PDA

Prikaži potpunu verziju : Word Add-in / Visual Studio


Venja
26.3.2016, 11:17
Trebaju mi smernice za pravljenje prvog Word Add-in.
U VBA Wordu sam kreirao nekoliko UserFormi i Modula sa Subrutinama i Funkcijama i čitav projekat radi savršeno jednu složenu operaciju koja je više nego potrebna mojoj firmi za svakodnevne poslove.
Pozivanje formi sam omogućio preko Quick Access Toolbara i sve fercera vrlo komotno.
Ipak, ono što mi je želja, da čitav projekat "izdignem" na viši nivo i napravim pravi Word Add-In u Visual Studio 2010, radi zaštite autorskih prava i uopšte brže i lakše instalacije korisnicima. Ok, mogu svakome to ubaciti u Word i u"Normal Project Properties" zaključati projekat ali onda onemogućujem korisnike da sami ubacuju neke druge makroe (mada je takvih malo, ali ipak, ostavio bih im opciju).
Prvo u šta nisam siguran je koliko mogu iskoristiti kod napisan u Microsoft Visual Basic For Application? Moram li pisati potpuno novi kod u Visual Studio 2010? Ako neko ima iskustva s ovim, preporuku za literaturu/tutorijal, dobro bi mi došlo...
Nezgodno je što mi se dosta i žuri, otprilike, u narednih 15 - 20 dana bih trebao to završiti.