timu koji je napravio iste.Robotech je takodje zasnovan na japanskoj ideji i radjen je zajedno sa japanskim izdavacima i studijima za animaciju.Generalno deljenje jednog zanra po nacionalnosti je potupna besmislica jer i jedni i drugi imaju dobrih i losih filmova.

Sale013
19.12.2006, 18:55
A jel se to kuzma zezao ili sta?..mislim za akciju prikupljanja.. :) Nek javi neko iz njegove okoline.. ja imam mozda par kaseta.. :)

Bansek
20.12.2006, 2:38
A sta kazete za "Zdravo Rale - Zdravo Fred" :):):)
Danas sam ga nasao u nekoj kolekciji Looney Tunes (nesinhronizovano).Tu ima i onaj sa malim lesinarom kad ga mama posalje da ulovi Duska Duguska - kakve zvukove taj lesinar proizvodi - strasno :):):)

rejnar teran
21.12.2006, 18:49
ma daj reni stimpi jeste crtani za svaku zabranu koja postoji na svetu ja se setim nekih scena odatle samo kad ocu da povratim zbog pokvarenog stomaka a kuzmi se klanjam na kolumni jer sam izgleda ovde najstariji kad su mi svi ti stari klasici ostali u secanju dajte ljudi spasavajte sve sto se moze to je vredno truda

rejnar teran
21.12.2006, 18:53
ja imam roboteh ali je na 20 DVDa i 5 DVD-DL

Vithor
22.12.2006, 23:34
Hm... Kako lepa inicijativa...
Prvo, sve je to veoma zanimljivo, ali ne da zvuci malo blesavo, nego izuva iz mozga... Kuzma me podseca na matore zanesenjake u ovoj kolumni.:dedica:
SJack je veoma dobar crtani, mnogo bolji od hrpe robota koji su se zaglavili u planinu i ciji vodja ubija Pikatchu - a, jadnog, malog i nemocnog neidentifikovanog nesto. ;)
Megas XLR je, sa druge strane, tesko djubre od crtaca.
Nindza Kornjace - da, kako da ne, posebno one legendarne izjave tipa: "Krang, da li sam te ikada izneverio?"
"Jesi, u skoro svakojjjj epizOODIiIiIiiIiiiii..."
I to je vama dobro?
...
Smrc...
Nindza Kornjace...
:dzavo:

madhatterYU
25.12.2006, 2:49
jel ova inicijativa jos u zizi ili je bio samo hir? Ako jeste, imam diznijeve i jos po koje crtane (ne znam da li bese neki od star wars serijala) na kasetama i nisam ih gledao 100 godina u nameri da sacuvam za buduce narastaje ali sam spreman da ustupim za odgovarajuce kopije na dvd-u, verovatno ima oko 20tak sati materijala.

hacker_aca
26.12.2006, 0:08
Baš sam povezao VHS plejer sa kompom i da pogledam ovu kasetu sa Duškom Dugouškom kad ono - nema šta da se vidi. Ni da se čuje. Traka se oštetila. A ja se baš ponadao da pogledam pa da se prisetim onih dana..... :(

aerosmith
26.12.2006, 18:47
E ljudi bre daj da nadjemo one likove sto su sinhronizovali kill bill i gospodare :D. Pa ko kaze da nema kod nas talentovanih :dzavo:

Bansek
26.12.2006, 22:09
E ljudi bre daj da nadjemo one likove sto su sinhronizovali kill bill i gospodare :D. Pa ko kaze da nema kod nas talentovanih :dzavo:
Jos bolji su Leskovchani: Spiderman,Ultra Boban, i sl.

