PDA

Prikaži potpunu verziju : Kog internet provajdera koristite?


Marko93
12.12.2005, 20:33
Pa, koji internet provajder koristite i zasto?



Ja sam na Sezamu. Nemam nikakav poseban razlog i zadovoljan sam.

Reloader
12.12.2005, 21:22
EUnet. Dobar ali i skup.

Pantelija
12.12.2005, 22:06
BeoTel ADSL 256/64 flat, divno je sto je flat i veoma je povolljan za mene i strucna tehnicka podrska.

TtuEd
12.12.2005, 22:48
SBB - Flat 256/128 "prema svetu" + 512/512 "u lokalu" :D extra zadovoljan

SasaCa
12.12.2005, 22:58
SBB Flat 128/64

Patton
12.12.2005, 23:19
Zar nije bio neki slican topic ovome? :rolleyes:

Kada sam dobio modem moj prvi provajder je bio EUnet. Sada ga samo koristim za postu, posto me mrzi svima da javljam neke nove adrese. Kasnije sam probao InfoSky i SezamPRO, dok se nisam skrasio na Veratu (sto se tice dialup-a). Od ovog leta imam wireless na SBB-u. Znaci:

EUnet - za postu
Verat - za dialup
SBB - za wireless

Anak1n
13.12.2005, 0:47
Rstel bezicni :p

Johny Atos
13.12.2005, 2:32
Neobee dialup. Zadovoljan sam. Pre godinu-dve su imali dosta probema, ali sad su uglavnom ok.

Ogi
13.12.2005, 13:01
Radijus Vektor kablovski operater.
Jednostavno zato sto je on jedini u mom kraju.
Zadovoljan.

Samuraj
13.12.2005, 15:03
info net , takodje njih zato sto su jedini kod mene :D

Marko93
13.12.2005, 15:05
Ja sam ranije bio na EUnet-u i glavni problem mi je bio sto se tesko dobija veza, stalno je zauzeto.

Reloader
13.12.2005, 17:15
Pa okreni drugi broj ;)

Marko93
13.12.2005, 17:24
Tako je na svim dial-up brojevima koje sam nasao na njihovom sajtu.

GaVrA
13.12.2005, 19:04
Radijus Vektor kablovski operater.
Jednostavno zato sto je on jedini u mom kraju.
Zadovoljan.



takodje... :D inache koristim 256 down i valjda mi je 64 up...


super sam zadovoljan! :) inache chujem sbb daje svojim korisnicima lan sa velikom brzinom??? :( jel skup sbb???

bojongo
13.12.2005, 20:52
Radijus Vektor, kablovski, personal flat 64
Zadovoljan sam.

Peka80
13.12.2005, 22:19
Ja sam na dosta njih, ali najviše koristim NeoBee.net!
Nude sasvim zadovoljavajuće usluge! Dok se ne skrasim na neki kablovski internet, razmišljam o prelasku na Verat.net, ali mi nekako sumnjivo tolika jevtina cena internet sati!? Kod Neobee-a 10 sati 240 din. a kod Verat.net-a 120!!!
Pa se mislim da nije kod Verat-a slabija konekcija, loše veze, sporost... i šta ti ja znam!?
Iz Novog Sada sam, pa ako neki sugrađenin već koristi Veratnet, slobodno neka mi predoči kakvi su mu utisci o njima!!!

Šta da vam kažem, nego da zavidim svima koji su već uveliko na kablovskom ili na wireless-u...:D

cages
13.12.2005, 22:32
Neobee dialup. Zadovoljan sam. Pre godinu-dve su imali dosta probema, ali sad su uglavnom ok.

Ziva istina,takodje :)

vladale
13.12.2005, 23:41
info net , takodje njih zato sto su jedini kod mene :D

A PTT? A SBB? A Sezampro? A, a a? :D

Ja sam buduci korisnik SBB-a(sutra ili prekosutra dolaze) pa sam glasao za SBB.

GaVrA
14.12.2005, 1:42
e vi shto ste kod radijusa ajde shalite im mejlove da nam uvedu lan!!! a???


ja cu sledeci utorak da zovem onog direktora u pa cu da predlozim to... ;)

arsa
14.12.2005, 1:49
Ja Beotel wireless...2Mb/s tj 128kB/s za down i isto toliko za upload...
I to sve strava radi i ne zale se na pirateriju i na onu foru sa kojom Kuza ima probleme...
A skiiidaaa se sve i svasta...mmmm....mogli bi i da se pozale...:)

Samuraj
14.12.2005, 14:38
A PTT? A SBB? A Sezampro? A, a a? :D

Ja sam buduci korisnik SBB-a(sutra ili prekosutra dolaze) pa sam glasao za SBB.

dial up ne racunam u vezu a kablovski net jos nema u mom kraju , a i sad sad sam narucio neku ,,kao" bolju antenu od 6000din, a ne onu sto dobijes kad uzmes ovako , pa ce valjda da bude brzo. A i wireless je mnogo brzi i jeftiniji kod sbb flat je oko 1500din od 128kbps dok wireless ide mnogo brze ako su uslovi takvi , jednom mi je poludeo pa sam neku pesmu skidao po 250 kbps down ali posto sad ide sneg veza ce da mi se uspori :) *cries*

najdanovicivan
14.12.2005, 15:50
Ja koristm neobee i zadovoljan sam

dzambo
15.12.2005, 18:37
Neobee. Uplatio sam kod njih zbog mesecnog naloga. Dobri su. Lako se konektujem, ne ispada,... Uskoro bi trebao na predjem na wireless pa cu verovatno posle toga na ADSL i verovatno opet u Neobee ili neki drugi od ponude Eunet ili sta vec ima u NS-u.

