PDA

Prikaži potpunu verziju : prestigio multipad 8.0 hd zapucao


zexxxx
25.8.2015, 20:07
Prikljucio sam tablet na punjac, u toku punjenja je nestalo struje, a tablet zapucao na logu i nece dalje. U uputstvu pise da ce se to desavati kad prilikom punjenja nestane struje ali nigde nema objasnjenje kako resiti taj problem. Stvarno gulupa stvar, ispada da svaki put kad se to desi moram nositi u servis.
Na internetu sam gledao da neki modeli prestigio tableta imaju dugme za reset, tacnije rupica gde se gurne igla ali ovaj model to nema.

Jel zna neko kako da resim ovaj problem?

doctor
27.8.2015, 0:34
Probaj da držiš taster za paljenje/otključavanje uređaja barem minut-dva.

Koji je tačan model uređaja?

zexxxx
27.8.2015, 16:39
Probao sam drzati dva minuta ali nista, samo stoji prestigio logo.

Tacan model uredjaja je PMP5588C_DUO.

Takav isti tablet je moj drugar bio kupio kad je tek izasao i nakom mesec dana mu se pojavio isti problem pa je morao nositi na reklamaciju. Prema recima ljudi u prodavnici, problem je otklonjen preko nekog softvera ali meni cudi kako jer u ovakvom stanju racunar nemoze da prepozna tablet.

Ja sam ovaj moj kupio polovnog pa se sad pojavio problem.

Inace na internetu vidim po forumima da je to boljka te serije tableta i da resava instalacijom novog firmwera. E sad, ja neznam kako to instalirati jer se nista ne desava i u boot meni nemoze da se udje.
Ja sam skinuo sa sajta proizvodjaca firmware, kopirao na memorijsku, ubacio u tablet ali dalje neznam jer se zapuca na prestigio logu.

doctor
28.8.2015, 1:36
Probaj da uđeš u bootloader/recovery (upališ tablet sa Power + Volume down ili Power + Volume up) i onda preko ADB da probaš da uradiš nešto. Ili možda iz njegovog recoveryja factory reset.

Ako nisi razumeo o čemu pričam bolje da ne radiš to sam :D

zexxxx
28.8.2015, 10:27
To sam probao ali kad stisnem volume up i power, nista se ne desava. Samo se upali prestigio logo i tu zapuca.
Probao sam drzati i po 2-3 minuta ali nista.
Na netu pise da bi trebalo nesto da se desi kad se pusti power nakon sto se tablet upali, a nastavi drzati volume up ali ni tada se nista ne desva.

Stvarno neznam u cemu je stvar ali znam da nije neresiva jer su mom drugaru resili problem kad je odneo na reklamaciju.

Pinstripe
28.8.2015, 20:33
Jel ima neki softver za apdejt da se skine za taj tablet, kao recimo za nokiju nokia pc suite? Potrazi na netu i probaj da ga prikacis na usb i preko tako nekog update softvera za tvoj tablet da prepeglas isti ili novi sistem.

zexxxx
28.8.2015, 21:15
Pretrazio sam sve zivo na internetu ali se sve svodi na ulazak u boot loader tako sto se stisne volume up + power, sto kod mene nemoze.

Pinstripe
28.8.2015, 21:19
Mislim da bi trebao da instaliras clockwork mod ali opet i to treba naci odgovarajuci za tvoj model.

zexxxx
28.8.2015, 23:09
Kako da instaliram kad nemoze da se pomakne dalje od logo skrina?

Pritiskom volume+ i power nista se ne desava.

Da mi izbaci boot loader, ne bi bio nikakv problem, dalje bi resio ali nista.

Pinstripe
28.8.2015, 23:40
A jel si probao da ga spojis sa racunarom, jel ga racunar prepoznaje?

zexxxx
29.8.2015, 0:05
Dok je ukljucen i zablokiran u prestigio screenu ne prepoznaje, a kad ga ugasim i drzim volume- i power racunar ga vidi kao M3-CHIP i to je nepoznato nema drajvere.

Laskaris
8.9.2015, 13:56
Prestigio tableti imaju modifikovan bootloader i zato se to desava i to sa ama bas svakim modelom. Moj se do sada tri puta "zabrikovao" ali sam svaki put uspeo da flashujem originalni rom i da ga ozivim, samo poslednji put sam morao da ga otvaram i to sam uspeo bez ikakvih ostecenja uredjaja - potreban ti je cvrsci tanji plasticni nozic ili npr trzalica za gitaru. Za moj model 5670 (procesor i graficka isti kao kod tvog) postupak je opisan ovde:

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=504411

(pogledaj spojler "Восстановление планшета")

Sajt je ruski ali snaci ces se. Mozda postoji na sajtu uputstvo i bas za tvoj model. Originalni rom mozes skinuti sa sajta proizvodjaca.
P.S. da se uredjaj ne bi sam "brikovao" obavezno ga iskljucivati kada nece biti koriscen duze vremena, cak i preko noci. Najcesce se "brikuje" kada je na stand by a baterija se isprazni.