Bansek
27.12.2006, 2:49
1.Ova kolumna je korektna, ali opet ne vidim svrhu njenog postojanja u SK-u. Koliko se Cartoon Network srozao za zadnjih 15 godina (sto se tice normalnosti) toliko se za isto vreme srozao i SK. Sama privatizacija i kapitalizacija je dovela do toga da mediji moraju svasta da pisu i objavljuju da bi bili interesantni sirim narodnim masama, da bi opstali. Sve sto MK kritikuje moze se vezati i za SK i za njega.
2.Samo odusevljavanje i obozavanje njegovih stavova je po meni bez veze (da ne upotrebim neku tezu rec). Jer kad on napise npr. "nebo je plavo, trava zelena, vazduh u Pancevu zagadjen, Dunav takodje...."-u pravu je, ali neko odmah pocne :"To care, bravo genije,...." i sl. - ja tu ne vidim razliku izmedju obozavanja Grand Show-a ili Velikog Brata ("..uuuu sto je Ivan pametan i inteligentan....", bljak, prim.aut.).
3. Kao sto ja ne moram da procitam kolumnu, tako ni moje dete ne mora da gleda Cartoon niti Jetix (koji je malo bolji).Nabavio sam dobre dugometrazne crtace koje apsolviramo i po nekoliko puta.Po meni su Shrek I, Ledeno doba I i Madagskar jedni od najboljih, dok su, takodje po mom misljenju Diznijevi tematski promasaji -npr. Dosije Pilence,Divljina, Dinosauri, itd....
4.Steta sto ovi dugometrazni nisu sinhronizovani. Hrvati to rade odlicno (da ne pominjem Ruse) a i decji program im je bolji. Dok neko kod nas ne pocne da razmislja o najmladjima necu kupiti nijedan original!!! Tako sam se zeznuo sa Duskom Dugouskom, kupim ja kao original DVD, kad ono neka nova sinhronizacija, ocajna, zvuk ocajan, katastrofa! Isto sam prosao i sa Tri praseta :(:(:(
5.Rene i Stimpi nemaju veze s mozgom. Pa ako su za vecu decu, zasto nisu emitovani u nocnom terminu kao South Park, vec ujutru??? Kako nekome moze da bude smesno bljuvanje,podrigivanje, pljuvanje, prdenje??? Strasno na sta se sveo humor.... Pa ako ja dodjem u Bg ima da crknede od smeha :):):)

Bansek
27.12.2006, 2:58
6. Mozda se necete sloziti sa mnom ali ja mislim da Tom&Jerry nije dobar crtani za malu decu. Mislim 5 minuta udaranja, maltretiranja, raznih zamki i smicalica ???!!!??? Moj klinac gleda to i cemu se smeje?Kako Dzeri zavari peglu u glavu Tomu?Jeli udaranje u glavu smesno? Na sta to moze da asocira dete- da je udaranje, bodenje, paljenje zabavno i smesno? Mozda to sutra proba na svom mladjem bratu/sestri, jer Tom i onako sve to prezivi i nastavlja da juri Dzerija. I zasto sve to rade? U sustini i Tom i Dzeri su pozitivni likovi, a ovde se povredjuju non-stop (uglavno Dzeri Toma). A i u nekoliko epizoda oni puse !!!
Mislim da su bolji crtani oni gde imate pozitivne i negativne likove, tipa policajac-lopov, gde mozete detetu da objasnite da je onaj koji strada los-lopov. i sl. (Mada kad bolje razmislim, zasto lagati dete kad u stvarnosti nije tako :):):))

player1
27.12.2006, 8:44
Pa zato je i nastala parodija Itchy i Scratchy u Simpsonovima.

Bansek
27.12.2006, 12:46
Pa zato je i nastala parodija Itchy i Scratchy u Simpsonovima.
Tacno tako!

taximetar
28.12.2006, 2:04
Rasplakao sam se na svakoj kaseti koju sam gledao,u sustini je neprepoznatljivo , čak ima i isečaka izmedju sa palme posle ponoci, mada jedva nazires koji je deo tela u pitanju. Jel se sećate one stare najave za crtać..kao stoji crtani pa film u obliku smajlija, ono crtani je bilo valjda nos a film usta.. jedva čekaš prekid redovnog programa jer su onda puštali crtaće sve dok se ne odkloni kvar(valjda matori da ne psuju pred decom), ili one mikijeve radionice nedeljom , uvek sam trepteo koliko ce miki da pokaze na onom njegovom časovniku i kad konačno iskoči iz sata mrzeo sam ga.