Highlander
15.12.2005, 21:31
SezamPro! Od početka sam kod njih jer sam dobio karticu na nagradnoj igri SK-a!:D I nemam nikakvih primedbi! Veza ne puca, a svidja mi se i njihov spam blocker!

bachi
16.12.2005, 0:56
SezamPro! Od početka sam kod njih jer sam dobio karticu na nagradnoj igri SK-a!:D I nemam nikakvih primedbi! Veza ne puca, a svidja mi se i njihov spam blocker!

Bezobrazno su skupi! U odnosu na ostale. A ništa bolje ne nude od ostalih.

Gagic
16.12.2005, 2:13
Ja koristim Neobee dial-up. Sada uplaćujem mesečni nalog - uglavnom Bee Night. Nemam nikakvih primedbi. Konektujem se bez problema, veza ne puca...

Mada razmišljam o SBB-u, kad dođe do mene...:D

Ogi
16.12.2005, 11:55
inache chujem sbb daje svojim korisnicima lan sa velikom brzinom??? :( jel skup sbb???
Mislis na onu njihovu lokalnu mrezu (medju korisnicima) preko koje mogu da skidaju fajlove i da se igraju brzinom od 512K bez obzira na to kakav paket imaju?

Ajde neko ko je na SBB-u neka kaze kako je to sve organizovano, da li kao p2p ili nekako drugacije?

@Gavra Ma nema sanse. Da ih zanima misljenje korisnika oni bi napravili forum. A za tog direktora sam cuo da je ******...

GaVrA
16.12.2005, 17:37
Mislis na onu njihovu lokalnu mrezu (medju korisnicima) preko koje mogu da skidaju fajlove i da se igraju brzinom od 512K bez obzira na to kakav paket imaju?
da na to sam mislio... :( :( :( mada chuo sam da brzina u lan-u moze i do bude i preko mbita... :( :( :(

@Gavra Ma nema sanse. Da ih zanima misljenje korisnika oni bi napravili forum. A za tog direktora sam cuo da je ******...
pa vredi pokushati... :( :( :( to bi bilo tako ql da nemam rechi... :) ja cim smislim neki do j#ja teht bacam im mejl... i probacu da dobijem tog *****a u utorak... :(

SuperG
16.12.2005, 21:45
SBB 128/64 + lokal 512/512 i Sezam ADSL 256/64.

Ogi
17.12.2005, 19:05
@SuperG Da li bi bio ljubazan da mi objasnis po kom principu funkcionise taj vas lokal?

Unapred zahvalan,

Ogi

SuperG
18.12.2005, 0:24
Lokal je saobracaj koji se odvija samo izmedju korisnika SBB, tj. onih koji nemaju realne IP adrese vec tipa 10.x.x.x (95% korisnika). Brzina je 512/512, ali postoji velika mogucnost da ce od nove godine SBB povecati na 1024/1024... Znaci postoji DC hub na kome ima 400+ korisnika gde se moze naci malte ne sve sto ima van lokala, takodje postoji i torrent tracker... Ono sto je najbitnije jeste to sto brzina u lokalu nema nikakve veze sa uplacenim paketom, tj. svi paketi imaju brzinu 512/512, takodje DL u lokalu ne opterecuje DL van lokala ( i obrnuto). Znaci, u sustini za 1500 din imate brzinu DL od 768 kbit/s... I da, ping u lokalu je 6-8 ms, sta da vam kazem ljudi prelazite na SBB!!! Ako nekoga jos nesto zanima, slobodno nek' pita!

GaVrA
18.12.2005, 1:16
Ako nekoga jos nesto zanima, slobodno nek' pita!

kako da predjem na sbb??? :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

SuperG
18.12.2005, 1:17
Zvrcnes 330-52-52... Meni dosli za 24h... hehe :D

djura.net
18.12.2005, 1:21
verat je zakon, ali stwarno! koristim ga (dial-up) na poslu.
jedino nemaju podrsku za stare (analogne) centrale, kakva je moja kuci...
zato koristim eunet - on ima podrsku za stare centrale - i tako sve dok i srbija ne udje u 21.vek...

GaVrA
18.12.2005, 1:24
Zvrcnes 330-52-52... Meni dosli za 24h... hehe :D

hmmm... izgleda da nisi pratio moje postove...

da preformulishem pitanje:


kako da predjem kod njih kada imam drugog kejbl operatora tj radijus vektor-a???

jel moguce to??? :( :( :(

SuperG
18.12.2005, 12:06
hmmm... izgleda da nisi pratio moje postove...

da preformulishem pitanje:


kako da predjem kod njih kada imam drugog kejbl operatora tj radijus vektor-a???

jel moguce to??? :( :( :(

Preuzeto sa FAQ Sbb-ovog sajta:

07. Imam kablovsku televiziju drugog operatera, a želim da budem Vaš korisnik!
Ukoliko postoje tehničke mogućnosti, nije problem da i pored postojeće kablovske televizije uvedemo našu. Neophodno je da postoji pisana saglasnost sa potpisima više od 50% stanara koji se slažu da se uvede naša kablovska infrastuktura u zgradu.
Za informaciju o ceni priključenja, kontaktirajte našu Poslovnu jedinicu u svom gradu.

