PDA

Prikaži potpunu verziju : Kako postaviti kulere?


NikolaT
29.11.2006, 15:34
Imam 5 kulera, 3 su na kucistu postavljena pri cemu 1 osmica izduvava vazduh neposredno iza procesora, dok se drugi kuler (pci) kuler nalazi neposredno iznad graficke kartice. Sa prednje strane kucista imam osmicu koja upumpava vazduh. Ostale su mi dvije osmice ne iskoristene pa ne znam kako da ih stavim. Iznad procesora, a ispod napajanja se nalazi jos jedno mjesto pa se pitam na koji nacin da tu stavim jedan kuler i da li bi se javio konflikt ako bi on ubacivao vazduh u kuciste, u odnosu na hladnjak sa napajanja?! Koja je najbolja kombinacija?

Citam da je bolje imati negativan pritisak tj. imati vise hladnjaka koji izbacuju vazduh jer na taj nacin u kuciste stalno ulazi novi i svjez.

JovanK
29.11.2006, 21:21
Pa kakvu ti aždaju imaš od računara pa da ti treba 5 kulera.

Pa ako ipak misliš da ugrađivaš svih 5 onda je najbolje da postaviš 3 koja će da ubacuju svježi vazduh i 2 koja će da izbacuju.

marko[ns]
29.11.2006, 23:00
Citam da je bolje imati negativan pritisak tj. imati vise hladnjaka koji izbacuju vazduh jer na taj nacin u kuciste stalno ulazi novi i svjez.
to je tacno,tako i ti napravi

Rocker
30.11.2006, 1:53
Jedan strpaj na predviđeno mesto (ispod napajanja) a taj jedan u zavisnosti od potrebe (na komponentu koja se najviše greje). Možeš recimo na napajanje (da napraviš kao dual fan) ili na grafičku/proc ako ih mnogo klokuješ.