Oggy
28.12.2006, 3:02
Marko River me podseti skoro epizode sa Popajem i Sinbadom kada Sinbad pita ogledalo
"..Najruzniji na svetu ko je?"
"Ti si, mnogo si brate ruzan"
haha

inace TaxiMetar, u pravu si za mikija haha kada iskoci iz casovnika, ali barem krene super muzika! I secam se te najave za crtani film, mislim da nije uvek bila ista boja pozadine, ali mozda i gresim.. super se razvio razgovor ovde

Bansek
28.12.2006, 4:35
Rasplakao sam se na svakoj kaseti koju sam gledao,u sustini je neprepoznatljivo , čak ima i isečaka izmedju sa palme posle ponoci, mada jedva nazires koji je deo tela u pitanju. Jel se sećate one stare najave za crtać..kao stoji crtani pa film u obliku smajlija, ono crtani je bilo valjda nos a film usta.. jedva čekaš prekid redovnog programa jer su onda puštali crtaće sve dok se ne odkloni kvar(valjda matori da ne psuju pred decom), ili one mikijeve radionice nedeljom , uvek sam trepteo koliko ce miki da pokaze na onom njegovom časovniku i kad konačno iskoči iz sata mrzeo sam ga.
..a Paja Patak i:"Cemu ovo sluzi, a uz to i ne radi?"

ryo-n-gats
2.1.2007, 14:41
Ne znam da li je raketa pogodila arhivu, ali znam da je odlicno ocuvana. Sto ce tice 4000 stepeni, ima automatski aparat za gasenje pozara ugljendioksidom, ne verujem da se to tek tako lako unistava, ne stoji to po policama. Opet, mozda i nisam u pravu.

Da je raketa pogodila arhivu, kako je bilo receno - kako je glasila do sada zvanicna verzija, aparati za gasenje sigurno ne bi pomogli jer bi nestali. 4000 stepeni nije mala stvar ;)

Bez obzira na vreme od kada su proizvedeni crtaci, i dalje su skupe cene emitovanja. Kvalitet ostaje kvalitet...

"Kvalitet ostaje kvalitet" - tu se slazemo, ali sto se prve recenice tice, veruj mi, nisi u pravu.

E sad, danas sam gledao neki RTS-ov Komicni MIX izjava politicatara koje su bile, sto presecane delovima WB crtanih filmova, sto umixovane sa njima, znaci Meister bio su u pravu, snimci jesu sacuvani! A sad zasto ih prikazuju ja ne znam.

Da je pogodila raketa i unistila, LAZU, a da je otkup prava skup nije, a i zasto bi ponovo otkupili prava za neke crtane filmove koje vec imaju?

A drugo, sto se tice same opravdanosti ove akcije, ne znam, kad bolje razmislim, zar nije ovo bio otvoren poziv na pirateriju (bez obzira na to sto ih neko trazi zbog "licne" upotrebe)?

cyberserbia
3.1.2007, 12:48
Da li neko mozda zna zasto vise ne izlazi Mikijev zabavnik? Da li se Politici ne isplati ili su drugi problemi u pitanju?

VojaM
3.1.2007, 13:55
Da li neko mozda zna zasto vise ne izlazi Mikijev zabavnik? Da li se Politici ne isplati ili su drugi problemi u pitanju? Politika se teško zamerila "Dizniju" za vreme sankcija zato što je nekoliko godina objavljivala Diznijeve stripove praktično piratski, i to u dva maha (drugi put posle zaključenog sporazuma i obećanja da se neće piratisati). Sada, iako je bilo govora da se sve nadoknadi, Dizni više neće da ima ništa s Politikom, iako bi se Politici to, sigurno, veoma isplatilo. Tužno da je tako prokockana saradnja započeta u onom najstarijem Zabavniku koji je počeo da izlazi pre Drugog svetskog rata.

Postoji časopis "Miki Maus" sa identičnom sadržinom koji neko drugi izdaje, ne znam ko. Povremeno ga viđam na kioscima.

VojaM
3.1.2007, 14:01
danas sam gledao neki RTS-ov Komicni MIX izjava politicatara koje su bile, sto presecane delovima WB crtanih filmova, sto umixovane sa njima, znaci Meister bio su u pravu, snimci jesu sacuvani! A sad zasto ih prikazuju ja ne znam.

Da je pogodila raketa i unistila, LAZU, a da je otkup prava skup nije, a i zasto bi ponovo otkupili prava za neke crtane filmove koje vec imaju?Ti nemaš pojma. Filmovi se ne kupuju po fazonu "jednom kupim i koristim ga doveka". Kupuju se PRAVA na prikazivanje filmova, a to podrazumeva tačno određen broj prikazivanja u tačno određenom vremenskom periodu. Bar je tako kad je televizija u pitanju.

