PDA

Prikaži potpunu verziju : Telekom ADSL


Strane : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Remedy
31.1.2008, 8:26
EDIT : Iako cekam poziv na opremu i ugovor kod Telekoma,prijavio sam se kod Verata pa cemo da vidimo sta ce da kazu ;)

Iz Verata ce ti javiti da moras da odes kod Telekonja i da povuces svoj zahtev, pa tek onda oni mogu da ti daju ADSL. Ja sam prvo podneo zahtev kod Verat-a, ali posto me niko nije kontaktirao a pocelo je da se suska da je ADSL krenuo, ja sam onda podneo zahtev i kod Telekonja. Prvo me kontaktirao Verat, sa pricom da moram da povucem zahtev od Telekonja. Ja onda pozovem njih, i kazu mi da cu dobiti ADSL za par dana i da njima ne smeta sto sam podneo zahtev kod Verata. Posto sam cuo da je Obrenovac dobio oko 300 prikljucaka nije mi bilo bas do zezanja - posto ta procedura ide ovako - ti zoves Telekonj da povuces zahtev, onda ides kod Verata da potpises ugovor, onda oni opet podnose zahtev za tebe (Telekonju), a ako u medjuvremenu planu svi prikljucci, ti si se obavezao na vernost Veratu i ima da cekas dok ne dobiju slobodne. Naravoucenije - Telekonj je uvek najjaci i uvek je u pravu.

A kako Telekom radi "ekstra" u Loznici pogledajte ovde jer pazljivo pratim situaciju vec neko vreme

http://www.elitesecurity.org/t305943-3-Stigao-ADSL-Loznicu
Kod nas je u pocetku bilo razlicitih gluposti. Prvo kad je trebalo da mi uvedu ADSL, oni mi iz nekog razloga iskljuce telefon na 2 dana (oces ADSL, e sad nema ni dial-up pa kad dobijes ADSL ima da ljubis modem). Prvih 2 meseca se desavalo da ADSL ne radi po pola dana, a onda mi se desavalo da mi je fiksni tel stalno zauzet - kad me neko pozove dobije zauzece a meni tel ne zvoni, ja naravno mogu da zovem bez problema. E, al kad majstori jednog lepog dana nauce da nameste sve kako treba (jeste, znate bio je problem kod nas u centrali), protok je odlican cak i kad je najveca guzva na net-u.

markozmaj
1.2.2008, 11:22
Ja sam extra zadovoljan sa telekomovim adsl-om imam 512mb/s i sve radi super brzina minekad dodje do 62 ali prosek je 55.:aplauz:

gently
1.2.2008, 14:17
Ja sam extra zadovoljan sa telekomovim adsl-om imam 512mb/s i sve radi super brzina minekad dodje do 62 ali prosek je 55.:aplauz:

Mislim da imas 512kb/s;)
Ja delim sa ortakom 1mbit na beotelu ali cu cim se ovi sete da mi naprave tehnicke mogucnosti uzeti sam 1mbit kod lelekoma...a do tada ostaje ovo cimanje:(

Covenant
1.2.2008, 16:26
@Remedy

Dobio sam Telekom ADSL :D
Nisam hteo ipak da rizikujem a jos vise zbog toga sto sam od Verata posle par dana dobio mail u kome pise da na mojoj centrali vise nema slobodnih prikljucaka iako tehnickih mogucnosti za ADSL ima :opanachke
Poenta-ko se ne prijavi kod Telekoma(naorocito ako su u pitanju manja mesta) ima dobre sanse da izvisi za ADSL uopste :opanachke
Ono sto mi se ne svidja je da mi je ugovor na dve godine jer sam se prijavio pre 15. januara i sto za raskid istog pre isteka roka mora da se kesira 5900din :opanachke
Inace uzeo sam paket od 256k i zadovoljan sam uglavnom-dowload ide oko 27k a torrenti pice samo tako a modem koji sam dobio ima i ethernet prikljucak tako da mi pod linux-om radi odmah ;)
Ono sto mi se za sada nije svidelo je da upload u nekim momentima ocajan cak i za 64k :kreza: pa mi se desi da kada nesto skidam sa YouTube-a da npr iskoci Pidgin cim krenem da otvorim neku stranicu i sl ali nadam se da ce se i to popraviti ;)

Daredevil 2
2.2.2008, 10:08
Hm meni je Telekom poslao mail o postojanju tehnickih mogucnosti za ADSL(iako ih niko nije pitao)pa su mi poslali da nema mogucnosti(opet ih nije niko nista pitao)pa mi poslali mail da se odjavim od EUneta ako hocu njihov ADSL(niko ih opet nista nije pitao) pa mi se izvinuli zbog greske(cudo i to da se desli).Pre 3 dana sam se prijavio na njihovom sajtu za proveru teh. mogucnosti i mailom mi rekose da ima teh. mogucnosti i sad treba da trknem do poste i zakljucm ugovor.Pitanje je kada cu ja od zakljucenja ugovora dobiti ADSL i sta mislite da li da uzmem 256 ili 512 paket?

Gordon Freeman
2.2.2008, 10:21
Hm meni je Telekom poslao mail o postojanju tehnickih mogucnosti za ADSL(iako ih niko nije pitao)pa su mi poslali da nema mogucnosti(opet ih nije niko nista pitao)pa mi poslali mail da se odjavim od EUneta ako hocu njihov ADSL(niko ih opet nista nije pitao) pa mi se izvinuli zbog greske(cudo i to da se desli).Pre 3 dana sam se prijavio na njihovom sajtu za proveru teh. mogucnosti i mailom mi rekose da ima teh. mogucnosti i sad treba da trknem do poste i zakljucm ugovor.Pitanje je kada cu ja od zakljucenja ugovora dobiti ADSL i sta mislite da li da uzmem 256 ili 512 paket?

U svakom slucaju ti je bolji 512 jer nije mnogo skuplji(200-300 din), a brzi i bolji protok i download...:ciao:

steve89
3.2.2008, 13:48
Pitanje je kada cu ja od zakljucenja ugovora dobiti ADSL i sta mislite da li da uzmem 256 ili 512 paket?

Sve zavisi kad, ovamo kod mene za 2, 3 dana stigne sve... A vidiš npr. i Covenant koliko je čekao... Niko ne može tačno da ti kaže.
Uzmi 512, malo skuplji a duplo brži. ;) :)

markozmaj
4.2.2008, 2:20
Ja sam cekao 5-6 dana od slanja zahteva. Ja sam ove u predstavnistvu telekoma kod mene smarao svaki dan i zvao i nemam pojma sta sve nisam, zena sto radi cak mi je i glas zapamtila i ime.:rofl:
A moj drug nije cekao ni 24 sata !!!
Dosao kod mene uvece oko 8 poslali zahtev i sutra ga zovu oko 3 popodne da dodje i pokupi modem:dedica:

mandingo
4.2.2008, 19:01
Meni je danas 11. dan kako cekam.:nov_mad2: "Trenutno" nemaju portove

Eddy
5.2.2008, 23:59
ako ti je za utehu ja cekam vec vise od 7 nedelja

MarkoZ
6.2.2008, 8:24
Samo da pitam da li neko u poslednje vreme ima problema sa pucanjem veze tj. da li im se modem restartuje kada skidaju neki poveci fajl sa neta bar jednom u nedelji?

Stojadin
9.2.2008, 0:37
Mene zanima jel nekom istekao ugovor sa telekomom(proslo godinu dana)?
Sta dalje jel moze da se uplacuje samo mesecno(jedan mesec platis jedan ne...) ili mora da se produzuje opet na godinu dana?

Remedy
9.2.2008, 9:26
Ugovor se zaključuje na neodređeno vreme. Ti si se samo obavezao da ga nećeš raskinuti u toku prve godine. Znači sve ostaje isto, ne treba da produžavaš ugovor, samo da redovno plaćaš.

Stojadin
9.2.2008, 12:45
Ugovor se zaključuje na neodređeno vreme. Ti si se samo obavezao da ga nećeš raskinuti u toku prve godine. Znači sve ostaje isto, ne treba da produžavaš ugovor, samo da redovno plaćaš.
Dobro znam to nego mene zanima jel mogu ja da jedan mesec koristim pa platim a jedan ne itd. kao kod drugih provajdera , ne svaki mesec za redom?

gagi_ns
9.2.2008, 13:13
Dobro znam to nego mene zanima jel mogu ja da jedan mesec koristim pa platim a jedan ne itd. kao kod drugih provajdera , ne svaki mesec za redom?

Kod kojih provajdera to moze,da malo placas malo ne!?Ja sam na eunetu,i to ne moze tako...mozes da im najavis da jedan mesec neces koristiti adsl,pa onda ne placas punu cenu vec recimo samo pola,kao neko 'parkiranje',a verujem da je slican sistem i kod drugih provajdera!

Remedy
9.2.2008, 13:42
Dobro znam to nego mene zanima jel mogu ja da jedan mesec koristim pa platim a jedan ne itd. kao kod drugih provajdera , ne svaki mesec za redom?
Pozovi korisničku podršku (ne mogu da se setim broja, ono kad kaže - za kontakt sa operaterom pritisnite 4), tako ćeš se najbolje informisati da li može i kako. Ja nisam čuo za tako nešto kad je adsl u pitanju. Znam da takve varijante postoje na wireless-u, plaćaš nešto tipa 400 din i možeš da vučeš iz lokala, a internet plaćaš kako koji mesec hoćeš (ili nećeš). Možda i ovde ima neka varijanta da plaćaš manje a da ne koristiš net. Ne verujem da može da ne plaćaš ništa, pošto zauzimaš priključak (a neko drugi bi ga rado uzeo, pošto ih uglavnom nema dovoljno).

DJ_ope
15.2.2008, 21:46
da li je ovo telekom povecao brzinu
ili je neka greska. Da napomenem da posedujem brzinu 512/64 ali posle nekoliko testiranja na speedtestu pokazivao oko 670kb u proseku evo i linka i uverite se
http://www.speedtest.net/result/234832551.png (http://www.speedtest.net)

tnenamrep
20.2.2008, 2:48
imam 512/64, modem hauw... ili kako vec, moj problem je:
rapidshare mi je do sad nekoliko(4-5) puta prekidao. tj. jednostavno stane i kao pokusava da se konektuje ali nista brzina dl. 0 KB/sec inace dl mi je konstanatan 57KB/sec ili evo sad na primer hteo sam da pustim nesto da skida ali pise da moram da sacekam 39min a komp je ukljucen 24/7 kao i konekcija predthodno skidanje je bilo danas oko 14h sad je 01:40 - zanimljivo.
igram onaj prokleti ogame i primetio sam da mi kad radim refresh ponekad trazi da se ulogujem ponovo jer mi je ip promjenjen
ovo mi se desava od zadnje reinstalacije pre mesec dana(pre toga mi se desilo samo jednom u periodu od dva meseca)
da li mi veza puca i sta se uopste desava
znam da je 9813 teh pod ali da li ima jos neko sa slicnim "problemom"

Željko
20.2.2008, 3:11
NAzovi tehničku podršku na 0800100100... I ja sam imao problem sa ADSL-om i posle sam se pokajao što odmah nisam zvao... Tehnička podrška i služi za to, da pomaže ljudima... :)

MarkoZ
20.2.2008, 20:19
imam 512/64, modem hauw... ili kako vec, moj problem je:
rapidshare mi je do sad nekoliko(4-5) puta prekidao. tj. jednostavno stane i kao pokusava da se konektuje ali nista brzina dl. 0 KB/sec inace dl mi je konstanatan 57KB/sec ili evo sad na primer hteo sam da pustim nesto da skida ali pise da moram da sacekam 39min a komp je ukljucen 24/7 kao i konekcija predthodno skidanje je bilo danas oko 14h sad je 01:40 - zanimljivo.
igram onaj prokleti ogame i primetio sam da mi kad radim refresh ponekad trazi da se ulogujem ponovo jer mi je ip promjenjen
ovo mi se desava od zadnje reinstalacije pre mesec dana(pre toga mi se desilo samo jednom u periodu od dva meseca)
da li mi veza puca i sta se uopste desava
znam da je 9813 teh pod ali da li ima jos neko sa slicnim "problemom"

Ima,ja :D Nisam zvao tp ali koliko sam upucen,a i ostali imaju slicnih problema,je da se modem zaglupi tj. pukne veza tako da dolazi do ponovnog konektovanja modema i do promene ip adrese zato ti sa rapidshare-a download stane jer ne podrzava resume u free varijanti,a ogame trazi ponovni log in jer je ip promenjen.

Željko
20.2.2008, 20:31
Ako koristite Aolynk DR814Q ruter onda treba samo da obrišete "DHCP Static" u podešavanjima... Ima negde u ovoj temi detaljnije objašnjeno.. :)

MarkoZ
21.2.2008, 4:02
Koristimo Huawei ;)

Daredevil 2
1.3.2008, 22:59
Hm ako ja podnesem zahtev za Telekom ADSL 'de treba da idem da potpisem ugovor?U postu?Ili negde drugde?

DobroslaV
1.3.2008, 23:09
Hm ako ja podnesem zahtev za Telekom ADSL 'de treba da idem da potpisem ugovor?U postu?Ili negde drugde?

Reći će ti oni kada te budu pozvali ;).

