PDA

Prikaži potpunu verziju : Heavy Metal prereset za equalizer(Winamp)


Covenant
26.11.2006, 2:02
Ako bi neko bio ljubazan da mi da neki screenshot ili sta vec da vidim kako bi mogao da namestim heavy metal prereset za Winamp(a bogami i za Audacious i XMMS u linux-u) u equalizer-u...
Vec dostupni prereset-i u Winamp-u ne sadrze heavy metal stavku,i u Lite i u Pro verziji je nema:(
Molim za pomoc-kada stavim Rock prereset koji je podjednako dobar za(skoro)svaku vrstu muzike,zvuk na velikoj vecini mojih omiljenih metal pesama probija i to je narocito izrazeno kada koristim slusalice....
Posto uglavnom slusam metal,ovo mi je jako bitno;)
Help!

dbaja
26.11.2006, 3:43
A zašto bi ti uopšte trebalo takvo nešto, pa zar ne možeš prema sopstvenom osećaju, prema slušalicama ili zvučnicima da podesiš to isto sam pa da snimiš kao default, ne razumem:confused:

Hippy Tesla
26.11.2006, 4:20
Winamp ionako još više digitalizuje zvuk (za razliku od WMP-a), tako da ti posebni equiliser-i nisu potrebni. Dobićeš zvuk kao iz konzerve...

sasha vukelic
26.11.2006, 7:20
nije bas heavy metal, ali evo npr. za grupe poput slipknot-a preset koji drzim je FLAT osim +6db na 60hz.

Spawn BG
26.11.2006, 11:44
A da li si probao DFX za winamp? On, osim sto pojacava zvuk, ima i preset-e, jedan od njih je metal '80s.

Hippy Tesla
26.11.2006, 16:30
I ostavlja neki gadan eho, to si zaboravio.

Spawn BG
27.11.2006, 3:25
Cemu sluze podesavanja? Ambience off...

CrowN
27.11.2006, 13:23
Ja za death metal i doom koristim XMPlay. Nekako daje najtopliji zvuk, mnogo bolji nego Winamp. Isprobaj ga, tezak je samo 290K , besplatan, imas gomilu skinova, tako da moze da se lako prilagodi.

Nije los ni dodatak za Winamp - Volume Logic, samo sto nije besplatan.

http://www.un4seen.com/
http://www.volumelogic.com/

Covenant
29.11.2006, 16:55
Pozdrav!
Kao prvo izvinjavam se sto nisam odmah odgovorio,jer sam malo zaboravio na ovu temu:boodala:
Nije problem u Win-u nego u linux-u gde nemam na raspolaganju gotov metal prereset(koji su inace uvezeni iz Winamp-a)
Za Win nema problema jer Heavy Metal prereset imam u okviru Audigy Control Centre-a(naravno koristim SB Audigy 1)zajedno sa jos dosta cool stvari sa sve equalizer-ima....
Posto na linux-u koristim Audacious koji moze da importuje preresete za Winamp,zato sam i trazio pomoc,ako neko ima doticni/screenshot za Winamp,pa samo da ga napravim i uvezem,a moze i direkno iz Audacious-a da se napravi:)
Inace,equlizer mi u Win-u nije ni potreban jer imam odlicni Enchacer sa kojim je zvuk i u Winamp-u i XM Play-u(zaista odlican player)fantastican;)
U svakom slucaju,hvala na vremenu-a ako neko moze da pomogne,pa....