Znaci svodi se na ono sto sam ti rek'o...

GaVrA
18.12.2005, 14:32
Preuzeto sa FAQ Sbb-ovog sajta:

07. Imam kablovsku televiziju drugog operatera, a želim da budem Vaš korisnik!
Ukoliko postoje tehničke mogućnosti, nije problem da i pored postojeće kablovske televizije uvedemo našu. Neophodno je da postoji pisana saglasnost sa potpisima više od 50% stanara koji se slažu da se uvede naša kablovska infrastuktura u zgradu.
Za informaciju o ceni priključenja, kontaktirajte našu Poslovnu jedinicu u svom gradu.

Znaci svodi se na ono sto sam ti rek'o...

do jaja... znachi sad treba da idem od ulaza do ulaza, od stana do stana i da moljakam da potpishu "peticiju" da bi ja, a i ostali korisnici kablovskog interneta u mojoj zgradi, mogao da imam lokal 512/512... :mad: :mad: :mad:


jebaga moracu da moljakam radijus vektor... jednostavnije mi je...

SuperG
18.12.2005, 15:20
do jaja... znachi sad treba da idem od ulaza do ulaza, od stana do stana i da moljakam da potpishu "peticiju" da bi ja, a i ostali korisnici kablovskog interneta u mojoj zgradi, mogao da imam lokal 512/512... :mad: :mad: :mad:


jebaga moracu da moljakam radijus vektor... jednostavnije mi je...

Ma to ti je "zvanicna izjava"... Najbolje je da ti njih okrenes i da ih pitas... mogu oni da naprave i izuzetak... Najbitnije je da ih iscimas...

milcool
18.12.2005, 20:37
SezamPro! Od početka sam kod njih jer sam dobio karticu na nagradnoj igri SK-a!:D I nemam nikakvih primedbi! Veza ne puca, a svidja mi se i njihov spam blocker!

Slazem se s'tobom do nekle da je Sezam dobar,ali samo u slucaju da imas novu liniju.Ja recimo imam liniju koja pocinje sa 4,i ne mogu da ostvarim brzinu vecu od 41.0 kb/s.Meni recimo puca veza,doduse ne bas tako cesto.


Razmisljam se da uvedem kablovski Net preko Sbb,Flat Home od 256 kb/s koji kosta 2.000.Da li se to isplati?!

SuperG
18.12.2005, 20:53
Slazem se s'tobom do nekle da je Sezam dobar,ali samo u slucaju da imas novu liniju.Ja recimo imam liniju koja pocinje sa 4,i ne mogu da ostvarim brzinu vecu od 41.0 kb/s.Meni recimo puca veza,doduse ne bas tako cesto.


Razmisljam se da uvedem kablovski Net preko Sbb,Flat Home od 256 kb/s koji kosta 2.000.Da li se to isplati?!

Naravno!

GaVrA
19.12.2005, 0:22
Ma to ti je "zvanicna izjava"... Najbolje je da ti njih okrenes i da ih pitas... mogu oni da naprave i izuzetak... Najbitnije je da ih iscimas...

znachi ima vecih optimista od mene... :)


ajde zvacu pa cu da pitam... ako uradim neshto pishem ovde, a ako ne onda cu isto napisati neshto ovde... :)

Ogi
19.12.2005, 16:35
@SuperG Nije mi jasno to vezano za p2p hub i torrente u lokalu. To se svuda vodi pod pirateriju. Onda ispada da SBB to podrzava i ne samo podrzava nego i raspiruje. Vidi, ja OBOZAVAM pirateriju ali mi zaista nije jasno kako to funkcionise.

Sto se tice uzimanja drugog kablovskog internet operatera u slucaju kada se vec ima jedan to je i mene zanimalo. Nije da hocu da menjam ali me zanima kako to funkcionise jer koliko znam mora da u zgradi postoji kablovska TV. Znaci, oni nema sanse da uvode kablove zbog jednog korisnika internet koji cak nema ni njihov TV a stanari nema sanse da pristanu da menjaju kablovsku televiziju zbog hira tamo nekog... tako da je to po meni neizvodljivo...

I nije mi jasno sto se onda gomila ljudi kao nesto zali na SBB... imate cak i forum... sta mi da kazemo koji ne mozemo nigde ni misljenje da izrazimo, da kazemo sta nam se svidja a sta ne... pa to je osnova svake moderne firme, jedan od postulata modernog biznisa - POVEZANOST SA KUPCIMA, ISTRAZIVANJE TRZISTA... njih zabole...

