PDA

Prikaži potpunu verziju : Verat.net


N_i_k_o_l_a
19.11.2006, 1:19
Da li neko ima iskustva sa ovim provajderom u vezi adsl-a? Trenutno koristim kds kablovski internet 256/64 a hteo bi da se prebacim na vecu brzinu, kako to nije moguce kod kds-a za privatne korisnike zanima me da li je verat dobar izbor za adsl od 768/192?

bachi
19.11.2006, 12:26
OK je Verat. Pošto je besplatan setup i modem, ako ne valjaju, uvek možeš da se odlučiš za nekog drugog.

nighthawk
22.11.2006, 1:08
Koristim verat preko dial upa i nisam imao nikakvih problema, sve je radilo savrseno. Onda sam uzeo ADSL, dobio modem koji ni za sto godina ne moze da radi na linuxu (action tec usb), ali nekako sam presao preko toga.

Medjutim danas sam dobio ovu poruku:


Postovani gdine *******,


Prijavljena je zloupotreba Vaseg Internet pristupa preko VeratNet-a. Kompanija "Entertainment Software Association" je, na email adresu abuse@verat.net , prijavila zloupotrebu autorskih i srodnih prava sa Vase IP adrese.

Obaveza VeratNet-a, kao Internet provajdera, je da Vam prosledi upozorenje da prekinete zloupotrebu!

U skladu sa Pravilnikom o ponasanju pri koriscenju Internet usluga VeratNet-a ( http://home.verat.net/srp/VDIAL-pravilnik_srp.pdf ), vazecim pozitivnim pravom u SCG, kao i medjunarodnim propisima i standardima, skrecemo Vam paznju da u najkracem roku prekinete sa eventualnim neprihvatljivim, odnosno nedozvoljenim ponasanjem, koje je jasno definisano gore pomenutim pravilnikom!

Prijavljena je sledeca zloupotreba:

Title: ********

Infringement Source: BitTorrent
Infringement Timestamp: 18 Nov 2006 ****** GMT
Infringement Last Documented: 18 Nov 2006 1****** GMT
Infringer Username: Infringing Filename: ******************
Infringing Filesize: *********
Infringer IP Address: *********
Infringer DNS Name: *********.adsl.verat.net

Molimo Vas da nas sto pre pismeno obavestite o prekidu zloupotrebe. U suprotnom, bicemo prinudjeni da Vam, bez dodatnog upozorenja, uskratimo pruzanje usluge.



S' postovanjem,

--
Nebojsa Vucetic
VeratNet
--------
19, Alekse Nenadovica street, Belgrade, Serbia
IP Department
Technical Support

Phone: +381 11 2685 010
Fax: +381 11 3613 941
E-mail: nvucetic@noc.verat.net
Internet: http://www.verat.net





sta je bre ovo? Razumem da svaki provajder hoce da svede protok na minumum jer tako imaju vecu zaradu, ali ovo je malo preterano.

Jel imao neko slicna iskustva? Da li stvarno mogu da mi zatvore nalog zbog ovoga? Da li bi mi koricenje proxija ili nekog programa za anonimnost pomoglo?

korisnik
22.11.2006, 1:11
Mora da su to neke lazi. Ja i kolege sisemo vec godinama i nikada niko nije nista rekao.

nighthawk
22.11.2006, 1:26
Poruka je skoro sto posto stigla od Verata, ko je drugi mogao da zna da sam bas ja skidao taj fajl (dobro moze neki iskusni haker, ali koja mu je ovo fora).

I ja sam skidao sve i to slobodno dok sam koristio dial up

N_i_k_o_l_a
22.11.2006, 2:17
moguce je da te je neki od peerova prijavio, pa je tako kompanija saznala za to i poslala neku vrstu zalbe verat netu......

nighthawk
22.11.2006, 2:40
Pismo je bilo vise lazna uzbuna i nema nekog efekta, ali ipak mnoge korisnike koji su tesko stekli svoj adsl nalog ovakva stvar bi odvratila od koriscenja p2p programa.

N_i_k_o_l_a
22.11.2006, 2:49
znam, znam, sve su to bre veliki razbojnici, ipak instaliraj neki safe peer plug-in za tvoj bit torrent program......ili jos bolje ako mozes da platis pretplatu na rapidshare ili megaupload ili da koristis njihove besplatne verzije.....

Rocker
22.11.2006, 6:00
A ja baš mislio da pređem na Verat sa Neobee-ja zato što imam nalog na Dial Up-u kod verata pa zbog mail-a...Kakvi smradovi! A na sav glas pričaju kako Verat ne filtrira portove! Sećate li se kako je Kuzma pre par meseci fino ispljuvao jedno ovakvo pismo upozorenja?:dzavo: Opet su počeli?!:n-cc2:

noskich
22.11.2006, 11:57
Ja sam isto dobio od Neobee-a pisamce. Oni kazu da kontrolu ne sprovodi provajder, vec vas na netu love istaknuta odeljenja filmskih kompanija i ostalih. To je istina 100%. Morate ih spreciti da vas registruju. Kombinacija Peer Guardian 2 + Socks Cap V2 + (mozda jos) Your Freedom garantovano ovo sprecava. Svi su programi dzabe, ali je Freedom tesko podesiti pa ga ja i ne koristim. Takodje u Torrent klijentu podesite enkripciju i iskljucite download sa IP public domain (ovo se moze uraditi na Azureusu). Koristite portove iznad 45000.

korisnik
22.11.2006, 12:36
Ipak ta pisma nisuok a jos manje neka akcija sa strane provajdera. Prvo provajder ne moze znati dali je posiljaoc pisma vlasnik prava na neku stvr koju je korisnik skidao. Drugo provajder ne mora znati da je delo koje je neko skidao coyprighted. Stoga provajderi u Evropi ne reagiraju na takva pisma dokle ne dobiju sudski nalog da nesto ucine. Provajderima u Srbija pa su takva pisma ko pisana po narudzbi. Odmah krecu u akciju. Bas me zanima sta se desi ako ja napisem u imenu neke kompanije da neki korisnik iz nekog IP skida supermana. Na osnovu cega oni bez provere (sto inace radi sud) napadnu i iskljuce tog lika. Misli, vrhunac majmunarije i dvolicnosti.

nighthawk
22.11.2006, 14:13
Sada sam torrent preusmerio preko proxija, valjda je to dovoljno, a i ako nije nema veze. Verat salje ove mailove samo reda radi, da bi ispali dobri u ocima zapadnjaka. Daleko od toga da bi neko ostao bez naloga zbog ovakvih stvari.

noskich
22.11.2006, 17:47
Sada sam torrent preusmerio preko proxija, valjda je to dovoljno, a i ako nije nema veze. Verat salje ove mailove samo reda radi, da bi ispali dobri u ocima zapadnjaka. Daleko od toga da bi neko ostao bez naloga zbog ovakvih stvari.

Ja sam pre koristio proxy, ali mi je strahovito usporavao protok, tako da sada samo koristim Peer Guardian 2 - najbolji program za tu namenu uz pravilno podesene torrent klijente.

nebojsa986
23.11.2006, 12:22
Ma jednostavno ignorisi pismo to im je najobicnije zastrasivanje, pa ako im prodje,proslo je.

Beagle
23.11.2006, 13:46
To je ono sto se naziva narusavanje privatnosti, i nigde u civilizovanom svetu na takve stvari covek ne bi morao da obraca paznju, al ovo je Srbija, a provajderi su cepulje...

noskich
23.11.2006, 14:28
To je ono sto se naziva narusavanje privatnosti, i nigde u civilizovanom svetu na takve stvari covek ne bi morao da obraca paznju, al ovo je Srbija, a provajderi su cepulje...


Nisi u pravu. Ja sam aktivan i na jednom japanskom forumu. I tamo se isto zale ljudi. E sad, ako toga ima u Japanu, ima ga svugde izuzev hard-core izolovanih zemalja tipa Severne Koreje, Butana, Tuvalua itd. Jedino u Kanadi zvanicno NE odgovaras za P2P pa mozes da DL i seedujes koliko hoces. Imali su slucaj tuzbe koja je odbacena pa posto je rec o precedentnom pravnom sistemu sve tuzbe ubuduce ce biti odbacene.

TheProphecy
23.11.2006, 15:14
Jedino u Kanadi zvanicno NE odgovaras za P2P pa mozes da DL i seedujes koliko hoces. Imali su slucaj tuzbe koja je odbacena pa posto je rec o precedentnom pravnom sistemu sve tuzbe ubuduce ce biti odbacene.
Koliko ja znam od skoro i u Francuskoj.Isti slucaj,odbacena tuzba.

noskich
23.11.2006, 17:39
Koliko ja znam od skoro i u Francuskoj.Isti slucaj,odbacena tuzba.

Da, samo sto u Francuskoj, kao i u svim kontinentalnim evropskim zemljama pa i u nasoj, pravni sistem se ne zasniva na precedentnom pravu (odlika anglosaksonskih zemalja). Nisam pravnik, ali mislim da nas sistem daje vise prostora za krivicno gonjenje u ovom slucaju.

Oliver
23.11.2006, 19:35
ja mislim da je svugde rizik, i čisto sumnjam da kanada podržava p2p pirateriju.
Samo kad smisle kako da tuže milione korisnika.:paranoia:
A ovi naši su uvek išli dalje kada se treba naplatiti neka kazna, tako da me neće čuditi da baš kod nas postane najtvrđe za pirate, naravno kad naši savladaju tehnike kako da hvataju internet zlikovce. ( a da ne otkriju privatnost podataka)
Verovatno za sada još jure ratne zločince, posle toga su na redu internet kriminalci kao najveći neprijatelji društva. Svaki klinac koji skine igricu - u zatvor:dzavo:

Najbolje da odmah bacite sve diskove koji nisu original - spalite ih!!

korisnik
23.11.2006, 21:07
Ne radi se toliko o tome dali se salju pisam. Ona se svakako salju, jer se salju automatski. Razlika je samo sto normalan provajder ima pravilo koje to baca u kos, jer nemaju praqvnu podlagu, dok ovi ovde to salju korisniku, jer njim to pase ko poruceno.
Ja recimo jos nisam cuo da je iko u Sloveniji dobio kakvo takvo pismo.

N_i_k_o_l_a
24.11.2006, 0:55
a jel znate mozda koji je nivo agregacije kod verata?

