PDA

Prikaži potpunu verziju : izrada sajta sa oglasima!


sin2384
28.11.2006, 17:24
Sta bi mi sve trebalo da napravim sajt sa oglasima?
Dremweaver i Front znam, ne znam da li mi treba MySQL i slicno. Nije mi bitno kad cu da uradim, ni sta da naucim, nego da uradim.
Hvala!

nighthawk
28.11.2006, 17:29
MySQL ti definitivno treba, gde ces cuvati podatke nego u bazi podataka. Treba ti jos i php, sve to nije mnogo tesko da se nauci, a ako nameravas da se bavis ozbiljnije web dizajnom nauci i html u kombinaciji sa css-om. Jeste da html moze da se odradi u Dreamweaveru, ali ipak je mnogo bolje to znati.

sin2384
28.11.2006, 19:20
Sta konkretno radi CSS, koje su mu funkcije? PHP mi treba za kod izmedju baze i i site-a, tako? Da li mi Appache treba?
HTML sam vec ucio, tako da je ok.
I ako nije problem, da mi preporucis neke verzije ovoga, posto sam vec gledao za SQL, ima raznih...

pyost
28.11.2006, 19:34
Sta konkretno radi CSS, koje su mu funkcije?

Za pocetak, to je skracenica od Cascading Style Sheat. Pretpostavljam da ti to nista ne znaci, pa zato evo jednom povrsno objasnjenje. CSS se koristi da bi odredjenim HTML elementima, tagovima ako ti je lakse, dodeljivao odredjene osobine. Uzmimo za primer <p> tag. Po defaultu, on pravi odredjeni razmak iznad i ispod teksta. Sa CSSom ti mozes tacno da definises koliko pixela ce biti razmak. Ovo je samo jedna primena CSSa i on moze da radi mnogo komplikovanije i korisnije stvari.

U svakom slucaju, za dobar sajt je obavezno i znanje CSSa.

Da li mi Appache treba?

S obzirom da ti za sajt treba server, ti ne moras da se brines o ovome, jer ti je to sve obezbedjeno - ali da, treba ti.

I ako nije problem, da mi preporucis neke verzije ovoga, posto sam vec gledao za SQL, ima raznih...

Isti odgovor kao i na proslo pitanju. Doduse, izuzetak je ako nameravas da radis na svom kompjuteru, tj. da razvijas sajt. Tada je potrebno da instaliras server - ja preporucujem Xampp. Instalacija je laka, i sadrzi sve sto ti je potrebno.

SqlByte
3.12.2006, 21:00
Uvek tezhim putem :)
Nauchi php+mySQL i naravno bez CSS-a nishta ne mozesh...

a mozesh da pogledash i hotscripts.com i nadjesh besplatnu skriptu za oglase :)
pogledaj recimo :
http://hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Classified_Ads/index.html
;)