ZAre
21.12.2005, 22:43
Internet cg.. Zasto ? Monopol, sta ces :)
512kbps protok ogranicen na 10gb mesecno, ali bar skidam sta hocu.. Nema slucajeva kao sa "bedni mali korisnice:)"
Agregacija, (da da, telekom cg maksimalno kvalitetno zastupa svojih 350 korisnika adsl linije) o tome nema ni govora :) tako da je download 60kb/s , za sad se ne zalim.

SuperG
21.12.2005, 22:59
@SuperG Nije mi jasno to vezano za p2p hub i torrente u lokalu. To se svuda vodi pod pirateriju. Onda ispada da SBB to podrzava i ne samo podrzava nego i raspiruje. Vidi, ja OBOZAVAM pirateriju ali mi zaista nije jasno kako to funkcionise.

Sto se tice uzimanja drugog kablovskog internet operatera u slucaju kada se vec ima jedan to je i mene zanimalo. Nije da hocu da menjam ali me zanima kako to funkcionise jer koliko znam mora da u zgradi postoji kablovska TV. Znaci, oni nema sanse da uvode kablove zbog jednog korisnika internet koji cak nema ni njihov TV a stanari nema sanse da pristanu da menjaju kablovsku televiziju zbog hira tamo nekog... tako da je to po meni neizvodljivo...

I nije mi jasno sto se onda gomila ljudi kao nesto zali na SBB... imate cak i forum... sta mi da kazemo koji ne mozemo nigde ni misljenje da izrazimo, da kazemo sta nam se svidja a sta ne... pa to je osnova svake moderne firme, jedan od postulata modernog biznisa - POVEZANOST SA KUPCIMA, ISTRAZIVANJE TRZISTA... njih zabole...

U sustini sve provajdere boli q*ac za autorska prava, njih samo brinu heavy-downloaderi koji guse njihov bedni bandwith. SBB dozvoljava P2P (i zmuri jednim okom na pirateriju) zato sto se to odvija u lokalu - i ne opterecuje SBB-ov spoljni link... sta vise, SBB-u odgovara lokal! Zasto? Zato sto korisnike odvraca od DL sa nekih stranih servera ili uopste od razmene fajlova preko interneta, zato sto korisnicima nudi vecu brzinu DL u lokalu i samim tim korisnik pomisli: "Sto bih skidao iz pm kad mogu iz lokala 3x brze". Em su korisnici zadovoljni em je njihov spoljasnji link "bezbedan"! A btw, ko sme popreko da pogleda SBB kad iza njega stoji MR Soros? Tema za razmisljanje ,huh?
Sto se tice prelaska - u pravu si, sigurno se nece cimati zbog 1 internet korisnika, ali ako tu imaju 4-5 potencijalnih korisnika, batalice i skupstinu stanara i metrazu kabla i bandere i ima da ti se klanjaju 100%!
A cinjenica je da se dosta ljudi zali na SBB, ali veliki broj zalbi je neosnovan... Npr. na njihovom forumu se lik zalio sto verovali ili ne, ne moze da pristupi forumu B92... Mislim stvarno, spalimo SBB! :mad:

Ogi
22.12.2005, 12:14
U sustini sve provajdere boli q*ac za autorska prava, njih samo brinu heavy-downloaderi koji guse njihov bedni bandwith. SBB dozvoljava P2P (i zmuri jednim okom na pirateriju) zato sto se to odvija u lokalu - i ne opterecuje SBB-ov spoljni link... sta vise, SBB-u odgovara lokal! Zasto? Zato sto korisnike odvraca od DL sa nekih stranih servera ili uopste od razmene fajlova preko interneta, zato sto korisnicima nudi vecu brzinu DL u lokalu i samim tim korisnik pomisli: "Sto bih skidao iz pm kad mogu iz lokala 3x brze". Em su korisnici zadovoljni em je njihov spoljasnji link "bezbedan"! A btw, ko sme popreko da pogleda SBB kad iza njega stoji MR Soros? Tema za razmisljanje ,huh?

Da, sada vidim da si potpuno u pravu.

Sto se tice prelaska - u pravu si, sigurno se nece cimati zbog 1 internet korisnika, ali ako tu imaju 4-5 potencijalnih korisnika, batalice i skupstinu stanara i metrazu kabla i bandere i ima da ti se klanjaju 100%!

4-5 korisnika za sta? Kazem, nisam siguran ali mislim da bi imao internet moras da imas i TV tog operatera. E sad', opet nisam siguran da li SBB nudi i televiziju ili samo internet.

A cinjenica je da se dosta ljudi zali na SBB, ali veliki broj zalbi je neosnovan... Npr. na njihovom forumu se lik zalio sto verovali ili ne, ne moze da pristupi forumu B92... Mislim stvarno, spalimo SBB! :mad:

Pazi se, ovde u SK su veeeeoma osetljivi na tu televiziju. Osetio sam na svojoj kozi. :icon_cool

Opet, sto da se ne zali, mozda je nesto do njih (citao sam na jednom forumu da lik ne moze da se konektuje na neki sajt preko Beotel-a a svi drugi mogu i stvar je bila u tome da DNS kod Beotela nesto zeza).

SuperG
22.12.2005, 15:57
4-5 korisnika za sta? Kazem, nisam siguran ali mislim da bi imao internet moras da imas i TV tog operatera. E sad', opet nisam siguran da li SBB nudi i televiziju ili samo internet.

