PDA

Prikaži potpunu verziju : Code::Blocks padding


Clint Westwood
22.3.2016, 13:57
Voleo bih da postignem da Code::Blocks sam dodaje padding oko operatora u kodu, na način kako to radi Visual Studio (ne bi me mrzelo ni to da kucam space-ove umesto tabova; nekada davno sam i to radio, ali, ako baš ne mora, neka uradi program neke stvari umesto korisnika :)). Dakle, želim da, kada ja iskucam:

int a=12;

... program sam to prepravi u : int a = 12;

Našao sam u programu: Settings>>Editor>>Source Formatter>>Padding>>Insert Space Padding Around Operators, ali .... to izgleda ne radi. :confused:

Ako neko ima iskustva sa CB-om neka mi kaže šta propuštam (ili neka potvrdi da opcija ne radi).

analayzer
22.3.2016, 17:31
Kod mene isto ne radi. Probao sve i jok. Bolji je VS i njega koristim.

deki20
23.3.2016, 9:50
Probajte ovo: kada otkucate kod, idete na Plugins, pa kliknete na Source code formatter (AStyle).
Naravno, pre toga se čekira ( u prvoj poruci navedeno): Settings>>Editor>>Source Formatter>>Padding>>Insert Space Padding Around Operators
CB 16.01
:)

Clint Westwood
23.3.2016, 17:39
Probajte ovo: kada otkucate kod, idete na Plugins, pa kliknete na Source code formatter (AStyle).
Naravno, pre toga se čekira ( u prvoj poruci navedeno): Settings>>Editor>>Source Formatter>>Padding>>Insert Space Padding Around Operators
CB 16.01
:)
Hvala, Deki.

Znam za to, nego, ja sam mislio (nadao se), da može da se namesti da se taj padding dodaje automatski.