PDA

Prikaži potpunu verziju : Problem sa internet explorerom


Nikola Cuk
12.12.2005, 22:27
Cao svima.
Imam jedan mali problem ali kao i sa svim problemima te vrste najvise iritira.
Naime, kada upalim IE obavezno se pali malo manji od ekrana tako uvek moram da klikcem na ikonicu pored X da bih ga povecao na ceo prozor.
Ako kojim slucajem uporedo pregledam neki sadrzaj pa smanjim prozore na po pola ekrana, svaki sledeci prozor koji se upali je, naravno, na pola ekrana.
Mislim da netreba ni da napominjem koliko to moze da bude dosadno, frustrirajuce ili pak sramotno za mene ukoliko se ispostavi da je jedan budjavi checkbox u nekom properities-u ostao neukacen.
U svakom slucaju ko se seti pa javi, dobro dosao.
BTW totalno je cool sto ste pokrenuli ovaj forum.
Thanks.

NenadN
12.12.2005, 22:42
Mozda je u pitanju neki spy ili adware probaj Microsoft AntiSpyware beta

vladale
14.12.2005, 14:05
Cao svima.
Imam jedan mali problem ali kao i sa svim problemima te vrste najvise iritira.
Naime, kada upalim IE obavezno se pali malo manji od ekrana tako uvek moram da klikcem na ikonicu pored X da bih ga povecao na ceo prozor.
Ako kojim slucajem uporedo pregledam neki sadrzaj pa smanjim prozore na po pola ekrana, svaki sledeci prozor koji se upali je, naravno, na pola ekrana.
Mislim da netreba ni da napominjem koliko to moze da bude dosadno, frustrirajuce ili pak sramotno za mene ukoliko se ispostavi da je jedan budjavi checkbox u nekom properities-u ostao neukacen.
U svakom slucaju ko se seti pa javi, dobro dosao.
BTW totalno je cool sto ste pokrenuli ovaj forum.
Thanks.

Ovaj problem je imao i doticni "cafe" u Leskovcu kod nekoliko kompova. Kao korisnik koji redovno visi u "cafe-u" znam da je update na najnoviju verziju IE-a resila problem. U svakom slucaju savetujem da uradis update ili da probas Mozzilu ili Operu. A ukoliko neces da prelazis na novu "platformu" probaj Avant Browser - najbolja alternativa IE-a(klon IE-a).

ZoNi
14.12.2005, 14:21
otvori IE, povecaj ga maximalno, pa onda pritisni CTRL i zatvori IE (istovremeno uz pritisnut CTRL)...

ili, mnogo bolje resenje, je da predjes na Maxthon, ubedljivo najbolji browser koji koristi tzv. "IE engine"...

GakunGak
17.12.2005, 11:31
Mozda je u pitanju neki spy ili adware probaj Microsoft AntiSpyware beta
Istina. Uzmi jos i Spybot S&D, a ako ni to ne pomogne, uzmi Avant Browser.

vladale
17.12.2005, 14:06
Jel pomoglo?

dejanmd
17.12.2005, 23:34
Ponekada pomaze i ovo:
Idi u bilo kom prozoru (pri otvaranju foldera) na Tools-->
Folder Options-->View.
Pa zatim proveri da li ti je stiklirana opcija za vracanje prozora na vrednost (velicinu) od prethodnog pokretanja.
Sada otovri IE i povecaj ga na max., zatvori i otvori ponovo, da vidis da li je upalilo.

Strahinja011
17.1.2006, 18:47
Ma skini fire fox (5Mb) brzi , bolje zasticen kada bi da se vratis na predhodnu stranu ne ucitava je opet kao IE vec ti je odma otvori jer je drzi u memoriji
A evo i adrese:www.mozilla.com
Ja sam vec skinuo!

vladale
17.1.2006, 22:27
Ma skini fire fox

Pravilnije je FireFox ;)

Dimo
17.1.2006, 22:46
Kako god,bolji je od IE!

hacker_aca
17.1.2006, 23:27
Ajde, bre, ljudi, šta ste ga napali da uzme firefox ili operu ili što već! Čovek vas je pitao da li znate da rešite njegov problem, ako ne, ništa. I ja koristim FireFox, jeste bolji, ali možda on baš hoće Internet Explorer.

@Nikola Cuk Dobrodošao na forum.

RaideR
17.1.2006, 23:54
Ah nikola imao sam i ja taj problem... Resio sam ga prelaskom na firefox :D poslusaj ljude, stvarno je bolji.

u svakom slucaju srecno :)

Simke
18.1.2006, 1:38
Puno odgovora a samo dva ako se ne varam odgovaraju direktno na pitanje.

Ja volim da promenim način startovanja i Internet i Windows Explorera tako što kada kliknem na ikonu programa desnim dugmetom miša pa na properties promenim način startovanja prozora od Normal window na Maximized.

Još jedna zgodna stvarčica je i to što možeš promeniti da kada pokreneš Windows Explorer da se otvori i prikaže disk po tvom izboru, recimo:

Target:%SystemRoot%\explorer.exe /e, D:\

ps
Dobro došao u džunglu zvanu Forum Sveta Kompjutera,
budi dobar pa te neće pojesti strašni moderator,
niti neki džavolčići koji jedva čekaju nove korisnike,
slobodno pitaj svašta, niko od nas ne zna sve.