Pazi se, ovde u SK su veeeeoma osetljivi na tu televiziju. Osetio sam na svojoj kozi. :icon_cool



4-5 internet korisnika. CATV se podrazumeva.
A b92 sam spomenuo bezveze... ali kad me vec izazivas...

Ma b92 treba zabraniti.... Sljam, pu, pu! Bombe na b92! A bas me zanima sta moderatori imaju da kazu... Guse slobodu izrazavanja,a??

kole racunic
8.1.2006, 23:56
Ja sam na dosta njih, ali najviše koristim NeoBee.net!
Nude sasvim zadovoljavajuće usluge! Dok se ne skrasim na neki kablovski internet, razmišljam o prelasku na Verat.net, ali mi nekako sumnjivo tolika jevtina cena internet sati!? Kod Neobee-a 10 sati 240 din. a kod Verat.net-a 120!!!
Pa se mislim da nije kod Verat-a slabija konekcija, loše veze, sporost... i šta ti ja znam!?
Iz Novog Sada sam, pa ako neki sugrađenin već koristi Veratnet, slobodno neka mi predoči kakvi su mu utisci o njima!!!

Šta da vam kažem, nego da zavidim svima koji su već uveliko na kablovskom ili na wireless-u...:D
Ja koristim verat i sasvim sam zadovoljan uslugom

EreTroN
12.1.2006, 2:33
SBB 256 flatrate

karlo
14.1.2006, 21:43
Flat 128 (SBB) :)

Manda
14.1.2006, 22:30
Sbb flat 256... Zasto? Nemam uslove za ADSL. :mad:

SFRJ-Forever [CG]
15.1.2006, 0:03
U sustini sve provajdere boli q*ac za autorska prava, njih samo brinu heavy-downloaderi koji guse njihov bedni bandwith. SBB dozvoljava P2P (i zmuri jednim okom na pirateriju) zato sto se to odvija u lokalu - i ne opterecuje SBB-ov spoljni link... sta vise, SBB-u odgovara lokal! Zasto? Zato sto korisnike odvraca od DL sa nekih stranih servera ili uopste od razmene fajlova preko interneta, zato sto korisnicima nudi vecu brzinu DL u lokalu i samim tim korisnik pomisli: "Sto bih skidao iz pm kad mogu iz lokala 3x brze". Em su korisnici zadovoljni em je njihov spoljasnji link "bezbedan"! A btw, ko sme popreko da pogleda SBB kad iza njega stoji MR Soros? Tema za razmisljanje ,huh?
Sto se tice prelaska - u pravu si, sigurno se nece cimati zbog 1 internet korisnika, ali ako tu imaju 4-5 potencijalnih korisnika, batalice i skupstinu stanara i metrazu kabla i bandere i ima da ti se klanjaju 100%!
A cinjenica je da se dosta ljudi zali na SBB, ali veliki broj zalbi je neosnovan... Npr. na njihovom forumu se lik zalio sto verovali ili ne, ne moze da pristupi forumu B92... Mislim stvarno, spalimo SBB! :mad:

Covjece, ja sam skoro uveo 128HOME paket kod SBB-a, ali niko mi nije rekao o lokalnoj p2p????? :mad: Kako da pristupim njoj???

komunista
16.1.2006, 19:10
BEOGRID!
rade wireless ali sada se prelazi na optiku.
Ja sam na optickom kablu imam zagarantovan 1Mb protoka i net je bruka dobar.

GaVrA
16.1.2006, 20:28
dajte ljudi bwe neke linkove za te megabitske konekcije i provajdere!!! :)

sssnake
21.1.2006, 11:32
Da li neko zna kakav je Neobee ADSL (ovde koliko primecujem ima samo dial-up Neobee korisnika, zadovoljnih, ali to ne mora da znaci da je i ADSL dobar), znam da je cena dobra, a realna brzina :confused:. Da li ima nekih problema sa P2P? Ping, ima li problema sa igranjem?

nikolaf7
21.1.2006, 14:24
Desilo se nesto veoma zanimljivo....imam sbb prepaid na 512mb,dl mi je od 100-120kb na sajtovima dok je na DC++ do oko 60kb.Modem je povezan usb kablom,ukljucio sam i laptop,povezao ga mreznim kablom na modem(dok je drugi komp na vec bio na netu)skinuo DC++ instalaciju na 250kbs!!!Ej bre?Pa to je 2mbita!:icon_mrgr

sssnake
23.1.2006, 3:40
Desilo se nesto veoma zanimljivo....imam sbb prepaid na 512mb,dl mi je od 100-120kb na sajtovima dok je na DC++ do oko 60kb.Modem je povezan usb kablom,ukljucio sam i laptop,povezao ga mreznim kablom na modem(dok je drugi komp na vec bio na netu)skinuo DC++ instalaciju na 250kbs!!!Ej bre?Pa to je 2mbita!:icon_mrgr
Jel se to i drugima desava. U to slucaju znam kod koga cu uzeti vezu;).

