PDA

Prikaži potpunu verziju : Obscure


Jim Bravura
12.12.2005, 20:19
Ovu igru sam nedavno presao i mislim da razbija kvalitetom jer ju je pravo uzivanje igrati. Jeste da je kratka (oko 10 sati na "normal" nivou tezine),ali vredi svaku paru.
Ono sto mi smeta jeste to sto je u SK dobila krajnje nepravednu ocenu od svega 78 sto je u startu diskvalifikuje u ocima velkog broja igraca.
Atmosfera i prica su odlicni,muzika sjajna kao i gameplay,grafika sasvim lepa i onda dodje neki kvazi-ocenjivac pa je tako unakazi.Mislim stvarno nije u redu. Ima li jos neko misljenje o ovom naslovu?

P.S. Inace,u pitanju je survival horror sa izvodjenjem u trecem licu.

Shlaymara
13.12.2005, 17:12
nije nesto preterano ali moze da prode, i mislim da je ocena u sk-u realna.inace nisam je zavrsio(preso sam oko pola igre) zbog toga sto mi je cesto izletala u desktop pa me mrzelo da stalno igram to isto.

Jolpaz Jolpaz
13.12.2005, 20:23
meni se svidela.
mada nisam više teenager :)
mozda je previše laka.
igrao sam i drugi put, kada su karakteri imali novi outfit.
78 je realno.

Jim Bravura
14.12.2005, 19:26
meni se svidela.
mozda je previše laka.
igrao sam i drugi put, kada su karakteri imali novi outfit.
78 je realno.
Ne bih bas rekao da je laka.Mozda na "Easy",ali na Normal-u i pogotovo Hard-u kada prvu pomoc,municiju i diskove za snimanje dobijas na kasicicu,bogami moze propisno da te namuci.Posebno su gadne one kreature od 2m (tzv.Superzombiji) i to kad igru prvi put prelazis.Posle,u Special modu sa otkljucanim Laser Gun-nom zaista je mnogo lakse.
Zasto samo 78 ako ti se svidela? Ja bih joj mirne savesti dodelio 90(nisam jedini).Jeste kratka(max. 3 dana), ali je svaki element igre na svom mestu.Posebno je lepa muzika i FVM sekvence.

Jolpaz Jolpaz
15.12.2005, 0:13
muzika je odlična, i licencirane numere i ambiental.
priča je bljutava.

Patton
8.1.2006, 1:22
Posto trenutno igram Still Life, slucajno sam bacio pogled na Obscure trailer koji dolazi uz SL. Celokupna atmosfera, barem ono sto sam uspeo da pohvatam, podseca na Silent Hill serijal (mada cisto sumnjam da je prica toliko bolesna kao u SH-u) :rolleyes: Bacio sam oko i na oficijelni sajt koji je zaista profi odradjen http://www.obscure-game.com/ ... sve u svemu vredi je probati. Nadam se samo da prica nije toooliko bljutava da pokvari ostale prednosti u igri. Tinejdzeri u srednjoj skoli... joooj, pa to ne moze da izadje na dobro :D Barem ih ne glume likovi od 30 godina, nego verno napravljeni modeli :D

Patton
7.7.2006, 9:49
Da dignem ovaj topic iz mrtvih :)

Pre neki dan sam je instalirao i poceo sa igranjem. Mogu reci da je veoma originalna ideja, a muzika ponajvise doprinosi toj celokupnoj teenage atmosferi. Grafika mi se takodje dopada, jedino imam zamerku na kameru; cesto se totalno izgubim u prostoru, to je za sada bolje odradjeno u Silent Hill-u recimo, a za ostalo... videcemo :Freddy:

Jim Bravura
8.7.2006, 1:15
Pre neki dan sam je instalirao i poceo sa igranjem. Mogu reci da je veoma originalna ideja, a muzika ponajvise doprinosi toj celokupnoj teenage atmosferi. Grafika mi se takodje dopada, jedino imam zamerku na kameru; cesto se totalno izgubim u prostoru, to je za sada bolje odradjeno u Silent Hill-u recimo, a za ostalo... videcemo :Freddy:Steta samo sto su je mnogi zaobisli u sirokom luku (zbog one neshvatljivo niske ocene u SK :confused: ), potpuno nesvesni sta su propustili. Na srecu, ja sam je sasvim slucajno dobio i vrlo brzo se odusevio onim sto pruza.
Ova igra je klasican primer zasto bi vise lica u SK trebalo da ocenjuje jedan naslov u cilju objektivnosti.

markoca
20.7.2006, 15:47
Ne bih bas rekao da je laka.Mozda na "Easy",ali na Normal-u i pogotovo Hard-u kada prvu pomoc,municiju i diskove za snimanje dobijas na kasicicu,bogami moze propisno da te namuci.Posebno su gadne one kreature od 2m (tzv.Superzombiji) i to kad igru prvi put prelazis.Posle,u Special modu sa otkljucanim Laser Gun-nom zaista je mnogo lakse.
Zasto samo 78 ako ti se svidela? Ja bih joj mirne savesti dodelio 90(nisam jedini).Jeste kratka(max. 3 dana), ali je svaki element igre na svom mestu.Posebno je lepa muzika i FVM sekvence.Muzika je pravo remek-delo, svaka cast madjarskom horu :tapsh: . FMV sekvence takodje. Ti superzombiji su me dosta namucili, narocito sam panicio na samom pocetku igre kad bezim od jednog. :kreza: Nauzivao sam se u igri i svaki ljubitelj survival horora i horora uopste bi trebao da je proba. Moja (i realna) ocena je 90. Ne razumem zasto su je u SK tako srusili.

Ne$A
29.8.2007, 21:23
Igra je preterana!!! Moj drug i ja smo je presli za dva dana ( igrali smo je oko 6 sati sve zajedno...), on na tastaturi, ja na joypadu. Dozivljaj je ne zamisliv. Nema nista bolje od igranja u ko-operativnom modu :D.
Ocena od 78 nije bas po meri, ali ne bih joj dao 90 :a_whistli.... mozda realnih 85.

BTW Uskoro izlazi nastavak :alealeee:. Prica slicna, likovi isti, oruzija nova:dzavo:.

zidan grobar
29.8.2007, 21:48
Izlazi Obscure 2
Pogledajte slike
http://media.pc.ign.com/media/900/900355/imgs_1.html

mihajlo j
23.8.2010, 8:58
Da li moze neko da mi pomogne u igir Obscure 2,dosao sam do onog dela gde trebam da povratim struju u lift kako bih mogao da odem da spasim Amy,ali neznam gde trebam da idem da bih povratio struju!Ako neko zna,molim vas da mi kaze.:n_klanja:

Dekip
23.8.2010, 21:56
Уф, ко да се сети тако старе игре. Где је само извуче...
Пробај на www.gamefaq.com (http://www.gamefaq.com)
У сваком случају, добра игра, али погрешна тема.;)