Stojadin
2.3.2008, 9:10
imam 512/64, modem hauw... ili kako vec, moj problem je:
rapidshare mi je do sad nekoliko(4-5) puta prekidao. tj. jednostavno stane i kao pokusava da se konektuje ali nista brzina dl. 0 KB/sec inace dl mi je konstanatan 57KB/sec ili evo sad na primer hteo sam da pustim nesto da skida ali pise da moram da sacekam 39min a komp je ukljucen 24/7 kao i konekcija predthodno skidanje je bilo danas oko 14h sad je 01:40 - zanimljivo.
igram onaj prokleti ogame i primetio sam da mi kad radim refresh ponekad trazi da se ulogujem ponovo jer mi je ip promjenjen
ovo mi se desava od zadnje reinstalacije pre mesec dana(pre toga mi se desilo samo jednom u periodu od dva meseca)
da li mi veza puca i sta se uopste desava
znam da je 9813 teh pod ali da li ima jos neko sa slicnim "problemom"
Da se nebi zaglupljivao(posto se mnogo greje) drzi modem uspravno.

tnenamrep
2.3.2008, 11:04
i drzim ga uspravno od prvog dana.

yoshida
2.3.2008, 12:49
NAzovi tehničku podršku na 0800100100... I ja sam imao problem sa ADSL-om i posle sam se pokajao što odmah nisam zvao... Tehnička podrška i služi za to, da pomaže ljudima... :)

i moram da ih pohvalim, jer su svaki put bili ljubazni i stručni koliko je meni bilo potrebno :)

diskomravica
12.3.2008, 4:56
imam jedan problem... godinu dana sam koristila adsl gonet... i sada kada sam presla na telekomov... vise nemam onu manuelnu konekciju kao za dial up...tako sam imala na gonet ono usernam@gonet i password... sad me zanima kako to mogu da napravim za telekomovu konekciju, isto tako na primer usernam@telekom i moj pass... imam onaj sagem modem... znaci u njemu mozze da se pravi ta konekcija jer sam isti takav imama i od goneta.... pozzzzz hvala puno unapred...
p.s. sve teme sa procitala uzduz i popreko i nisam uspela da nadjem odgovor...
hvala opet

yoshida
12.3.2008, 7:17
mislim da je najbolje da pozoveš korisnički servis, meni su to lepo objasnili za drugi tip modema (huawei)

da li si mislila na vrstu konekcije koja se zove bridge connection (bridž), gde ne moraš gasiti modem da bi se "otkačila " sa mreže i obrnuto. samo "disconnect" posle desnog klika na ikonicu za tu konekciju.....jel na to misliš?

ako misliš na to, kada planiraš da na duže ne ideš na net - ipak gasi modem i na prekidač, jer se uglavnom greju prilično.

Sun Tzu
12.3.2008, 16:19
Iskreno, ne znam što bi prekidala uopšte konekciju i gasila modem. Jedino ako baš na duže vreme nećeš koristiti internet, ali onda lepo na dugme i kraj...

mark007
13.3.2008, 0:52
Ako koristite Aolynk DR814Q ruter onda treba samo da obrišete "DHCP Static" u podešavanjima... Ima negde u ovoj temi detaljnije objašnjeno.. :)

jel mozes ti da objasnis to step-by-step,ako gresim, posto nisam mogao nigde da nadjem. mislim da znam kako da odradim al samo da mi potvrdis.. otisao sam na 192.168.1.1 tamo sam izabrao karticu LAN SETUP, zatim kartica DHCP i izabrao sam disable, jel to to? I da li ce to brisanje "DHCP Static" resiti moj problem pucanja veze na svakih sat vremena ili je to do neceg drugog... hvala unapred

Željko
13.3.2008, 2:48
Ako imaš taj ruter tvoj problem će rešiti brisanje DHCP Static opcije. To radiš ovako:
Ideš na 192.168.1.1, uloguješ se, izabereš WAN Setup i tu izbrišeš DHCP Static. Posle toga ideš na Save Config, sačuvaš i na kraju restartuješ modem da bi promene imale efekta.. Nemoj da čekiraš opciju Reset to factory default settings...

DobroslaV
15.3.2008, 11:41
'edno pitanjce.

Pošto sam se prijavio za ADSL,da li da uzmem modem ili ruter?Imam Ubuntu 7.10.

zoran845
15.3.2008, 11:55
Pošto sam se prijavio za ADSL, da li da uzmem modem ili ruter?(K)Ako si se prijavio kod "Telekoma", nećeš moći da biraš: oni ti daju Huawei i to ti je (bar je pre devet meseci tako bilo).

Covenant
15.3.2008, 14:32
Ruter naravno
Jedna grupa ljudi koja je dobijala ADSL u Loznici je dobila Aolynk rutere npr
Ja sam dobio Huawei
Huawei ima ethernet prikljucak tako da ne moras da brines ;)

Mr.Deeds
15.3.2008, 15:46
Ja sam dobio Aolynk pre 3-4 dana.....

Aleks
17.3.2008, 18:49
hehe. Naravno
ovako

Pali internet explorer. U adress bar kucaj 192.168.1.1( da bi pristupio modem setovanjima)
Username i pass su po defaltu: admin i admin.
.......
Pozz :D

Nema sanse nece da se veze na tu stranicu nego odmah pali google i izbacije mi resenja slicna vasim ali ne kako da pristurim.:n-cc2:

Željko
17.3.2008, 21:02
Probaj 192.168.1.2 ako ti je ruter povezan preko USB-a...

Lazzza
13.4.2008, 17:59
imam problem sa telekomovim adsl-om, u pocetku je radio perfektno, onda je pocela da puca veza itd itd itd... sve moguce probleme sam probao da otklonim, nov spliter, nov modem , nove instalacije, komp.... ne postoji logicno resenje a "znalci" iz telekoma me ne *ebavaju 2 % pod ugovorom sam duzan da budem jos par meseci a do tada moram da placam net a ne radi... sta da radim???

buzzer
14.4.2008, 12:18
citaj ugovor, vidi sta tu pise. ugovor se ne zakljucuje na 12 meseci vec na neodredjeno vreme, s tim sto pravo raskida imas posle 12 meseci, sem ako neces da platis raskid ugovora. a oni bi po ugovoru morali da srede to, sad kolko se isplati da ih tuzis to ne znam.

VojaM
14.4.2008, 12:56
Pa, jedino što možeš jeste da ih gnjaviš stalno. Na kraju će im dosaditi pa će nešto da urade.

Ili si baš toliki baksuz da si na području na kojem svaki čas vrše neke radove...

Srlisone
7.5.2008, 19:40
Da li neko mozda ima problema sa adsl-om u poslednjih 2-3 dana? Recimo, neke strane (oko 70% njih) nece nikako da otvori, dok druge ucita do odredjenog dela i kao to je to, gotova strana. BTW iz Stare Pazove sam.

Jim Bravura
7.5.2008, 20:22
Da li neko mozda ima problema sa adsl-om u poslednjih 2-3 dana? Recimo, neke strane (oko 70% njih) nece nikako da otvori, dok druge ucita do odredjenog dela i kao to je to, gotova strana. BTW iz Stare Pazove sam.Ниси једини, на њиховом сајту пише да су у току неки радови на IP/MPLS мрежи и то све до 10. маја, па контам да је због тога.

Sakiboj
5.6.2008, 18:16
Znaci havajac moze da se poveza na dva kompa i uspesno radi ali kada se prebacuju podaci sa jednog na drugi onda je veza 10mbit a ne 100Mbit. Zna li neko zasto je to tako?

VojaM
5.6.2008, 19:58
Što bi se reklo, tako treba.

Njegovi LAN portovi su 10-megabitni, što je za Internet sasvim dovoljno, a za lokalnu mrežu - šta da se radi.

Mario Pavićević
5.6.2008, 22:24
Znaci havajac moze da se poveza na dva kompa i uspesno radi ali kada se prebacuju podaci sa jednog na drugi onda je veza 10mbit a ne 100Mbit. Zna li neko zasto je to tako?
Ako ti je bas stalo do 100Mbit ne gine ti kupovina switch-a.Imas ih za 1.000din da biras.

Sakiboj
6.6.2008, 11:08
Znam da je glupo pitanje ali koji je najbolji switch za 1000 din?

Basa Mrkalj
6.6.2008, 11:16
Znam da je glupo pitanje ali koji je najbolji switch za 1000 din?

Ne znam kako si povezao dva kompa sa ovim ruterom. Ako si povezao jedan preko mrezne a drugi preko usb-a, to funkcionise odlicno bez podesavanja, u tom slucaju treba da kupis samo jos jednu mreznu kartu koja kosta oko 500 kinte i ubodes je u ovaj gde si povezao na mreznu. I samo spojis kablom dve mrezne na kompovima. To ti je jeftinija i prostija varijanta.

Sakiboj
6.6.2008, 11:59
U pravu si al mi onda opet treba kabla od 15m sto mu opet dodje oko 1000din. Jel je neko cuo za http://www.pcberza.rs/i/products/small/31003_s.jpg (http://www.pcberza.rs/komponente/detail.php?id=31003) TP-Link TL-SF1005D (http://www.pcberza.rs/komponente/detail.php?id=31003) switch ili ga je ko koristio. Kakva su iskustva sa njim?

Iris
6.6.2008, 12:07
Prijatelju, pobrkao si teme! :dedica:

Ovde govorimo o kvalitetu veze i ponudi ADSL-a, preporučujem ti da pregledaš podforum Komunikacioni uređaji i umrežavanje (http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=72) za ono što tebe interesuje. :icon_stud

Wolverine
8.6.2008, 17:24
Kada skidam nesto klasicno tj. kao direct dload iz Opere ne prelazi 25 KB/s. A kad stavim dload u FlasGet ide i do 150-160KB/s...:confused: pomoc? Ovo se desava u poslednjih nedelju-dve na Telekonjevom ADSLu?

VojaM
8.6.2008, 23:56
Da li je možda u Operi namešten neki proksi? Ako jeste, isključi ga pa vidi ima li promene.

Wolverine
11.6.2008, 19:08
Nije to.

Nikola Stankovic
13.6.2008, 18:39
JA imam takodje problem sa Telekomovim ADSL-om. Naime sve sam povezao prema upustvu a sve radi polovicno. Dobio sam od Telekoma ruter Huawei i PC radi dobro sa ruterom odnosno LAN mreza funkcionise i samo to. Na internet nemam pristup tj. ruter se uopste ne konektuje.

Iris
13.6.2008, 18:45
Pretraži i podforum Komunikacioni uređaji i umrežavanje (http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=72), moguće da je još neko imao isti ili sličan problem...

Stojadin
13.6.2008, 20:13
JA imam takodje problem sa Telekomovim ADSL-om. Naime sve sam povezao prema upustvu a sve radi polovicno. Dobio sam od Telekoma ruter Huawei i PC radi dobro sa ruterom odnosno LAN mreza funkcionise i samo to. Na internet nemam pristup tj. ruter se uopste ne konektuje.
Pogledaj da nisi zamenio kablobve naspliteru.Mozda si phone povezao sa modemom.

HaveBreak
13.6.2008, 22:04
JA imam takodje problem sa Telekomovim ADSL-om. Naime sve sam povezao prema upustvu a sve radi polovicno. Dobio sam od Telekoma ruter Huawei i PC radi dobro sa ruterom odnosno LAN mreza funkcionise i samo to. Na internet nemam pristup tj. ruter se uopste ne konektuje.

Za ova pitanja postoji njihova tehnicka podrska koja ume i da pomogne.Ja sam imao problem,sve sam dobro povezao,ali se nisam mogao konektovati.Pa sam nazvao i dosli smo do toga da mi lan kartica nije enabled u BIOS-u:boodala:.Tako,nazovi ih mozda ti pomognu

Harold
18.6.2008, 10:52
Iznenadjenje, i ja imam problema sa adsl-om.....barem mislim da je s njim problem.

Radi se o tome da mi se ruter(huawei) zakuca posle nekog vremena, kao pre par meseci onaj problem sa icq-om i portovima s tim sto sada to nije slucaj jer su svi portovi namesteni i sa tim podesavanjima je sve radilo savrseno vise meseci.

Zvao sam telekomovu teh. podrsku al' dzaba, drze se price da je problem sa portovima u icq-u.

Ne znam u cemu je stvar ali sve ovo je pocelo pre par dana, nisam dirao podesavanja pre toga tako da ne verujem da sam nesto zabrljao, jedina promena je sto sam instalirao vista transformation pack(koji sam od onda vec i deinstalirao), da li je to mozda dlaka u mojoj supi?

I tako, lots o' fun.

HaveBreak
18.6.2008, 12:02
Iznenadjenje, i ja imam problema sa adsl-om.....barem mislim da je s njim problem.

Radi se o tome da mi se ruter(huawei) zakuca posle nekog vremena, kao pre par meseci onaj problem sa icq-om i portovima s tim sto sada to nije slucaj jer su svi portovi namesteni i sa tim podesavanjima je sve radilo savrseno vise meseci.

Zvao sam telekomovu teh. podrsku al' dzaba, drze se price da je problem sa portovima u icq-u.

Ne znam u cemu je stvar ali sve ovo je pocelo pre par dana, nisam dirao podesavanja pre toga tako da ne verujem da sam nesto zabrljao, jedina promena je sto sam instalirao vista transformation pack(koji sam od onda vec i deinstalirao), da li je to mozda dlaka u mojoj supi?

I tako, lots o' fun.

Kad si instalirao VTP jel si menjao,systemske file-ove ili samo si ikonice i izgled,ako si prvo onda je to dlaka u supi:)

Harold
18.6.2008, 12:06
Ne, obratio sam paznju na to.

A nesto sto sam primetio...kada se tako zaglupi, download zamre ali zato upload skoci na nekih 40-50 kb/s. Zvao sam ponovo teh. podrsku i kao, nazvace me....rek'o dobro i dao im broj telefona. Ali to je bilo pre pola sata a oni cute.

voodoo_
20.6.2008, 17:58
Ko što ste verovatno primetili, jedno dva sata nije bilo neta preko Telekoma. Ali sad kad se vratio, u podešavanjima rutera piše "Standard: ADSL2+". Doduše brzina downloada je i dalje ista (barem meni).
Zna li neko nešto opširnije?

paulvandyk68
20.6.2008, 18:26
Brzina idalje ista. Nema zasad nikakvih promena.

SirDuck
20.6.2008, 18:57
Ko što ste verovatno primetili, jedno dva sata nije bilo neta preko Telekoma. Ali sad kad se vratio, u podešavanjima rutera piše "Standard: ADSL2+". Doduše brzina downloada je i dalje ista (barem meni).
Zna li neko nešto opširnije?