SuperG
23.1.2006, 9:56
Nije to nikakva slucajnost! SBB je sada prepaid korisnicima protok podigao na 2 mb/s. Ali sta ti vredi tih 2mb/s kada si prepaid ??? :(

Miloš
23.1.2006, 11:36
Wireless CG 64/128/256 Kb/s (neogranicen protok) :)

nikolaf7
23.1.2006, 23:05
Nije to nikakva slucajnost! SBB je sada prepaid korisnicima protok podigao na 2 mb/s. Ali sta ti vredi tih 2mb/s kada si prepaid ??? :(
Vrijedi...vidis,pun mi je hard a i nemam toliko vremena ovih mjeseci pa mi flat ne treba.Znaci surf,mail,slike,klipovi,updatovi i poneki program....toga mi sve stane u 450mb mjesecno,sto me kosta 600 din pri 1mbit a sad 2mbit;)
Cim budem uzeo novi komp,uzecu 128 ili 256kbs flat za BF2 online i p2p download

jagodanbg
24.1.2006, 22:58
ajde neka neko prokomentarise PTT-ov kablovski net, ako ga ima?! da li i on ima brzi "lokal"? da li rade p2p programi?

goran.rs
24.1.2006, 23:11
Panline,bezicni 64 k flat

M@rin
25.1.2006, 16:08
PROVAJDER:SBB Wireless [ BCZ 071 / BCZ 060 ]
PAKET: 256k Flat
UTISCI: ...kada radi, radi solidno (ne odlicno), a kada se zabaguje jaooooo :mad:
OCENA: 6.5/10
PREPORUKA: ...za izbegavanje...
PODRSKA: hahahahhahah, [1. lik iz podrske (samouvereno): php nije moguc na windows OS, 2. linux? ponovite sta, sta... 3. Problem je sa vase strane (klasika), kod nas signal 98/95, onda se skupljano da ih sibamo...

i tako...

exciter
5.2.2006, 2:25
medianis. posto sam na dial up-u pa uz sve to na analognoj centrali... Cudo! mada ne verujem da bi bilo koji provajder sa ovim uslovima radio bolje.

vladale
7.2.2006, 0:21
Samo da javim da sam konacno dobio SBB kablovski internet. Fantasticno ! Surfujem uz 512kbps/s ;)

stribog
7.2.2006, 15:32
Koristim kablovski KDS, 256 flat.Radi solidno, ali ponekad ume da se uspori, posebno nocu oko 01, 02 sata.Prilicno sam zadovoljan.

nikornla
7.2.2006, 16:01
moje misljenje:
o dialup-u necu ni da pricam.
wireless je kod nas jos u sustini los, mada ima nekih ok resenja u zavisnosti od provajdera.
kabl je mozda i najbolje resenje. i sbb i ptt u sustini rade dobro.
adsl opet zavisi od provajdera. obavezno paziti na tzv. agregacije i slicno, posto koliko znam neki je koriste neki ne. u sustini moze da bude ok.
satelit preskup. (posto je jednosmerni bezveze)
dakle kabl ili adsl.

ja trenutno imam wireless kod artcomm-a koji nikome ne bih preporucio, posto samo nesto menjaju i nevidjeno lazu i izmisljaju, tako da su mi oni trenutno samo prelazna faza dok mi ne uskoci neka varijanta tipa adsl (koji bi trebao veoma uskoro) ili kabl kod ptt na koji cu morati da pricekam malo vise...

Miloš
8.2.2006, 22:08
moje misljenje:
wireless je kod nas jos u sustini los, mada ima nekih ok resenja u zavisnosti od provajdera.


Ja imam Wireless CG. Radi savrseno, brzina downloada je uvek veca od deklarisane... Jedini problem je sto ponekad ume pri nevremenu na kratko da nestane signal. :)

Miloš
8.2.2006, 22:10
Inace je odlican. :)

zvucnjak
8.2.2006, 23:59
Eve gi

Hulia
13.2.2006, 22:49
Sezampro, jos uvek dial-up.
Ali bar uvek mogu da uspostavim laku konekciju i nebrinem hoce li veza puci.
:)

DOolisha
20.2.2006, 1:34
I nije mi jasno sto se onda gomila ljudi kao nesto zali na SBB... imate cak i forum... sta mi da kazemo koji ne mozemo nigde ni misljenje da izrazimo, da kazemo sta nam se svidja a sta ne... pa to je osnova svake moderne firme, jedan od postulata modernog biznisa - POVEZANOST SA KUPCIMA, ISTRAZIVANJE TRZISTA... njih zabole...

Da ti pojasnim zašto se ljudi žale:

1) Neuskladjenost cena u gradovima:
na primer, Flat Bussines 1024 k, u Kragujevcu košta 40740 dinara, a u Beogradu 9600 dinara, što je razlika od nekih 400%:n-cc2: , ali pošto živiš u BG-u to ne treba da te brine jer svako pojeftinjenje prvo stiže kod tebe.
Evo ti još jedan primer, najčešći su Flat Home paketi (za smrtnike), takav flat 512k kod tebe u BG-u košta 3800 kinti:ciao: , a kod mene u KG-u 5800:aplauz: , što je razlika od 2000 :boodala:

2) LOKAL - Prvo je bilo ok, a onda su smanjili duplo brzinu uploada uz pojavu čestih prekida u radu, mada iskreno to je jedina svetla tačka u SBB-ovoj usluzi.

