PDA

Prikaži potpunu verziju : Kompresovani Fajl


jonathan
29.11.2006, 5:15
Ovako, imam fajl vec nekih 2 godine koji sam dobio od prijatelja. Taj fajl je ustvari 3D animacija ili spot koji traje oko 12 minuta. Ima jako dobro izdetaljisanu grafiku i muzika koja prati taj spot sa 5.1 zvukom. Ono sto je mene fasciniralo je da sve to iznosi samo 64 kb.
Predpostavljam da je neko to od vas gledao pa bih zamolio za objasnjenje o cemu se radi. Sve sto znam je da se radi o vrsti kompresije za koju je licencu kupio Microsoft, naravno, nisam siguran dali su ti navodi 100% tacni.
Moje licno misljenje je da se radi o nekom zapisu unutar fajla pa prilikom otpakovanja fajla, da on sam na neki nacin iscrtava grafiku i zvuk. Taj fajl je nemoguce otvorit na racunarima sa slabijom grafickom ili slabim procesorom.
Meni sto je privuko paznju je to da su boje jako blijede i da se na sastavima izmedju stapaju. Evo nakon tih 2 godine vidim u novim igrama se koristi bas ta grafika.

P.S. Molio bi moderatore da se ova tema ne brise, znam da sam naveo mizerne informacije oko pitanja koje trazim al mi je strasno vazno znali neko nesto vise o ovome.

SSgrunf
29.11.2006, 5:53
Zasto ne upload-ujes fajl da mozemo da bacimo pogled?

Master Neo
29.11.2006, 6:04
Stvarno, bre, postavi da vidimo to chudo...

Chivan
29.11.2006, 9:03
Ovako, imam fajl vec nekih 2 godine koji sam dobio od prijatelja. Taj fajl je ustvari 3D animacija ili spot koji traje oko 12 minuta. Ima jako dobro izdetaljisanu grafiku i muzika koja prati taj spot sa 5.1 zvukom. Ono sto je mene fasciniralo je da sve to iznosi samo 64 kb.
Ako je .exe fajl u pitanju, onda se radi o tzv. demou. Ajde prvo reci da li je to, pa da idemo dalje (demo scena, partiji, klase demoa... :) ).

jonathan
29.11.2006, 15:29
da, jest demo el nie .exe, Application je
evo klikni ovde (http://rapidshare.com/files/5302765/animation.exe)

nemojte mi samo rec da je ovo moguce svakodnevno uradit.. . .
(za one koji budu skidali a neznaju, klikne se dole na free pa onda u prazno polje ukucaju trazeni brojevi ili slova i onda "download from..."

NenadN
29.11.2006, 19:24
Nista spektakularno, jer se sve tehture ponavljaju, a i ne znam gde si ti video 5.1 zvuk, to sto ti ide zvuk na svih 6 zvucnika ne mora da znaci da je zvuk 5.1

PDarko
29.11.2006, 21:27
Grafika nije "jako dobro izdetaljisana", a "muzika koja prati taj spot" je u stvari MIDI.

jonathan
29.11.2006, 22:20
ma dobro sad, nemojteme drzat za rjec, znam da nije vrhunska i znam da se ponavljaju teksture al o cemu se radi.. da je Microsoft kasnio samo 3 dana za trazenim novcem autora ovog rada, govorilo se da bi ovaj projekat prjetio industrijama diskova, HDD, USB flash memori stikova i ostalih stvari..

pa samo jedna slika zauzokma oko 200 kb

bole083
9.1.2007, 18:00
Za velicinu koju zauzima ovo jeste SPEKTAKULARNO...evo dokaza sta se moze sa dobrom optimizacijom i dokaza da smo ovce koje jure za megahercima i performansama na papiru...da programeri uloze ovoliko u optimizaciju kodova imali bi oblivion koji moze da pokrene i najobicnija kanta.A sto bi falilo da se da mogucnost da se iskljuce napredne opcije za ovakve igre ,pa ko oce sve na ultra high neka kupuje azdaju od kompa!Sve se to moze izvesti ali im se ne isplati...

jonathan
9.1.2007, 20:47
hmmmmmmm... to sto ti spomenu, ima veze s jednom temom koji sam ja jednom postavio "dali igre teraju ljude da uzimaju besne racunare"
izbrisana je naravno jer sam negde pogresijo ali zao mi je sto nije u zivotu da se vidi koliko smo debili i idioti (pocev od sebe) pa nasta dajemo pare i zasto uzimamo "masine" a ne onoliko koliko je nama dovoljno

to nema veze samo sa igrama, naravno, ima veze sa svim tehnickim stvarima.. bas zato sto smo ovce ali ja mislim da igre bas teraju ljude da daju zadnji dinar.. nazalost

LoneWolf
23.1.2007, 14:40
Ovo je zestok zakon....vrh....
Odlican primjer kako se profesionalnom kompresijom moze napraviti prava stvar
Svaka cast autoru i tebi sto si fajl podijelio sa nama.

Brains
28.1.2007, 17:48
Za sve koje zanima, autori ovog dela se mogu naci na:

http://www.farbrausch.de

Gore pomenuti se zove fr-08: .das .produkt