Recimo, platiš toliko i toliko i za te pare ima pravo da emituješ određeni film dva puta, s tim da su dozvoljene reprize u toku istih 24 časa računato od početka prvog prikazivanja (ko razume shvatiće)... i to moraš da iskoristiš u roku od godinu dana inače ti pravo propada. Verovatno su za te crtane filmove prava nešto "labavija" (recimo, neograničen broj prikazivanja u toku 2 godine i slično), ali i dalje je princip isti.

Što se tiče bioskopskih filmova, tu se broj prikazivanja ne ograničava, ali se ograničava vremenski period, najčešće na godinu dana.

cyberserbia
4.1.2007, 12:53
Postoji časopis "Miki Maus" sa identičnom sadržinom koji neko drugi izdaje, ne znam ko. Povremeno ga viđam na kioscima.


Video sam i ja da postoji taj zabavnik, ali ne znam kakav je unutra. Bas smo se pre neko vece brat i ja prisecali Bajinog novcica i ostalih stvari koje su se dobijale uz zabavnik. Zaista sam sa nestrpljenjem cekao svaki broj. Uvek kada sam isao kod lekara mama mi je kao "nagradu" kupovala zabavnik.:)

Leeroy Jenkins
4.1.2007, 15:21
Ha ha i ja sam imao Bajin novcic. Jel se neko seca nagradne igre u Politikinom Zabavniku kada je trebalo sloziti neku ogromnu slagalicu a deo koji je visak poslati postom. Meni je na kraju ostalo jedno prazno polje i dva dela slagalice a oba su se uklapali a bili su razliciti.

ryo-n-gats
5.1.2007, 2:00
@VojaM Bicu kulturan pa cu na tvoju prozivku odgovoriti da ne treba da kakis nekome ko studira prava (uspesno, thx god).

1. Nespretno i neprecizno sam se izrazio, to jeste istina, ali ovo nije postupak pered sudom ovo je forum koji se bavi temama nevezanim za pravo. Preciznije sam hteo reci, zbog cega nisu produzili obligacioni odnos u kome su otkupili ovlasenje iskoriscavanja autorskog prava, u ovom slucaju za prikazivanje crtanih filmova (ugovor o prikazivanju), cije kopije poseduju i koje su vec sinhronizovali, i ponovo ih emitovali, a ne ponovo radili sinhronizaciju?

Kupuju se PRAVA na prikazivanje filmova, a to podrazumeva tačno određen broj prikazivanja u tačno određenom vremenskom periodu. Bar je tako kad je televizija u pitanju.

Recimo, platiš toliko i toliko i za te pare ima pravo da emituješ određeni film dva puta, s tim da su dozvoljene reprize u toku istih 24 časa računato od početka prvog prikazivanja (ko razume shvatiće)... i to moraš da iskoristiš u roku od godinu dana inače ti pravo propada. Verovatno su za te crtane filmove prava nešto "labavija" (recimo, neograničen broj prikazivanja u toku 2 godine i slično), ali i dalje je princip isti.

2. mr. Smart ovi ugovori (o iskoriscavanju imovinskopravne komponente autorskog prava) spadaju u domen Gradjanskog prava (preciznije obligacionog), gde se sadrzina ugovora sacinjava u skladu sa voljama stranaka. Izuzetak je kad su u pitanju imperativne norme, kada se mora postupiti samo u skladu sa pozitnim pravom, ali koliko ja znam (tj, profesori koji mi pravo predaju) ovde vaze dispozitivne norme. Da ne znas mozda detalje ugovora koje Disney ima sa RTS-om, i za koje je vreme ugovor vazeci, pa si tako siguran u sebe i svoje izjave?

Ako RTS nece da krsi autorsko pravo Disney-a, time sto nece prikazivati crtane filmove, za cije prikazivanje je otkupio prava, zbog cega je koristio isecke iz istih tih crtanih filmova u emisiji emitovanoj na svom programu. To ne pretstavlja ni trunku manje krsenje zakona, od prikazivanja celih crtanih filmova. Heh, a?

+I SK bi trebalo da pripazi malo, s obzirom na "antipiratski" stav, da u masovnom mediju poziva na pirateriju trazeci da mu se dostave nelegalne kopije crtanih filmova. Ukoliko se takve kopije nadju rukama onih koji su kroz medij trazili dostavljanja nelegalnog materijala, protiv njih moze biti pokrenut odgovarajuci postupak.
Prvo pocisti svoju avliju, pa gledaj u tudju.

I za kraj bi kao administrator foruma mogao da pripazis na nacin izrazavanja. Strasno, sad znam zasto sam se dvoumio da se regostrujem na ovom forumu.