3) FORUM - Povezanost sa kupcima i istraživanje tržišta :rofl: :rofl: :rofl:. e sad ozbiljno, forum im služi isključivo za reklamiranje novih usluga, pitanja koja im se ne svidjaju brišu i na njih ne odgovaraju.

Evo par linkova:

http://forum.sbb.co.yu/viewtopic.php?t=1826

http://forum.sbb.co.yu/viewtopic.php?t=1558

Miloš
20.2.2006, 1:40
Al' im je forum ružan...:p
A kako je naš lep i informativan.:D

ivan011
20.2.2006, 10:16
sbbb rula falt od 128 kb/s i nema da razmisljas das 1500 kinti i boli te ...... za sve:a_bleh: :a_bleh: :a_bleh: :a_bleh: :a_bleh: :a_bleh:

DOolisha
21.2.2006, 0:33
Jeste, jeste, al za te pare na ADSL-u 256 k:ciao: , i zato čim stigne u KG, biće - bye bye SBB :odoK:

SuperG
21.2.2006, 10:14
Jeste, jeste, al za te pare na ADSL-u 256 k:ciao: , i zato čim stigne u KG, biće - bye bye SBB :odoK:

A lokal od 512? To ti dodje 640k ZA ISTE PARE!:a_whistli

GaVrA
21.2.2006, 22:50
ja sam poslao ovim pederashima iz radijus-vektora poduzi mail, u fazonu sam ih pitao za lokal i za forum... proshlo 2 dana josh nema odgovora...

DOolisha
22.2.2006, 2:22
A lokal od 512? To ti dodje 640k ZA ISTE PARE!:a_whistli
Lokal je 512/256, tako da džabe ti taj down speed kad ne možeš da nadješ nigde free slot, a i ako nadješ ide brzinom od par kilobajta, tako da ako postigneš 256 u down-u budi happy:alealeee: . A da ne pominjem da ljudi koji stvarno imaju dobre stvari, gotovo nikad nemaju slobodne slotove.:dedica:

bogyns
24.2.2006, 19:46
EuNet ADSl. konstantno 26,9 na 256/64 flat

SuperG
24.2.2006, 23:59
Lokal je 512/256, tako da džabe ti taj down speed kad ne možeš da nadješ nigde free slot, a i ako nadješ ide brzinom od par kilobajta, tako da ako postigneš 256 u down-u budi happy:alealeee: . A da ne pominjem da ljudi koji stvarno imaju dobre stvari, gotovo nikad nemaju slobodne slotove.:dedica:

Ne znam odakle si...ali u bg-u je 512/512.... i nije istina da malo korisnika ima dobre stvari...a sto se tice slotova...ostavis komp preko noci... i eto!

DOolisha
25.2.2006, 2:04
He, he, pa da. U Beogradu je Flat Bussines na jednom megabitu devet hiljada, a u Kragujevcu četrdeset hiljada:aplauz: , dalje u BG-u je na prepaid-u brzina 2 Megabita, a u KG-u na pola megabita:alealeee: , kod tebe je flat home 512k = 3800, a kod mene 5800:rofl: . Iz toga sledi, da me zaista ne čudi što ti imaš 512 lokal, a ja 256:eek: . Opet u KG'u u lokalu ima 60-70 korisnika, a kod tebe verovatno ima 500 tako da opet imaš veći izbor. Kao što vidiš moj i tvoj SBB nisu iste usluge tako da možemo mi da sporimo oko toga tri dana, ja ću uvek tvrditi da je SBB najgori:kreza: , a ti da je najbolji:cool: . A da, što se tiče ostavljanja kompa preko noći, teško da bi mogo da zaspim dok ovo moje čudo bruji, a opet zdrav san cenim više nego neki fajl koji će ujutru da me čeka. Pozdrav:ciao:

SuperG
25.2.2006, 13:00
He, he, pa da. U Beogradu je Flat Bussines na jednom megabitu devet hiljada, a u Kragujevcu četrdeset hiljada:aplauz: , dalje u BG-u je na prepaid-u brzina 2 Megabita, a u KG-u na pola megabita:alealeee: , kod tebe je flat home 512k = 3800, a kod mene 5800:rofl: . Iz toga sledi, da me zaista ne čudi što ti imaš 512 lokal, a ja 256:eek: . Opet u KG'u u lokalu ima 60-70 korisnika, a kod tebe verovatno ima 500 tako da opet imaš veći izbor. Kao što vidiš moj i tvoj SBB nisu iste usluge tako da možemo mi da sporimo oko toga tri dana, ja ću uvek tvrditi da je SBB najgori:kreza: , a ti da je najbolji:cool: . A da, što se tiče ostavljanja kompa preko noći, teško da bi mogo da zaspim dok ovo moje čudo bruji, a opet zdrav san cenim više nego neki fajl koji će ujutru da me čeka. Pozdrav:ciao:

Cemu to kukanje... SBB je spojio BG,NS, i Nis.... I u planu su i ostali gradovi gde SBB ima korisnike.... :alealeee:

