PDA

Prikaži potpunu verziju : codeigniter parser


nepoverljiv
16.4.2016, 14:50
Zdravo,

Do ponedeljka moram da prepravim ceo moj projekat i da izbrisem sav php kod iz view-a. Inace projekat je radjen u codeigniter-u. Znaci uslov je sledeci, moram da koristim codeigniter, i moram da eliminisem php iz view-a.

Uspeo sam da uradim osnovno pomocu parser klase (https://ellislab.com/codeigniter/user-guide/libraries/parser.html) , ali ona nema opciju uslova (if, else,..). E sad gledao sam neke template engine ali nijedan nisam u stanju da instaliram, nijedan mi ne radi i nisam nasao bas nijedan tutorijal step by step (neki step mora da nedostaje ili nije dovoljno jasan).

Da li neko moze da me uputi na koju stranu da idem i sta da radim, ili da me sprovede kroz instalaciju nekog engine ili moze da mi posalje osnovni codeigniter + engine?

Bas mi je hitno, svaka pomoc dobrodosla !

nepoverljiv
17.4.2016, 13:06
Ajde ovo prethodno nije ni bitno, snasao sam se da koristim nekako Smarty, ali je l' moze neko da mi pomogne sa sledecim problemom.

Kad sam koristio PHP i u view sam ovako cuvao vrednosti u formi da ih validacija ne izbrise ako neko polje nije popunjeno:


value="<?php echo set_value('termin'); ?>"


E kako sad to da odradim u Smarty-ju?