PDA

Prikaži potpunu verziju : ADSL sa 1Gb protoka?


Marko069
21.11.2006, 1:47
Nedavno se u Crnoj Gori pojavio paket Adsl-a (512kb/s) sa mjesecnim protokom od 1gb,
sa besplatnom ugradnjom opreme i besplatne opreme a cijena je 20e.Sad me zanimaju misljenja iskusnih korisnika adsl-a dali vrijedi uzeti ovo i dali se uz umjereni download moze izgurati mjesec dana sa 1gb?

madhatterYU
21.11.2006, 2:06
ne uzimaj to leba ti, 1gb na 512? Ispucaces extremno brzo a mnooogo visoka cena za toliku kolicinu - nisam korisnik adsla, ali tu cenu bi popunio i sa dialupom za mesec dana impulsa.

Freško
21.11.2006, 3:18
ja sam progurao 1gb na 256k za 3 dana tako da ti ne bi preporucio da uzimas tu ponudu .... mislim da ti je bolje da razmotris neku flat varijantu sam slabijim protokom ako tako nesto tvoj provajder nudi .....

Marko069
21.11.2006, 3:55
Ma stvar je u tome sto nista dobro i ne nude,kod nas u CG jos uvijek postoji samo jedan provajder :boodala: i mozete zamisliti koliko im je stalo da ponude nesto dobro i prihvatljivo.Postoji paket 512kb/s sa protokom od 10gb
ali je 35e.

BlackNeo
21.11.2006, 12:42
Nije 35 eura nego 25 ;)

BlackNeo
21.11.2006, 12:45
mislim da ti je bolje da razmotris neku flat varijantu sam slabijim protokom ako tako nesto tvoj provajder nudi .....

Da citiram PR Interneta CG, izvjesnog Miska: "FLAT NE POSTOJI" :rofl:

Ma ovo je sramota sto nude sada, nemaju konkurenciju, pa im se moze. Inace 1GB za mjesec dana, to nije dovoljno ni za posteno surfovanje, bez download-a, a paket im se zove "SURF" :boodala:

madhatterYU
21.11.2006, 14:52
a ona izraelska firma sa onim struja-internetom(bese bio opis u sk), da ne nude oni nesto?

ZoNi
21.11.2006, 15:44
e, jesu vam katastrofa cene u CG :(

a pogotovu ovo:
Ukoliko prekoračite predviđenu količinu podataka /.../ za svaki dodatni GB plaća se 7,99 eura

BlackNeo
21.11.2006, 16:09
Jos mora da se potpise ugovor na 24 mjeseca!!! Zato ja jos nisam presao na ADSL.

madhatterYU
21.11.2006, 17:57
pa bre sta da vam kazem, posteno jeste odvratna usluga tog tipa, moj savet je da cekate na nesto bolje i povremeni dial up, od downloada sa takvom uslugom nema nista.

Marko069
21.11.2006, 19:52
Nije 35 eura nego 25 ;)
Sad sam procitao nije 25e nego 29.99e

B@NE
21.11.2006, 20:02
ja licno nebih uzeo paket, mozda tvojim potrebama odgovara.

M1los
21.11.2006, 20:32
e, jesu vam katastrofa cene u CG :(

a pogotovu ovo:
Citat:
Ukoliko prekoračite predviđenu količinu podataka /.../ za svaki dodatni GB plaća se 7,99 eura

Ja imam 1GB protoka u RS. Košta 15€, brzina 384 DL. Za surfanje je... solidno. Ipak je mnooogo bolje od Dial-Upa. Ali se kod nas 1GB prekoračenja plaća 10€. Šta ćeš, monopol (Telekom u pitanju:dzavo: :dzavo: :dzavo: )...

Rocker
21.11.2006, 22:01
Taj 1GB češ skinuti za 5 sati otprilike ako nešto skidaš. Nikako to ne uzimaj, jeftinije ćeš proći sa Dial Up-om. Imate li bar Wireless ili kablovski net tamo?

Marko069
21.11.2006, 23:09
Taj 1GB češ skinuti za 5 sati otprilike ako nešto skidaš. Nikako to ne uzimaj, jeftinije ćeš proći sa Dial Up-om. Imate li bar Wireless ili kablovski net tamo?
Ma kakvi,mozda za koju godinu :kreza: A kako je u Srbiji ima li da se uzme paket bez ogranicenja?

madhatterYU
21.11.2006, 23:36
ima i telekom daje i sitni provajderi, uglavnom se samo vodi borba oko p2p i starih centrala, ali opet to je daleko od 1gb(!!!!!) ogranicnja sto je stvarno za 9ti krug pakla.

mare [bre]
21.11.2006, 23:40
Ma kakvi,mozda za koju godinu :kreza: A kako je u Srbiji ima li da se uzme paket bez ogranicenja?

Naravno da moze... ADSL 256/64 flat kosta oko 1400din (nesto oko 17-18e)..
A taj bezobrazluk da u CG nema Flat-a... Prosto nemam pojma sta da kazem... Monopol je jedna grozna igra....

hacker_aca
21.11.2006, 23:41
Beži bre, brat mi je student i uzesmo strudent paket (512/128, 5GB protok). Išao sam u T centar i pitam za protok i oni kažu da je 10 GB. Pitam da nije 5, nije nego 10. Dođu ljudi, i ugrade nam ADSL kad vidiš 5GB protok. :boodala: za 2 dana već samo 1GB istrošili. :D

Sad mi je mnogo lakše jer ću lakše da nalazim rešenja za programiranje itd pa ću sad malo više tome da se okrenem. :icon_stud

Rocker
22.11.2006, 0:12
Ma kakvi,mozda za koju godinu :kreza: A kako je u Srbiji ima li da se uzme paket bez ogranicenja?
Ja zapravo poznajem samo jednog čoveka koji ima ograničen paket. Ovde imaš FLAT pakete ispod 20€. Naravno, najlepše je što postoji sloboda izbora : ADSL, kablovski, wireless...

Phiber_Optik
9.12.2006, 14:37
ja imam ADSL 364/64 i protokol mesechno 1GB.... To nikome ne bih preporuchio jer ja to "sprzhim" za bukvalno 3 dana... i svako mesec placam umesto jednog paketa (tog sto uzmem) ja placam po 3... ALi jbg tako je ne mogu da biram, pa je princim daj shta dash....:(

aXi_
10.1.2007, 4:21
Pa stvarno nema goreg interneta nidje, kao sto je CG, ja sam primoran da koristim ADSL, koristim M paket, tj, 512kbps 10gb mesecno, to mi nebude ni nedelju dana!

ima samo taj jedan internet provajder, DialUp mi nepada napamet da koristim! platish 100sati, spucas ih za 5-10 dana i potrosish 50eura, zato sam primoran da koristim ADSL, ali i tu me odere..!

a ovaj paket sa 1Gb mesecnog protoka, ja neznam zasto su to uopste dozvolili da se ovako brukaju! Svaki pocetnik, koji nista nezna on ce da potrosi to za 10 dana surfa, a ne za mesec! a za Download da nepominjem!!!
BRUKAAA!!!

LoneWolf
25.1.2007, 18:53
Obican korisnik+manjak love+monopol=odlazak u neki od Telekoma

Ogromna kolicina bagre+losa tehnicka podrska+nula kvalitet+pucanje veza+kradje gdje i kad se moze=Telekomi na Balkanu


Ja u RS/BiH imam 1 gb protok 384/64 za 20 km(oko 10 e) i tek mi je prvi mjesec,javicu se kad primim racun da vidim koliko su mi ukrali...

next
25.1.2007, 21:09
Ja imam wireles FLAT 128/128 i placam za to zadovoljstvo 1500din.,u medjuvremenu sam se prijavio za uvodjenje ADSL,ali se kajem zbog dugorocnog ugovora,tako da kad budu pocenili da uvode u mom mestu,necu u kucu da ih pustim...:dzavo: :Freddy:
A moj sadasnji provajder je najavio poboljsanje usluga(verovatno ubrzavaju link i smanjuju cene),a i uskoro dolazi jos jedan wireless provajder koji budi paket od 512 sa 30Gb ogranicenja za 18E cini mi se...e sad neko ce reci da je i tih 30Gb ogranicenja malo,sto i jeste ako se svakodnevno,non-stop downloaduje,ali sta ces....
Tako da telekom ne zelim da vidim...

Rocker
25.1.2007, 22:22
FLAT 128/128 za 1500 din. je mnogo. Za te pare imaš ADSL 256/64 FLAT gde 'oćeš a uglavnom je jeftiniji.

next
26.1.2007, 3:17
Znam da je skupo,ali pogledaj moju lokaciju,u mom mestu mi je to jedini izbor,sta cu...Ali kao sto rekoh,kao najavili su ubrzanje linka i smanjneje cena,a dolazi i jos jedan wireless operater(verovatno zbog njih ovi prvi smanjuju cene)...Prijavljen sam za ADSL kod telekoma odavno,ali dok se oni sete...I kad god odem i pitam-standardna prica:Bice "uskoro"!!!
Tako da mi je trenutno wireless jedini izbor,a ako ispune obecanje tj. smanje cene i ubrzaju link,ostajem kod njih,ako ne-ostaje mi samo da se nadam da ce ADSL sto pre zaziveti ovamo kod nas(nadam se jos neki ooperater pored telekoma)-ne svidjaju mi se ti njihovi dugorocni ugovori na 2god...

_bAD_Boy_
30.1.2007, 3:07
Ni ja ti isto ne preporucujem da uzimas 1gb Surf (kao sto je reko Axi To je prava bruka:icon_redf)paket jer bi sigruno za 2 dana istrosio sve,najpametnije ti je uzeti 10gb M paket koji ja imam 25 € mjesecno nista ne placas kad ti ukljucuju.A mislim da ce jos malo pa i kod nas u Cg dodji taj Flat paket,sto vec postoji i u Srbiji i u Hrvatskoj:)

hacker_aca
30.1.2007, 22:11
Meni se čini da su uveli kablovski internet pa se raspitaj negde. Ništa sigurno, samo sam čuo.

Corwin
31.1.2007, 9:34
pa bre sta da vam kazem, posteno jeste odvratna usluga tog tipa, moj savet je da cekate na nesto bolje i povremeni dial up, od downloada sa takvom uslugom nema nista.
Neće da može. Ista firma kontroliše i Telekom, pa su nabili cijene poziva broja preko kojeg se kači za dial up; prošlog mjeseca mi je došla stavka za internet (bez plaćanja sati) 17 eura. Kad dodam na to sate, istu cijenu plaćam kao da imam ADSL. S druge strane, ne potpisuje mi se ugovor na 24 mjeseca kad se očekuje wireless u neko skorije vrijeme.
@haker aca
ne postoji kablovski internet nigdje na teritoriji CG. Firme su upravo dobile dozvolu za emitovanje kablovskih televizija, ali niko još ne planira uvođenje kablovskog interneta.

<Rio_da>
1.2.2007, 11:56
Ja sam imao do skoro 1GB protok 256/64 ADSL i bas je malo, moze to covek za prva 3 dana da ispuca ako je iskusan :) ali sad sam presao na flat..

Marko 0401
1.2.2007, 16:07
Sad sam procitao nije 25e nego 29.99e
To na telekom sajtu pise da je 29.99e ali nije nego 25e tako da mi nije jasno sto bi neko uplatio surf paket sa 1gb protoka kad za 5 eura vise dobijes M paket sa 10gb protoka.

@Corwin
Upravo tako,cijena poziva za dial up su katastrofa, meni je dolazio tel.racun oko 25-30e plus 100 sati za internet 20e pa je meni ADSL M paket super povoljan :) .To su oni namjerno napravili ja mislim da bi sto vise ljudi preslo na ADSL.
Ja nisam mogao vise da cekam na wireless,dosta je bilo 7 duugih godina dial up-a tako da sam sad uzeo D-link router koji podrzava wireless pa ga imam po kuci :D .

_bAD_Boy_
3.2.2007, 18:13
Ja sam imao do skoro 1GB protok 256/64 ADSL i bas je malo, moze to covek za prva 3 dana da ispuca ako je iskusan :) ali sad sam presao na flat..
Jel to mislis Flat Adsl paket,posto,ukoliko se ja secam ne postoji nikakav Flat Adsl paket,bar jos nisam cuo da to postoji u Cg

Vuckovic Veljko
19.2.2007, 16:36
Meni se čini da su uveli kablovski internet pa se raspitaj negde. Ništa sigurno, samo sam čuo.
I ja sam cuo.Raspisan je tender.10 firmi je dobilo licence ali to ce biti uvedeno za6,7 mjeseci.
P.S
U Makedoniji je jos gore oni imaju slican paket ovom crnogorskom surf samo sa 512mb protoka.LoL:D

next
19.2.2007, 20:09
I ja sam cuo.Raspisan je tender.10 firmi je dobilo licence ali to ce biti uvedeno za6,7 mjeseci.
P.S
U Makedoniji je jos gore oni imaju slican paket ovom crnogorskom surf samo sa 512mb protoka.LoL:D
Hm,hm...Ne znam bas...
Ja sam skoro cuo na TV-u da je Makedonija valjda jedina zemlja u Evropi koja celu svoju teritoriju pokriva wireless signalom,i pricali posle nesto o tome...Mislim da tamo ima FLAT-a...

daco kralj
19.2.2007, 21:22
ja imam 1024 kbp/s mjesecni protok od 20 GB

i sto se zalite pa u SRBIJI je najveci protok 768 kbp/s LOL:opanachke

a kod nas 2024 kbp/s

daco kralj
19.2.2007, 21:23
ja licno nemam problema kao sto je ,zabrinustos oko kolicine prenesenh podatak sa interneta,moj mjesecni protok vam sve govori

VojaM
19.2.2007, 21:38
ja imam 1024 kbp/s mjesecni protok od 20 GB

i sto se zalite pa u SRBIJI je najveci protok 768 kbp/s LOL:opanachke

a kod nas 2024 kbp/s
I šta si to sada napisao, bog će sveti znati.

Ne postoji mesečni protok. Protok je, po definiciji, brzina, dakle količina nečega što protekne u jedinici vremena (protok vode kroz cev računa se, recimo, kao zapremina vode koja protekne u jedinici vremena). Verovatno misliš na količinu podataka koju preneseš mesečno, a to se obično meri u bajtima, kilobajtima, megabajtima...

Uzgred, ili ćeš pisati Kbps (skraćeno od kilobits per second) ili Kb/s (kilobita u sekundi). Ona tvoja kombinacija ne znači ništa.

daco kralj
19.2.2007, 21:42
I šta si to sada napisao, bog će sveti znati.

Ne postoji mesečni protok. Protok je, po definiciji, brzina, dakle količina nečega što protekne u jedinici vremena (protok vode kroz cev računa se, recimo, kao zapremina vode koja protekne u jedinici vremena). Verovatno misliš na količinu podataka koju preneseš mesečno, a to se obično meri u bajtima, kilobajtima, megabajtima...

Uzgred, ili ćeš pisati Kbps (skraćeno od kilobits per second) ili Kb/s (kilobita u sekundi). Ona tvoja kombinacija ne znači ništa.

da se ti nisi naljutio zbog moje konstatacije na velicinu vaseg najveceg protoka :D

Dimo
19.2.2007, 21:42
Eo dugo se nesto mislim da predjem na ADSL(ovaj dial mi je istanjio zivce do krajnjih granica,i naravno nizasta je),nego je dosta skupo,a onda i ovaj shit sa protokom.Pitanje za CG clanove,koji paket je najisplativije uzeti trenutno?Razmisljam se uglavnom izmedju Surf i M paketa(5 evra mi nije problem).Nemam neke extra potrebe,clan sam 2-3 foruma,Sportske Vesti,Blic i slicne sajtove posjetim 1-2 x na dan,skinem 4-5 pjesama mjesecno i kraj.
Da napomenem,Student paket otpada,nemam nikoga da mi to zavrsi.

daco kralj
19.2.2007, 21:44
Jedinstveno i jasno SURF

Dimo
19.2.2007, 22:01
Jedinstveno i jasno SURF
Moze mali hint tipa kako,zasto,prednosti,mane i sl? ;)
Hvala.

daco kralj
19.2.2007, 22:12
pa placa se 25 eura mjesecno,ali manji mjesecni protok

to je 512 kbps download i 128 upload

moja preporuka bolje manj mjesecni protok i 25 mjesecno,nego 30 i nesto veci mjesecni protok

BlackNeo
19.2.2007, 23:34
Ma potpise ugovor na 2 godine i ima za 25 eura mjesecno 10GB pri 512/128. Surf je sra*e paket.

Dimo
20.2.2007, 0:18
Stanite ljudi.Koliko sam ja ukapirao,Surf paket kosta 20 evra mjesecno i ima protok od 1GB,a M paket tezi 25 evra i ima protok od 10GB,zar ne?S obzirom da mi 5 evra vise nisu problem(ali ne zelim ni da ih bacam svaki mjesec ako nema benefita od toga),prije bih uzeo M paket.
Kakvi sad ugovori na dvije godine i bakraci? :)

Tebe Daco,bez uvrede,ali nista nisam razumio :to_care:

daco kralj
20.2.2007, 20:11
Stanite ljudi.Koliko sam ja ukapirao,Surf paket kosta 20 evra mjesecno i ima protok od 1GB,a M paket tezi 25 evra i ima protok od 10GB,zar ne?S obzirom da mi 5 evra vise nisu problem(ali ne zelim ni da ih bacam svaki mjesec ako nema benefita od toga),prije bih uzeo M paket.
Kakvi sad ugovori na dvije godine i bakraci? :)

Tebe Daco,bez uvrede,ali nista nisam razumio :to_care:

KAO PRVO SURFA VISE NEMA TO SIGURNO ZNAM

ali evo konacnog objasnjenja:
SURF PAKET
-mjesecni protok 1 GB
-25 eura mjesecno
-ugovor na 2 godine
-brzina 512 kbps ,a upload (to ti je slanje podataka od kompjutera prema internetu) 128

M paket
-mjesecni protok 10 gb
-30 eura mjesecno
-takodje ugovor na 2 godine
-brzina isto 512 kbps,i upload isto 128

JEDINO I NAJBOLJE RESENJE JE M PAKET,TRENUTNO,DOK NE BUDE NEKA DRUGA OPCIJA KAO OVO SA SURFOM.


NADAM SE DA TI JE SADA JASNO;)

Dimo
20.2.2007, 21:01
KAO PRVO SURFA VISE NEMA TO SIGURNO ZNAM
Ne ugradjuje se vise,na to mislis?
upload (to ti je slanje podataka od kompjutera prema internetu)
Zezas? :p
JEDINO I NAJBOLJE RESENJE JE M PAKET,TRENUTNO,DOK NE BUDE NEKA DRUGA OPCIJA KAO OVO SA SURFOM.
Pricas kontradiktorno,prije nekoliko postova mi rece da je Surf paket pravo resenje ;) Ocekuje li se skorija pojava nekog novog i povoljnijeg paketa na mjesto Surfa?
NADAM SE DA TI JE SADA JASNO;)
Manje vise :)

E,da,i ovo oko ugovora?Znaci 2 godine najmanje moram da koristim neki od ADSL paketa(nezavisno koji,predpostavljam da mogu da se prebacim na neki drugi paket,tako su mi rekli kad sam zvao)?

daco kralj
20.2.2007, 21:43
NE ZEZAM :D
ne mozes da mijenas paket dok ti ne istekne ugovor od dvije godine

Za M paket sam rekao da je sada bolji posto sam danas saznao da vise nece biti surfa, pa ti je M jedino resenje

Dimo
21.2.2007, 0:17
Ok,skapirao sam situaciju oko ADSL-a u CG.Bajna je... :rofl:
Jos jedno pitanje,postoji li mogucnost da se taj ugovor potpise na manje od dvije godine,npr. godinu ili pola godine?

BlackNeo
21.2.2007, 2:15
Postoji, ali onda dajes vise para:

http://img136.imagevenue.com/loc178/th_16900_cijena_122_178lo.jpg (http://img136.imagevenue.com/img.php?image=16900_cijena_122_178lo.jpg) http://img129.imagevenue.com/loc14/th_16949_cijena1_122_14lo.jpg (http://img129.imagevenue.com/img.php?image=16949_cijena1_122_14lo.jpg)

VojaM
21.2.2007, 2:29
da se ti nisi naljutio zbog moje konstatacije na velicinu vaseg najveceg protoka :D
Naravno da ne, mene je teško naljutiti ;) Bar što se tiče članova foruma...
Ako me ko ljuti, to je ovdašnji Telekom kod koga čekam na "proširenje kapaciteta" za ADSL iako sam kod provajdera platio još u oktobru prošle godine...

AstraLogos
21.2.2007, 10:50
Naravno da ne, mene je teško naljutiti ;) Bar što se tiče članova foruma...
Ako me ko ljuti, to je ovdašnji Telekom kod koga čekam na "proširenje kapaciteta" za ADSL iako sam kod provajdera platio još u oktobru prošle godine...
A ko te Vojo onda moze naljutiti? I ja sam takodje na ovdasnji Telekom 9. novembra prosle godine prijavljen za ADSL i nemaju kazu modema. Treba da im stignu iz inostranstva. Koliko znam oni imaju sklopljen ugovor sa Alkatelom pa valjda cekaju na njihovu isporuku. Mada mi ta prica ne drzi vodu. Na zapadau je to biznis i niko se tamo toliko ne kilavi. :mad:

player1
21.2.2007, 18:40
Komentar na prvi post:

1GB je OK, ako ti je bitan samo surf (Filmovi NE, dowload velikih veio klipova NE, i slicno).
Ipak, ako planiras bilo kakav "ozbiljan download" ispucaces to za nekoliko dana.

Marko 0401
24.2.2007, 21:20
moja preporuka bolje manj mjesecni protok i 25 mjesecno,nego 30 i nesto veci mjesecni protok

Stani stani,tebi je 10 GB u odnosu na 1 GB NESTO veci protok,Daco ti si stvarno kralj.
I to sve zbog 5 €,no coment.

Komentar na prvi post:

1GB je OK, ako ti je bitan samo surf (Filmovi NE, dowload velikih veio klipova NE, i slicno).
Ipak, ako planiras bilo kakav "ozbiljan download" ispucaces to za nekoliko dana.

Ma meni nije jasno ko bi uplatio taj surf sa 1 GB protoka kad za 5 eura vise moze da se dobije 10 GB.
A i sto ce ti ADSL samo za surf ni to mi nije jasno,jeste da je fino kad je sve brzo ali da mi nije trebao za download nikada ne bih uplatio ADSL,cisto bacanje para taj SURF paket.
A sa "ozbiljnim download-om" ima da ispuca taj GB za dan a ne nekoliko :)

player1
24.2.2007, 21:29
Ma meni nije jasno ko bi uplatio taj surf sa 1 GB protoka kad za 5 eura vise moze da se dobije 10 GB.

A zasto uplatiti 5e vise ako to vise neces da iskoristis?