DOolisha
25.2.2006, 18:41
Cemu to kukanje... SBB je spojio BG,NS, i Nis.... I u planu su i ostali gradovi gde SBB ima korisnike.... :alealeee:

Pa da, šta da ti kažem blago tebi što živiš u Beogradu:tapsh: . Bahahaaaa...da, da to je prava reč, u planu...:rofl: :rofl: :rofl:

SuperG
26.2.2006, 15:15
Pa da, šta da ti kažem blago tebi što živiš u Beogradu:tapsh: . Bahahaaaa...da, da to je prava reč, u planu...:rofl: :rofl: :rofl:

Zasto mislis da u skorijem vremenu i KG nece imati javne IP adrese? :eek:

SFRJ-Forever [CG]
26.2.2006, 18:03
Uffff, da pojasnim, ja sam na SBB-u [famozni ****Be]

Dobre stvari - Lokal , non-stop online, dobar ping u igrama [stalno je ispod 100, ali se desava da skokne na 10sec pa se vrati], dovoljno brz net [meni sa 128kila/s skida max 16kb/s sa neta, sa lokala je 60kb/s]

[B]Lose stvari - Velika cena [adsl je jeftiniji i jos se mora placati tv pretplata, sto za 128flat ispadne oko 1800], razlika u ceni medju gradovima, nisu svi gradovi spojeni preko lokala [ali i sad nas ima dovoljno, stalno je po 600 ljudi na hubu], malo game servera, losa tehnicka podrska [cekanje po 10minuta da se neko odazove na poziv], ignorisanje forumasa koji traze smanjenje cene i ostale sitne stvarcice.......

Sve u svemu, trenutno nema boljeg providera za broadband net, ali ako ne snize cene flat paketa, izgubice masu musterija, a jedini razlog zbog kojeg sam ja na SBB-u je sto imaju lokal :tapsh:

SuperG
26.2.2006, 19:32
'] dobar ping u igrama [stalno je ispod 100, ali se desava da skokne na 10sec pa se vrati],

Da te ispravim...daleko ispod 100!
Ovakav je ping otprilike za sve servere koji se nalaze u SCG:

C:\Documents and Settings\Super G>ping www.sk.co.yu

Pinging sk.beograd.com [217.24.16.4] with 32 bytes of data:

Reply from 217.24.16.4: bytes=32 time=9ms TTL=54
Reply from 217.24.16.4: bytes=32 time=9ms TTL=54
Reply from 217.24.16.4: bytes=32 time=8ms TTL=54
Reply from 217.24.16.4: bytes=32 time=9ms TTL=54

Ping statistics for 217.24.16.4:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 8ms, Maximum = 9ms, Average = 8ms


A sto se tice "preko grane" evo rezultata:

C:\Documents and Settings\Super G>ping www.spiegel.de

Pinging www.spiegel.de [195.71.11.67] with 32 bytes of data:

Reply from 195.71.11.67: bytes=32 time=38ms TTL=240
Reply from 195.71.11.67: bytes=32 time=40ms TTL=240
Reply from 195.71.11.67: bytes=32 time=38ms TTL=240
Reply from 195.71.11.67: bytes=32 time=38ms TTL=240

Ping statistics for 195.71.11.67:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 38ms, Maximum = 40ms, Average = 38ms

Napominjem da mi je sa ADSL-om ovoliki ping bio do provajdera.... :boodala:

SFRJ-Forever [CG]
26.2.2006, 21:04
Hmmm, meni je ping dobar, ne znam za tebe.

Igre koje sam igrao najvise CS i WET su imale odlican ping, za ostale nisam siguran, ipak moj paket je od 128.

DOolisha
27.2.2006, 0:56
Cemu to kukanje... SBB je spojio BG,NS, i Nis.... I u planu su i ostali gradovi gde SBB ima korisnike.... :alealeee:

SBB Menadžment kaže:
Kragujevac nije povezan sa Beogradom, već direktno izlazi na Internet. Nadamo se da će Telekom uskoro omogućiti povezivanje i ovog grada, ali ne možemo od njih da dobijemo bilo kakvu preciznu informaciju na tu temu.

Znači, to još nije ni u planu Telekoma, a kamoli SBB-a, a Telekom nešto mnogo zabole paja da se bakće oko toga:a_whistli .

Ne mislim ja da je SBB internet loš, naprotiv ako živiš u Beogradu ili Novom Sadu možda je to i najbolje rešenje. Ali želim da upozorim ljude iz manjih mesta, da se ne zaleću:dedica: , jer to nije ista usluga, cene su od 50-300 procenata veće, lokal je sporiji, prepaid je sporiji itd...

Znači u gradovima gde imaju ADSL konkurenciju cene su manje, a usluga bolja, ali tamo gde su jedini provajder rade šta hoće. E, to se prijatelju zove MONOPOL:n-cc2:

DOolisha
3.3.2006, 1:00
Ej pazi ovo, od danas 1. marta u Kragujevcu uvedene nove cene interneta, koje su u skladu sa cenama u Beogradu i Novom Sadu!:alealeee:

Vidi šta ti je ovaj forum, pre neki dan sam se požalio na nejednake cene kod SBB-a i oni danas izjednačiše! Mora da im je Kuzma uputio reči, dve :boxing: