PDA

Prikaži potpunu verziju : Svet kompjutera 11/2015


oluja
1.11.2015, 10:48
Novembarski broj "Sveta kompjutera" je od danas na kioscima :D

Nova naslovna strana izgleda ovako:

53192

Evo i kratkog izvoda iz sadržaja:

Asus B150M-A D3, Gigabyte GA-B150M-D3H DDR3, MSI B150M Bazooka, MSI B150 Gaming M3
Predstavljanjem Skylake platforme Intel je obznanio i da je došlo vreme za prelazak na novi tip memorije – DDR4. Da li je baš tako, ili će DDR3 živeti još neko vreme?

3D štampa u svemiru
Ponekad je bliska naučna fantastika primamljivija od one daleke. Gledajući ostvarenja kao što je „Marsovac”, publika prosto oseća da nedostaje samo mali korak da fantastika postane stvarnost...

Apple iPhone 6s
Tačno godinu dana nakon susreta sa Apple iPhoneom 6, kod domaćeg operatera stigla je njegova nova i unapređena verzija, iPhone 6s. Reklamni slogan nam govori „da je jedino što je promenjeno zapravo sve”, ali to definitivno nije utisak koji se može steći na prvi pogled...

FIFA 2016
FIFA 16 na PC-u zaista bolje deluje nego PES 2016 – izgleda lepše, nudi više sadržaja i osećaj tokom igranja je bolji...

:ciao:

mvasic
1.11.2015, 12:32
Jos uvek ga nema na novinarnica.net

:paranoia:

todos
1.11.2015, 14:16
Izgleda da će tanko ovo da bude. Po najavi Qzma je izgleda dugo bio u špajizu i tek naknadno izašao iz njega. Nadam se da nisam bio u pravu, odnosno videću kad se budem dokopao novog broja.
Trenutna mi je zanimacija moja nova motorna testera za drva koja se šteluje i očitava performanse preko kompjutera. Ima senzore koje prepoznaju debljinu drveta i da li se seču tanka, debela ili se obaraju i time dodaje i oduzima gas bez obzira koliko je pritisnuo na gasu, time štedi i mašinu i gorivo.Toliko je tehnika daleko otišla. Mislite malo o tome.:D

Rocker
1.11.2015, 20:10
Todose, istestiraj ti to lepo, analiziraj, saberi utiske, pa napiši jedan text za Test drive. Ploče i grafe su dojadile svima, motorka je hevi hardver. :D

Što se "tananosti" tiče, grešiš, zaista ima zanimljivih stvari. ;)

todos
1.11.2015, 21:03
Pisali ste vi o usisivačima čini mi se čak dva puta, pa pametne kuće pa ovo pa ono... Tako da su testere samo dobro došle.:D

dex3108
2.11.2015, 12:47
Nista od casopisa ni danas (BiH).

choi
3.11.2015, 0:34
Malo sam prelistao novi broj i najveću pažnju mi je privukao deo sa igrama.
Zaista sjajan mesec sa dosta interesantnih igara, tako da sam u cugu pročitao sedam odličnih opisa (Prison architect, Fifa 16, NBA 2k16, Nba Live 2016, Blood Bowl 2, Rebel Galaxy, Witcher ekspanzija) :tapsh:

Od onog što mi je na prvu loptu bilo interesantno jedino sam preskočio Homm 7, to ostaje kad krenem detaljnije sa časopisom :)

todos
4.11.2015, 7:20
Ipak sam se prevario, novi broj ima baš nekoliko vrlo zanimljivih tekstova. Čik pogodite koji sam prvi pročitao?!? Izgleda da je sad sazreo. Ali pre nego što ga budem instalirao u legalnoj verziji, pustiću ga da malo pojeftini. Obrisaću sve editore koji su njemu slični i koji su njemu konkurencija da može u miru da žvaće, pregledava i pakuje ono što mu ponudim.
Naravno svi programi koji su u ovom broju zaslužuju da budu tu i da budu pročitani. Takođe kad ih testira BB onda nema problema da se razumeju i eventualno ukapiraju kako funkcionišu.
Ostali deo časopisa je ipak u proseku. Hardver ima par stvari ali kad vidim laptopove dodje mi da odložim ceo časopis u večna lovišta.
Pošto mi je omiljeni deo gde Jan na svoj način opisuje igre, jedna od prvih stvari kad prelistavam broj je da vidim koliku je ocenu JČ dao da bih znao šta bi očekivao od teksta.
Samo napred i ostali sa svojim tekstovima nisu sedeli skrštenih ruku.

Dimo
4.11.2015, 9:51
Ostali deo časopisa je ipak u proseku. Hardver ima par stvari ali kad vidim laptopove dodje mi da odložim ceo časopis u večna lovišta.
Prenosni uređaji će na kraju da istisnu glomazne desktop računare. Ne bih da ti stajem na muku, ali toga će da bude sve više.

todos
4.11.2015, 16:25
Prenosni uređaji će na kraju da istisnu glomazne desktop računare. Ne bih da ti stajem na muku, ali toga će da bude sve više.

Oće u nekom obliku ali ne u ovom. Sirova snaga desktopa je nemoguće dostižna jer jedna grafička kartica sa milijarde tranzistora ili čipova ladno dostiže gabarite pakovanja jednog laptopa. Dakle desktop će uvek biti u prednosti. :a_bleh:

DeCoy
4.11.2015, 17:19
Todose kompjuter snage onog u toj tvojoj motornoj testeri je nekad zauzimao čitav sprat.