VojaM
24.11.2006, 11:05
a jel znate mozda koji je nivo agregacije kod verata?
Nivo agregacije niko ne zna, sem kod EUneta koji je to javno objavio.

nighthawk
24.11.2006, 14:06
Cini mi se da je 1/8, idi na veratov sajt, procunjaj malo, negde pise sigurno. Ako ne nadjes zovi tehnicku podrsku 011/2-444-318

Rocker
24.11.2006, 15:15
Nivo agregacije niko ne zna, sem kod EUneta koji je to javno objavio.
I koji je najgori, tj. 1:40!:n-cc2: Za Verat nema šanse da je 1:8 za osnovni paket, toliku agregaciju imaju samo paketi sa statičkom IP kod drugih provajdera i skuplji je takav 256/64 nego 512/128 sa dinamičkom IP. I Neobee je objavio na sajtu da je njihova agregacija 1:16.

ForceWare
1.8.2007, 19:49
Evo jedno pitanje za Verat.Net.
Imaju PostPaid paket na broju
042 510 111
i on je u slabom saobracaju 21 din sat a skupom saobracaju duplo skuplje.
Jel slab saobracaj od 21h - 07h?

Patton
1.8.2007, 19:54
U zavisnosti od vremena obavljanja razgovora (perioda u toku dana ili nedelje) razlikujemo:

* jak saobraćaj - pozivi u periodu od 07 do15 h i od 17 do 21 h radnim danima i subotom,
* slab saobraćaj - pozivi u periodu od 15 do 17 h i od 21 do 07 h radnim danima, subotom od 21 h do ponedeljka do 07 h i u dane državnih praznika.

Preuzeto sa www.telekom.yu

Aleksandar1987
17.4.2008, 0:17
Ljudi ne mogu da verujem sta mi rade!
Koristim ADSL usluge VERAT NET provajdera vise od godinu dana iako im je kvalitet usluga veoma los. Naime uzeo sam minimalan paket kod njih od 512/64 Kbps i SAGEM modem. Od momenta sklapanja ugovora do dana danasnjeg veza je losa i puca ukoliko nisam aktivan na mrezi. Osim toga jedno vreme od oko 20 dana tokom prosle godine nisam imao uopste vezu. Svaki put kada sam ih nazvao prebacivali su me telefonski od jednog do drugog operatera i krivicu svaljivali na Telekom. Cak sam i modem tom prilikom promenio iako sam trazio da mi iznajme ruter. Tada navodno nisu imali rutera. Uz obecanje da ce srediti kvar sa Telekomom proslo je vise od 20 dana kako nisam imao vezu. Niko se od njih nije setio da ponudi da za taj period dok nisam imao vezu ne platim njihove usluge. Naprotiv tu su bili vrlo azurni i naplatili mi pun iznos za taj mesec.
E sad. Danas sam odlucio da podnesem zahtev i povecam brzinu pristupa i promenim paket na 1024/128 Kbps jer sam hteo da uvezem i novi dodatni racunar koji sam kupio. Naravno, poucen negativnim iskustvom prvo pozovem tehnicku podrsku i proverim da li imaju rutera (ocekivao sam da ce reci da nemaju i bio sam spreman da ga kupim), na sta sam dobio potvrdan odgovor. Prezadovoljan sto cu moci lakse da resim svoj problem otisao sam u njihovu poslovnicu u Gavrila Principa i podneo zahtev za povecanje brzine na 1024/128 Kbps, nadajuci se da ce mi iznajmiti ruter. Ali ne lezi vraze, nema teorije da se od njih dobije ruter. Navodno su ruteri rezervisani za one kojima se modem pokvari. Ponudio sam im da mojim modemom koji im vratim i koji je ispravan, zamene neciji eventualno neispravan. Medjutim nikako nisam mogao da se dogovorim sa tim operaterom sa kojim sam razgovarao. Trazio sam da razgovaram i sa nekim od odgovornih lica u VERAT-u gde mi je obecano da malo kasnije nazovem i potrazim izvesnog Sergeja. Naravno, uprkos mojim cestim pokusajima Sergej nije bio dostupan.
OVO JE CIST BEZOBRAZLUK STA RADE I KAKO SE ODNOSE PREMA SVOJIM KLIJENTIMA. Vise od godinu dana sam njihov korisnik i prelazim preko svega a oni nisu u stanju toliko da ucine.
Ponasaju se kao da su jedini provajder u ovom gradu.
Ne znam da li je jos neko osim mene imao slicna iskustva sa VERATOM. Sta mi preorucujete sta da radim?
Da li i drugi provajderi prave ovakve probleme svojim klijentima?
(Da napomenem, novac nije u pitanju bio sam spreman da kupim taj j.... ruter, nego je stvar principa.)
Pomagajte sta da radim!

Sonic
17.4.2008, 0:24
Igraj njihovu igru - kaži da ti se pokvario modem i traži ruter, ili još bolje: promeni provajdera. :)

AkuL
17.4.2008, 0:29
Menjaj provajdera to je jedino pametno resenje.Zasto si uopste uzimo ADSL kod tih seljaka nije mi jasno, batali njih i obrati se sezamu ipak su najveci sa razlogom.Ja sam pre mesecak dana uzeo 1Mb/s i shljaka ko ludo.

Aleksandar1987
18.4.2008, 19:16
E pazi sad!

Juce sam ponovo nazvao tehnicku podrsku Verata koji su mi prethodno rekli da imaju rutera na zalihama i lepo rekao da sam podneo zahtev za promenu brzine ADSL prikljucka. Rekao sam im da zelim da iznajmim ruter jer imam jos jedan racunar kod kuce i da sam zbog toga i podneo zahtev za povecanje brzine na 1024/128 Kbps. Tada su mi izvesni Marko i Milos obecali da nece biti nikakvih problema i da se javim kada moj zahtev bude realizovan. Znaci kada oni meni puste protok od 1024/128 Kbps tada da im se obratim i da navodno nece biti problema, na sta sam ja pristao.

Ne znam zasto, ali imam jak osecaj da cu biti prevaren i da oni zele samo da dobiju na vremenu, ne znam zasto. Verovatno kada budem tada nazvao bice nesto trece u pitanju zbog cega nece hteti da mi iznajme ruter. Verovatno ce reci da trenutno nemaju slobodnih na raspolaganju i da su svi zauzeti.

Nema veze sacekacemo da vidimo.
Ne znam kada bih hteo da predjem na PTT provajdera koliko bih morao da cekam na realizaciju prikljucka. Obzirom da imam mogucnosti i da vec koristim ADSL liniju da li bih isto morao da cekam mesec ili dva da mi oni prikljuce liniju ili bi to u ovom slucaju bilo krace vreme.
Video sam kod nekih kada menjas provajdera traze da od starog provajdera zahtevas nekakav migracioni kod (MIK). Pretpostavljam da je to radi skracenja procedure dobijanja linije.

Da li neko zna nesto vise o ovome?

AkuL
19.4.2008, 0:29
Tacno je da ti treba migracioni kod, ali nije nista komplikovano.Uzmes migracioni od sadasnjeg provajdera i odes kod novog, podneses prijavu i u roku od dva do tri dana oni te zovnu da dodjes da uzmes novu opremu, prikljucis je i onda imas brzu liniju koja nepuca svakih sat vremena.Takodje u toku migracije mozes da koristis internet.

nighthawk
27.6.2008, 20:58
Uzeo sam ADSL paket 512/64, dobio ruter TP-LINK TD-8811 nekoliko dana posle toga (nisu ni imali modeme), i to nekako radi, ali ne mogu da kazem da sam zadovoljan. Problem je sto dolazi do prekida veze, potpuno nasumicno, to potraje nekoliko sekundi, ali po uspostavljanju veze imam drugu ip adresu. Naravno skoro svaki download puca, izloguje me sa foruma, miranda se izloguje sa msn-a... Obicno radi po nekoliko sati kako treba, ali desava se, i to obicno u ovo vreme (znaci 8-9 uvece) da puca na 20 minuta.

Da li jos neko ima slicne probleme?

shalabajzer
11.9.2008, 1:05
Uzeo sam ADSL paket 512/64, dobio ruter TP-LINK TD-8811 nekoliko dana posle toga (nisu ni imali modeme), i to nekako radi, ali ne mogu da kazem da sam zadovoljan. Problem je sto dolazi do prekida veze, potpuno nasumicno, to potraje nekoliko sekundi, ali po uspostavljanju veze imam drugu ip adresu. Naravno skoro svaki download puca, izloguje me sa foruma, miranda se izloguje sa msn-a... Obicno radi po nekoliko sati kako treba, ali desava se, i to obicno u ovo vreme (znaci 8-9 uvece) da puca na 20 minuta.

Da li jos neko ima slicne probleme?

Ima ima. Samo nisam hteo nista da pisem...Ja kontao da je do mene, pa nista ne htedoh reci. Prvih par meseci je islo tako i tako. Posle sve ode nizbrdo...I reinstalirao sam sistem x puta.. Sve kontao neki virus.

Cudo jedno..Isto me diskonektuje sa foruma..Ja kontao to neko podesavanje u okviru korisnickog panela..koliko da ostanes logovan...hm...Download ...isto se prekida..Mada ne na svakom downloadu. Youtube seche, tj zamrzava se slika i osvesti se posle nekih 3/4 sekunde...

Kod druga..suprotno..On ima telekom adsl..Gledam kako se na jutubu kod njega ucitava video...Onaj crveni bar dodje do kraja a reprodukcija tek na pola..Zalosno..A on nema ni firewall, ni anti virus. ...

nikodim
21.9.2008, 2:09
Da li neko ima iskustva sa ovim provajderom u vezi adsl-a? Trenutno koristim kds kablovski internet 256/64 a hteo bi da se prebacim na vecu brzinu, kako to nije moguce kod kds-a za privatne korisnike zanima me da li je verat dobar izbor za adsl od 768/192?

ako imas veci izbor provajdera bezi od verata,ja sam 1 septembra uzeo njihov adsl,18 sam trazio i dobio MIK kod,i sad cu da probam eunet,a kod ovih gore pomenutih,adsl mi je radio ko dial up,rekord mi je 7KB/s dok sam skidao jednu jedinu pesmu od 2.7 mb,klinci iz komsiluka koji koriste sezam ili telekom adsl,razvalise se od smeha,na kraju sam poceo i ja da se smejem od muke,sta cu,a pre toga sam bio na beotel,super mi je radio,koji me djavo terao da ih menjam...:boodala:

Iris
21.9.2008, 11:05
Lepo od tebe što si se potrudio, ali pitanje na koje si odgovorio je postavljeno još 2006. godine! Budi ljubazan pa sledeći put obrati pažnju na aktuelnost teme u kojoj postuješ...

b0ky94
20.10.2008, 21:16
koristim verat adsl 512/64 i zadovoljan sam doduse bilo je problema ali sve mi je resila njihova tehnicka podrska, a sto se tice protoka pre je otvarao stranice odmah a sad nesto sporije mada mislim da je to zbog avg8 kog sam skoro instalirao..
nije bas za svaku preporuku ali ipak cena sve kaze (najjeftiniji)

yhaker
29.10.2008, 18:45
Verat 512/64 ruter td-8811,radi fino.Nije najjeftinije informisi se.:icon_stud

syncromatic
3.11.2008, 1:39
Imam veratov adsl 512/64, TD-8811 ruter(tp-link) i kao sve to radi ok pri surfovanju. Ali mene interesuje da li svakome puca net ko meni kada skida nesto preko torrenta ili preko dc++ ili bilo cega p2p? I da li samo meni adsl radi na sledeci nacin. Kada salje nesto tipa brzinom od 4 kb/s brzina downloada je u tom istom trenutku jedva 8 kb/s a cim prestane sa uploadom download skoci na neku pristojniju brzinu. Isto *****e mi se desavalo i sa beotelovim adslom i njegovim modemom onaj sazem. I kad skidam nesto preko torrenta nikad mi se nije desilo da brzina skidanja bude full bas zbog tog slanja drugima. Video sam da i telekomov ruter(Ono kinesko djubre Huawei) ume slicne stvari da uradi. Da li tu ima neka caka oko toga da se dobije pun protok uvek ono 53/7 kb/s i da se to ne izbaguje?Video sam da ovaj ruter ima gomilu nekih *****a da se ispodesava u njegovom settingsu ono nat,wan, add server itd... al se bas ne razumem u to. Da li je mozda problem u mom windowsu ili sta? Da menjam provajdera? Probajte da mi nekako pomognete..........