Mislim i da je pre stajalo ADSL2+
Preopteretila se mreža, pucala je i juče pa su sad ugasili i sredili. I ja sam se ponadao ubrzanju :D

ukimafija
22.6.2008, 20:05
USKORO U PONUDI
Nova, dodatna, Internet usluga - ADSL SpeedUP
http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/Vesti.aspx?ac=snews&ui=30798

paulvandyk68
22.6.2008, 20:25
Da Da samo na tri sata zasad, dodatni troskovi 50 dina bez pdv-a.
Quo Vadis Telekom???

A M G
22.6.2008, 20:40
Mozda je ovo uvod za nova povecanja brzine? ;)

paulvandyk68
22.6.2008, 20:47
Iskreno se nadam ali poznavajuci Telekom jos cemo mi cekati da se tamo neko sazali na narod.

gently
22.6.2008, 20:55
Razumem da nas samo zezaju umesto do povecaju brzinu,i ovih 3 sata je kao cool,ali ajd da je 6 sati pa da pricamo :)

Palitreks
3.7.2008, 0:29
Ljudi, ja sam danas uveo Telekomov ADSL, i uopste nisam zadovoljan. Dobio sam Huawei modem, u njega su ubodeni jedan komp, i switcher na koji su prikljucena jos dva kompa. Brzina je 256/64, a brzina downloada je 16 kb/s,
svaku stranicu otvara mininum 20 sekundi, ma uzas! Kontam da ih sutra nazovem da vidim sta je problem, je l' do mene ili njih, da vidim sta ce da mi kazu...

Edit: Zvao sam ih (jedva ih dobih), rekli su mi da je problem u tome sto su mi 3 kompa prikljucena odjednom, pa da se net uspori sam od sebe i pocne da se prekida. Aj da se uspori, ok, ali zasto se prekida? Naravno, preporucili su mi da uzmem paket od 1Mbit, koji kosta 2200 dinara. Yeah, right. Probacu sa 512, valjda ce pomoci. Sve u svemu, razocarao sam se u adsl, a moram da ga koristim minimum 18 meseci... :icon_evil

Palitreks
3.7.2008, 21:49
Izvinjavam se za 2 posta zaredom, ali treba mi pomoc. Da li postoji sansa da na istu telefonsku liniju (razlicite uticnice) kupim i prikljucim dodatni modem (ruter, sta god da je, ono gde sijaju lampice :D), i na taj drugi modem premestim jedan ili 2 kompjutera? I da li ce to pomoci da spreci usporavanje veze kad su vise kompjutera konektovani (kontam da je uzrok usporenja veze to sto je vise kompjutera na jednom modemu)?

Iris
3.7.2008, 21:53
Za prave informacije ti treba ovaj podforum (http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=72) :)

Wolverine
7.7.2008, 17:56
Da li nekom jos ide brzina dl ispod 10 kilobajta u sekundi. Mene ubi, evo 10 min skidam 920KB :paranoia:

HaveBreak
7.7.2008, 18:28
Da li nekom jos ide brzina dl ispod 10 kilobajta u sekundi. Mene ubi, evo 10 min skidam 920KB :paranoia:

Meni je u jako retkim slucajevima,odakle to skidas,primetio sam da kad skidam manje fajlove brzina mi je manja,a kad vece veca

Dushan
7.7.2008, 19:43
I meni se nekad (mada retko) desi da brzina padne na 20-ak kb/s. To se uglavnom deshava kad su neki radovi na centrali, a moguce je i da je do servera sa kog se skida.

Željko
7.7.2008, 20:19
Možda je server loš... Meni bude uvek mala brzina kad skidam sa ASUS-ovog sajta.. Ni 4 kb/s..

Wolverine
9.7.2008, 15:15
I meni se nekad (mada retko) desi da brzina padne na 20-ak kb/s. To se uglavnom deshava kad su neki radovi na centrali, a moguce je i da je do servera sa kog se skida.

Ma bre svaki download ide kilavo kao nenormalan. haos sve manje od 10kb/s imadeh tu nesrecu da imam dialup nekad tako da mu dodje isto!:mad::n-cc2:

zoran845
9.7.2008, 15:20
Da li nekom jos ide brzina dl ispod 10 kilobajta u sekundi. Mene ubi, evo 10 min skidam 920KB :paranoia:Pozovi 0800-100-100 (poziv je besplatan, pričaj do mile volje) i požali im se. Možda mogu da ti pomognu.

Mimi1601
10.7.2008, 15:06
Ja ga koristim vec nekih sest meseci i stvarno je fenomenalan. Pre toga sam uzimala adsl kod NeoBee - ja i nisam uopste mogla da odem na net deset dana, pa sam na kraju morala da raskinem ugovor. A kod Telekoma mi se ni jednom nije desilo da pukne veza, a i download i upload su solidni (imam onaj paket od 512/64Kb). Inace, pouzdano znam da i Telekom ima svog nadprovajdera u Italiji (kao sto je on nadprovajder svim ostalim nasim provajderima).

Eddie
16.7.2008, 13:55
Moram nesto da pitam: koliko placate Telekomov paket od 512kb/s?
Evo danas mi stigao racun za jun i kaze za ADSL 1,680,30 din a za februar na primer je bio 1,469,30. Jel to bilo neko poskupljenje a da ja ne znam za to??
Kolika je sada osnovica za ovaj paket?
A vidim i da mi PDV racunaju dvaput, prvo na osnovicu (koju stvarno ne mogu da provalim iz njihove matematike i papira) dodaju 18% PDV pa tu sumu saberu sa utrosenim telefonom pa opet na to dodaju PDV!! Jel to normalno da se tako radi?:confused:

Covenant
16.7.2008, 15:16
Ako si ADSL od njih dobio u toku maja meseca pa ti sada stize racun za jun onda je to to :)

Ja sam Telekom ADSL dobio 20 i nekog januara pa kada mi je krajem februara stigao racun on je bio 1200 i nesto din-a inace imam paket od 256k koji kosta 1178din
Za sledece mesece je cifra bila regularna-dakle 1178din okruglo,PDV uracunat u cenu tako da je to verovatno to ;)

Eddie
16.7.2008, 19:19
Ako si ADSL od njih dobio u toku prethodnog meseca pa ti sada stize racun za jun onda je to to :)

Ja sam Telekom ADSL dobio 20 i nekog januara pa kada mi je krajem februara stigao racun on je bio 1200 i nesto din-a inace imam paket od 256k koji kosta 1178din
Za sledece mesece je cifra bila regularna-dakle 1178din okruglo,PDV uracunat u cenu tako da je to verovatno to ;)

Ma imam ADSL vec 10 meseci! Ali obicno nisam tu kad se placaju racuni pa i ne znam koliko stize i sta pise sve tamo, to matori placaju.
Koliko znam paket 512kb/s je 1200din+PDV18%=1416din a meni stizu uvek vece cifre od toga, i svakog meseca razlicito! Pominje se nekakav ostvareni ADSL saobracaj koji je negde oko 350din. Pa bre kakav saobracaj jel ja imam ADSL ili Dial-up?
A tek sa dva puta racunatim PDV-om:n-cc2: sta bi bilo da odes da kupis 2-3 artikla u prodavnicu i racunaju ti osnova+pdv za svaki pa to saberu pa onda udare jos jedan pdv na sve to!! Pa gde to moze tako ljudi moji?

acko
16.7.2008, 21:05
Ma bre svaki download ide kilavo kao nenormalan. haos sve manje od 10kb/s imadeh tu nesrecu da imam dialup nekad tako da mu dodje isto!:mad::n-cc2:


Mene zvali 4 puta i nisu resili problem.!! Doduse mene zeza upload.!!

Palitreks
18.7.2008, 1:19
Evo, ja predjoh na 512/64, i skoro se nista nije promenilo. Kad je cak samo jedan komp ukljucen, brzina ostaje mala. Download ide od 20 do 40 kbps, Google otvara 30 sekundi, na nekim stranicama pola sadrzaja ne moze da ucita, ma koliko god ja puta kliknuo Refresh. Jedino torenti normalno rade. Kad iskljucim torent, za nijansu se poveca brzina surfa, ali to opet nije to. MSN svakih kusur minuta izbacuje, pa se opet vrati i tako u krug. 7 puta sam pokusao da skinem fajl od 100 mb (sa rapidsharea, pa ne moze Retry download), i jos uvek nisam uspeo da ga skinem, jer download pukne. Juce sam radio test na jednom sajtu, izabrao sam server iz Beograda za test, ping je bio 999 ms, Download je bio oko 340, a Upload oko 40 kbit/s. Mogao bih reci da je jos gore pre nego sto sam imao 256 paket. Doduse, danas sam ih zvao, spomenuli su neke radove. Sad pokusavam da nadjem na njihovom sajtu neku vest o radovima, i stvarno ih ima, ali negde u Nisu i Beogradu. I pise "prekidi", ne "usporavanja". Fascinantno :D

diavolos
20.7.2008, 0:24
@Palitreks
danas sam bio kod jednog prijatelja i on je imao sličan problem. Odmah sam pogledao da li je dobro povezao opremu i primetio sam da je problem u - telefonu. On ima neki stari telefon koji nema onakav ulaz za "žabicu", već neki ne-znam-ti-ni-ja-koji... A ADSL povezuje preko posebne (improvizovane) utičnice koja ima ulaze za "žabice". Kada sam isključio telefon iz utičnice, ADSL je savršeno radio.

Proveri da li si dobro povezao opremu i proveri telefon (i da li čuješ šuštanje kad podigneš slušalicu).

Poz...

RedDevil
20.7.2008, 13:28
Imam jedan problem: ne mogu da otvorim stranicu ni preko Mozille, ni preko IE, ni preko Opere... A net savrseno radi. Slusam radio preko Winamp-a, na Msn-u sam. Trenutno surfujem preko Winamp-a :boodala: Zna li neko sta je problem?

paulvandyk68
20.7.2008, 13:31
Pogledaj dali ti je u brauzeru ukljucen offline mod. Ukoliko jeste eto razloga.

RedDevil
20.7.2008, 13:36
Mislis na pretrazivacima? Pa nisam toliko glup... :cool: Nije to. Sve sam pokusavao. Povezivao sam kablove ponovo i nista. Samo mi izbaci Network Timeout ili Could not connect to remote server.

paulvandyk68
20.7.2008, 13:47
Dali telekomov centar danas radi? Ukoliko neradi nazovi ih sutra i saopsti im tvoj problem. Mozda će uspeti da ti pomognu.:ciao:

Palitreks
21.7.2008, 0:26
@Palitreks
danas sam bio kod jednog prijatelja i on je imao sličan problem. Odmah sam pogledao da li je dobro povezao opremu i primetio sam da je problem u - telefonu. On ima neki stari telefon koji nema onakav ulaz za "žabicu", već neki ne-znam-ti-ni-ja-koji... A ADSL povezuje preko posebne (improvizovane) utičnice koja ima ulaze za "žabice". Kada sam isključio telefon iz utičnice, ADSL je savršeno radio.

Proveri da li si dobro povezao opremu i proveri telefon (i da li čuješ šuštanje kad podigneš slušalicu).

Poz...

Pa, telefon je relativno noviji, nemam improvizovanih uticnica, sve je kako treba. E sad, zbog kratkog kabla koji sam dobio u paketu morao sam da iskoristim neki stari kabl koji je duzi (isti su kablovi, samo je moj kabl duzi i matoriji), ima li smisla da zbog tog starog kabla zeza? Evo sad sam iz jednog kompa izvukao kabl, mislio sam da ce bolje da ide, ali cini mi se da je jos gore. Sad ne mogu na msnu da pricam ni sa kim, stalno prekida...

Palitreks
21.7.2008, 3:14
Sad sam uradio i test ne speedtest.net sajtu, rezultati su:
Down: 303 kbps
Up: 10 kbps
Ping: 484 ms
Inace, imam paket 512/64, i samo su 2 kompa trenutno na mrezi.
Necu vise da vam se zalim, danas sam cuo od druga da njegovi poznanici takodje imaju problema sa Telekomovim adslom (prekidi, sporost...), pa cu da nazovem Telekom jos jednom, da vidim sta je u pitanju. Dacu im jos jednu sansu, a ako nista, skupljam 5000 dinara (ili 6000...) :cool:

paulvandyk68
21.7.2008, 5:51
Moguce je da je do lelekoma, desavaju se njima takve stvari.

Eddie
21.7.2008, 11:51
Ne bih da spominjem vec poznatu pricu ali opet...meni je jedanput download super radio, i torenti, i direct download i rapidshare ali browseri nikako nisu radili, google mail ucitavaju i po 5 minuta. Skinem i instaliram Spybot, nadje on par desetina svakojake gamadi, ocisti sve to i mozilla poleti!
Tako da ko nije probao da se ocisti od spyware i trojanaca a browser mu trokira neka pokusa ovo.

Wolverine
29.7.2008, 22:29
Ovako, kad skidam nesto iz opere vuce se ko prebijeno, sem kad je rapidshare, ili kad gi turim:to_care: u FlashGet, koji furam preko 120:D. Da li je to do zbog servera s kojeg skidam, ili je nesto do servisa, pre neki dan sam cackao nesto po servisima u Winu da bi uspeo da umrezim 3 kompa. Imam WinXP Essential, pa su neki servisi bili ukljuceni....

paulvandyk68
29.7.2008, 22:36
Ovako, kad skidam nesto iz opere vuce se ko prebijeno, sem kad je rapidshare, ili kad gi turim:to_care: u FlashGet, koji furam preko 120:D. Da li je to do zbog servera s kojeg skidam, ili je nesto do servisa, pre neki dan sam cackao nesto po servisima u Winu da bi uspeo da umrezim 3 kompa. Imam WinXP Essential, pa su neki servisi bili ukljuceni....
Moze biti da je do servera sve je relativna stvar.

Wolverine
29.7.2008, 22:40
Servis ili server, that is the kveshcthn!