LoneWolf
4.11.2015, 18:09
Todos chainsaw massacre :D

kotarac
5.11.2015, 0:08
Samo vi prozivajte todos-a, pa kad ukuca GPS koordinate redakcije u motornu testeru, i pusti je uz ibarsku, ima da strada sav inventar redakcije.
Mada vas to ne bi mnogo poremetilo... Imate direktorku koja bi od trecine svoje plate mogla da komplet opremi novu redakciju :-)
Sto se tice opisa laptopova, tu se slazem sa stavom da je buducnost u rukama a ne na stolu... Tako da mislim da treba jos da pojacate sa opisima laptopova.
Ono sto bi mozda bilo dobro da ih ciljano opisujete. Nekome treba gejmerski, nekome multimedijalni laptopic, nekome neki izdrzljivko otporan na prasinu i malo grublje rukovanje, drugima neka poslovna varijanta sa siframa, lozinkama, citacima zenica itd...

NaraYan
5.11.2015, 1:09
Očekivao sam Z170 test a ne B150 :)

Rocker
5.11.2015, 2:30
Očekivao sam Z170 test a ne B150 :)

Z170 je premijerno opisan u septembarskom broju. ;)

Naravno, biće opisa još mnogo ploča sa obe varijante DIMM slotova. O čemu bi pa pisali do pojave naredne generacije. :kreza:

A ako si mislio zbog poređenja DDR3 VS DDR4, tu zapravo i nema razlike koja bi mogla da bude pripisana čipsetu. Mem. kontroler je u procesoru, a koristili smo najjači - 6700K.

NaraYan
5.11.2015, 16:45
Mislio sam na još neki model MB možda al ja to iz lične koristi pošto treba da uzimam računar :opanachke Tad je bilo sveži Z170 a sad sveži B150, znači u sledećem H170 :D

I još jedna stvar, u info boxu za Gainward GTX970 piše da ima 128bit magistralu, jel to greška neka u SK ili stvarno ima toliko?

Sve u svemu, standardno dobar broj.

Rocker
5.11.2015, 16:56
Heh, izvalio si nas za ploče. :D Biće svih ubuduće, nastojimo da sad, dok su sveži čipseti isprobamo svaki u praxi i ukažemo na razlike, pošto broj konektora može znatno da varira u zavisnosti od modela (zbog toga su ove B150 poslužile kao odličan primer drastičnih razlika po tom pitanju).

Što se GTX970 tiče, da, naravno da je greška. Promaklo nam je svima. :o

ZoNi
6.11.2015, 17:45
Čik pogodite koji sam prvi pročitao?!? Izgleda da je sad sazreo.
I... koji???

DeCoy
6.11.2015, 18:13
I... koji???

Mislim da u osnovnu kulturu SK foruma spada i poznavanje programa koje todos obožava. Mali hint: nije Corel nego onaj drugi...

Space Beer
15.11.2015, 14:45
Kuzma standardno :nov_guita

voodoo_
15.11.2015, 17:14
Kuzma standardno :nov_guita

Svira u tamburu? :D

JoXa
28.11.2015, 22:25
Hoćete nešto spooky? Pogledajte ovomesečnu Test of Time rubriku, i pogledajte igru Hostages... :eek:

NaraYan
29.11.2015, 23:22
"Igra meseca" je koju deceniju starija od "Editor's choice" plagijata koji tako slatko rabe neki drugi domaći IT mediji, a pri tom je i brend SK-a, kao i sve ostalo. Nema potrebe da budemo povodljivi nakon 31 godine postojanja. Milion puta se diskutovalo o igri meseca i u časopisu (svake godine stigne bar nekoliko takvih pitanja u I/O Port) i na forumu. Neko je to mnogo bolje sročio nego što ću ja sad da parafraziram, tako da nemojte ovo da uzimate kao izričit stav redakcije SK-a, ali igra meseca je otprilike ona igra koja je nama privukla najviše pažnje. Što kvalitetom, što hajpom, što iščekivanjem i odjekom koji će izazvati i pečatom koji će ostaviti u istoriji igara.

Mislite da su nekad rasprave kada treba prelomiti koja će igra poneti titulu manje žustre od nekih forumskih? Nekad na to ode najviše vremena, na beskrajne rasprave i prepirke. Nije ni ovoga puta bilo daleko od toga. Evo, prvi ja sam bio "kakav pobesneo Max, MGS institucija", ali sam "preglasan". :kreza:

Citat iz komentara prethodnog broja.
Svakako razumem to za igru meseca, više puta se raspravljalo i objašnjavalo to, zašto baš ta igra i sl.
Ali, Fifa kao ni Pes nikako ne mogu ni po jednom kriterijumu biti igre meseca već godinama, tako da je greotica dati im bilo kakav prostor od pola strane pa ma kolke institucije da su jer već godinama unazad nisu vredne pomena sa onim kvazipoboljšanjima a tek igre meseca. :)
Probao sam, ne trubim u prazno, jednostavno kako vreme prolazi, ove franšize nazaduju, pogotovo Pes. Da nije tri tone pečeva i modera ne bi bio ni go pištolj a ni sa pečevima i modovima nije ni prosečno dobar. Za Fifu mi i nije mnogo krivo jer nisam nikada bio ljubitelj ali od kada je Pes loš probao sam svaku (pet godina unazad) i džaba kad je poluproizvod.