Da i ovaj ruter mi se izbaguje najcesce samo pri p2p samo zbog tog non stop download/upload. Ovako bas,bas retko.

Iris
3.11.2008, 1:51
Pretraži forum - imaš nekoliko tema o vezi između tog rutera i brzini torenta i u podforumu Komunikacioni uređaji i umrežavanje (http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=72).

Patton
3.11.2008, 10:56
Ne iskljucuj mogucnost da ako krenes da skidas kao lud torente, da ti tamo neko resetuje konekciju. Desava se takodje da ako preteras sa tim p2p programima, da te neko pozove na kucu i kaze da malo o'ladis :)

VojaM
3.11.2008, 16:49
@Synchromatic

Najlakši način da izbegneš gnjavažu sa Port Forwardingom i sličnim "ružnim rečima" jeste da na ruteru uključiš protokol zvani UPnP. Posle ga je potrebno uključiti i u programu za Torrente.

Drugo, u programu pažljivo pogledaj da li su paramteri Interneta podešeni na vrednost koju zaista imaš. Ponekad ljudima ostanu parametri za neke ultrabrze digitalne veze (tipa T1 ili T2) i onda se čude što se sve šlogira pri najmanjem DL-u.

Treće može se eksperimentisati sa parametrom DNS u podešavanju konekcije u Windowsu. Ponekad je bolje tu staviti IP adrese DNS-a provajdera (ko zna te adrese), a ponekad je, naprotiv, bolje staviti na tom mestu adresu rutera (recimo 192.168.1.1).

Naravno, ako se ne koristi fiksna IP adresa konekcije (tj. mrežne kartice u računaru) već automatski dodeljena adresa, onda se i DNS adrese dodeljuju automatski. Ako se pak unese fiksna adresa za mrežnu u kompjuteru, obavezno je uneti adrese DNS-a, bilo adrese provajderovih DNS-ova bilo adresa rutera.

nighthawk
3.11.2008, 21:00
@syncromatic

Pucala mi je veza od kad sam uzeo ADSL (kraj juna) sve negde do sepmtebra, e sad, ubrzo posle tog poboljsanja sam batalio torrente i presao na rapid (koji pre toga nisam mogao da koristim bas zbog cestog pucanja veze), tako da ne znam kako bi sada bilo sa torrentima. Sada je veza relativno stabilna, desava se da pukne jednom u dva dana. Brzina nije bas sjajna, prosek je oko 420 kbps, ali s obzirom da sam podaleko od poste i da znam u kakvom su stanju tel. kablovi to i nije lose. Jedino sto me sada pomalo iritira - kada ne palim komp 2-3 dana (sve je iskljuceno iz struje), potrebno je nekoliko minuta da net proradi.

Dok sam koristio torrente download nikad nije prelazio 10-15 KB/s ako je upload bio veliki, samo ne znam koliko je to imalo veze jedno s drugim, jer taj odnos dosta zavisi od odnosa seedera/leechera. Ako malo ljudi imaj taj fajl, a mnogo skida onda je normalno da ce upload biti veliki a download slab.

Sto se samog rutera tice situacija izgleda ovako: U pocetku je bio ukljucen UPnP, i to je radilo, ali kad sam rucno forwardovao port radilo je prilicno brze i veza je bila stabilnija (a mozda je to samo slucajnost, treba eksperimentisati). Ruter je predvidjen za brzine do 24 mbps, tako da ove nase brzine ne bi trebalo da budu nikakav problem za njega, a posto se malo greje sigurno moze da izdrzi visenedeljni neprekidni rad.

Veratovi DNS serveri rade perfektno, dovoljno je samo postaviti njihove adrese u podesavanja konekcije (213.244.255.2 i 213.244.255.3) i tu nece biti nikakvih problema. Ipak, koga ne mrzi da cacka moze da doda i OpenDNS servere (208.67.222.222 i 208.67.220.220) kao treci i cetvrti.

Podesavanja broja konekcija u p2p programima treba drzati na minimumu, ne vise od dvadesetak.

Aleksandar1987
5.5.2009, 17:31
Imam jedan problem, koristim veratove usluge vec duze vreme, od kad ih koristim desava mi se da skoro svaki drugi ili treci dan resetujem ruter jer nemam internet. Da li jos neko ima ovakve probleme, da li je moguce da oni non stop nesto cackaju?? :n-cc2:

Marti Misterija
5.5.2009, 19:25
Zna da se desi pokoji put da oni nesto cackaju pa privremeno (vrlo kratko) nema neta, a takodje zna da se desi (ali jako, jako retko) da moram da iskljucim ruter na desetak sekundi jer nema neta pa kad ga ponovo ukljucim sve radi OK, ali nijednom nisam morao da ga bas resetujem.
Inace pre neki dan su najavili neke radove na preseljenju opreme u novi Data centar i da par sati nece biti neta pa mozda i zbog tog preseljenja nakon istog dolazi do tih problemcica sa netom koje imas.

Aleksandar1987
5.5.2009, 20:23
Zna da se desi pokoji put da oni nesto cackaju pa privremeno (vrlo kratko) nema neta, a takodje zna da se desi (ali jako, jako retko) da moram da iskljucim ruter na desetak sekundi jer nema neta pa kad ga ponovo ukljucim sve radi OK, ali nijednom nisam morao da ga bas resetujem.
Inace pre neki dan su najavili neke radove na preseljenju opreme u novi Data centar i da par sati nece biti neta pa mozda i zbog tog preseljenja nakon istog dolazi do tih problemcica sa netom koje imas.

Imao sam ja ove probleme i pre tog preseljenja. A to njihovo preseljenje je trajalo pola dana, toliko ja nisam imao net. E pa tako i ja iskljucim ruter iz struje na jedan min i onda radi. Al desava se to cesto. Posle tog njihovog preseljenja da kucnem u drvo radi sve ok, nadam se da nece cesto dolaziti do toga. Najvise izludim kad mi oko 24h ili 1h nestane net, e tad hocu da poludim.

Bata86
5.5.2009, 20:45
Imam jedan problem, koristim veratove usluge vec duze vreme, od kad ih koristim desava mi se da skoro svaki drugi ili treci dan resetujem ruter jer nemam internet. Da li jos neko ima ovakve probleme, da li je moguce da oni non stop nesto cackaju?? :n-cc2:

Nekoliko mojih prijatelja koji su koristili Veratnet, stalno su se žalili na ovaj problem. Šta je bilo posle? Promenili su net provajdere i više nemaju tih problema. :)

Marti Misterija
5.5.2009, 21:05
Posle tog njihovog preseljenja da kucnem u drvo radi sve ok.

Pa ako od tog momenta sve radi OK, onda ne vidim ni razloga za brigu i nervozu.

Nekoliko mojih prijatelja koji su koristili Veratnet, stalno su se žalili na ovaj problem. Šta je bilo posle? Promenili su net provajdere i više nemaju tih problema. :)

Uf, suvise radikalan potez za moj ukus. Imao sam ja i vecih problema, pa samo posle "prijateljskog razgovora" sa licima iz tehnicke podrske i malo (malo vise) preganjanja sa njima sve resio i sada fercera ko podmazano, ali ni tada nisam menjao ISP.

Wastelander
6.5.2009, 14:23
Pismo je bilo vise lazna uzbuna i nema nekog efekta, ali ipak mnoge korisnike koji su tesko stekli svoj adsl nalog ovakva stvar bi odvratila od koriscenja p2p programa.

Nemojte misliti da je lazna uzbuna. Bilo je sluchajeva gde su ljudima gasili internet ukoliko se oglushe vishe od 2 puta na pismo provajdera. Mnogi ovde idu sistemom "nece mene", pa posle bude problema.

Aleksandar1987
29.10.2009, 19:02
Ja nemam reci koliko je Verat bezobrazan, od kad sam postao korisnih njihovih ADSL usluga ja non stop imam probleme. Za razliku od gore nekih postova koje sam pisao hvala bogu nema toliko cestog pucanja neta. A probleme koje trenuno imam su: You Tube nema sanse da ucita neki spot, dodje do nekog dela i tu zakuca i ni da mrdne (ranije je to sibalo ko ludo) , najmanji video od 1min trajanja ucitava sto godina, MSN puca ko lud, ne moze ni 5 min da prodje a da bar jednom ne pukne, download je jako jako los, protok varira od 15kb/s do 70kb/s, a imam paket 4096/256. U nekim slucajima dodje max do 200kb/s (ali retkost). Ko da nemam paket od 4096/256. Ne mogu da verujem da su poceli da skracuju korisnike na ovaj nacin...Pre neki dan kad sam skidao Adobe Reader koji je tezak oko 27Mb skidao je brzinom 15kb/s i ne ide do kraja nego zakuca na pola i nece dalje, skinuo sam ga iz 15. puta...Poludeo sam. Dal jos neko ima ove probleme??

nighthawk
31.10.2009, 22:17
Negde pocetkom ovog meseca mi je rapidshare jako sporo radio u popodnevnim i vecernjim casovima, brzina je ponekad bila manja od 30 KB/s (1024/128 paket), ali to je proslo polovinom meseca. Ostale stvari rade odlicno jos od septembra prosle godine, dl. je gotovo neprekidno iznad 100 KB/s, a veza puca mozda jednom mesecno (sto je normalno cak i za najbolje provajdere), tako da stvarno nemam na sta da se pozalim.