PS Znam da se pise Question!

paulvandyk68
29.7.2008, 22:41
Servis ili server, that is the kveshcthn!

PS Znam da se pise Question!
Server ja bih rekao i to Rapidsherov.

Wolverine
1.8.2008, 15:06
Toliko sporo ucitava stranice (Opera 9.51) da je to ravno dial-upu. Ne preterujem...Da ne ometa neki servis net...Inace je prikacen na jos dva racunara, mad pouzdano znam da na njim niko ne koristi net sem za skidanje poshte. Imam ADSL Telkonjev 768kb/s...

paulvandyk68
1.8.2008, 15:25
Toliko sporo ucitava stranice (Opera 9.51) da je to ravno dial-upu. Ne preterujem...Da ne ometa neki servis net...Inace je prikacen na jos dva racunara, mad pouzdano znam da na njim niko ne koristi net sem za skidanje poshte. Imam ADSL Telkonjev 768kb/s...
Sve zavisi koliko tvoj provajder"kaci" korisnika na link koji je recimo 1 mega bit.
Ukoliko vas ima vise delite link i vasa veza se automatski usporava. To provajderi vole da kazu agregacija.:cool:

Basa Mrkalj
1.8.2008, 15:38
A kako otvara u Firefoxu recimo ili u IE

Mario Pavićević
1.8.2008, 18:55
Toliko sporo ucitava stranice (Opera 9.51) da je to ravno dial-upu. Ne preterujem...Da ne ometa neki servis net...Inace je prikacen na jos dva racunara, mad pouzdano znam da na njim niko ne koristi net sem za skidanje poshte. Imam ADSL Telkonjev 768kb/s...
A da nemas neki trojanac?Slican problem sam imao na SBB-u i slucajno sam primetio da send/recive lampice trepere iako nista ne skidam sa neta.Proverim ping a on oko 1000ms.Na kraju najdem virus i resim problem.

Wolverine
1.8.2008, 19:24
Ne bi trebalo...SpyBot nista ne nalazi....Nego pogasih neke servise i sad sve ide brze, mada dload kilavi....

Željko
1.8.2008, 19:26
Da nije možda Windows Update? Probaj da ga ugasiš...

Wolverine
1.8.2008, 19:35
Da nije možda Windows Update? Probaj da ga ugasiš...

Ugasen. Nije to.

Basa Mrkalj
1.8.2008, 19:48
Ne bi trebalo...SpyBot nista ne nalazi

On ni nece da ti nadje nisa probaj sa ovim programom da skeniras
http://www.malwarebytes.org/mbam.php

Eddie
2.8.2008, 0:08
Ljudi prodje leto a od pojeftinjenja paketa i uvodjenja vecih nista!:(
Ima li neko informaciju, bilo sta?

nikola87
2.8.2008, 0:10
pa ja jedino sto sam citao one fore sa ratelom, sto nije sbb-u (ko zna zbog cega) hteo da da onu evropsku(ili kako vec) licencu, a ona bi verovatno dosta snizila cene, pa bi to povuklo i ostale.
Mada sve su ovo neka nagadjanja.

Miki-Car
2.8.2008, 0:59
Mi imamo standardni koaksijalni kabel koji moze da prenosi ko zna kol'ko gigabita, pola toga zvrji prazno, a mi se mrcvarimo sa 1mbps (on avg (adsl):P)!

I da li iko zna da li ce u Srbiji postojati (S)DSL?

Kisr
2.8.2008, 23:49
Imam jedno pitanje,imam paket 1536/192 i brzina skidanja je samo u ranim jutarnjim casovima 145 kb/s a tokom skoro celog dana je samo 45kb/s:(.da li je ovo uobicajeno,mislim zbog zagusenja ili treba da ih zovem i da se zalim?

dzonihsv
2.8.2008, 23:56
Naravno da treba da zoves i da se zalis. Da je oko 120-130 pa da kazes da je zagusenje, al to je mnogo. Sutra telefon u ruke i zovi. Obavezno!!!

Sun Tzu
6.8.2008, 13:02
Jel' istekao ugovor (onih prvih godinu dana) nekom skoro?
Meni ističe ovih dana, pa sad kada sam bio da produžim, traže mi nazad svu opremu, pa kad za 2-3 dana :boodala: odrade tehničku obradu dobiću neki novi modem... Da ne zna neko šta se dobija?

Stojadin
6.8.2008, 13:11
Jel' istekao ugovor (onih prvih godinu dana) nekom skoro?
Meni ističe ovih dana, pa sad kada sam bio da produžim, traže mi nazad svu opremu, pa kad za 2-3 dana :boodala: odrade tehničku obradu dobiću neki novi modem... Da ne zna neko šta se dobija?
Meni vec godinu ipo dana i niko mi nista nije trazio.

Sun Tzu
6.8.2008, 13:25
Meni vec godinu ipo dana i niko mi nista nije trazio.Čekaj, kad je prošlo prvih godinu dana, jesi li bio da obnoviš (produžiš) ugovor?

Mr.Eco
6.8.2008, 15:17
opet se nešto priča da od 1.9 ide dupliranje ovi iz telekoma su kao potvrdili zna neko nešto ?

Stojadin
6.8.2008, 15:37
Čekaj, kad je prošlo prvih godinu dana, jesi li bio da obnoviš (produžiš) ugovor?
Ne zato sto nigde u ugovoru ne pise nista tako , samo je potrebno koristiti minimum(to je bilo kad dasam see ja prijavio) godinu dana sto znaci da ugovor moze da se raskine tek posle pune godine koriscenja.

ro@drunner
7.8.2008, 2:55
Kako sam ja shvatio, ugovor ti se automatski produzava na jos godinu dana, ako im se nejavis da raskines ugovor. Ja sam dobio ADSL u februaru '07, nikom se nisam javljao, niko ni mene nije kontaktirao, a net jos i dalje radi :)

Željko
7.8.2008, 3:20
Nisi lepo shvatio..

Ti imaš ugovor da ćeš njihov net koristiti godinu dana, posle tih godinu dana ti možeš kad hoćeš da odeš i da raskineš ugovor sa njima ili da normalno nastaviš sa korišćenjem...

Sun Tzu
7.8.2008, 3:34
Problem (koji nisam spomenuo :o :boodala:) je što hoću da se prebacim na običan paket (sada imam onaj gde su uračunati i neki pozivi itd.) tako da ću izgleda ipak morati da menjam, raskidam, sklapam ponovo i ostale zayebancije... :(

Željko
7.8.2008, 12:11
Napomene:
Promenu brzine ADSL modema je moguće izvršiti jednom mesečno.
U slučaju promene brzine, usluga ADSL se tarifira po ceni prethodnog paketa do dana promene brzine i po ceni novoizabranog paketa od dana promene brzine.
Usluga promene brzine je predviđena korisnike Internet Servis Provajdera Telekoma Srbija.
Usluga će biti aktivirana za jedan radni dan.

Po ovome bi samo trebalo da popuniš onaj formular na njihovom sajtu i sačekaš jedan radni dan...

paulvandyk68
7.8.2008, 12:22
Problem (koji nisam spomenuo :o :boodala:) je što hoću da se prebacim na običan paket (sada imam onaj gde su uračunati i neki pozivi itd.) tako da ću izgleda ipak morati da menjam, raskidam, sklapam ponovo i ostale zayebancije... :(
Taj paket ne mozes menjati za obican. Procedura je sledeca: ukoliko je isteklo godina dana od potpisivanja ugovora saTelekomom, tek nakon godinu dana taj ugovor mozes raskinuti i predati zahtev za obican paket. Provereno u praksi gospodo.

Eddie
7.8.2008, 13:31
Uhh..cekajte malo decki! Kakvi sad obicni i "oni drugi" paketi? Sta je razlika?

Sun Tzu
7.8.2008, 13:34
Uhh..cekajte malo decki! Kakvi sad obicni i "oni drugi" paketi? Sta je razlika?Moj paket sadrži ADSL i u cenu uračunate lokalne telefonske pozive, kao i jeftinije pozive ka 2 broja 064 mreže.

Janjic90
10.8.2008, 1:39
neznam da li sam nasao pravu temu za ovo pitanje ali mene interesuje da li neko ima problem sa adsl telekom?
ja sam dobio pre tri dana adsl, dali su mi ruter huawei hg510 i sve sam povezao prema prilozenom uputstvu i sve radi kako treba ali dolazi do prekida veze pa se zatim opet konektuje i tako stalno .
zvao sam podrsku i rekli su da ce da me pozovu za dva dana i da ce da rese problem ali ne javljaju se nesto.
da li neko ima resenje za ovaj problem?
izvinjavam se ako sam pogresio temu.

Eddy
10.8.2008, 2:44
neznam da li sam nasao pravu temu za ovo pitanje ali mene interesuje da li neko ima problem sa adsl telekom?
ja sam dobio pre tri dana adsl, dali su mi ruter huawei hg510 i sve sam povezao prema prilozenom uputstvu i sve radi kako treba ali dolazi do prekida veze pa se zatim opet konektuje i tako stalno .
zvao sam podrsku i rekli su da ce da me pozovu za dva dana i da ce da rese problem ali ne javljaju se nesto.
da li neko ima resenje za ovaj problem?
izvinjavam se ako sam pogresio temu.


Evo ovde:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=32823

se bas zalimo na telekom i prekid veza...

Aj' javi ako te budu zvali ili resili problem.

Janjic90
12.8.2008, 15:25
Evo ovde:

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=32823

se bas zalimo na telekom i prekid veza...

Aj' javi ako te budu zvali ili resili problem.


Zvali su me iz telekoma i rekli da je problem bio kod njih.
Za sada radi kako treba a na dalje videcemo.

Covenant
12.8.2008, 19:18
Ne zato sto nigde u ugovoru ne pise nista tako , samo je potrebno koristiti minimum(to je bilo kad dasam see ja prijavio) godinu dana sto znaci da ugovor moze da se raskine tek posle pune godine koriscenja.

Nije tacno
Ugovor mozes da raskines kada god hoces sa tim da ako jos nije proslo minimalno trajanje ugovora(u ovom slucaju 1 godina)moras da platis raskid ugovora u iznosu od nekih 5000din i vratis opremu(koja posle isteka minimalnog trajanja ugovora ostaje kod tebe za stalno ako se ne varam)
Sto ce reci-ako se raskine ugovor pre minimalnog roka ispada maltene kao da si ADSL placao duplo za odredjen broj meseci,u zavisnosti od cene paketa-tako je to kada se potpisuje ugovor sa djavolom :opanachke

paulvandyk68
12.8.2008, 20:06
Nije tacno
Ugovor mozes da raskines kada god hoces sa tim da ako jos nije proslo minimalno trajanje ugovora(u ovom slucaju 1 godina)moras da platis raskid ugovora u iznosu od nekih 5000din i vratis opremu(koja posle isteka minimalnog trajanja ugovora ostaje kod tebe za stalno ako se ne varam)
Sto ce reci-ako se raskine ugovor pre minimalnog roka ispada maltene kao da si ADSL placao duplo za odredjen broj meseci,u zavisnosti od cene paketa-tako je to kada se potpisuje ugovor sa djavolom :opanachke
Zavisi sta si potpisao u ugovoru. U 95% slucajeva u ugovorima pise da je oprema data na koristenje i vraca se nakon raskida ugovora.:cool:

steve89
12.8.2008, 20:52
Covenant je u pravu. :)
Meni je istekao ugovor, tačnije ta godina i sad kad bih raskinuo ništa ne bih platio a zadržao bih modem. Da sam ugovor raskinuo u okviru tih godinu dana platio bih tamo 5, 6 hiljada i morao bih da vratim modem.

ORCA
14.8.2008, 12:50
Поштовани,

Што се тиче дужине трајања ADSL уговора код "Телеком-а Србија" а.д., уговор се закључује на неодређено време, са минималним трајањем од 12 месеци. Корисници који су уговоре закључили пре септембра, плаћали су прикључну таксу у износу од 5.000,00 динара, без ПДВ-а, док је цена прикључне таксе од 1. септембра 1,00 динар, без ПДВ-а. Корисници који су плаћали прикључну таксу по вишој цени, самим тим су и купили ADSL модем, док су корисници који су платили прикључну таксу по нижој цени добили само право коришћења модема, док су корисници Интернет услуга "Телеком-а Србија" а.д..

Стари текст уговора можете погледати на страни http://www.telekom.nadlanu.com/adsl/docs/UgovorADSL.pdf, док ће нови ускоро бити постављен.

Срдачан поздрав.

Kisr
16.8.2008, 22:45
Da li je normalno da brzina skidanja sa nekih sajtova bude 160kb/s,a sa nekih 45 kb/s.Evo recimo odem na download.com i probam da skidam neki windows software i brzina je oko 150kb/s,a onda na tom istom sajtu kliknem na games i probam da skidam demo neke igre kad ono brzina 12 kb/s,i to se sve desava u okviru jednog minuta.Onda se vratim na skidanje softvera i brzina je ponovo 160kb!:confused: Da li je to do mog kompa i modema ili do servera?

dzonihsv
16.8.2008, 22:46
Ma do njihovog servera. Verovatno je server sa igrama preopterecen pa ne izvlacis max.

Antony Kidis
16.8.2008, 22:49
Verovatno je do servera, jer i meni skida bas sporo sa download.com, oko 6kb/s.

Kisr
16.8.2008, 22:51
Ma do njihovog servera. Verovatno je server sa igrama preopterecen pa ne izvlacis max.
Sto znaci da treba da se pomirim sa tim da ce mi brzina skidanja neretko biti 45 kb/s ili cak 12 kao u ovom slucaju,mislim ako je to samo do servera,s'obzirom na to da imam paket 1536/192.

dzonihsv
16.8.2008, 22:59
Skidaj stvari sa drugog mesta. Imas jos mnogo drugih sajtova.

Stojadin
17.8.2008, 18:26
Поштовани,

Што се тиче дужине трајања ADSL уговора код "Телеком-а Србија" а.д., уговор се закључује на неодређено време, са минималним трајањем од 12 месеци....

Срдачан поздрав.
Da ali oni koji su se prijavili za promotivne pakete(citaj dzabe) jos 2006. godine (medju kojima sam ja) su dobili modem kao i garanciju na njega.
Evo sta pise u ugovoru : "U uslugu je ukljuceno sledece:
- ADSL modem i spliter koji se daje korisniku i koji je njegovo vlasnistvo..."

shrafko
9.9.2008, 22:06
Ljudi, da li još neko ima probleme sa telekomovim ADSL paketom osim mene ?
Sve je bilo sasvim OK do pre par dana, dok traffic nije počeo da zabada i nenormalno koči a povremeno bi se i u potpunosti izgubila konekcija. Noću bi uglavnom OK radio, ali bi se zato izjutra vukao kao prebijena mačka. E sad, mene dodatno brine što sam ih u subotu zvao i tražio da mi povećaju protok sa 1024 na na 1536 Kb/sec, posle toga celu noć nisam imao konekciju, ujutru su pustili mega i po ali štuca, prekida se, itd...

Zvao sam tehničku podršku i pitao da li postoje neki problemi kod njih ("Š'a bilo bre ? Ima nekih problema ?!" ) na šta sam dobio odrečan odgovor. Sve mi kaže da (po običaju) lažu i da oni u call centru nemaju pojma o životu, pa ako neko ima slične probleme - recite. Inaže živim u BG-u (MML).

paulvandyk68
9.9.2008, 22:15
Da ali oni koji su se prijavili za promotivne pakete(citaj dzabe) jos 2006. godine (medju kojima sam ja) su dobili modem kao i garanciju na njega.
Evo sta pise u ugovoru : "U uslugu je ukljuceno sledece:
- ADSL modem i spliter koji se daje korisniku i koji je njegovo vlasnistvo..."
Cini mi se da su ti poklonili i ruter i spliter.:)

Iris
9.9.2008, 22:46
Ljudi, da li još neko ima probleme sa telekomovim ADSL paketom osim mene ?
Sve je bilo sasvim OK do pre par dana, dok traffic nije počeo da zabada i nenormalno koči a povremeno bi se i u potpunosti izgubila konekcija. Noću bi uglavnom OK radio, ali bi se zato izjutra vukao kao prebijena mačka...

Tako je mnogima na ADSL konekciji, nema veze samo sa onima koji su Telekomovi korisnici, radovi su na mreži još od 1. septembra...

Sun Tzu
19.9.2008, 0:04
Ako se iko seća onih 2-3 dana (http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=582983&postcount=610) što sam spominjao da su mi rekli u pošti da ću morati toliko da sačekam kad budem menjao paket? :D Evo sad sam došao tek do neta; :mad: trebalo im je mesec dana da to odrade. (zadnjih 10 dana sam se mučio sa nekim kablovima, tako da to njima ne računam...).

Apprentice
29.9.2008, 15:01
Najzad i ja dobih Telekom adsl. Posto sam nov u ovome rekoh da prupitam par stvari.
Uzeo sam paket 1024/128Kb/s. Naime prijavio sam se za Jubilarni paket prosle godine. Mada to nije bitno.

Prvo sto sam uradio jeste odlazak na nvidia sajt i skidanje drajvera za grafiku, velikih negde oko 89 MB. DL mi je bio u pocetku oko 200KB/s, pa je kasnije pao na oko 150 KB/s. Ovo nesto nije normalno? Zar ne? Odakle ovolika brzina?
Drugi DL : sa Fallout3 sajta sam skidao video velicine 50MB, tada je DL odmah pao na oko 50 KB/s, ali se nije spustao ispod toga.

Interesuje me da li su ovakve oscilacije protoka normalne?
Zbunjen sam jel u ugovoru pise nesto ovako: U clanu 1: da mi je protok 1024/128. A kasnije, tj u clanu 5 se spominje brzina od 512/128.

Evo i brzina:


http://www.speedtest.net/result/330803989.png (http://www.speedtest.net)


Mada sam je merio nekoliko puta jednom je bila oko 1400kb/s, a nekada bude i preko 3000kb/s. UL je tada negde oko 500kb/s. Sve je mereno prema serveru u Bukurestu :).

Iris
29.9.2008, 15:33
Ovaj, zar ne misliš da su ovo sve pitanja za tehničku podršku Telekoma u tvom mestu?


Oni će ti objasniti sve što ti nije jasno u vezi ličnih problema sa protokom, jer ova tema i njene brojne strane više služe da ti pruže uvid u različita iskustva kao i opšte karakteristike ovog provajdera...

paulvandyk68
29.9.2008, 16:25
Nemoj da te nista cudi kod Telekoma je sve moguce, ti si imao srece imas vecu brzinu od deklarisane. Obicno urade naopacke.

Neky
30.9.2008, 21:17
Jel to samo kod mene, ili i vama zeza download? Surfovanje radi bez problema, ali download radi 2 sekunde punom brzinom, onda padne na 15kB/s, pa na 0. Posle par sec opet skoči na punu brzinu i onda se krug ponavlja. Probao sam na 2 računara, na 2 Windowsa i trenutno na Linuxu, i svuda je isto. Imam 512/64 paket.

paulvandyk68
30.9.2008, 21:23
Jel to samo kod mene, ili i vama zeza download? Surfovanje radi bez problema, ali download radi 2 sekunde punom brzinom, onda padne na 15kB/s, pa na 0. Posle par sec opet skoči na punu brzinu i onda se krug ponavlja. Probao sam na 2 računara, na 2 Windowsa i trenutno na Linuxu, i svuda je isto. Imam 512/64 paket.
Isti simptomi i kod mene, bice da Telekom opet nesto radi na mrezi. Mozda nas uskoro iznenadi sa povecanjem veza.

zoran845
30.9.2008, 21:31
Jel to samo kod mene, ili i vama zeza download?To je samo kod vas dole na severu, u pasivnim krajevima :p.
Ovde kod mene (Niš) radi kao i obično: brzina daunlouda je 114 KB/s (paket 1024 - kupljen kao 512, ali me zakačilo prošlogodišnje "dupliranje").

genius
30.9.2008, 21:53
Pozarevac radi normalno takodje... izgleda da je to sa nekim centralama samo...

NastyB
30.9.2008, 22:34
Jel to samo kod mene, ili i vama zeza download? Surfovanje radi bez problema, ali download radi 2 sekunde punom brzinom, onda padne na 15kB/s, pa na 0. Posle par sec opet skoči na punu brzinu i onda se krug ponavlja. Probao sam na 2 računara, na 2 Windowsa i trenutno na Linuxu, i svuda je isto. Imam 512/64 paket.

Pa, ono A od ADSL znači ASINHRONA. Da bi internet u svakom trenutku relativno dobro funkcionisao, na jednom linku/ruteru ne sme da bude više od 32 korisnika, jer onda dolazi do većeg šuma i gubitka signala u telefonskim kablovima, što rezultuje i slabijim protokom. E, sad, šta misliš da li se Telekom ili bilo koja druga firma pridržava toga ili guraju što je više moguće, do granice podnošljivosti???:mad:

Ja nisam stručnjak za to, tako mi je objašnjavao čovek koji se razume u to...bar mislim da se razume.:paranoia:

Neky
30.9.2008, 22:53
Pa, ono A od ADSL znači ASINHRONA. Da bi internet u svakom trenutku relativno dobro funkcionisao, na jednom linku/ruteru ne sme da bude više od 32 korisnika, jer onda dolazi do većeg šuma i gubitka signala u telefonskim kablovima, što rezultuje i slabijim protokom. E, sad, šta misliš da li se Telekom ili bilo koja druga firma pridržava toga ili guraju što je više moguće, do granice podnošljivosti???:mad:

Ja nisam stručnjak za to, tako mi je objašnjavao čovek koji se razume u to...bar mislim da se razume.:paranoia:

Tako je, asinhrona, zbog toga upload i download brzine nisu iste. Kod mene trenutno jesu :) Moguće je i da se proširuje nešto kod nas, lokalno, jer nema portova već 5 meseci a svi bi ADSL. Javiću čim nešto saznam.

genius
30.9.2008, 22:57
Asihrona ne znaci isto sto i agregacija nego znaci da ne salje i skida istom brzinom ... a sto se tice agregacije Telekom nema tih problema... ovo su samo neki privremeni radovi najverovatnije...

buzzer
1.10.2008, 10:19
@NekyBrate, @NastyB
Momci treba vam minut da preko googla proverite da je adsl skracenica od Asymmetric Digital Subscriber Line i saznate kako radi adsl, pre nego sto zbunite nekog ko ne zna.:icon_stud:icon_stud:icon_stud

Neky
1.10.2008, 12:21
Asinhrona ili asimetrična, poenta je ista. Domaći provajderi ga krstiše kao "asinhronog", pa ga i ja tako zovem. I ne uzimaj me u usta u takvom kontekstu, važi?

buzzer
1.10.2008, 14:21
Pa ne znam koji to provajderi, s obzirom da ove dve reci nemaju isto znacenje.

Ivan452
1.10.2008, 15:21
Kao sto je rekao, asimetricnost i asihronost nije isto.
Asimetricnost se odnosi na raspodelu kanala ko adsla. znaci da nije isti broj kanala za odlazni i dolazni saobracaj.
A asinhronost se odnosi na metod prenosa podataka.

Iris
1.10.2008, 15:36
... Ukratko, pojedinci bi trebali da se malo više informišu i obrazuju o Internetu, i ne brkaju babe i žabe.

Osim toga, ovo nije zvaničan Telekomov forum - ako nekoga zanima šta nije u redu sa njegovim/njenim protokom/downloadom baš u tom trenutku ili bilo čime drugim što se ne odnosi na opštu diskusiju u duhu ove teme, neka izvoli neka se obrati tehničkoj podršci ili proveri Vesti (http://www.telekom.nadlanu.com/OUSLUGAMA/Vesti.aspx?ac=solo&br=1) i Važna obaveštenja (http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/VaznaObav.aspx?ac=solo&br=1) na zvaničnom sajtu Direkcije za usluge Telekoma. Over.

A M G
6.10.2008, 20:02
Posto sam danas konacno resio da raskrstim sa mojim wireless provajderom (Medianis), jer ne vredi da p|zd|m zbog yeb*ne veze koja je stabilna koliko i Krivi toranj u Pizi, odlucio sam da predjem na ADSL!
Treba mi par odgovora na brzaka:

- Ako se sutra prijavim za ADSL kod Telekoma ili PTT-a, za koliko dana bi trebalo da pocnem da uzivam u pogodnostima brzog i stabilnog neta? Tehnicka centrala je nova i ima mogucnosti za ADSL.

- Da li neko moze da preporuci mozda jos nekog ADSL provajdera (pored ova dva), za koje sigurno zna da ne ogranicavaju P2P, torrente, Rapidshare i ostale nasusne servise?

- Kakva je Telekomova politika u vezi sa P2P, torrent i ostalim servisima, da li neko ima neke probleme/ogranicenja?

genius
6.10.2008, 20:05
Telekom je fleksibilan i dozvoljava svaki oblik saobracaja najnormalnije. Nema nikakvih ogranicavanja protoka, filtriranja saobracaja ili bilo sta slicno. Jednostavno internet radi upravo onako kako bi mi to hteli (punom parom) :)

Sto se tice brzine od kad ti krece.... to je relativno. Meni su uveli za par dana, nekima isto uvode sutradan, nekima je trebalo i po par nedelja. Sve to zavisi od konkretne situacije...

paulvandyk68
6.10.2008, 20:08
Posto sam danas konacno resio da raskrstim sa mojim wireless provajderom (Medianis), jer ne vredi da p|zd|m zbog yeb*ne veze koja je stabilna koliko i Krivi toranj u Pizi, odlucio sam da predjem na ADSL!
Treba mi par odgovora na brzaka:

- Ako se sutra prijavim za ADSL kod Telekoma ili PTT-a, za koliko dana bi trebalo da pocnem da uzivam u pogodnostima brzog i stabilnog neta? Tehnicka centrala je nova i ima mogucnosti za ADSL.

- Da li neko moze da preporuci mozda jos nekog ADSL provajdera (pored ova dva), za koje sigurno zna da ne ogranicavaju P2P, torrente, Rapidshare i ostale nasusne servise?

- Kakva je Telekomova politika u vezi sa P2P, torrent i ostalim servisima, da li neko ima neke probleme/ogranicenja?
Zasada nema mada poznavajuci Telekom nista me nebi cudilo. Moja preporuka je ptt. Nakon tri meseca cena paketa se snizava i tako ima tu jos nekih pogodnosti.
http://www3.ptt.rs/usluge/index.php?id=adsl

Iris
6.10.2008, 20:31
Dovoljno je bilo da pretražiš temu na ključne reči, i dobio bi sve informacije bez ponavljanja jednih te istih pitanja...

A M G
6.10.2008, 20:34
Dovoljno je bilo da pretražiš temu na ključne reči, i dobio bi sve informacije bez ponavljanja jednih te istih pitanja...

Hteo sam sveze informacije, posto nemam iskustva sa ADSL-om, a u prilicnoj sam zurbi da se sto pre presaltujem na tu vrstu pristupa internetu, ovo je bilo najprakticnije resenje da dobijem informacije iz prve ruke.
Nikad se ne zna da li se nesto promenilo, odnosno da li se uvelo neko ogranicenje.

McNAIR
11.10.2008, 2:24
Bio sam do marta prosle godine kod ITS.net provajdera i iznerviran sto su preko dana umanjivali dl za pola raskinem ugovor i do danas sam bio na dial upu.Posto traje ova akcija kod Telekoma za dinar do Novaka ajde rekoh da svratim i da se prijavim juce u 18 sati.Kakvog li iznenadjenja kad me pozvase na mob danas u 13,u 15 sam vec bio na netu.Inace iz Krusevca sam.Kako sve moze kad se hoce radi smo jedan covek i sve se zavrsi za 5 minuta.Cak nije morao da dodje i cale iako se na njega vodi fiksni.U odnosu na proslu godinu veliki pomak(sad vidim da daju i username i pass za modem).Stvarno sam sokiran :eek:

Teniser
12.10.2008, 16:55
Nervira me to sto uvek puca veza kada downloadujem neki veci fajl!

Željko
12.10.2008, 18:36
Koji ruter imaš, možda znam kako da ti pomognem...

Greko Darstiva
12.10.2008, 18:37
Nervira me to sto uvek puca veza kada downloadujem neki veci fajl!

Meni se retko kad desi da pukne veza.

buzzer
12.10.2008, 18:40
Meni nikad nije pukla veza od februara prosle godine, od kada imam adsl.

Mr.Deeds
3.11.2008, 23:18
Ima li neko ADSL telekomov sa statičkom IP adresom, ima li kakve razlike od dinamicke osim promene ip adrese?

PsyDuck
3.11.2008, 23:48
Nervira me to sto uvek puca veza kada downloadujem neki veci fajl!

meni se javlja problem druge prirode...
od kako su uvetjali brzine DLa-svaki put kad ukljuchim eMule mi pukne veza nakon nekog kratjeg perioda,recimo 20-30min...
znachi-ne puca veza eMuli nego mi se diskonektuje sa neta,skroz!
to se pre nije nikada deshavalo!?
a ostavim ukljuchen modem par sati i sve je OK,takodje kad skidam neshto sa neta [direktno sa servera] sve je normalno...

ima li iko ideju shta se deshava!?
[napominjem da se ovo deshava nakon uvetjanja protoka]

Mr.Deeds
4.11.2008, 0:02
@PsyDuck
Jesi probao nesto drugo da skidas sa emule mozda je samo do toga...

PsyDuck
4.11.2008, 0:07
@PsyDuck
Jesi probao nesto drugo da skidas sa emule mozda je samo do toga...

mislish sa nekog drugog programa ili...?
eMula mi nikad nije pravila probleme do ove subote...!
moji svi imaju aDSL,njima se javljaju neka usporenja,ali ne i pucanja veze,pa sam malko zbunjen...!
kao shto rekoh,imam aDSL na tele-komu neshto jache od godinu dana i nikada mi nije pukla veza...

Schnak3
7.11.2008, 15:12
Nervira me to sto uvek puca veza kada downloadujem neki veci fajl!

Moj drugar je imao slican problem.Njemu se diskonektovalo svakih pola sata.Resenje je nasao tako sto je promenio stari telefon na koji je ADSL bio prikljucen.

De-Lux
7.11.2008, 18:30
skoro sam primetio da mi malo brze ide bufferovanje videa na netu i resio sam da izmerim brzinu interneta na speedtestu i evo rezultata (koristim paket 512/64)
http://www.speedtest.net/result/351930069.png (http://www.speedtest.net)
kao sto moze da se vidi DL je povecan za nekih 40%?!?
da li je ovo samo do mene ili je telekom povecao brzine?Ako je ovo drugo u pitanju svaka im cast :tapsh:

Iris
7.11.2008, 18:34
Imaš čitavu temu posvećenu ubrzanju protoka Interneta, u kojoj ćeš (između ostalog) naći odgovor na tvoje pitanje:

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?p=637197&postcount=452

Kisr
15.11.2008, 8:26
Imam sledeci problem,iako su mnogima vec zadnjeg dana oktobra povecane brzine,kod mene i dalje nista nije promenjeno,to jest ne pokazuje se!Brzina download-a je oko 150 kbps kao sto je i bila pre zvanicnog povecenja,zvao sam podrsku i rekli su mi da je stvarno slab download i da racunam na to da ce u roku od 48 sati biti sredjeno,ali evo prosla su vec 4 dana i nista se ne menja,tako da cu danas ponovo da ih zovem.Ali u medjuvremenu prikljucio sam hard sa vistom ultimate x64 i na njoj je download oko 210 kbps,a bas sam skidao istu stvar i u isto vreme da bih uporedio i stalno je tako,na visti 210 a na xp sp3 150 kbps.Probao sam da resetujem router jer sam podesavao port za u torrent pa sam mislio da nisam tu nesto zeznuo ali izgleda da nije do toga jer je sada sve vraceno na default i ista je situacija.Ima li neko ideju u cemu je problem i kako ovo da resim?

Mr.Deeds
15.11.2008, 11:37
Imam sledeci problem,iako su mnogima vec zadnjeg dana oktobra povecane brzine,kod mene i dalje nista nije promenjeno,to jest ne pokazuje se!Brzina download-a je oko 150 kbps kao sto je i bila pre zvanicnog povecenja,zvao sam podrsku i rekli su mi da je stvarno slab download i da racunam na to da ce u roku od 48 sati biti sredjeno,ali evo prosla su vec 4 dana i nista se ne menja,tako da cu danas ponovo da ih zovem.Ali u medjuvremenu prikljucio sam hard sa vistom ultimate x64 i na njoj je download oko 210 kbps,a bas sam skidao istu stvar i u isto vreme da bih uporedio i stalno je tako,na visti 210 a na xp sp3 150 kbps.Probao sam da resetujem router jer sam podesavao port za u torrent pa sam mislio da nisam tu nesto zeznuo ali izgleda da nije do toga jer je sada sve vraceno na default i ista je situacija.Ima li neko ideju u cemu je problem i kako ovo da resim?

Paket 256 nije promenjen!

Kisr
15.11.2008, 15:10
Paket 256 nije promenjen!
Znam,ja ni nemam taj nego onaj od 1536/198 koji bi sada trebao da bude 2048/198 ali kao sto se moze videti daleko je od toga.
http://www.speedtest.net/result/356348700.png (http://www.speedtest.net) http://img505.imageshack.us/img505/5655/20471315fy5.th.jpg (http://img505.imageshack.us/my.php?image=20471315fy5.jpg)http://img255.imageshack.us/img255/8241/93781436bc1.th.jpg (http://img255.imageshack.us/my.php?image=93781436bc1.jpg)http://img255.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
Ovo 150 kb/s je u najboljem slucaju,a kad skidam nesto drugo bude i 45 kb/s!:mad: Zvao sam ih i rece covek da su nesto radili i da su rekli da su otklonili sve smetnje i da ce sad opet da im kaze da i dalje nije u redu pa da zovem za par dana ako se nista ne promeni.A probao sam da skidam sa orbitom i sta god da skida stoji da je brzina oko 205 kb/s,a kada isto to skidam ovako bez orbita stoji oko 160 kb/s.Ali na koji god sajt za merenje brzine odem uvek je 1600-1700 kb/s,a trebalo bi da bude 2047 zar ne?

Iris
15.11.2008, 15:22
Ako ti je čovek rekao da sačekaš i zoveš od nedelje, to i uradi! Sada je vikend, i verovatno se ništa neće promeniti do ponedeljka, a mi svakako ne možemo da ti pomognemo.

alkatraz
15.11.2008, 16:06
Znam,ja ni nemam taj nego onaj od 1536/198 koji bi sada trebao da bude 2048/198 ali kao sto se moze videti daleko je od toga.
http://www.speedtest.net/result/356348700.png (http://www.speedtest.net) http://img505.imageshack.us/img505/5655/20471315fy5.th.jpg (http://img505.imageshack.us/my.php?image=20471315fy5.jpg)http://img255.imageshack.us/img255/8241/93781436bc1.th.jpg (http://img255.imageshack.us/my.php?image=93781436bc1.jpg)http://img255.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)
Ovo 150 kb/s je u najboljem slucaju,a kad skidam nesto drugo bude i 45 kb/s!:mad: Zvao sam ih i rece covek da su nesto radili i da su rekli da su otklonili sve smetnje i da ce sad opet da im kaze da i dalje nije u redu pa da zovem za par dana ako se nista ne promeni.A probao sam da skidam sa orbitom i sta god da skida stoji da je brzina oko 205 kb/s,a kada isto to skidam ovako bez orbita stoji oko 160 kb/s.Ali na koji god sajt za merenje brzine odem uvek je 1600-1700 kb/s,a trebalo bi da bude 2047 zar ne?


JEl ti to imas Adsl ili kablovski. Nisam citao celu temu, pa cu ti i odgovoriti pod predpostavkom da imas adsl.

Kao sto kaze imas paket od 2047kb/s,ali moras da budes svestan da je adsl takva tehnologija da se javljaju gubici(overhead) od 15-20%. Kako kod koga. Nekom vise, nekom manje. tako da je 1636(racunao 20% gubitka) ono sto ti dobijas od provajdera.
Ja koristim adsl paket 768kb/s, ali dobijam oko 680-700kb/s sto mogu da iskoristim. Sto je veci paket to je veci i gubitak.
Na kablovskom je mnooogo manji overhead, pa ga neki i nemajju.:dedica:

yoshida
15.11.2008, 16:10
ja koristim Telekomov ADSL, ali ovo što pitam nije vezano direktno za Telekom već za sve ADSL provajdere i korisnike (i u Srbiji i šire) :


- da li iko dobija od bilo kog provajdera pri merenjima maksimalne deklarisane vrednosti uploada i downloada?


ja stvarno nisam stručnjak za net, ali mi se čini da na ukupnu trenutnu brzinu ne utiče samo ono što omogućava provajder, nego i sve drugo (serveri itd itd).

ispravite me ako grešim :confused:

alkatraz
15.11.2008, 16:17
Kratko i jasno NE. Svi dobijaju sa tim gubitkom.

paulvandyk68
29.11.2008, 23:33
ja koristim Telekomov ADSL, ali ovo što pitam nije vezano direktno za Telekom već za sve ADSL provajdere i korisnike (i u Srbiji i šire) :


- da li iko dobija od bilo kog provajdera pri merenjima maksimalne deklarisane vrednosti uploada i downloada?


ja stvarno nisam stručnjak za net, ali mi se čini da na ukupnu trenutnu brzinu ne utiče samo ono što omogućava provajder, nego i sve drugo (serveri itd itd).

ispravite me ako grešim :confused:
U pravu si u potpunosti, niko od provajdera pa ni sam telekom nemoze da ti garantuje brzinu.

SilverBgd
30.11.2008, 11:44
Ovo pročitah u današnjem Blicu... Hleb i internet....
Prema najavi ministra Jasne Matić, pristup internetu za građane od januara 2009. biće jeftiniji za 25 do 30 odsto. Izuzimajući naftne derivate i jestivo ulje ovim se spisak pojeftinjenja završava. Uz dodatak iz Unije privatnih pekara, odakle je stiglo obećanje da hleb, bar za sada, neće poskupeti. :boxing:

Teniser
30.11.2008, 21:23
http://www.speedtest.net/result/364815395.png
Imam ADSL 768/64.

RaKuN_s_NeOnKoM
7.12.2008, 1:49
Da li je ovo samo u mom sluchaju ili svima? Koristim "2mbit" paket ali je u praksi max brzina jednaka brzini od 1.7mbit [215kb/sec]. Aj sad u redu da napishu na sajtu brzina 1.7, ali oni to prodaju po brzini 2.0, nema smisla...kod SBBa za manje pare tamo gde u ponudi pishe 2mbit tolko i radi u praksi. -.- Plus SBB ima brzinu od 3mbit za 2700 din, a Telekom ADSL paket od "2mbit" (odnosno 1.7) je isto 2700din. :S

P.S. da li je josh nekome danas prsavala veza? =/ nije mi se deshavalo pola godine i evo danas 3 puta u roku od 2 sata...

Kisr
8.12.2008, 18:53
Prijatelju i kod mene je ista situacija sa tim paketom.Maksimalna brzina koju sam ikada imao na speedtest-u je 1800/150,ali skoro uvek pokazuje oko 1730/140 a cesto i ispod 1700!:mad:Kada nesto skidam brzina je 210-215 kbps.

Горски_Штаб
21.12.2008, 4:40
Zahvtev za ovaj nesrecni telekomov ADSL sam podneo pre vise od 4 meseca ,i do dana danasnjeg -nista .NJihov odgovor je da nema portova ,i da ko zna kad ce ih biti .Da li je neko od vas imao slicna iskustva i koga mora da platim/poznajem da bi mi to uradili?

paulvandyk68
21.12.2008, 7:33
Zahvtev za ovaj nesrecni telekomov ADSL sam podneo pre vise od 4 meseca ,i do dana danasnjeg -nista .NJihov odgovor je da nema portova ,i da ko zna kad ce ih biti .Da li je neko od vas imao slicna iskustva i koga mora da platim/poznajem da bi mi to uradili?
Zasto se ne opredelis za nesto drugo recimo bezicni? Za adsl bi trebalo da poznajes nekog u Telekomu da malo pogura stvar.

Kisr
21.12.2008, 12:29
Cetiri meseca!?Ja sam se prijavio u septembru 2006 a dobio sam ga krajem jula ove godine,a razlog je bio isti,nema slobodnih portova.Sta da ti kazem,strpljenja ili vidi kakve su mogucnosti za wireless.

redsi
21.12.2008, 13:28
Zahvtev za ovaj nesrecni telekomov ADSL sam podneo pre vise od 4 meseca ,i do dana danasnjeg -nista .NJihov odgovor je da nema portova ,i da ko zna kad ce ih biti .Da li je neko od vas imao slicna iskustva i koga mora da platim/poznajem da bi mi to uradili?
prijatelju i ja sam imao isti problem ja sam se prijavio u martu ove godine i evo dobio pre mesec dana...i evo sad nekako sljaka ali sam ga konacno docekao sta da ti pricam,cekaj sta drugo...pOzZ!:ciao:

Горски_Штаб
22.12.2008, 3:08
prijatelju i ja sam imao isti problem ja sam se prijavio u martu ove godine i evo dobio pre mesec dana...i evo sad nekako sljaka ali sam ga konacno docekao sta da ti pricam,cekaj sta drugo...pOzZ!:ciao:


Izgleda da cu morati ,al mi nije jasno da u centru nbg nema mesta na centrali ,nedopustivo za glavni grad koji je kao neka metropola ,metropola bez interneta.
Skoro sam saznao jedan lik u mojoj zgradi ceka vec skoro godinu dana ,znaci da prosirenja davno nije bilo .

taXicity
22.12.2008, 11:36
Ma nema veze gde si, mnogo ljudi ceka, ko sto si video. Nije problem u lokaciji vec u samom Lelekomu. Ja sam pre godinu dana podneo zahtev i ceako sam otprilike nedelju dana. Tad je Telekom ADSL bio kao nova usluga omiljenog nam monopoliste i nije bilo problema. Sada se napravila guzva, povecao se broj korisnika a oni ne bi bilo "oni" kad bi bili spremni da odgovore na sve zahteve (potencijalnih) korisnika. Patience my friends :D

Jenkiduduldu
4.1.2009, 19:56
Koristim telekomov adsl paket (koji su valjda od prvog ubrzali na 1024 kbs. Od 1 januara kada skidam preko JDownloadera (preko dana) pokazuje mi brzinu oko 30kbs. Cini mi se da se uvece posle 2h ujutro brzina penje na 115kbs. Jel se ovo desava svim korisnicima Telekomovog adsl-a?

Veljko the King
4.1.2009, 21:11
Predpostavljam da skidash sa rapidshare-a.Jedino resenje ti je da kupish premium.

Jenkiduduldu
4.1.2009, 21:17
Predpostavljam da skidash sa rapidshare-a.Jedino resenje ti je da kupish premium.

Da skidam sa rapida. Znaci to u stvari nije do Telekoma nego do samog Rapidshare-a i propusnog opsega koji oni obezbedjuju za svoje Free User-e?

Iris
4.1.2009, 21:53
Imaš informacije o tome u starijim temama (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=25378&page=3)

Gordon Freeman
4.1.2009, 23:15
Da skidam sa rapida. Znaci to u stvari nije do Telekoma nego do samog Rapidshare-a i propusnog opsega koji oni obezbedjuju za svoje Free User-e?

E a ja msilim da je do telekoma posto veza ionako puca(pripuckava ,zovi kako oces) ubiboze posle 14h ,da ipak nije do rapida posto od 2 unoc do 2 popodne tera dl (Meni) oko 106kbps ..a posle se menja od 25 do 75 pa stane i tako u krug....misim i kad skidam nesto "direktno" ,puca veza na isti nacin....

valjda ce se srediti ,nesto je slicno bilo i prosli put kad su ubrzavali net...

Mr.Deeds
4.1.2009, 23:56
Pa dobro tako mozda prvih nedelju dve, posle ce biti normalno sigurno...

dzambo
5.1.2009, 1:06
Koristim telekomov adsl paket (koji su valjda od prvog ubrzali na 1024 kbs. Od 1 januara kada skidam preko JDownloadera (preko dana) pokazuje mi brzinu oko 30kbs. Cini mi se da se uvece posle 2h ujutro brzina penje na 115kbs. Jel se ovo desava svim korisnicima Telekomovog adsl-a?


Procitaj i desavanja na http://rapidshare.com/news.html sta su novo uradili, zakinuli itd.

McNAIR
5.1.2009, 1:17
I ja imam 1024 paket na Telekomu i dl na rapidu je katastrofa posle 13 sati.Ali nije do Telekoma jer na megauploadu radi punom brzinom.Rapidshare je znacajno limitirao free korisnike,da bih naterao da kupe premium.Ja preko dana kada skidam sa rapida paralelno skidam jos nesto jer mi ionako rapid limitira na 40kB/s.Posle 1 puste punu brzinu.

player1
5.1.2009, 1:21
Ukratko, rapid primenjuje politiku favorizovanja placenih korisnika, a ostalima koliko ostane.

Sto znaci dobar download ujutru i pre podne, a los na vece kad se ameri vrate kuci sa posla.


EDIT:
I da ne zaboravim. Postoji i hard limit od 2Mb/s za free korisnike.

komunista
10.1.2009, 14:20
Da li je ovo samo u mom sluchaju ili svima? Koristim "2mbit" paket ali je u praksi max brzina jednaka brzini od 1.7mbit [215kb/sec]. Aj sad u redu da napishu na sajtu brzina 1.7, ali oni to prodaju po brzini 2.0, nema smisla...kod SBBa za manje pare tamo gde u ponudi pishe 2mbit tolko i radi u praksi. -.- Plus SBB ima brzinu od 3mbit za 2700 din, a Telekom ADSL paket od "2mbit" (odnosno 1.7) je isto 2700din. :S

P.S. da li je josh nekome danas prsavala veza? =/ nije mi se deshavalo pola godine i evo danas 3 puta u roku od 2 sata...

ADSL tehnologija je takva sama po sebi. Postoje neki drugi forumi koji se bave tim stvarima oko odnosa suma i kvaliteta signala, same duzine parice i sve je apsolutno povezano jedno sa drugim.

Sada cu ti reci kako to sve funkcionise. U sustini svi korisnici ADSL-a "zahvataju iz iste tegle" Zavisi od toga da li je tunel pun ili ne. NIkada u praksi neces moci da postignes brzinu 2048 kb/s. U teoriji to bi znacilo da imas 256 kB/s. Zasto? Zato sto odredjen procenat odlazi na kontrolne pakete tunela i to ne mali broj. Usustini 10-15% svih paketa koji prodju kroz tvoj VPN za ADSL su "tehnicki" tj, za krajnjeg korisnika ne upotrebljivi. tako da sto se vise povecava brzina ADSLa uocljiviji je gubitak propune moci ka krajnejm korisniku, gledano pojedinacno.

Ni jedan provajder ti ne garantuje brzinu vec, maximalnu mogucu brzinu. oni ne mogu da prodaju kao 1.7 jer ce nekome mozda raditi 1.6 ili 1.1 zavisno od parice, jednostavno prodaju po onoj specifikaciji koju su oni dobili od Telekoma kao uslugu, a kod Telekoma se tako zove taj paket.

Sto se tice SBB-a :) Probaj izvoli pa navali ako ti treba. SBB ima drugu caku a to je da jedan soliter radi fenomenalno a ulaz pored, katastrofa. Ustvari SBB moras da probas kako radi pa da vidis da li kje to to sto si ocekivao.

Cheguevara
11.1.2009, 2:56
Imao sam ranije adsl kod neobee i odlucio sam da predjem na telekom :D cekam jos od juna prosle godine :( citao sam u SK-u da je za ovu godinu planirano 200 000 novih adsl mesta, i svaki dan idem na ptt-ov sajt da vidim koga prosiruju i kako... Inace iz Veternika sam (odma' kod NS) i znam dosta ljudi koji jos cekaju, i resio sam da na fejsbuku napravim grupu :D sta mislite da li ce to gospoda iz telekoma videti i imamo li sanse time da ubrzamo stvari? :D

banep
13.1.2009, 17:09
Ne znam da li jos neko ima problema od poslednjeg ubrzanja ali meni strasno lose radi net preko dana. Imam click 2 paket (2048/192 KB/s po novom). Dolazi do zagusenja preko dana (tek posle 2 ujutru je bolje) i nemoguce je igrati na stranim serverima. Cak i strane sajtove sporije otvara. Koristim operu 9.63 i radilo je sve savrseno pre ubrzanja. Koristio sam program WinMTR za proveru i lepo se vidi gde nastaje zagusenje. Zvao sam tehnicku podrsku i samo su mi rekli radi se na ubrzanju mreze. To traje preko 10 dana!!!Jel ima jos neko ovakav problem?

Gordon Freeman
13.1.2009, 18:25
ja..to je normalno ,valjda ce da srede za 10tak dana...

™wL@dA™
13.1.2009, 21:13
Imao sam ranije adsl kod neobee i odlucio sam da predjem na telekom :D cekam jos od juna prosle godine :( citao sam u SK-u da je za ovu godinu planirano 200 000 novih adsl mesta, i svaki dan idem na ptt-ov sajt da vidim koga prosiruju i kako... Inace iz Veternika sam (odma' kod NS) i znam dosta ljudi koji jos cekaju, i resio sam da na fejsbuku napravim grupu :D sta mislite da li ce to gospoda iz telekoma videti i imamo li sanse time da ubrzamo stvari? :D
:eek: a joj...ja kad sam uzimao adsl zvao sam ih u petak i vec su me u ponedeljak zvali po modem

paulvandyk68
13.1.2009, 21:25
Telekom ima ugovor sa provajderima da od dana potpisivanja ugovora za prikljucenje ima rok od 15 dana da korisnika poveze.

GojaS
13.1.2009, 23:57
... resio sam da na fejsbuku napravim grupu :D sta mislite da li ce to gospoda iz telekoma videti i imamo li sanse time da ubrzamo stvari? :D

podrzavam vas posto ja vec imam adsl i cekao sam na njega "citave" dve nedelje...:kreza::kreza::kreza:

La.Prestige
14.1.2009, 0:22
Oni čekaju da se skupi određen broj korisnika koji hoće da naruče, da ne bi išli po 3 modema. :p

Cheguevara
14.1.2009, 2:49
znam najmanje 10 ljudi a sigurno ih ima mnogo vise koji jos cekaju a neki su odmah dobili... ja sam se prijavio preko interneta (naravno sugavog dial up-a) i jos sam zvao 9813 da potvrdim a ti koji su dobili odmah net su se prijavili licno u telekomovom info centru na spensu i odem i ja tamo kad oni meni rekose nema to veze, i kao oni su ranije dobili zato sto deo veternika pripada centrali u NS... Inace sad su prosirili adice svih 6 centrala (nisam verovao da toliko ima :D pa mi imamo samo jednu a 25000 stanovnika) to je izmedju NSa i Veternika pa se nadam skorom netu :D

Dreamfall
14.1.2009, 3:44
Mene su drndali samo mesec dana(telekom) a oni iz PTT-a su me vozali 4meseca i onda me zovu i kazu da nema slobodnih portova... ti takvu kompaniju :Freddy:

Srlandand
14.1.2009, 22:31
Trenutno nemaju modema u Telekomu, cekaju da ih rascarine na granici, tako da ce oni koji su se prijavili, ADSL dobiti u sledecih mesec dana. Inace, ja sam cekao na ADSL malo manje od dva meseca...

shrafko
14.1.2009, 22:45
Ovo da nemaju modema je apsolutno istina.. meni su baš danas menjali ono Huwei (kako god da se piše) sokoćalo koje je riknulo posle godinu dana i instaliraše mi bežični ruter koji i dalje sve vuče preko kablova.

Q: Zašto stavljate bežični?!
A: Zato što nemamo standardne.

:boodala:

Горски_Штаб
16.1.2009, 14:47
после читавих 5 месеци и уз помоћ неке везе добих и ја толико чекани Телекомов АДСЛ ,и већ првог дана после 1 ујутру је забо и није било сигнала до ујутру ,овај мој рутер Хуавеи 520с ми делује неквалитетно ,мада неки људи кажу да је боље рутер него модем због умрежавања наравно ,сад ме интересује каква су ваша искуства са овим рутером пошто их лелеком свима штанцује

VojaM
16.1.2009, 15:04
Što se kaže na brodovima - bez panike, prvo žene i deca. ;)

Umiri se, to nije loš ruter (dele ga provajderi po celoj Evropi), a da signala nestaje, to je nažalost činjenica. Koliko ja znam, to se ipak ne dešava tako često u normalna vremena. Dešava se češće kad nešto petljaju po infrastrukturi (ubrazanje, uvođenje IPTV-a i slično), kada svima Net radi loše i/ili se prekida.

Kasnije možeš da se igraš sa nekim podešavanjima (iako je ruter od strane Telekoma "zaključan", ima načina da se to reši, što ćeš videti moeđu bitnim temama u ovoj sobi na forumu). Nemoj da žuriš s tim, upoznaj uređaj, radi malo s njim i pročitaj šta drugi o njemu pišu.

Eddy
16.1.2009, 15:12
Da li Telekom dozvoljava zamenu rutera 510 za 520s, cisto da bih imao i wireless za laptop?

Горски_Штаб
17.1.2009, 5:48
Što se kaže na brodovima - bez panike, prvo žene i deca. ;)

Umiri se, to nije loš ruter (dele ga provajderi po celoj Evropi), a da signala nestaje, to je nažalost činjenica. Koliko ja znam, to se ipak ne dešava tako često u normalna vremena. Dešava se češće kad nešto petljaju po infrastrukturi (ubrazanje, uvođenje IPTV-a i slično), kada svima Net radi loše i/ili se prekida.

Kasnije možeš da se igraš sa nekim podešavanjima (iako je ruter od strane Telekoma "zaključan", ima načina da se to reši, što ćeš videti moeđu bitnim temama u ovoj sobi na forumu). Nemoj da žuriš s tim, upoznaj uređaj, radi malo s njim i pročitaj šta drugi o njemu pišu.


Право да ти кажем нисам успео да чујем неке похвале за овај рутер ,ево управо нисам имао нет целих сат и по !Кажу ови из подршке да ће да виде шта је ,мада ја мислим да су се они превише занели и да ће с том ИП телевизијом да униште нама интернет ,лоша је инфраструктура а они као улажу ал ко зна где.
Знаш и сам како је кад скидаш нешто па те исече .....

VojaM
17.1.2009, 14:02
Da li Telekom dozvoljava zamenu rutera 510 za 520s, cisto da bih imao i wireless za laptop?
Ne znam, ali što pitaš ovde?
Što ne pitaš Telekom?

Eddy
17.1.2009, 14:15
Nadao sam se da neko zna. Pitao sam ovde, jer ovako nisam morao satima da drzim telefon u ruci, cekajuci da se neko javi. U svakom slucaju hvala da odgovoru.

SilverBgd
25.1.2009, 20:12
Imao sam prilike da razgovaram sa likom(iz Tlekoma) koji je testirao 510 i 520. Kaže da su oba dobra ali da je 510 stabilniji. Ja imam baš taj i do sada nisam imao nikakvih problema...