Sarmatian
17.1.2007, 2:05
Gresis ryo. Izmedju moderatora i korisnika ovde postoji malo blazi, drugarski odnos. Meni je drago sto je tako. Ne volim ustogljenost gde moras bas na svaku rec da pazis da se neko ne uvredi. Opusti se...


Inace na stranu ovo o pirateriji ili ne, nisam pravnik pa necu da se upustam, koja je poenta ove Qzmine akcije, zaista? Sta je bio cilj? Da se sve sakupi u redakciji sveta kompjutera i sta onda? Da li ce oni to poslati rts-u tako spakovano da opet svi mozemo (bar u minimalnoj meri) da uzivamo u tim crtacima? Ili nekoj drugoj televiziji? Da li ce to postaviti na net? Da li ce poslati svima koja zatraze? Nesto deseto?

Kuzma je do detalja isplanirao akciju, samo je zaboravio da napise koji je cilj te akcije...

Bansek
17.1.2007, 2:33
Gresis ryo. Izmedju moderatora i korisnika ovde postoji malo blazi, drugarski odnos. Meni je drago sto je tako. Ne volim ustogljenost gde moras bas na svaku rec da pazis da se neko ne uvredi. Opusti se...


HOHOHO :):):) Na kom to forumu? :):):)

Sarmatian
17.1.2007, 2:39
HOHOHO :):):) Na kom to forumu? :):):)

Pa na ovom, nisam se ustrucavao u prici sa moderatorima nimalo i nisam dobio ni upozorenje. Pricao sam kao sa svakim drugim... Mozda neka ima drugacija iskustva. No, to nije tema...

LunaticRS
24.1.2007, 15:48
Cilj akcije je da MK pribavi tako te stare crtane filmove ne bi li kuci zavaljen u fotelju sa dvolitrom piva i chinijom kokica nostalgicno se sjecao svoje mladosti.:dzavo:
Mogu li malo da se shalim ili to nije dozoljeno.
Ma kako to Sarmatian kad ovdje bas non-stop nesto brisu, prepravljaju, upozoravaju...a kako i nece kad na ovom forumu dodje jedan moderator na tri clana kao i jedan administartor na 6 clanova...Sala mala
Znam da je off-topic, ali moramo malo da se salimo jer to ne skodi, a cim ne skodi znaci da koristi!

Djura2006
3.2.2007, 13:52
Transformersi su nastali po ugledu na japanski anime cak je i par japanaca radilo u timu koji je napravio iste.Robotech je takodje zasnovan na japanskoj ideji i radjen je zajedno sa japanskim izdavacima i studijima za animaciju.Generalno deljenje jednog zanra po nacionalnosti je potupna besmislica jer i jedni i drugi imaju dobrih i losih filmova.
Transformersi (prvi serijal) NIJE ANIME!
Niti je nastao po uzoru na druge anime.
Japanci su uradili samo animaciju i NISTA vise, osim igracaka.
Scenarije i dizajne i muziku je radio Sunbow i Marvel.

player1
3.2.2007, 13:58
Tacno, cak ni u crtezima ljudi ne vidim anime stil uopste.

ACHTUNG
3.2.2007, 13:59
Pa na ovom, nisam se ustrucavao u prici sa moderatorima nimalo i nisam dobio ni upozorenje. Pricao sam kao sa svakim drugim... Mozda neka ima drugacija iskustva. No, to nije tema...

:offtopic:
Khm,pricaj sa Uzelcem....:D
:offtopic:

Climhazard
8.2.2007, 22:55
E Qzma je stvarno car... ona ideja koju je izneo je genijalna i drago mi je da se neko setio tih starih sinhronizovanih crtaca. Malo kasnim sa ovim odgovorom jer ne kupujem SK(zato sto ga kupuju svi oko mene :)). Elem ovako stoje stvari... imam onaj dugometrazni crtani film Duska Dugouska kad u svojoj kuci prica price vezane za zidne slike i za svaku sliku ide jedan crtac), zatim nekoliko kratkih Duska Dugouska, Popaja i Pere Detlica. Sve to je snimano sa Sat televiije (Pozarevac) koja jos uvek povremeno prikazuje te stare crtace i izgleda da ih ima dosta. Na VHS-u imam jos tih kratkih crtaca, zatim originalnu kasetu Popaja sa one tri dugometrazne epizode, nekoliko epizoda Nindza Kornjaca i Plave Princeze(Bosco Adventure) ako se jos neko seca ove po meni vrlo lepe serije sa takodje fenomenalnom sinhronizacijom.
E sad !ACHTUNG! ranije rece da ima punu kasetu sa crtacima pa cu da vidim da pokupim od njega tu kasetu kad bude dosao u SD (ako se !ACHTUNG! slaze sa tim naravno :)), i videcu da je prebacim u DivX, ili ce da vidimo da posaljemo tu kasetu u SK redakciju. Oni ce verovatno to grebovanje profesionalno da odrade jer ja imam neki stari Panasonic video rekorder Pinnacle PCTV tjuner.
Eto ja samo da javim sta sam nasao, inace odusevljen sam akcijom ali mislim da ce tesko to ici. Nadam se da su stigli neki diskovi ili kasete u SK redakciju.

Pozdrav ljudi...

ACHTUNG
8.2.2007, 23:04
E mislim da je kaseta ziva.Mada me malo plasi da nisam snimao nesto sa TV Mosta:kreza:

Dolazim uskoro kuci pa se cujemo.I prestani da vise igras FF7!:D

Htedoh da pitam sta sa autorskim pravima?Ili cemo da bezocno torentujemo?

SuperG
8.2.2007, 23:06
Mada me malo plasi da nisam snimao nesto sa TV Mosta:kreza:



:D :D E dobar si, dobar... :opanachke

hacker_aca
9.2.2007, 1:27
Pitanje za redakciju: Da li radite subotom? Trebalo bi u ovu subotu da budem u BG a imam jednu kasetu Duška Dugouška (stara sinhronizacija ;)) pa se pitam da li mogu da navratim do redakcije ili da ostavim nekome pa da on vama ostavi u ponedeljak. I još jedno: vraćate li vi ove kasete? Pošto mi je ćale malo nervozan što tu staru kasetu (koja, ipak, na kraju krajeva mnogo vredi) nosim "nepoznatima". :)

A mislim da će te vi to bolje snimiti od mene pošto ja i nisam imao baš najbolji alat. Vredi pokušati. Epizode:

Ništa od zečetine
Sveži zeka, to jest ja
Sve sve, 'al paprikaš od zeca ne
Čudni zec, hm!
Padajući zec

Ako bi mogao što pre odgovor jer krećem u ovaj petak veče. Jeste da sam kasno okačio post ali jbg...

Climhazard
9.2.2007, 5:34
E da... potpuno ista stvar i mene interesuje. Ne mogu tek tako da se odreknem ovih kaseta koje, kao sto rece hacker_aca, imaju veliku vrednost i meni zaista mnogo znace. A s druge strane bih voleo da ih predam SK redakciji jer bi oni odradili bolje to grebovanje sa kaseta.

Mada, ja cu verovatno odneti kasete tek za nekoliko nedelja... tj. kad budem sledeci put isao za BG ili cu da vidim sa !ACHTUNG!-om da on to odnese. Do tad ce valjda da saznamo dal vracaju kasete ili ne.

Johnny
9.2.2007, 11:59
A zasto kasete imaju veliku vrednost? Vremenom ce da propadnu, DVD je lakse sacuvati.

hacker_aca
9.2.2007, 12:50
A zasto kasete imaju veliku vrednost? Vremenom ce da propadnu, DVD je lakse sacuvati.

Uspomene..... ;)

Serbicon
20.2.2007, 22:47
Кузма рече да ће све што добију дићи на фтп, да сви могу да преузму.
Живи били, па видели :D

miguel
23.2.2007, 18:36
Unapred se radujem !

:aplauz:

Ziginho
25.2.2007, 10:27
Secam se da sam odrastao uz te crtace:alealeee: A ne kao ovi danasnji...Bože me sačuvaj!!!BTW jedva čekam da okače to na netu,da skinem i pokazujem ih sinu umesto onih gluposti na Cartoon N i ostalih slicnih televizija:n-cc2:

Томица
10.3.2007, 19:49
Pod jedan, apsolutna je laz i neistina da su kasete sa crtacima unistene. To znam iz pouzdanih izvora. Arhivu stite celicna vrata debela 30 cm, cela je oklopljena, poseduje automatski sistem za gasenje pozara ugljendioksidom => nema boga da im se nesto IKADA desilo. Petog oktobra unistene su samo kasete koje su bile izvadjene iz arhive taj dan, a sanse su astronomski male da je i neki od crtaca bio medju njima. Medjutim, prava za emitovanje tih crtaca su basnoslovno skupa, i zato ih ne gledamo. Sve vece kompanije su nam za vreme sankcija gledale kroz prste, pa je tako i Mikijev zabavnik izlazio (ko ga se seca).

То је потпуно апсолутно тачно. У пар наврата је РТС или ко зна ко већ покушао да искористи дешавања да би протурио лаж да су уништени. Али ко рано рани, сваког дана може да види по један од тих старих цртаних филмова у јутарњем програму, стари добри термин у 7 и 15. Осим тога, пре око недељу дана на самом РТС је била репортажа о старим цртаним филмовима и како их дигитализују, тј. са оних маторих трака пребацују на сигурније медијуме. Они који се сећају, ако мало боље размислите, схватићете да су ти цртани престали да се приказују још и пре бомбардовања, можда пола године, ако не и читаву годину. После бомбардовања је кренула прича како су уништени у бомбардовању, а после 5. октобра је била прича како су тада уништени. Већ зато сам почео да сумњам у почетку. Онда је кренуо серијал звани Трезор (у оквиру ког је и била та репортажа о цртаним филмовима прошле недеље) у ком је РТС приказивао најдебилније репортаже и емисије старе ко зна колико. Ту се чак не ради ни о битним емисијама, то је гомила неких најлуђих снимака! И то траје већ годинама, тако да може да се закључи да им материјала не недостаје. А да ли сте се икад запитали како то да су само цртани филмови спаљени, а све остало прошло „некажњено“? Просто немогуће. Потпуно ми је било јасно да је то била лаж (а тиме су моје наде порасле :) ) за ову нову годину, када је РТС давао неку емисију, пародију о нашим политичарима, у којима је користио инсерте из тих цртаних филмова, кристално јасне и потпуно очуване, дакле не спасаване ко зна како, већ узете из њихове архиве. Voila :Freddy: :to_care:

Edit:

Кузма рече да ће све што добију дићи на фтп, да сви могу да преузму.
Живи били, па видели :D

А јел би мог'о неко да ми објасни како то са тог фтп може да се скида?

Master Neo
10.3.2007, 19:54
Pazi, bitna je sinhronizacija, a ne sami crtaci. Svako moze da skine crtani film bez nase sinhronizacije, ali problem je naci staru sinhronizaciju.

Томица
10.3.2007, 20:09
Master Neo хехе, па о томе и причам. Да ли је бар неки цртани већ постављен? И ако (тј. КАДА) буду постављени, како ја могу да скидам те цртане?

Nicolas
13.3.2007, 20:45
Narode nisam pratio ovu temu redovno, tj. odavno. Ne znam sta se desava i da budem iskren ne cita mi se prethodnih xxx strana jer sam ionako zapao u frku s vremenom zbog kompa...
Stvar je u tome da sam dosao do neki crtaca, starijih, nasa sihronizacija, evo spiska \/ a vi mi recite jel ima vajde da ja to negde uploadujem i gde?
http://img468.imageshack.us/img468/2582/sitetesttip231320077424jc4.th.jpg (http://img468.imageshack.us/my.php?image=sitetesttip231320077424jc4.jpg)

andra
18.3.2007, 3:19
Ljudi nemam nista protiv Transformersa, Nindzi i ostalih junaka koji oruzjem i nasiljem isteruju pravdu na ovom svetu ali ja sam ipak od onih koji navijaju za stare dobre junake poput Sport Billy-ja i Strumpfova. Stariji ce se sigurno setiti i Gargamela, Azraela i strumfete... i svih ostalih junaka koji se za razliku od danasnjih nisu borili oruzjem protiv nepravde, vec dobrim delima, duhovitoscu i snalazljivoscu. U tim crtacima je preovladavala ljubav i spokoj... Nemojte pogresno da me shvatite ali mislim da od raznih humanitarnih predloga tipa: "daj da stavimo na razmenu" ili "poslacemo sve filmove tu i tu..." - na kraju nema nista. Iskreno bih zeleo da moja trogodisnja cerka raste uz crtace koje sam naveo pa vas molim...ako bilo ko od vas ima makar i jednu epizodu starih Strumpfova neka mi javi - placam debelo. Mail ili telefon trazite slobodno. Hvala unapred

glitch
19.3.2007, 5:59
А јел би мог'о неко да ми објасни како то са тог фтп може да се скида?
Isto kao sa http servera: kada posao bude gotov, bicemo obavesteni o adresi hosta i onda je stvar u rukama "download managera" ;)

spin
21.3.2007, 0:59
Andro, poseti www.crtaci.org Pronaci ces dosta crtaca za download . Medju ostalima i strumfove.

Roronoa Zoro
21.3.2007, 2:08
A zasto kasete imaju veliku vrednost? Vremenom ce da propadnu, DVD je lakse sacuvati.

Xex, valjda zbog šmeka koje te kasete poseduju.

LoneWolf
25.3.2007, 23:06
Johnny kaže:
A zasto kasete imaju veliku vrednost? Vremenom ce da propadnu, DVD je lakse sacuvati.
--------------------------------------------------------------------------
Pazi ovako,postoji nesto sto se zove zal za dobrim starim vremenima,a i schmek kako rece Roronoa Zoro,a autenticna dobra stara vremena su sacuvana na VHS trakama,koje (nas) podsjecaju na vikende uz palacinke, mlijeko i omiljeni crtac...Istina je da DVD lakse sacuvava,ali to bi bilo isto kao kad bi ja rekao mojoj baki: ej bako vidis ovu fotku tebe i deke od prije 60 godina,oces da ti je sredim u fotosopu...priznaj da ne bi imalo nikakvog smeka...zar ne? (ala sam ovo dobro rekao,svaka mi cast) :cool:

Johnny
26.3.2007, 0:17
Pa jeste, ali ne mozes ziveti u proslosti... To je kao da si rekao da jos koristis b&w televizor. :) Ja sam do pre 2-3 godine imao 50-ak kaseta, a sada manje od 10 i nameravam da i njih prebacim na DVD. Isto vazi i za slike- ne treba da ih bacis, ali ih skeniraj da bi ih sacuvao za duze vreme. Sigurno ce pozuteti posle dosta vremena.

LoneWolf
6.6.2007, 0:38
Pa jeste, ali ne mozes ziveti u proslosti... To je kao da si rekao da jos koristis b&w televizor. :) Ja sam do pre 2-3 godine imao 50-ak kaseta, a sada manje od 10 i nameravam da i njih prebacim na DVD. Isto vazi i za slike- ne treba da ih bacis, ali ih skeniraj da bi ih sacuvao za duze vreme. Sigurno ce pozuteti posle dosta vremena.
Ali baka still remains baka,a deka still remains deka :)
Ima li ista od tog FTP servera sa crtacima...?:confused:

bandovic
26.11.2007, 5:56
Izgleda da nema nista. Za one koji su i dalje raspolozeni da pomognu, ucestvuju i daju svoj doprinos u spasavanju starih crtaca od zaborava neka prosetaju do

www.crtaci.info

tamo se radi punom parom na ovome. Pozdrav.

noisy
26.11.2007, 12:01
pazi, meni su ovi novi crtaći na CN super. Samo što ja imam skoro 30 godina :)
za klince su već previše...
A nemam ništa staro da bih pomogao u akciji, jbg

Kaiser Soze
26.11.2007, 14:27
Da li je moguce da se ljudi ovoliko zaludjuju prosecnim tekstovima, presusenog Kuzmanovica?

Covek je samo napisao tekst o stvarima koje se desavaju na netu. Vec par meseci traje potera za tim crtacima, ne znam otkud, ali eto... Verovatno se svima zgadio Izzy. :)

3LANCER
26.11.2007, 18:15
Potera je i krenula nakon Kuzminog teksta

NSadian
29.11.2007, 1:29
pazi, meni su ovi novi crtaći na CN super. Samo što ja imam skoro 30 godina :)
za klince su već previše...

Ma nisu ti crtaći uopšte za decu. Jednom prilikom sam gledao na CN Džoni Bravo, fora je bila kako on sada pokušava da smuva dadilju one njegove male komšinice što ga stalno nešto gnjavi.

E sad, scena je sledeća: Zavezala deca dadilji povez preko očiju, Džoni ih gleda, pa ona sad kreće da ih traži po kući i izbacuje sledeći komentar:

"Wow... Blindfolding game. I can't remember when was the last time I've been blindfolded. Oh yeah... Hihihihi... I remember..."

Mislim, strava je fora:D, ali ako je to za decu...