To sto se tebi desava je mozda posledica nekih radova (ako je problem privremen) ili problem sa opremom (ruter, kablovi...) sto mozda i ne zavisi od Verata.

Aleksandar1987
2.11.2009, 14:18
Ja problema imam od kad sam postao njihov korisnik...ne mozes ni da zamislis sta se sve izdesavalo od kad sam njihov korisnik...

nighthawk
2.11.2009, 21:26
Raspitaj se da li neko iz tvog komsiluka ima slicne probleme (bez obzira na provajdera), pa onda vidi da li jos neki korisnik iz tvoje okoline/grada ima slicne probleme sa Veratom da bi utvrdio u cemu je stvar. Pokusaj i da im trazis novi ruter.

markokovacevic
7.11.2009, 10:10
Procitao sam sve postove pa da i ja kazem par reci. Koristim verat connect uslugu za privatne korisnike (wimax) 2 meseca i veoma sam zadovoljan. S obzirom da kao podstanar nisam imao drugu varijantu brzog interneta (adsl, kablovski) resio sam da probam iako imam neku vrstu odbojnosti prema wirelessu. I nisam pozalio. U sk 9/2009 u rubrici internet sam procitao clanak o verat connect-u, otisao u gavrila principa, potpisao ugovor, platio za prvi mesec koriscenja + 1400 din za iznajmljivanje opreme, montirao modem i skinuo 2GB podataka. I sve to za 1 dan!! vec 3. dana zvali su me iz verata da pitaju kako sam zadovoljan, da li imam nekih predloga kako da poboljsaju svoju uslugu (retkost za nase provajdere!). Mozda to zavisi od udaljenosti bazne stanice, ali kod mene na banovom brdu veza je odlicna, izuzev neka 4 problematicna dana (kasnije su mi, da bi se izvinili zbog smetnji u saobracaju, povecali brzinu downloada za citavih 1mbit/s tokom 10 dana!). Internet koristim za torrente i online gaming. Nisam (jos uvek?) dobio bilo kakvo "pretece pismo" zbog skidanja "ilegalnog" softvera niti sam primetio da ogranicavaju ili ometaju torrent saobracaj, jer je down speed uvek u rangu 128-200KB/s. Nesto je veci ping spram wired interneta (+50 do +80ms, po speedtest.net rezultatima), ali nikad ne prelazi nekih 150ms, i za vecinu igara to je ok. Posto sam imao ranije i kablovski sbb i telekomov adsl internet (sa kojima sam takodje bio izuzetno zadovoljan) mogu da kazem da ovo takodje odlicna opcija.
P.S. nadam se da sad nisam urekao sam sebe :knock knock: :P
P.P.S. Izvinjavam se ako sam promasio temu, znam da je ova o veratovom ADSL-u, ali nisam nasao odgovarajucu.

Aleksandar1987
9.11.2009, 1:47
Ja prvi put cujem da provajder zove nekog korisnika njihovih usluga i da pita dal je sve u redu :))) Hhahaa ne verujem...kod mene u kraju svima je net ok, i meni je bio al evo 2 meseca ovi problemi a imao sam i ranije neke probleme, al evo neki ljudi kazu da im je ok...Stvarno ne znam sta je u pitanju...

Marti Misterija
9.11.2009, 1:59
Mozda stvarno i nije do njih, mada znaju oni itekako da za*ebavaju.
Ja sam pre skoro godinu dana imao zescih problema sa njima kad 22 dana nisam imao net i za to vreme na svaki moj poziv njihov komentar je bio "kontaktirali smo Telekom, cekamo odgovor". Posto od njih nije bilo vajde ja sam kontaktirao ljude iz centrale Zarkovo koji su mi ljubazno dali broj mobilnog njihovog kolege nadleznog za rad na terenu. Za dva dana covek je poslao ekipu koja je sisla u saht, nesto tamo prikljucila i ja sam dobio internet koji i dan-danas sljaka bez problema. Nakon sto mi je problem resen, pozvao sam Verat i znate sta su mi rekli? "Poslali smo mail u Telekom i jos uvek cekamo njihov odgovor!":nov_mad2: Nisu se cak udostojili da provere jel sve OK. Naravno greska nije bila do njih ali da sam cekao na njihovu reakciju (a zvao sam ih gotovo svakodnevno), ja net ne bih imao bar do proleca. Zato su bili azurni da mi naplate koriscenje za naredni mesec i tek nakon sto sam se pobunio i objasnio im kako stoje stvari, prista li su da mi ne naplate naredni mesec obzirom da u mesecu koji sam platio nisam imao net citavih 22 dana neprekidno.

Aleksandar1987
9.11.2009, 2:06
Ma uopste nisu ljubazni i samo gledaju da otkace korisnike pricom za telekom ili pricom ma sve je u redu, bezobrazluk, pa ne moze da bude sve u redu sa ovakvim problemima.

Marti Misterija
9.11.2009, 2:09
Pa obzirom na stepen poznavanja materije pojedinaca sa kojima sam tamo razgovarao, nista ne treba da te cudi, ali to je problem i drugih provajdera, ne samo Verata.

zlatkobar
9.11.2009, 12:33
Ma uopste nisu ljubazni i samo gledaju da otkace korisnike pricom za telekom ili pricom ma sve je u redu, bezobrazluk, pa ne moze da bude sve u redu sa ovakvim problemima.

Pazi, generalno da li su neljubazni ili ne, to je vec stav njihovog kucnog vaspitanja, a ako si dovoljno ljubazan i strpljiv sa njima, mozes i isterati neku pravdu :dedica: Elem ja sam imao slican problem i resio sam ga tako sto sam im lagano i smireno rekao da ako ne mogu da mi zamene ruter ili da nesto vec smisle u dogledno vreme od 2-3 dana, da cu im vratiti opremu i zahvaliti se na saradnji i utrosenom vremenu i trudu! Gle cuda ljudi su se vec sledeci dan iscimali i poslali coveka iz podrske da pogleda sta se desava i zamenio je stari "zardjali" ruter sa novim neotpakovanim i sve sad radi kako treba! :nov_guita

Suhoj
16.11.2009, 0:38
Evo ja cu da i ja doprinesem iskustva sa doticnim provajderom. Prvo kada sam ga uzeo ubijaolo me je resetovanje rutera, veza je pucala po nekoliko puta dnevno i onda mi ortak rekao da se prebacim sa USB kabla na UTP i tako sam uradio i onda se sve to smanjilo, veza je pucala jednom nedeljno, sto sam podnosio i nije me nerviralo, jedino ako ne bih nesto skidao. :D
Pretecim pismima ni traga ni glasa.
E sada se ovih dana kanim da ih otkacim jer mi je net postao uzasan mozda poslednjih mesec dana. Download se popravio, a bio je jedno vreme los, ali resetovanje je bas ucestalo, desava sepo nekoliko puta na dan. :mad:

Marti Misterija
16.11.2009, 1:24
Dok sam koristio S@gem modem veza je pucala stalno posle nekoliko minuta "neaktivnosti" tako da mi je ili non stop radio torrent tj. nesto sam downloadovao ili sam podesio da mi non stop pinguje, samo da bude aktivan. Zatim sam zamenio taj modem za TP-Linkov ruter sa prvim nisam mogao ni da uspostavim konekciju jer sa njim ocito nesto nije bilo u redu, dok sam sa drugim bar uspostavio konekciju mada je i sa njim pucala veza - istina daleko redje nego sa modemom. Onda sam jednostavno sklonio taj ruter i kupio sam wireless ADSL2+ ruter D-Link 2640 i od tog momenta, a tome ima jedno desetak meseci nisam imao ama bas nijedan jedini problem sa pucanjem veze, niti bilo koji drugi. Zakljucak izvedite sami.

Suhoj
16.11.2009, 11:53
Ja imam TP-Link ruter :D

Marti Misterija
16.11.2009, 13:30
Probaj prvo sa nekim drugim, mozda ces biti bolje srece.

nighthawk
16.11.2009, 21:56
TP-Link (ja imam TD-8811) izgleda nije bas najkvalitetniji ruter. Meni generalno radi dobro, veza puca mozda jednom mesecno sto je normalno za svakog provajdera, ali ruter ima nekoliko bubica. Rekonekcija iz JDownloadera radi lepo 10-15 puta, a onda se ruter tako zaglupi da moram po nekoliko puta da ga resetujem na dugme da bi proradio, tako da sam od rekonekcija odavno odustao. Kada sam odsutan nekoliko dana, pa ruter stoji iskljucen iz struje, treba mu nekoliko pokusaja (opet resetovanje na dugme) da bi uspostavio konekciju. Ovo sve lici na probleme koji se mogu ispraviti novim firmwareom, ali ne znam ni da li to postoji, ni da li je dozvoljeno raditi tako nesto.

Butke
13.1.2010, 20:59
Ne mogu da verujem koliko sam se razocarao u Verat!
Korisnik njihovog ADSL-a sam od 15.12.2010, i nikada (zaista ni jedan jedini put) mi protok nije bio veci od ovog rezultata u speedtestu a placam paket od 1,024/0,128mbs. Ovo je jos i odlican rezultat uglavnom se krece oko 0.80/0.09mbs. Zvao sam podrsku ali su me skinuli sa izvesne stvarke komentarima tipa: prijavili smo kvar itd.:nov_mad2:
Resetovanje(gubljenje) konekcije je normalna pojava-bar 2 puta dnevno,a kada ukljucujem komp,obavezno se mucim 20ak minuta da se konektujem: ukljucujem, iskljucujem, resetujem i modem i komp dok de ne smiluje i konektuje.


http://www.speedtest.net/result/681424307.png (http://www.speedtest.net)

Imao sam njihov dialup i bio prezadovoljan,pa sam hteo samo njihov ADSL i drugima ih predlagao a sada .....:(

nighthawk
13.1.2010, 21:33
I meni speedtest prikazuje manju brzinu (ovo sam ponovio bar tri puta u ovoj temi), ali download sasvim lepo radi. Kada skidam sa Rapidshare-a i Megauploada uporedo brzina se drzi na stabilnih 107 KB/s (1024/128 paket), a kada skidam sa samo jednog hosta brzina malo varira, ali ne pada ispod 100. Znaci speedtest laze.