Mr.Deeds
27.1.2009, 12:09
Do kad traje ona akcija za 1 dinar mesecno?

Parkman
27.1.2009, 13:00
Da li Telekom dozvoljava zamenu rutera 510 za 520s, cisto da bih imao i wireless za laptop?

Ne dozvoljava. Pitao ja jer imam 510. Zamenu dozvoljavaju samo u slučaju da rikne ruter (ili da ga sami pokvarimo kako mi nagovestio lik iz tehničke podrške).

steve89
27.1.2009, 13:40
Do kad traje ona akcija za 1 dinar mesecno?

Mislim da je to bilo do nove godine... :)

cages
29.1.2009, 12:23
Nadao sam se da neko zna. Pitao sam ovde, jer ovako nisam morao satima da drzim telefon u ruci, cekajuci da se neko javi. U svakom slucaju hvala da odgovoru.
True! Eo ja sam malocas cekao pola sata da mi se neko javi u Telekomovoj servisnoj sluzbi (9813) i kada sam na kraju dobio signal zvonjenja nakon nekoliko "ringring" ponovo je krenula muzika i obavestenje da "nema slobodnih operatera,vreme cekananja je duze od 5 minuta" i ja,naravno,prekinem vezu.
Elem,6 januara sam dobio mail od svog provajdera (nije Telekom) kod koga sam se prijavio za ADSL da je sve ok i da ce mi se u "najkracem roku" javiti da potpisem ugovor etc.Od tada je proslo 3 nedelje i jos uvek nista.Cisto me zanima da li bi to islo brze da sam se prijavio direktno kod Telekoma (sto nisam uradio iz principa)?
Bdw,znam da veza ipak ide preko njih na kraju krajeva ali,eto,jednostavno ne zelim da dajem parice bas njima direktno ;)

VojaM
29.1.2009, 13:41
Ne vredi ti da pitaš Telekomovu službu za ADSL preko drugog provajdera. Treba da juriš svog provajdera i da insistiraš da oni provere kod Telekoma, a oni to mogu. Naprosto uđu na Telekomovu informacionu stranicu gde se vidi šta se dešava sa tvojim zahtevom. Meni se, recimo, desilo da čovek iz provajdera na neki način nije ni poslao zahtev (valjda je nešto pogrešio ili šta), pa sam čekao mesec dana duže, sve dok nisam pozvao i pitao šta se dešava.

cages
29.1.2009, 21:54
Aha,vis nisam to znao 0.o Ja sam mislio da moram da zovem Telekom da vidim sta se desava sa mojom prijavom...
Hvala za korisnu informaciju,zovem mog provajdera sutra,than ;)

Kisr
1.2.2009, 18:36
Zasto mi puca PPPOE konekcija na svakih par minuta,i to najvise kad je komp u idle.Znaci kada prebacim u pure bridge i konektujem se svaki cas puca,jel imao neko slicnih problema?

Горски_Штаб
5.2.2009, 3:57
Zasto mi puca PPPOE konekcija na svakih par minuta,i to najvise kad je komp u idle.Znaci kada prebacim u pure bridge i konektujem se svaki cas puca,jel imao neko slicnih problema?

То се мени дешавало ,па сам звао ове из интернет подршке они су као нешто чачнули и сад ради без прекида.
Иначе дешава се да понекад рестартују плочу на централи па се изгуби веза на пар минута то ми исто рекоше.

ivanza
6.2.2009, 16:26
Posle skoro 9 dana mog online odsustva vratio sam se ali sam ovoga puta drug clan Telekom ADSL. :D Bilo je malo naporno ali isplatilo se. :boxing:

Prosle nedelje u sredu sam vratio modem predhodnom provajderu i zatrazio MIK. Dobio sam MIK u cetvrtak i u petak podneo zahtev u Telekom, naravno sa MIK-om. Neki njihov program koji koriste je video da imam ADSL port.

U ponedeljak sam u prolazu pored Telekoma hteo da proverim status moga zahteva kada mi tamo rekose da na mom broju nema ADSL porta. :confused: Jedna zaposlena se izletela da mi kaze da je isto preko centrale na kojoj sam ja i da ceka ADSL vec neko vreme i da ko zna kada ce ta centrala dobiti prosirenje a to isto vazi i za ostale centrale u mom gradu.

U utorak zvrcnem mog predhodnog provajdera da ih pitam da nisu slucajno i pored MIK-a demontirali moj port. Oni su mi rekli da nisu i naravno bili su upravu. Istoga dana sam otisao ponovo u Telekom i rekao sam im sta mi je predhodni provajder rekao. Bila je tu jedna druga zaposlena koja je bila voljna da mi pomogne i iskopirala je zahtev koji sam podneo da se razmatra.

U sredu su stvari pocele da se odigravaju u moju korist. :dzavo: Receno mi je da ce mi port biti vracen. :D

U cetvrtak mi je receno da mi je port vracen i da cu potpisati ugovor i pokupiti modem u petak. :D

Danas u petak sam ponovo otisao i potpisao ugovor i dobio modem. :D To sam zavrsio sa onom radnicom koja je htela da mi pomogne. Ona druga koja mi je rekla da isto ceka ADSL je htela da pobesni, pitam se sto... :dzavo:

Dobio sam isto Huawei samo sto je malo drugaciji od onih koje sam vidjao. Ovaj stoji horizontalno, moze da se priljuci samo preko LAN-a, sa zadnje strane ima 4 LAN prikljucka i ima antenu za wireles. Nosi oznaku HG520s.

Moja prva iskustva su sjajna za sada. :qliranje: Cak ni ADSL preko mog predhodnog provajdera u najboljim momentima nije bio ovakav kao sto je sada. Isto koristim paket od 1 mega kao kod predhodnog provajdera.

Zakljucak : Mali Perica je pobedio Telekom :boxing: ili nekog u Telekomu. :dzavo:

Samo vas molim da me ne psujete zbog toga ciji sam clan postao. :D

Gosa
7.2.2009, 14:33
Morao sam ovo da postavim da bi pokazao razliku u brzini izmedju nas i Evrope.Cena je ista oko 15e.
27134

27135
Monopol je strasna stvar.

dzonihsv
7.2.2009, 14:38
Nema sanse da je taj paket 15e.
U FR (Francuska) za 25-30e se dobijas 24mbit/s ADSL + plus neki dz minuti za razgovor i neke SMS poruke ako si pretplacen na njihovu mrezu (tog provajdera koji drzi net, fixnu u mobilnu telefoniju).

Srki
7.2.2009, 16:00
Ne da nema sanse nego konkretno momak je postavio sliku Holandskog provajdera SurfNet i dezavujise ljude ovde , taj paket kosta 115 evra !!

Iris
7.2.2009, 16:27
Koliko se meni čini, izgleda da je reč o nekoj vrsti holandske Akademske mreže. Znači uopšte nije u pitanju komercijalni provajder već usluge SurfNet-a koriste isključivo institucije, organizacije, profesori i studenti koje stipendira njihovo Ministarstvo obrazovanja: http://www.surfnet.nl/en/organisatie/users/Pages/Default.aspx

Nema smisla onda uopšte porediti brzinu Telekoma i SurfNET-a, to bi bilo kao kada bi poredili Telekom i našu Akademsku mrežu, koji nemaju veze jedno sa drugim ni po pitanju klijenata, ni po pitanju usluga!

Nemojmo brkati babe i žabe...

Gosa
8.2.2009, 17:08
Drug koji koristi taj paket nije siguran za cenu jer ne placa on.Kad budem saznao pravu cenu obavesticu forum.

ivanza
8.2.2009, 18:13
Za sada nisam nista popaso, jos je rano :D ali me ipak zanima da li Telekom ima obicaj da opominje svoje ADSL korisnike za "raznorazne" stvari u koje ne spada ono kada npr. nisi platio mesecnu pretplatu na vreme.

Ako da onda kolika je sansa da se popase takva cestitka ? :D Nije da je zelim nego cisto da znam s kim imam posla. :D

Opsirniji odgovori mogu i na PM. :D

Pandemonium
15.2.2009, 18:41
http://www.speedtest.net/result/411499877.png (http://www.speedtest.net)

Može li neko da mi razreši misteriju zbog čega mi je upload ovako mali? Paket je 1Mb/128kb. Hvala unapred

dzonihsv
15.2.2009, 18:45
Jedino ako ti nesto u pozadini radi i koristi upload onda mozemo "razresiti misteriju".
Ali za takve stvari se prvo obrati provajderu. To je njihova duznost (da pomazu korisnicima).

Pandemonium
16.2.2009, 5:23
Ne radi ništa u pozadini. Hvala, predpostavio sam da sledi ovakav odgovor, samo sam se nadao nekom odgovoru tipa "Ma, rade nešto na mreži" ili tako nešto :)

dzonihsv
16.2.2009, 13:19
Toliki insajder nisam. :)

Pa najbolje da pozoves, tako ces jedino biti siguran da li su ili nisu radovi u toku.

MickeyN
3.3.2009, 19:05
Pre 2-3 nedelje sam podneo zahtev preko online forme i jos me nisu kontaktirali. Onda sam probao da to ponovo uradim, rekoh mozda ce mi pisati status kad ukucam broj telefona, ali mi izbacuje da korisnik nije pronadjen! A kada probam da se ulogujem na njihov webmail sa podacima koje sam odabrao pri registraciji-radi. Jel' to normalno da mi puste mail pre potpisivanja ugovora ili su nesto zabrljali?? Ne znam da li jos da cekam ili da odem do njih da proverim...

p.s. Preterali ste sa verifikacijom, 10 puta refresh-ujem sliku da bih se registrovao...

dzonihsv
3.3.2009, 19:15
Idi do njih, izgleda kao da su nesto radili ali da te nisu obavestili...

MickeyN
4.3.2009, 0:24
tnx I jos nesto- na sajtu pise da je prikljucivanje 1din, ali meni se cini da je negde pisalo 5000. Zna li neko koliko je sada? :)

ivanza
4.3.2009, 0:33
tnx I jos nesto- na sajtu pise da je prikljucivanje 1din, ali meni se cini da je negde pisalo 5000. Zna li neko koliko je sada? :)

Kada sam prelazio na Telekom meni nisu trazili cak ni taj dinar. :D

MILOS.va
4.3.2009, 0:57
Prikljucenje je dinar samo sto kad je moj ortak trazio kazu da nemaju modema i da ce stici tek krajem marta

tiho86
6.3.2009, 9:22
Ljudi pomagajte,kad pokusam da udjem na moj mail(Telekomov NADLANU)pojavi mi se prozor sa kalendarom a od maila ni traga..

Salito
6.3.2009, 11:21
Ljudi pomagajte,kad pokusam da udjem na moj mail(Telekomov NADLANU)pojavi mi se prozor sa kalendarom a od maila ni traga..

Ugashen ti je nalog, verovatno je spamovano sa te adrese, mozda nisi ti, vec neki virus. Pozovi tehnicku podrsku i prijavi im to, pa ce te pozvati da ti rese za 2-3 dana

NjegovaWisost
6.3.2009, 20:59
Morao sam ovo da postavim da bi pokazao razliku u brzini izmedju nas i Evrope.Cena je ista oko 15e.
27134

27135
Monopol je strasna stvar.

Kakav crni monopol. I da ne bude monopola sto će da ti bude.
U CG može ko god hoće da net uvozi, i za sada imaju čuveni T-com i m:tel (mts) i cijene su za oko 30% veće nego u Srbiji...

Čak i kad se privatizuje telekom u srbiji biće isto. Treba odgovor ražiti na drugom mjestu mislim...

McNAIR
17.3.2009, 20:53
Kako vam radi net danas.Meni je od juce uvece dl pao na 350kb/s.Upload je normalan.Naravno ove seljake na njihovoj podrsci nikad ne mozes da dobijes jer su stalno zauzeti:icon_evil Imam paket 1 mega bit/sekundi
http://www.speedtest.net/result/431561059.png (http://www.speedtest.net)

vukoja
17.3.2009, 21:40
majke mi evo sad sam proverio i ja. upload mi je ostao ~isti ali download uzas.
edit- i ja imam 1mbit
http://www.speedtest.net/result/431598705.png (http://www.speedtest.net)

markozmaj
17.3.2009, 21:44
Da li jos neko od danas ima problem sa telekomovim adsl-om ?
Danas je i meni i drugu protok spao sa 120 na 30 kao da su nam paket promenili???
I to je od nekih 3 sata popodne pa evo do sad se nije povecao ni meni ni njemu!

A M G
17.3.2009, 21:48
Kod mene trenutno radi sasvim normalno, do malopre sam igrao Battlefield2 preko neta i sve ide glatko kao i obicno. Isti je slucaj sa skidanjem fajlova.

Marti Misterija
17.3.2009, 22:04
Koliko sam primetio i na drugim forumima se zale, uglavnom na Telekom, ali ima i onih koji su kod drugih ISP i koji se zale da im je brzina downloada manja nego sto bi trebala da bude.
Verovatno se radi o nekim radovima kod Telekoma, ne verujem da se radi o nekom trajnijem smanjenju.
Valja sacekati i videti da li ce to potrajati jos neko vreme ili traziti objasnjenje od Telekomove tehnicke podrske (ako imas zivaca da cekas po pola sata i vise dok te ne spoje:D).

Eddie
17.3.2009, 22:24
Ma vec dva dana zeza download, Speed test ide maksimum do 600, imam 1mbit/s. Mislio sam da samo nama u Knjazevcu ne radi kako treba posto smo imali i prekid od par sati pre toga.

Dushan
17.3.2009, 22:29
Ovde isto raspad, max. download 52kb/s. Nego jel ima iko ikakvih zvanichnih informacija o chemu se radi ? Ja evo vec 2 sata trazhim po netu, medjutim nema nikakvog saopshtenja iz telekoma. Na nekim drugim forumima sam prochitao da je u pitanju neki kvar (99 % sam i ja siguran u to), ali opet mogli su da daju bar neko obaveshtenje...