Pretpostavljam da imas TP-Link ruter. Ponekad se desava (recimo 2-3 puta mesecno) da posle paljenja kompa ne ubode odmah konekciju, pa mora dva-tri puta da se ukljuci/iskljuci, ali nema potrebe gasiti komp. Ako bas zeza onda treba da ga iskljucis i sacekad desetak sekundi pre ukljucivanja.

Veza ti mozda puca zbog torrenta ili nekog drugog P2P programa koji otvara veliki broj konekcija.

Butke
13.1.2010, 23:04
Gresis sinko,silno gresis,ne laze speedtest !
Osnovna stvar koju treba znati u tim preracunavanjima je da je 8kb=1KB :dedica:
Znaci ako je brzina 1024kb/s onda je to u downloadu 128 KB/s, a ti imas 107KB/s. SLIKA1
http://www.dodaj.rs/f/1F/Iv/3w371Wp0/kbps1.png

Pa ako imamo 107KB/s onda je tvoj protok 856kb/s (placas 1024), znaci i tebe su obmanuli. SLIKA2
http://www.dodaj.rs/f/3w/eN/2pnARaiS/kbps2.png

Sto se rutera tice ,jeste TP link. Meni se zaglupi pri paljenju skoro svaki put i neretko ne pomaze ni reset,ni iskljucivanje pa cekanje od 20-30sec pa uklj,jednostavno nekad mora i reset kompa.

nighthawk
13.1.2010, 23:19
Gresim, ali samo teorijski.

U praksi se uzima da je 1 KB/s = 10 kbps kao prihvatljiva vrednost, a ne 8, zbog raznoraznih gubitaka u prenosu. Ovo vise zavisi od kablova nego od samog provajdera.

Speedtest.net nekada (bar u mom slucaju) zna da pokaze netacne podatke (poredjenje sa download managerom). Stvar je u tome sto speedtest koristi za prenos samo jednu konekciju koja mozda tada iz nekog razloga ne radi dobro. Download manageri (akceleratori) koriste vise konekcija tako da potpuno iskoriscavaju propusni opseg. Rapidshare i ostali naravno ne dozvoljavaju vise od jedne konekcije, ali kada skidas sa vise hostova odjednom postizes isti efekat.

Ako ruter povezes preko LAN-a neces morati da restartujes kompjuter, vec samo ruter. Ako ti se dogodi da se veza uspostavi posle restarta kompa to je samo slucajnost. Ruter, kada je povezan preko LAN-a uspostavlja konekciju sa provajderom nezavisno od kompjutera, tj. povezan je na internet i kada je kompjuter ugasen.

Marti Misterija
13.1.2010, 23:20
Ali isto tako i ti treba da znas da nikad neces moci da ostvaris tih deklarisanih 1024 kbps jer je to u idealnom slucaju sto kod nas nikad nece moci da se ostvari tako da ne ocekujes da postignes tu brzinu jer nikad neces uspeti.

Druga stvar, Nighthawk je naveo da je brzina od 107 kBps u stvari ona koju ostvaruje tokom downloada sa Rapidsharea i Megauploada koja nikad ne moze da bude relevantna za ocenu kvaliteta veze jer zavisi i od drugih faktora.

Butke
14.1.2010, 0:35
Ne znam bas koliko ste u pravu.
Ako je to tacno,kako onda moj prvi komsija koji je na istom kablovskom ormanu koji koristi drugog provajdera(Telekom) ima u speedtestu brzinu od 1.17mbs(prekjuce kada sam bio kod njega), a sa Megauploada mu je download 120KB,pa cak i do 140KB.
Znaci kod Telekoma je 8kbs=1KBs a kod Verata 10kbs=1KBs:mad:

Marti Misterija
14.1.2010, 0:59
Prvo mi objasni sta ti znaci :facepalm i sta je to receno da koristis istog a pod dva mogao si bar da se raspitas malo kod tog tvog komsije pa bi ti verovatno objsnio nesto sto ocito ne znas, a to je da kod Telekoma postoji opcija speed up (http://www.telekom.nadlanu.com/isp/Poslovni/Usluge.aspx?ac=solo&br=25) koja u odredjenom dobu dana na tri sata ubrzava net te zbog toga on ima vecu brzinu. Da si bar malo informisan o tome ne bi bez veze facepalmovao.
Kao sto si i sam rekao 1024 kb = 128kB i ne moze on sa tim paketom stalno da ima 140kB vec samo na tri sata.

Butke
14.1.2010, 2:13
Prvo mi objasni sta ti znaci :facepalm i sta je to receno da koristis istog a pod dva mogao si bar da se raspitas malo kod tog tvog komsije pa bi ti verovatno objsnio nesto sto ocito ne znas, a to je da kod Telekoma postoji opcija speed up (http://www.telekom.nadlanu.com/isp/Poslovni/Usluge.aspx?ac=solo&br=25) koja u odredjenom dobu dana na tri sata ubrzava net te zbog toga on ima vecu brzinu. Da si bar malo informisan o tome ne bi bez veze facepalmovao.
Kao sto si i sam rekao 1024 kb = 128kB i ne moze on sa tim paketom stalno da ima 140kB vec samo na tri sata.

Izvini ako sam te uvredio sa smajlijem,nije mi to bio cilj,izbacicu ga ako je tako!
Sto se tice speed up-a,tacno je da nisam znao za to,ali je i tacno da on (komsija) nema pojma kako se to koristi.
Koliko sam video, ta opcija duplira konekciju a ne pojacava za 10% kao sto je to slucaj kod njega(placa 1Mb,a ima 1,1Mb/s). Eto informisao sam sada i sebe i druge :).
Nije mi namera da se svadjam sa tobom, a ni sa nighthawk-om,zato se izvinjavam ako sam bilo koga uvredio, jer nisam ni klinac niti u tom fazonu. Samo sam ljut na Verat jer nemam ono sto sam platio,dok drugi u istim uslovima kao ja imaju 20ak% vise za isti novac i to zelim da podelim sa drugima jer, to i tema ove teme-zar ne!?

nighthawk
14.1.2010, 21:09
Druga stvar, Nighthawk je naveo da je brzina od 107 kBps u stvari ona koju ostvaruje tokom downloada sa Rapidsharea i Megauploada koja nikad ne moze da bude relevantna za ocenu kvaliteta veze jer zavisi i od drugih faktora.

Propustio sam da kazem da je ovu istu brzinu ostvarujem i kada skidam sa softpedie, sourceforge-a ili bilo kog drugog sajta i bilo kojim programom.


Ne znam bas koliko ste u pravu.


U praksi se uzima da je 1 KB/s = 10 kbps kao prihvatljiva vrednost,

Dakle, kao sto sam rekao, to je prihvatljiva vrednost, ona naravno moze da bude i jednaka teorijskoj ako su gubici u prenosu mali.

Telekom zaista ima bolje brzine od ostalih provajdera, ali ne zahvaljujuci kvalitetu nego zahvaljujuci monopolu.

NjegovaWisost
16.1.2010, 10:19
Gresim, ali samo teorijski.

U praksi se uzima da je 1 KB/s = 10 kbps kao prihvatljiva vrednost, a ne 8, zbog raznoraznih gubitaka u prenosu. Ovo vise zavisi od kablova nego od samog provajdera.

Speedtest.net nekada (bar u mom slucaju) zna da pokaze netacne podatke (poredjenje sa download managerom). Stvar je u tome sto speedtest koristi za prenos samo jednu konekciju koja mozda tada iz nekog razloga ne radi dobro. Download manageri (akceleratori) koriste vise konekcija tako da potpuno iskoriscavaju propusni opseg. Rapidshare i ostali naravno ne dozvoljavaju vise od jedne konekcije, ali kada skidas sa vise hostova odjednom postizes isti efekat.

Ako ruter povezes preko LAN-a neces morati da restartujes kompjuter, vec samo ruter. Ako ti se dogodi da se veza uspostavi posle restarta kompa to je samo slucajnost. Ruter, kada je povezan preko LAN-a uspostavlja konekciju sa provajderom nezavisno od kompjutera, tj. povezan je na internet i kada je kompjuter ugasen.
Kakvi crni gubici u preosu. U CG, T-com, 125kb skida. I tačka. A ovde na veratu stalno zakidaju.

http://www.speedtest.net/result/684172484.png (http://www.speedtest.net)

Butke
19.1.2010, 0:16
dakle, kao sto sam rekao, to je prihvatljiva vrednost, ona naravno moze da bude i jednaka teorijskoj ako su gubici u prenosu mali.
Прихватљива за тебе,али не и за мене јер је 8kbs=1KBs код свих других провајдера. Ако плаћам 1мбс онда хоћу толики проток.

telekom zaista ima bolje brzine od ostalih provajdera, ali ne zahvaljujuci kvalitetu nego zahvaljujuci monopolu.

Па о томе и причам све време,али ја не тржим већу брзину(не бих се бунио :-) ) него што плаћам,него да ми не закидају 20% од брзине на који су се обавезали. Од како сам на верату (значи преко месец дана)ни једном нисам имао брзину већу од 0,89мбс.
Закључак: БЕЖИТЕ ОД ВЕРАТа колико год можете.

DeCoy
19.1.2010, 1:40
Imam Verat ADSL već duže od godinu dana. Speedtest skoro uvek pokazuje ~0.9 Mb/s dok je brzina prilikom downloada sa megauploada uvek > 115 KB/s. Jedino rapidshare pravi problem i ima download oko stotke (tokom noći naravno, danju ni ne pokušavam), ali ni to ne smatram da je neki strašan gubitak:confused: Speedtest je ranije pokazivao veću brzinu, u poslednjih par meseci pokazuje slabije rezultate ali brzina downloada se u praksi nije promenila.

Evo rezultat od pre koji minut...
http://www.speedtest.net/result/686959799.png (http://www.speedtest.net)

Butke
22.7.2010, 1:32
Ne mogu da verujem koliko sam se razocarao u Verat!
Korisnik njihovog ADSL-a sam od 15.12.2010, i nikada (zaista ni jedan jedini put) mi protok nije bio veci od ovog rezultata u speedtestu a placam paket od 1,024/0,128mbs. Ovo je jos i odlican rezultat uglavnom se krece oko 0.80/0.09mbs. Zvao sam podrsku ali su me skinuli sa izvesne stvarke komentarima tipa: prijavili smo kvar itd.:nov_mad2:
Resetovanje(gubljenje) konekcije je normalna pojava-bar 2 puta dnevno,a kada ukljucujem komp,obavezno se mucim 20ak minuta da se konektujem: ukljucujem, iskljucujem, resetujem i modem i komp dok de ne smiluje i konektuje.


http://www.speedtest.net/result/681424307.png (http://www.speedtest.net)

Imao sam njihov dialup i bio prezadovoljan,pa sam hteo samo njihov ADSL i drugima ih predlagao a sada .....:(

He,sada sam promeni provajdera :alealeee:i vidite kako sada kod njega racunaju mbs :dedica:

http://www.speedtest.net/result/887555069.png

Zbogom VERATe :odoK:

Marti Misterija
23.7.2010, 22:35
Jel vi stvarno verujete u to sta vam prikaze neki takav test?
Ja bih onda trebao da skacem od srece!:kreza:
http://www.speedtest.net/result/889719119.png (http://www.speedtest.net)

Na zalost nemam stvarnog razloga za to, ali cinjenica je da mi stalno prikazuje neke "blesave" rezultate koji nadmasuju moju teoretsku DL brzinu.

Butke
25.7.2010, 3:09
Nisam samo na speedtest mislio, primetio sam bas poboljsanje brzine downloada,kako sam presao na ovog providera!

DeCoy
17.1.2011, 14:29
Hmmm... imam paket od 1Mb/s, ali mi se čini da su od noćas ubrzali na 1.5 ili je to samo neka trenutna devijacija :kreza:

http://www.speedtest.net/result/1115107428.png (http://www.speedtest.net)

ivanza
17.1.2011, 14:53
Hmmm... imam paket od 1Mb/s, ali mi se čini da su od noćas ubrzali na 1.5 ili je to samo neka trenutna devijacija :kreza:

http://www.speedtest.net/result/1115107428.png (http://www.speedtest.net)

Ti bre kao da si pao sa Marsa.:kreza:

http://www.verat.net/sr/novosti/2011-01-13/novi-adsl-paketi-od-prvog-februara/

Što se tiče priče brzine Verat vs Telekom, ja mogu da kažem samo da kada sam bio kod drugog provajdera (Beotel) sa 1 mega brzinom sam realno izvlačio 107 kb/s a dok sam imao kod Telekoma brzinu 1 mega onda je išlo do 116 kb/s. Provajdera nisam menjao zbog dodatnih 9 kb/s u brzini a očigledno je da tih 9 kb/s ništa drastično ne menja.:kreza:

Preći sa Verata na Telekom zbog dodatnih 9 kb/s je epic fail.

DeCoy
17.1.2011, 14:55
A da pročitaš naslov teme možda?

ivanza
17.1.2011, 15:16
A da pročitaš naslov teme možda?

Ispravljeno. Ostala je samo vest sa Verata.

Sa novom brzinom postoji mogućnost da će i malo poskupeti mesečna pretplata.

nighthawk
17.1.2011, 20:36
Ne mora da znači, Verat nije menjao cene u poslednjih 5 godina (bar za ovaj paket koji je sada 1Mbps).

ZoNi
28.2.2011, 12:01
Da li neko koristi Verat ADSL sa svojim wifi ruterom?

Razmišljam da pređem kod njih, ali ne bih da im plaćam svakog meseca 150 din + 1500 jednokratno za ruter, već bih kupio npr. TP-LINK TL-WR340G...

I još nešto - koji se wifi ruter dobija kod njih za tih 150 mesečno + 1500 din?

Marti Misterija
28.2.2011, 16:26
Ja sam koristio ADSL2+ ruter D-Link B2641 koji se od klasicnih WiFi rutera razlikovao po tome sto nema WAN ulaz vec Phone ulaz gde ne treba modem izmedju linije i rutera vec kabl iz telefonske linije ide direktno u ruter koji ima built-in modem.

Naravno kupio sam ga posto su tada u Veratu delili TP-Link 8810 koji nije WiFi ruter i nisam mogao da ga iskoristim da wireless umrezim uredjaje vec sam mogao samo "zicno". Verujem da jos uvek daju njega.

TP-Link TL-WR340G ti je sasvim OK resenje - jedan od najjeftinijih a zavrsava posao za kucnu mrezu bez ikakvih problema.

Komichar
6.1.2012, 20:33
U zadnjih par nedelja imam probleme sa verat adslom (prikljucak na novom bg), do sada je bilo sve ok godinama.

Od kasnog decembra do sada problemi su pucanje veze, ogromni i cesti lag spikeovi u trajanju od 10-20 sec i zadnjih par dana povecan ping na 50 ms prema svim domacim serverima za CS 1.6 koji mi je uvek do sada bio 15-20ms.

Zvao sam podrsku i slao mailove da pitam o cemu se radi, i svaki put mi kazu da je neki kvar u telekomu.

To mi je sumnjivo jer je moj brat pre par godina bio na sezam pro adslu, i poslednjih par meseci je bio toliko los kvalitet veze (koja je pre toga radila godinama dobro) da je bio prinudjen da predje na kabl., dok je podrska uporno tvrdila da se radi o kvarovima u telekomu, a niko od mojih drugara (takodje na nbg) tada nije imao problema sa drugim adsl providerima.

Ako neko ima neke informacije o situaciji tj. kvarovima u veratu/telekomu ili slicne simptome kao ja neka napise nesto, da znam da li da menjam providera ili je ovo ipak prolazno.

nikolam
13.1.2012, 17:37
Verat je krajem godine posle CEHA sajma, imao akciju priključenja mnogo novih korisnika na Adsl sa velikim popustima u trajanju ugovora, uz ugovor na 12 meseci. (16Mbit/1Mbit za 2000 dinara, 4mBit/512Kbit za 1080 dinara, itd)

Pa možda to ima veze sa usporenjima?.. Akciju su nastavili do kraja Januara.
Ako još neko ima informacija o kvalitetu usluga Verat Adsl pre i posle te akcije, neka podeli sa nama.

Komichar
25.1.2012, 16:10
Placam Verat ADSL 4Mb/512 za 1990 din i bio sam zadovoljan par godina, ali je od nove godine kvalitet jako los. Prikljucen sam na Novom Beogradu.

Povecao se ping u igrama (U Counteru je otisao sa odlicnih 15 ms na neigrivih 60ms, ali i u drugim igrama se povecao 2-3x).

Preko speedtest.net-a proveravam brzinu par puta na dan i neretko download dostize maksimum od katastrofalnih 1-1.5Mb/s, a upload maxuje na takodje jako losih 200kb, sto je daleko ispod reklamiranih brzina. Ping na speedtestu je otisao sa 15-20ms na 65ms, sto samo potvrdjuje pad kvaliteta.

Jedna od stvari koju sam primetio je da je u cenovniku verata uz paket sada stoji kljucna rec "do 4096/512 kbps", sto pre mislim da nije bio slucaj.

Da li je jos neko primetio pad kvaliteta verat ADSLa?

u temi ADSL pitanja vidim da su uzeli pretplatnike za jako male pare
Verat je krajem godine posle CEHA sajma, imao akciju priključenja mnogo novih korisnika na Adsl sa velikim popustima u trajanju ugovora, uz ugovor na 12 meseci. (16Mbit/1Mbit za 2000 dinara, 4mBit/512Kbit za 1080 dinara, itd)

Pa možda to ima veze sa usporenjima?.. Akciju su nastavili do kraja Januara.
Ako još neko ima informacija o kvalitetu usluga Verat Adsl pre i posle te akcije, neka podeli sa nama.

Da li imam neke opcije da poboljsam uslugu kao dugogodisnji korisnik cimanjem tehnicke podrske/prodaje ili sam primoran da trazim novog provajdera?

Jel imao neko slicnu situaciju sa nekim drugim provajderom i kako je to reseno?

Master_Touch
26.4.2012, 9:03
Ja imam da podelim iskustvo VeratNeta.

Torenti ne rade, p2p programi ne rade...


Podrska u servisu ne zeli da pomogne.

Sto znaci,

Menjam provajdera.

Malo pre sam video, na sajtu pored cene im pise p2p neogranicen, a ja zovem korisnicki servis i javlja se neka devojka i kaze sta to znaci neogranicen, gde ste to videli... Sta imam da kazem vise...

Aleksandar1987
2.5.2012, 12:15
Moram podeliti sa vama jedan problem koji u poslednje vreme imam sa Veratovim ADSL uslugama i koliko toliko da zatrazim strucno misljenje od ljudi koji su kompetentni da pricaju o tome. Problem je nastao aj da kazem pre mozda nekih mesec dana kada imam cest gubitak konekcije. Pri pingovanju mi pokazuje gubitak poslatih i primljenih paketa od 25% - 100%, nema pravila sto se tice toga. Pisao sam im mail i dobio odgovor da testiram samo njihovu opremu posto imam i svoj ruter i par kompova jos. Posle testiranja problemi su bili isti pa sam ponovo pisao mail i receno mi je da su javili kolegama iz telekoma da provere u cemu je problem posto je najverovatnije problem u telefonskoj liniji. Receno mi je i da ce oni dobiti odgovor u ponedeljak od telekoma najkasnije u jutarnjim casovima. Danas sam im opet pisao mail ali ne zbog gubitka konekcije vec zbog toga sto prilikom testiranja brzine nisam dobio zadovoljavajuce rezultate (ovaj problem takodje od pre jedno mesec dana). Od skoro sam presao na 6Mbprs/1Mbps paket potpisivanjem ugovora na 12 meseci za iste pare i u pocetku nisam imao nikakvih problema i prilikom testiranja brzine sve je bilo normalno i na speed testu mi je pokazivao 6Mbps download-a. Dobio sam mail sa sledecim odgovorom:

Poštovani,
Raduje da konekcija više ne puca i da poslednja traje bezmalo 24h, to ohrabruje ali moramo da istaknemo jednu stvar:
ADSL tehnologija, od porta na centrali, do Vašeg uređaja, nažalost podrazumeva određene gubitke,
drugim rečima, vrlo je važno kakav je kvalitet same parice, kolika je udaljenost od tačke A (centrala) do tačke B (Vaš ruter),
pa i osobenosti samog porta igraju značajnu ulogu u tome da se pri prenosu linka izgubi 10-15% istog,
na nekim mestima i više zbog opisanih razloga.
Napominjemo da ovo nikako nije do VeratNet-a i onoga što on može da isporuči budući da mi dajemo maksimum
za "fiziku" tj. kolika je ukupna propusnost parice, u skladu sa plaćenim paketom — toliko Neta mi i dajemo.
Opet, poslednja sesija ohrabruje i isto činimo i mi — testirajte brzinu u različitim dobima dana,
na različitim serverima i javljajte se ovako da imamo precizan uvid u stanje stvari.
Hvala na razumevanju a svakako i na strpljenju i lojalnosti.
Pozdrav i
Svako dobro.

Da li je moguce da do sad nisam imao nikakvih problema sto se tice protoka a da sad odjednom imam toliki gubitak da sam uskracen za citavih 1Mbps download-a? Da li je moguce da su problemi nastali bas sad kada sam potpisao ugovor na 12 meseci pa namerno zakidaju jer znaju da su ljudi pod ugovorom? Molim za odgovore ljudi koji su kompetentni da ih daju. Ne trebaju mi nagadjanja nekih ljudi u fazonu sta moze da bude. ;)

Master_Touch
7.5.2012, 10:22
ja sam upravo zbog takvog bezobrazluka raskinuo ugovor i sad biram drugog provajdera. moj savet bezi od veratneta jer nemaju strucnu podrsku i ne znaju sta rade...

Martok
7.5.2012, 10:42
Imao sam vrlo slicnu situaciju i problem sa orionom. Relativno brzo sam zamenio taj ruter, dali su mi novi i od tada je OK. Ono sto mene najvise nervira je sto ce ti mrtvi ladni prodati brzinu koja ne moze da prodje kroz tvoju paricu a posle ti modrovati i uciti te pameti o tehnologiji.

(Ako se vec smara sa podrskom moj savet ti je da se manes mailova i cimas telefonom.)

Aleksandar1987
7.5.2012, 23:25
Ne znam vise sta da radim, postaje nepodnosljivo.

DeCoy
8.5.2012, 9:26
Ja koristim Verat ADSL već duži niz godina i nemam nikakvih zamerki (brzina je ona koju plaćam, torrenti rade normalno), jedino im je tehnička podrška zaista užas.

Aleksandar1987
8.5.2012, 10:55
Ja koristim Verat ADSL već duži niz godina i nemam nikakvih zamerki (brzina je ona koju plaćam, torrenti rade normalno), jedino im je tehnička podrška zaista užas.

Treba imati u vidu da delim net sa komsijama :( A sve maloumnik do maloumnika, prvo sa te strane sto imam problema, i onda mi se nakace veratovi problemi... :(

Eni
8.5.2012, 11:13
Da li je moguce da do sad nisam imao nikakvih problema sto se tice protoka a da sad odjednom imam toliki gubitak da sam uskracen za citavih 1Mbps download-a?

Naravno da je moguće. Reč je o veoma prostoj i dobro poznatoj pojavi savijanja 6D prostora, te reakciji - odvijanju. Naime, prostor između tebe (tačka B) i centrale (tačka A) negde je bio savijen u multiverzumu, pa je izvan tačke prevoja delovalo da je reč o mnogo kraćem rastojanju, te je Internet, ne shvatajući koliki podprostor zapravo prelazi, bio mnogo brži.

Ti si tu naučnofantastičnu magiju prekinuo aktivirajući zloslutno oružje sudnjeg dana - keš - pa se prostor naglo odvio/razmotao, pa se sad (tvoj ruter, tačka B) nalaziš kilometrima i kilometrima dalje od centrale (tačka A) nego pre potpisivanja ugovora. Stoga je i logično da, s obzirom na daleko veću udaljenost, parica ima mnogo osetnije gubitke. :dedica:

Ili to, ili te j* u zdrav mozak.

Aleksandar1987
8.5.2012, 18:16
Cist bezobrazluk ako rade neke stvari namerno, a iskren da budem ne bi me cudilo. Oni tvrde da nije do njih, Telekom da nije do njih, a ja sredio ceo komp ne bi li se nesto promenilo ali jok. Poslao sam im mail u kome sam napisao da cu biti primoran da raskinem saradnju sa njima ukoliko se problemi nastave. Oni su rekli da jedino sto moze da bude jeste oprema, pa sam im lepo zatrazio novu opremu a ne neku koriscenu. Dva puta sam menjao i daju mi neispravnu opremu. :mad:

DeCoy
8.5.2012, 21:43
Nemaju oni pojma gde im je d00pe, a gde glava. Prošle godine sam se selio i preneo ADSL priključak sa sobom na novi broj. Problem je bio što likovi koji su pre mene stanovali tu nisu ugasili svoj ADSL, ja se sa svojom opremom nakačim i na speedtestu lepo piše da je provajder Veratnet, a ovi u Veratu mi uporno tvrde na tom broju ne postoji njihov priključak i da tražim migracioni kod. Tako sam 2-3 meseca koristio tuđ net od 4MB, a plaćao svoj od 1.5MB dok se nisu "stvorile tehničke mogućnosti" za ADSL priključak na mom broju :D

Aleksandar1987
8.5.2012, 23:32
Nemaju oni pojma gde im je d00pe, a gde glava. Prošle godine sam se selio i preneo ADSL priključak sa sobom na novi broj. Problem je bio što likovi koji su pre mene stanovali tu nisu ugasili svoj ADSL, ja se sa svojom opremom nakačim i na speedtestu lepo piše da je provajder Veratnet, a ovi u Veratu mi uporno tvrde na tom broju ne postoji njihov priključak i da tražim migracioni kod. Tako sam 2-3 meseca koristio tuđ net od 4MB, a plaćao svoj od 1.5MB dok se nisu "stvorile tehničke mogućnosti" za ADSL priključak na mom broju :D

Hehe, ti cak dobio i dzabana net a ja se patim sa ovim koji placam. :) Kad nekog hoce onda hoce. :D

EDIT: 3000iti post od mene \:D/

Futuristic
3.9.2012, 15:34
Imam sledeci problem. Podesio sam Outlook Express da preko njega saljem i primam e-mailove sa verat.net -a, ali u nepaznji nisam check-irao opciju da se zadrzi kopija mail-a na serveru.

Sada bih da vratim mail-ove na server, i cuo sam da moze ako napravim IMAP nalog, kao on je two-way pa se poruke mogu upload-ovati na server.

Da li mi neko moze odgovoriti na pitanje da li je to uopste moguce, i ako jeste, da li verat.net podrzava tu opciju upload-ovanja preko IMAP naloga?

Hvala unapred.

Iris
3.9.2012, 15:46
Imam sledeci problem. Podesio sam Outlook Express da preko njega saljem i primam e-mailove sa verat.net -a, ali u nepaznji nisam check-irao opciju da se zadrzi kopija mail-a na serveru.

Sada bih da vratim mail-ove na server, i cuo sam da moze ako napravim IMAP nalog, kao on je two-way pa se poruke mogu upload-ovati na server.

Da li mi neko moze odgovoriti na pitanje da li je to uopste moguce, i ako jeste, da li verat.net podrzava tu opciju upload-ovanja preko IMAP naloga?

Hvala unapred.


Da li si provajdera pitao to isto?

miša topola
2.10.2012, 16:44
Da li neko koristi ili je koristio Verat Wireless, kakve su brzine, da li ima čestih pucanja konekcije?

mbgd
11.10.2012, 1:48
Da li neko koristi ili je koristio Verat Wireless, kakve su brzine, da li ima čestih pucanja konekcije?

Wimax im je teeesko sr...e, najjaci paket, 4/1, pun signal, latency do prvog hopa 100ms, uplink brzina ne prelwzi 256kbit/s, downlink je tu negde oko 3-4mbit/s.

konekcija ne puca ali je internet totalno neupotrebljiv! Ugovorna obaveza godinu dana, prevaranti, wimaxu je proslost.

dido2
3.1.2013, 23:40
Zanima me kako na tp link adsl ruteru da vidim ko je prikačen na moj internet i da ograničim brzinu interneta,
Model rutera je TD854w TP link 150mbps, adsl2+.

Koristim veratov adsl 6/1 i jako sam zadovoljan...

Hvala

Nutsbre@ker
5.1.2013, 10:07
Udjes u podesavanja rutera preko browsera, zatim ides na karticu wireless, i u podmeniju odaberes karticu koja se zove wireless statistic ili tako nesto slicno, Tu ces videti ko je konektovan na Wi-fi internet, ali samo po MAC adresama, tako da ne znam koliko to tebi, kao neiskusnom korisniku znaci. Sto se tice ogranicenja protoka, neki stepen kontrole ( osnovni ), mozes da steknes opcijon Ip Qos ( quality of service ) opet u meniju rutera, gde na osnovu IP adresa odredjujes minimalni, i maksimalni zagarantovani protok.

Sent over section_one subnet :)

beli22
7.1.2013, 13:52
Zanima me kako na tp link adsl ruteru da vidim ko je prikačen na moj internet i da ograničim brzinu interneta,
Model rutera je TD854w TP link 150mbps, adsl2+.

Koristim veratov adsl 6/1 i jako sam zadovoljan...

Hvala

Imam ja taj ruter i ne mogu da vidim ko je prikacen,ali evo ti odlican program za to.http://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html

ZlajoX
4.4.2013, 14:25
Da li ima neko ovaj paket 10/1 za 1790din. Kako je zadovoljan

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

obidijus
23.5.2013, 8:55
Imam paket od 6mb po 1590din.Net je uzas,download mi ide sporo(znam da adsl gubi neki procenat ali pola je ipak mnogo) sto mi se nije desavalo kod oriona.Al sto je najgore veza malo,malo pa pukne te moras gasiti pa paliti ruter,ma HOROR!I ne nije do rutera menjao sam ga par puta,a ovaj zadnji je i nov bio.Jedva cekam da mi istekne ugovor,verat NIKAD VISE!!!:mad:

BaneKG
3.6.2013, 22:22
Internet koristim odavno. S' tim u vezi a i posto sam bio korisnik Verat.Net-a nadam se da mogu podeliti moje iskustvo sa ovom firmom.

Bio sam medju prvim ljudima koji su imali ADSL u KG-u i to bas kod Verat-a. Prvih godinu dana djene-djene, sto bi rekli. Kasnije se veza pretvorila u nocnu moru a njihova tehnicka podrska u bezobrazluk: od "Da li imate instaliran AV", preko "Proverite sa postom vase telefonske linije", pa sve do spustanja slusalice i neodgovaranja na tickete/mail-ove.

Pre 3 godine sam presao na Telekom i od tada pa do danas nisam imao bitnih problema (osim padanja download-a). Mada kada god bih nazvao Telekom podrsku resio bi se problem ubrzo.

A sada i nesto novije iskustvo. Zbog nekog programiranja i testiranja resih da uzmem sebi domen i server (hosting). Posto sam tupava srbenda rekoh sebi da bi mozda bilo bolje da pomognem neku nasu firmu, iako znam da iznajmljuju te servere. Naravno kod starog prijatelja Verat-a, misleci da im se usluga poboljsala, uzmem hosting paket i domen. Ajde za domen, tu me ne mogu preci, samo da mi prebace kasnije nameserver-e. Ali, iskreno, bio sam skeptik sto se hostinga tice.

Ne lezi vraze, prvo sto sam otisao da vidim su verzije modula/servisa (kako god neko zeli, neka zove). Update zadnji je bio u oktobru prosle godine sa sve ubagovanim verzijama php-a, MySQL-a i phpMyAdmin-a. Vi ne mozete da zamislite moje razocaranje! Neko ce reci: "Ali to su stabilne verzije". Prvo: nisu stabilne i Drugo: sa tim verzijama nista nisam mogao uraditi. 8 meseci nisu update-ali svoje servise!

Ajde, dobro. Nazovem ja njih. Nakon 4 sata pozivanja dobijem ja njihovu hosting podrsku gde mi se njihov radnik prvo smejao na ime mog sajta a zatim i odgovorio da ne zna kada ce biti update ovih modula. OK, posaljem im ja e-mail u kome ih zamolim da barem ponude razlicite verzije php-a oni meni kazu da ne mogu jer su serveri share-ani. Ali, ako mi treba neka pomoc, tj. ako dodje do nekog konflikta oni ce meni da pomognu.

OK, ja odradim lepo moj self try/catch error script koji nece da radi na toj verziji php-a i oni meni 6 dana ne odgovore na moj mail. Pozovem ja i opet ista prica: mi to ne mozemo, znate, sigurnost, pa mi se opet smeju sto im ja trazim razlicite verzije php-a i tako.

Onda lepo odem kod Nemaca, kod nemackog provajdera, pitam koliko, sta, koje verzije. Stigne mi odgovor za 48 minuta. Sve do detalja objasnjeno. Duplo je skuplje nego kod nas ali za takvu uslugu ne zalim ni dinar.

I evo me sada: polagano razvijam neke svoje ideje, piskaram skriptice, igram se sa CSS-om, biram verzije modula koje god zelim. Jednom recju ne boli me glava.

Nije ovo bilo samo pljuvanje po Verat-u. Ovo je i jedno iskustvo za sve koji rese da uzmu hosting: NE KOD NAS! NE! Izaberite neke svetske velike firme koje imaju razlicite verzije modula, koje imaju podrsku koja vam odgovara najkasnije za 24h. Posaljite im e-mail i pitajte ih sve. Raspitajte se. Za nase "strucnjake" i "ljubazne" radnike mogu samo da kazem da mi je drago sto postoji konkurencija.

milangojkovic
6.6.2013, 12:21
dosta koci, a cesto mi i nestaje bili su nesto da cackaju ali i dalje nema promena. ne preporucujem.

ColdBoot
6.6.2013, 15:11
---
Za nase "strucnjake" i "ljubazne" radnike mogu samo da kazem da mi je drago sto postoji konkurencija.

Bane,:to_care: istu frku sam imao, welcome to the real world.:D

nighthawk
6.6.2013, 21:19
U ovoj temi većina ljudi piše samo kada su nezadovoljni.

Još malo pa se navršava pet godina od kako koristim Veratov ADSL i mogu reći da sam zadovoljan. Dešava se da veza puca, nekad čak i više puta dnevno, ali to nije tako često, nekada prođe i više meseci bez problema. Brzina je korektna, na 1.5 Mbps paketu torrenti prelaze 150 KB/s. Ovo je jako dobro s obzirom da živim na periferiji grada i da mi čak i telefon krči kada pada kiša ili kada je vazduh vlažan, a bandere se ljuljaju na vetru.
Jedina zamerka koju imam je kvalitet rutera. TP-LINK TD-8811 ne može da izdrži veći broj konekcija. Dešava se ponekad da ne mogu da otvorim ni jednu web stranicu jer torrenti otvore toliko konekcija da ruter ne može da prebaci ni jedan običan DNS zahtev. Drugi problem koji on ima je da ne može odmah da uspostavi vezu ako je bio isključen iz struje nego mora da se resetuje na dugme.

Dakle, sve u svemu, ja sam zadovoljan uslugom, ali ima mesta za poboljšanja.

water wizard
6.6.2013, 21:30
smanji broj konekcija u torentu, meni je podešeno na 20.. :)

BaneKG
6.6.2013, 22:17
U ovoj temi većina ljudi piše samo kada su nezadovoljni.

:) Ako je tako znaci da su ljudi nezadovoljni. Ja sam pohvalio rad Telekom-a i Nemaca. Vi ste pohvalili rad Verat-a. Dobro je dok god ljudi pisu o ovome jer stvari treba popravljati ako nikako drugacije nego na ovaj nacin. Meni je drago da ste Vi Nocni Sokole :P imali takvu vrstu usluge :)
Da sam imao neko lepo iskustvo sa njima ja bih naravno to izneo i pohvalio ih.

Bane, istu frku sam imao, welcome to the real world.
TY, bolje da se nisam pojavljivao :P

ColdBoot
7.6.2013, 1:12
---
Jedina zamerka koju imam je kvalitet rutera. TP-LINK TD-8811 ne može da izdrži veći broj konekcija. Dešava se ponekad da ne mogu da otvorim ni jednu web stranicu jer torrenti otvore toliko konekcija da ruter ne može da prebaci ni jedan običan DNS zahtev. Drugi problem koji on ima je da ne može odmah da uspostavi vezu ako je bio isključen iz struje nego mora da se resetuje na dugme.

Dakle, sve u svemu, ja sam zadovoljan uslugom, ali ima mesta za poboljšanja.

Vidiš, i ti imaš zamerku samo možda lepše "upakovanu".:D Šalu na stranu, adsl je i meni radio korektno dok sam ga koristio a u hostingu ima mnogo više prostora za poboljšanja.

Rockstar
9.7.2013, 3:10
Можда сте чули, можда нисте, али Верат је купио Беотел, чији сам (задовољни) корисник четири године. Већ 18 месеци плаћам 1000 динара за 4 мегабита, и проблема није било ни у најави. Два-три пута ме је конекција издала, и то на пола сата. Дакле, намерно сам избегао Телеком и одабрао приватника, и добио сам тачно оно што сам платио..

Међутим, прилично сам сигуран да нови власник, Верат, има сјајан начин да ме "опомене" да треба да дођем да уплатим за протекли месец. Наиме, навика ми је да рачуне плаћам последњи дан, све у смисли "шта ако..". Верату се то изгледа не свиђа, па како дође први у месецу, увече Интернет наизменично добија/губи сигнал на свака три минута, док бесан не одем на спавање. Тако је било прошли месец, а тако је, ево и сада. Уплатио сам јутрос, осмог поподне обично искључују ако нисте уплатили.. Теста ради, исто ћу учинити и следећег месеца. Ако се ово испостави тачним, сигурно мењам провајдера.

Добро сам пазио да не дирам каблове, јер су још раније сви били проверени. Поприлично сам сигуран да је то до њих, јер је немогуће да у два различита месеца, у идентичним интервалима имам идентичан проблем који нестаје након уплате?!

Ако ово прочита неко од људи који могу да утичу на то, или знају да ли је ово што ја причам тачно или не, волео бих да престану са овом праксом. Лојалан сам корисник, поготово када је та сарадња успешна, као што је сарадња са Беотелом била. Међутим, да мене неко константно, на свака три минута опомиње да треба да уплатим и практично ми ОНЕМОГУЋИ да користим оно што сам већ платио? Ма колико да ме мрзи да се потежем по поштама, нема теорије да останем код њих. А-а.

NjegovaWisost
9.7.2013, 11:08
Možda tada isključuju / uključuju komšajama pa se nešto zeznulo? =) Iskreno ne vjerujem da bi bilo koja firma dozvolila sebi takav luksuz zarad poslovnog ugleda...

Rockstar
9.7.2013, 12:20
Zivim u kuci, malo njih u mojoj okolini ima Internet, uglavnom stariji ljudi... Videcemo, nadam se da nisam u pravu :)

Sent from my ST21i using Tapatalk 2

DeCoy
9.7.2013, 14:31
Ja nisam imao problema sa tim, ni ranije kad sam net plaćao tako što do 10. u mesecu odem kod njih u neku poslovnicu i platim, a ni u zadnje dve godine kad račun stiže putem pošte.

Rockstar
10.10.2013, 19:20
Потписао сам пре неки дан уговор на две године, јесења промоција, брзине, блаблабла.. Познат ми је феномен губитка брзине код АДСЛ конекције, па не бих да правим фрку, али од 10 мбит/с, ја имам 6.. Док сам имао 4, реална је била 3.4-3.6, када сам имао 1.5, реална је била 1.1-1.2 мбита.. Тако да ми се овај губитак чини превисоким, но, тек је убрзање стигло.. Да ли је могуће да ће се то средити временом, или да покушам са звањем техничке службе (иако у уговору наравно стоји "брзина није загарантована") ?

Rockstar
10.10.2013, 19:56
Решен проблем - рестартовао сам рутер :) 8.87 мбит/с, што ми је ОК :)

DeCoy
25.3.2014, 16:47
Vidim da su minimalni paket povećali sa 1.5 na 2 Mb/s svima koji ga koriste. Na Speedtestu i nije neki rezultat, ali su torrenti otišli i na 250 Kb/s.

http://www.speedtest.net/result/3394798507.png

ka5an
12.10.2015, 19:40
Vidim da su minimalni paket povećali sa 1.5 na 2 Mb/s svima koji ga koriste. Na Speedtestu i nije neki rezultat, ali su torrenti otišli i na 250 Kb/s.

http://www.speedtest.net/result/3394798507.png

Odavno!
Mislim da su odavno zamenili i 2MB/s na 4MB/s, koliko se secam, i to - besplatno!
Svaka pohvala za naseg, najjevtinijeg adsl provajdera!
Bio sam 5,6 godina kod njih na adsl/u. NIKAD mi nije pao protok ispod ugovorenoga, a neretko je prelazio tu vrednost, ponekad i duplo!
To znam jer uvek koristim merac protoka (nezavisan program od verat net/a).
Tad sam placao nesto ispod 1100din/mesecno + doplata za ruter sa 4 izlaza 100din.
Bez obzira na cene, imaju obicaj da cesto pokrecu promocije "za nove clanove" u kojima sam redovno ucestvovao...:rofl:
Raskinem ugovor, odmah se prijavim kao "novi clan",....:rofl:
Ma, oni su najbolji!:)

darkowozzd
13.10.2015, 2:34
Odavno!
Mislim da su odavno zamenili i 2MB/s na 4MB/s, koliko se secam, i to - besplatno!


...
DeCoy je zadnji post ovde imao pre godinu ipo..
mislim da se tema ne ozivljava sa "Odavno" :kreza:

ka5an
13.10.2015, 6:29
kako god,...
Sinoc sam pokusao da otvorim verat net ali mi se stalno otvarao beotel net...
Ako se verat net prodao beotel netu onda ova tema moze da se orise sa foruma.

DeCoy
13.10.2015, 11:47
Ako se verat net prodao beotel netu

Odavno :kreza: